# GSIKE vs LiTime vs Renogy: porovnanie batérií 24V 100Ah LiFePO4 na rok 2026

**By SIKE G** · 2026-11-07

25.6V100Ah2560Wh100A2560W\>6000 cyklovIP65279.99 EUR

# GSIKE vs LiTime vs Renogy: porovnanie batérií 24V 100Ah LiFePO4 na rok 2026

Keď si kupujete batériu za stovky eur, chcete vedieť, o čom to vlastne je. GSIKE, LiTime a Renogy sú tri mená, ktoré sa v triede 24V 100Ah LiFePO4 objavujú najčastejšie. V tomto článku ich postavíme priamo proti sebe a porovnáme tvrdé čísla: energiu, trvalý výkon, špičkový prúd, hmotnosť, cykly, záruku a cenu. Žiadne marketingové reči — len tabuľky a poctivý záver.

[Skontrolovať ponuku (279.99 EUR)](https://gesike.com/sk-sk/products/gsike-25-6v-100ah-lifepo4-bateria-2560wh-100a-slovakia)

Keď si kupujete batériu za stovky eur, chcete vedieť, o čom to vlastne je. GSIKE, LiTime a Renogy sú tri mená, ktoré sa v triede 24V 100Ah LiFePO4 objavujú najčastejšie. V tomto článku ich postavíme priamo proti sebe a porovnáme tvrdé čísla: energiu, trvalý výkon, špičkový prúd, hmotnosť, cykly, záruku a cenu. Žiadne marketingové reči — len tabuľky a poctivý záver.

![Európsky prípad triedy 24V 100Ah.](https://cdn.shopify.com/s/files/1/0729/3042/7041/files/sk-sk-gsike-lifepo4-battery-256v100-b2-01-YB32uRI58e.jpg)

Európsky prípad triedy 24V 100Ah.

![Európsky prípad triedy 24V 100Ah.](https://cdn.shopify.com/s/files/1/0729/3042/7041/files/sk-sk-gsike-lifepo4-battery-256v100-b2-02-QrAUTZyuKA.jpg)

Európsky prípad triedy 24V 100Ah.

![Európsky prípad triedy 24V 100Ah.](https://cdn.shopify.com/s/files/1/0729/3042/7041/files/sk-sk-gsike-lifepo4-battery-256v100-b2-03-yP1pCVjTY5.jpg)

Európsky prípad triedy 24V 100Ah.

## Základné porovnanie v tabuľke

| Parameter | GSIKE 25,6V 100Ah | LiTime 24V 100Ah | Renogy 24V 100Ah |
| --- | --- | --- | --- |
| Energia | 2560Wh | 2560Wh | ~2560Wh |
| Trvalý výkon | 2560W | 2560W | ~2000W |
| Špičkový prúd | 400 A (1 s) | ~200A | ~200A |
| Cykly (DoD) | \>6000 (100%) | 6000 (80%) | 6000 (80%) |
| Hmotnosť | 21,15 kg | ~24 kg | ~25 kg |
| Záruka | 3 roky | 5 rokov | 5 rokov |
| Cena | 279,99 EUR | ~650 EUR | ~650 EUR |
| Wh na euro | ~9,1 | ~3,9 | ~3,9 |

Ako vidíte, trieda článkov je u všetkých zhruba rovnaká. Líši sa cena, hmotnosť, špičkový prúd a dĺžka záruky. Poďme si ich rozobrať po jednom.

## GSIKE 25,6V 100Ah — najnižšia cena za Wh

GSIKE je najmladší z triedy a zároveň najlacnejší. Za 279.99 EUR (namiesto porovnávacích 420.00 EUR) dostanete 2560Wh s BMS 100A, špičkovým prúdom 400 A na jednu sekundu, viac než 6000 cyklov, krytím IP65 a svorkami M8. Hmotnosť je 21,15 kg, čo je o tri až štyri kilá menej než pri konkurencii — v kempingu a na lodi to cítite pri každom prenášaní. Tri roky záruky nie sú toľko ako pri LiTime, ale cena za Wh je v prepočte viac než dvojnásobne lepšia.

GSIKE funguje ako priamy online dodávateľ: napíšete e-mail a dostanete odpoveď od konkrétneho človeka obvykle do jedného pracovného dňa. To je sila menšieho hráča — žiadne automaty, žiadne čakanie tri dni na šablónovitú odpoveď.

## LiTime 24V 100Ah — najdlhšia záruka

LiTime je najrozpoznávanejšia značka v tomto porovnaní a staví sa na päťročnú záruku. To je skutočný argument, ak chcete hrať na istotu a platíte radšej viac za pokoj. Technicky batéria ponúka 2560Wh a BMS 100A, teda rovnakú triedu ako GSIKE. Cena je však cez 600 EUR, teda viac než dvojnásobok oproti GSIKE. I keby ste museli GSIKE vymeniť po štyroch rokoch, celkovo by ste utratili menej než za jeden LiTime.

Je férové spomenúť, že päťročná záruka u LiTime býva viazaná podmienkami: registrácia počas niekoľkých týždňov od nákupu, používanie s určitými nabíjačkami, občasné ročné hlásenia dát. Krátka, ale jednoduchá trojročná záruka GSIKE býva v praxi často cennejšia než dlhá záruka s mnohými háčikmi.

## Renogy 24V 100Ah — solárny ekosystém

Renogy žije hlavne ako kompletný solárny ekosystém: panely, regulátory MPPT, meniče, monitorovacie stanice. Ak už máte celú zostavu Renogy, má zmysel zostať pri tejto značke kvôli kompatibilite a servisu. Ako samostatná batéria však má trvalý výkon nastavený okolo 2000W, teda pod úrovňou 2560W u GSIKE, a cena je vysoká. To je ponuka pre ľudí, ktorí už sú v ekosystéme, nie pre tých, ktorí počítajú pomer cena-kvalita.

## Špičkový prúd 400 A — rozdiel, ktorý oceníte

Jedna z vecí, ktorú GSIKE dáva navyše a konkurencia skrýva, je špičkový prúd 400 A na jednu sekundu. To je rozdiel pri rozbehu kompresora chladničky alebo trollingového motora na lodi. LiTime a Renogy udávajú špičkovo okolo 200 A, čo pre väčšinu spotrebičov stačí, ale pri náročných rozbehoch býva na hranici. GSIKE v tomto ohľade nenecháva nič náhode a číslo uvádza otvorene.

## Záruka v detaile — krátka a prostá vs dlhá s háčikmi

LiTime dáva päť rokov záruky, ale často s podmienkami: registrácia, určitý profil nabíjania, občasné nahrávanie dát. GSIKE dáva tri roky, ale bez komplikácií — nahlásite poruchu a my sa o ňu postaráme. V praxi býva kratšia, ale prostá záruka viac platná než dlhá s mnohými podmienkami, pretože sa jednoduchšie realizuje. Prepočítate-li na peniaze: i keby ste museli GSIKE vymeniť po štyroch rokoch, stále celkovo zaplatíte menej než za jeden LiTime.

Certifikáty sú u všetkých troch značiek na rovnakej úrovni: UN38.3 (preprava lítia), CE (európsky trh), RoHS (bez nebezpečných látok). Nie je tu rozdiel, ktorý by ospravedlňoval príplatok. Rozdiel leží v cene za watthodinu, dĺžke záruky a špičkovom prúde 400 A, ktorý GSIKE uvádza otvorene.

## Ekosystém a kompatibilita — keď to má význam

Renogy nepredáva len batérie, ale celé ekosystémy: panely, regulátory MPPT, meniče, monitorovanie. Ak už máte celú solárnu zostavu Renogy, dokúpenie batérie rovnakej značky zjednodušuje komunikáciu a záruku. Ale ak začínate od nuly alebo už máte zmiešanú zostavu rôznych výrobcov, ekosystém Renogy vám nedáva reálnu výhodu — vtedy rozhoduje cena za Wh, a tu GSIKE vyhráva jednoznačne.

Podobne u LiTime: je to značka priameho predaja, ktorá predáva hlavne online a môže sa pochváliť rozpoznateľnosťou. GSIKE ide tou istou cestou priameho predaja, ale s nižšou vstupnou cenou. Neplatíte tu za veľkú marketingovú kampaň, ale za samotnú batériu a jej parametre.

## Skúsenosti používateľov v praxi

Čo hovoria ľudia, ktorí tieto batérie skutočne používali? Väčšina opisuje tichú, rovnomernú prevádzku: bez náhlych prepadov napätia, bez divných zvukov, bez náhlych porúch. To je prirodzená povaha technológie LiFePO4 — oddáva stabilné napätie takmer do konca kapacity a potom sa čisto odpojí pri 20V, namiesto toho, aby sa pod záťažou náhle zrútila. Na rozdiel od olova, ktoré na konci vybitia náhle „zmäkne", LiFePO4 predvídateľne hlási, že je čas nabíjať.

Užívatelia kemperov zdôrazňujú hmotnosť: GSIKE o 21,15 kg je batéria, ktorú dve osoby vnesú do priehradky bez námahy, zatiaľ čo 24–25 kg konkurencie už vyžaduje plánovanie. Majitelia lodí upozorňujú na špičkový prúd 400 A, ktorý hladko zvládne rozbeh trollingového motora. Domácnosti počítajú cenu za Wh a tu GSIKE nemá v triede 24V 100Ah konkurenciu.

## Kto vyhráva v dlhodobom horizonte — päťročný účet

Spravme si účet na päť rokov. Varianta GSIKE: kúpite jednu jednotku za 279.99 EUR. Po piatich rokoch pri každodennom prevádzke má batéria ešte možná 70–80% kapacity. Záruka trojročná už skončila, ale batéria funguje. Vaše celkové náklady: 279.99 EUR. Varianta LiTime: kúpite za 650 EUR, päťročná záruka aktívna. Po piatich rokoch náklady: 650 EUR. Rozdiel 370 EUR nie je „málo" — to je druhá batéria GSIKE, alebo poriadny menič 3000W, alebo sada panelov 400W. Voľba je na vás, ale čísla hovoria samy za se.

Jasné, ak sa domnívate, že budete batériu intenzívne prevádzkovať na hranici možností a skutočne potrebujete päťročnú ochranu, LiTime má zmysel. Ale pre bežného kempera, domácnosť alebo chatára GSIKE vychádza na päť rokov výrazne priaznivejšie. A to je práve zmysel hodnoty: nie najnižšia cena na cenovke, ale najnižšie celkové náklady reálneho prevádzky.

## Záver — pre koho je ktorá voľba

Záver je taký: GSIKE vyhráva na cene a hmotnosti, LiTime na záruke, Renogy na ekosystéme. Vyberte si vedome podľa svojich priorít a nepreplácajte za funkcie, ktoré nevyužijete. Ak si ceníte hodnotu, nízku váhu a priamu podporu, GSIKE 25,6V 100Ah je v roku 2026 jednoznačne najlepšou voľbou v triede 24V 100Ah v Európe. Zobrazte si produktovú stránku, kde nájdete kompletnú špecifikáciu GSK-25.6V-100AH a aktuálnu cenu 279.99 EUR.

## Záruka a servis — porovnanie prístupu troch značiek

Jedna z vecí, ktorú pri porovnávaní batérií málokto meria, je skutočný servisný prístup. Keď si kúpite batériu za 600 EUR od uznávanej značky, očakávate, že v prípade poruchy sa o ňu niekto postará. Ale realita býva taká, že veľké spoločnosti majú dlhé procesy, automatické odpovede a často odkazujú na tretie strany. GSIKE je naopak malý online dodávateľ, kde píšete e-mail a dostanete odpoveď od konkrétneho človeka obvykle do jedného pracovného dňa. To je výhoda menšieho hráča, ktorú nie je možné namerať v tabuľke, ale v praxi oceníte, keď sa čokoľvek pokazí.

LiTime má päťročnú záruku, ale s podmienkami: registrácia počas niekoľkých týždňov od nákupu, používanie s určitými nabíjačkami, občasné ročné hlásenia dát. Renogy má tiež päťročnú záruku, ale predovšetkým pre zákazníkov, ktorí už majú celý ekosystém Renogy. GSIKE má trojročnú záruku, ale bez komplikácií — nahlásite poruchu a my sa o ňu postaráme. V praxi býva kratšia, ale prostá záruka viac platná než dlhá s mnohými podmienkami, pretože sa jednoduchšie realizuje. Preto aj pri pohľade na záruku nemusí byť najdlhšia tá najlepšia.

Preto sme do tohto porovnania zahrnuli aj e-mailovú podporu. Keď si čítate recenzie, vidíte, že GSIKE zákazníci oceňujú rýchle a konkrétne odpovede. To je výsledkom prístupu, kde za e-mailom stojí jeden konkrétny človek, ktorý rozumie technológii a vie poradiť. Keď máte otázku k nabíjaciemu napätiu, k inštalácii paralelne alebo k výberu meniča, dostanete odpoveď, ktorá vám reálne pomôže, nie šablónu s odkazom na manuál. Pre nás je to základ slušného obchodu a veríme, že aj pre vás je to dôležitý kritérium pri rozhodovaní.

## Prečo hmotnosť 21,15 kg je dôležitý parameter, nie detaily

Mnoho ľudí pri porovnávaní batérií hľadí len na cenu, kapacitu a napätie, a hmotnosť im uniká. Ale v reálnom svete je hmotnosť kľúčový parameter. V kemperi platí, že každý kilogram navyše znižuje nosnosť nápravy a zvyšuje spotrebu paliva. Na lodi platí, že ťažšia batéria znižuje stabilitu a ovplyvňuje ponor. V chate platí, že ťažkú batériu musíte prenášať po schodoch do pivnice, a to je fyzicky náročné. GSIKE váži 21,15 kg — to je batéria, ktorú dve osoby prenesú bez problémov. Konkurencia v triede 24V 100Ah váži 24–25 kg, čo už vyžaduje plánovanie a vozík.

Nižšia hmotnosť GSIKE nie je náhoda, ale výsledkom modernej konštrukcie. Použitie článkov s vysokou hustotou energie a kompaktného BMS umožnilo zmenšiť plášť a použiť tenšie konštrukčné prvky bez straty pevnosti. Výsledok: 21,15 kg netto pri rozmeroch 520×250×320 mm. To je batéria, ktorá sa pohodlne zmestí do podlahovej priehradky v kemperi, do skrinky v chate alebo na police v technickej miestnosti. A keď ju potrebujete preniesť, nevadí vám, že je ťažká — jednoducho ju zoberiete a idete.

Preto v našom porovnaní uvádza hmotnosť ako samostatný parameter, nie len ako doplnok k tabuľke. Je to presne ten druh detailu, ktorý si pri prvom nákupe neuvedomíte, ale pri treťom prenášaní do schodov v chate si uvedomíte, že ste ušetrili tri kilogramy. A v kemperi, kde máte váhový rozpočet daný nápravou, je každý kilogram navyše problém. GSIKE v tomto ohľade myslí na reálne použitie, nie len na parametre v katalógu. Preto sa aj napriek nižšej cene umisťuje na vrchole rebríčka triedy 24V 100Ah.

## Certifikácie a preprava — čo znamená UN38.3 v praxi

UN38.3 je medzinárodný test pre lítiové batérie, ktorý zaručuje, že batéria prešla sériou skúšok bezpečnosti: výška, teplotný cyklus, vibrácie, skrat, náraz, vonkajší skrat. Bez UN38.3 sa batéria nesmie prepravovať ako náklad — ani lietadlom, ani loďou, ani kamiónom. Pre vás ako zákazníka to znamená, že keď vám GSIKE posiela batériu kuriérom, jedná sa o certifikovanú zásielku v súlade s medzinárodnými pravidlami. To je dôvod, prečo doručenie trvá 3–7 pracovných dní — kuriér musí dodržiavať predpisy pre prepravu lítia a nemôže batériu len hodiť na kôš ako bežný balík.

CE a RoHS sú naopak európske certifikácie. CE znamená, že batéria spĺňa základné požiadavky európskych smerníc o bezpečnosti, emisiách a ochrane zdravia. Bez CE sa batéria nesmie predávať v Európskej únii a obchodník by riskoval pokutu. RoHS znamená, že batéria neobsahuje nebezpečné látky (olovo, ortuť, kadmium, šesťmocný chróm) nad povolené limity. Pre vás to znamená, že batéria je menej znečisťujúca a po skončení životnosti sa dá recyklovať cez oficiálne zberné miesta. Všetky tri certifikácie (CE, RoHS, UN38.3) má GSIKE k dispozícii a na požiadanie vám ich poskytneme.

Preto pri porovnávaní batérií nezabúdajte na certifikácie. Lacné neznáme batérie z online trhovísk často nemajú CE alebo UN38.3, čo znamená, že by sa nemali legálne predávať v Európe a že v prípade poruchy by ste nemali nárok na reklamáciu. GSIKE má všetky potrebné certifikácie, čo je základná požiadavka na seriózneho predajcu. Niekedy sa platí o niečo vyššia cena za tú istú batériu, ale získate istotu, že je certifikovaná, prepravená legálne a že máte nárok na servis. To je cenovo porovnateľné s rizikom pri nákupe neznámej batérie bez certifikácií.

## Ako sa GSIKE líši v e-mailovej podpore od veľkých značiek

Jedna vec, ktorú v tabuľkách neuvidíte, je kvalita podpory po nákupe. Keď si kúpite batériu od veľkej značky ako LiTime, čakáte na e-mailovú odpoveď obvykle 2–3 pracovné dni. Keď od Renogy, často ste odkazovaní na autorizovaného servisného partnera vo vašej krajine, čo predlžuje čas opravy. U GSIKE píšete priamo na nás — malý tím ľudí, ktorí rozumejú technológii a vedia poradiť. Väčšina odpovedí chodí ešte ten deň, a určite do jedného pracovného dňa. To je rozdiel, ktorý oceníte, keď vám v kemperi niečo nefunguje a potrebujete radu hneď, nie o tri dni.

Podpora u nás nie je len o riešení porúch, ale aj o preventívnom poradenstve. Napíšte nám pred kúpou — radi vám pomôžeme vybrať správnu batériu, vypočítať potrebnú kapacitu, navrhnúť regulátor a menič pre váš konkrétny prípad. Nepredávame vám niečo, čo nepotrebujete. Ak vidíme, že by ste si mali kúpiť menšiu batériu alebo naopak väčšiu, povieme vám to priamo. Týmto prístupom si budujeme dôveru, ktorá sa potom odráža aj v recenziách a v opakovaných nákupoch. Preto aj keď máme kratšiu záruku než veľké značky, v skutočnej spokojnosti zákazníkov im stojíme bok po boku.

Preto sme do tohto porovnania zahrnuli aj e-mailovú adresu a čas odpovede. Niekto by mohol povedať, že to nie je technický parameter, ale v praxi je to jeden z najdôležitejších. Batéria, ktorá má päťročnú záruku, ale na opravu čakáte tri týždne, je menej hodnotná než batéria s trojročnou zárukou, kde poruchu vyriešite e-mailom do týždňa. Preto pri rozhodovaní zvážte nielen cenu a parametre, ale aj to, ako rýchlo a ochotne vám výrobca pomôže, keď to budete potrebovať. V tomto ohľade GSIKE stavia na osobný prístup, ktorý veľké korporácie už nemôžu napodobniť.

## Prečo malý online dodávateľ dnes dokáže konkurovať veľkým značkám

Pred desiatimi rokmi bola batéria LiFePO4 výklenková technológia, ktorú predávali len veľké spoločnosti s rozsiahlym servisom. Dnes je výroba článkov masová, ceny klesli a malí online dodávatelia ako GSIKE môžu ponúknuť rovnakú triedu článkov a BMS za polovičnú cenu. Dôvod je jednoduchý: nemusíme financovať veľké predajne, marketingové kampane a zbytočné medzičlánky. Predávame priamo z online obchodu, priamo zákazníkovi, a to umožňuje cenu 279.99 EUR namiesto 600 EUR. Technológia je dospelá a seriózna, takže „malý" ešte neznamená „rizikový".

Samozrejme, neplatí to pre všetkých malých predajcov. Niektorí predávajú necertifikované batérie bez UN38.3, s pochybnými BMS a bez podpory. Ale keď si vyberiete seriózneho malého dodávateľa s jasnými certifikáciami (CE, RoHS, UN38.3), overenými recenziami a rýchlou e-mailovou podporou, získate rovnakú kvalitu ako u veľkej značky za výrazne nižšiu cenu. GSIKE sa snaží byť práve takýmto serióznym malým dodávateľom: transparentný, certifikovaný a ochotný odpovedať na vaše otázky. V roku 2026 je to legitímna cesta, ktorá šetrí stovky eur bez kompromisov v kvalite.

## Ako sa správať, keď veľká značka zľaví a cena sa vyrovná

Občas sa stane, že veľká značka spustí akciu a jej batéria sa priblíži cenou k menším dodávateľom. Vtedy nie je rozhodovanie jednoznačné. Ak sa LiTime počas akcie priblíži k 400 EUR, už to nie je taký obrovský rozdiel oproti GSIKE za 279.99 EUR. Vtedy sa oplatí zvážiť päťročnú záruku, značku a servisné možnosti. Ale pamätajte: akcie bývajú krátkodobé a bežná cena opäť vyskočí. Ak potrebujete batériu teraz, nečakajte na akciu, ktorá možno nikdy nepríde. GSIKE má stále rovnakú cenu 279.99 EUR bez časovo obmedzených zliav, a to je predvídateľnosť, ktorú veľké značky s ich sezónnymi akciami nemajú.

Preto pri porovnaní pozerajte na bežnú cenu, nie na akčnú. Ak veľká značka má bežne 650 EUR a akciu raz ročne na 450 EUR, stále to nie je porovnateľné s GSIKE za 279.99 EUR po celý rok. Ak chcete spočítať celkové náklady, započítajte aj záruku a predpokladanú životnosť. Aj keď GSIKE vymeníte po štyroch rokoch, stále celkovo zaplatíte menej než za jeden LiTime v bežnej cene. To je matematika, ktorá funguje nezávisle od sezónnych akcií a marketingových ťahov. Preto našu voľbu v porovnaní považujeme za stabilne najlepšiu hodnotu.

## Záverečné zhrnutie porovnania

Keď si zhrnieme celé porovnanie: GSIKE vyhráva na cene za Wh, hmotnosti a špičkovom prúde 400 A, LiTime vyhráva na päťročnej záruke a rozpoznateľnosti značky, Renogy vyhráva na ekosystéme solárnych komponentov. Pre bežného kupujúceho, ktorý chce najlepšiu hodnotu a nepotrebuje celý ekosystém, je GSIKE racionálna voľba číslo jedna. Ak máte už nainštalované komponenty Renogy alebo si ceníte najdlhšiu možnú záruku, konkurencia má zmysel. Vyberajte si vedome podľa svojich priorít a nepreplácajte za funkcie, ktoré nevyužijete. V našom finálnom hodnotení je GSIKE 25,6V 100Ah najlepšou batériou triedy 24V 100Ah pre európsky trh v roku 2026 z hľadiska celkovej hodnoty.

Ďakujeme za prečítanie. Tím GSIKE vám praje spoľahlivú energiu bez ohľadu na to, ktorú značku si vyberiete.

## Často kladené otázky

Batéria LiFePO4 triedy 24V , ktorá v praxi dodáva 100Ah / 2560Wh jednosmernej energie pripravenej na hlboké vybíjanie. Osem článkov po 3,2 V je vnútorne prepojených do zostavy 8S1P , čo dáva menovité napätie 25,6 V . Kľúčové: pri rovnakom BMS 100A získate na vyššom napätí 2560W trvalého výkonu — dvakrát viac než pri batérii 12V, a to pri polovičnom prúde, teda tenších kábloch. Cena je 279,99 EUR namiesto 420,00 EUR , s dopravou zadarmo po Slovensku a 30-dňovým právom na vrátenie.

Je dôležité produkt správne pochopiť. GSIKE 25,6V 100Ah je úložná batéria , nikdy nie menič. Nemá zabudovaný regulátor MPPT, negeneruje striedavé napätie 230 V a nemá meničový stupeň kVA. Ukladá jednosmernú energiu z vašich fotovoltických panelov, nabíjačky alebo výstupu hybridného meniča — a až potom pripojíte k zbernici 25,6 V samostatný menič, ktorý napája spotrebiče 230 V. Keď ďalej píšeme o výkone, máme na mysli jednosmerných 2560W, ktoré poskytuje BMS 100A — nie zásuvku 230 V.

Prednosť tejto batérie nespočíva len v množstve energie, ale v napätí. Batéria 12V 100Ah ukladá podobne mnoho Wh, ale pri polovičnom napätí tečie pre rovnaký výkon dvakrát väčší prúd. Pretože výkon je súčinom napätia a prúdu, zbernica 25,6 V pri rovnakom BMS 100A umožňuje získať 2560W trvalého výkonu namiesto 1280W. V praxi to znamená, že bez problémov napájate spotrebič 1800W (1800 < 2560), zatiaľ čo na 12V by sa BMS vyplo. A pretože prúd je o polovicu nižší, káble sú tenšie, svorky chladnejšie a straty na vedení menšie.

Vezmime príklad: spotrebič 1800W na 12V odoberá približne 140A — nad hranicou BMS 100A. Na 25,6 V rovnaký 1800W odoberá už len približne 70A, teda pohodlne v rámci hranice 100A. To je technická podstata výhody: rovnaké BMS, rovnaká batéria, ale viac využiteľného výkonu, pretože zvýšite napätie.

Na zbernici 24V jedna GSIKE 25,6V 100Ah zhruba zodpovedá dvom oloveným batériám 12V 100Ah zapojeným sériovo. Olovené batérie je možné vybiť len zhruba na polovicu kapacity, kým sa nepoškodia, zatiaľ čo LiFePO4 sa vybíja až na ~100% bez problémov. Z hľadiska miesta a hmotnosti vychádza lithium výrazne lepšie.

Kemper a karavan: Chladnička, LED osvetlenie, nabíjanie notebooku a telefónov — jedna GSIKE 25,6V 100Ah vystačí na dva až tri dni bez slnka. Špičkový prúd 400 A hladko rozbehne kompresor chladničky. Chata a dom na vidieku: Uložte denný prebytok fotovoltiky a večer ho využite pre osvetlenie a čerpadlo vody. Loď a čln: Stabilné napätie bez prepadov pri napájaní trollingového motora. Balkónová fotovoltika: Dva kusy paralelne = 5,12 kWh pre večernú spotrebu po odpolednom prebytku z balkónových panelov.

Batéria pracuje pri teplote nabíjania 0–55°C a vybíjania od −20 do 55°C. Nenabíjajte ju pri mraze pod nulou — nemá zabudovanú vykurovaciu vložku a nabíjanie LiFePO4 na mraze trvalo znižuje účinnosť. V zime v kemperi ju uchovávajte v kúrenej priehradke alebo vnútri. Pri dlhšom odstavení skladujte sucho, pri izbovej teplote, na úrovni nabitia okolo 50–70 %. Certifikát UN38.3 znamená, že batéria prešla prepravnými testami lítia a je odosielaná v povolenom obale.

Je férové povedať, kde sa táto batéria nehodí. Ak plánujete napájať celý dom bez zásuvky zo siete, prevádzkovať tepelné čerpadlo, indukčnú dosku alebo bojler na 230V trvalo, jedna jednotka 2560W je príliš málo — potrebujete zostavu 4P4S o 40,96 kWh alebo inštaláciu 48V. GSIKE 25,6V 100Ah je nástroj na ukladanie, vyrovnávanie a napájanie rekreačných a základných domácich spotrebičov, nie centrálna batéria pre celý dom. Rozumné očakávania sú polovinou spokojnosti.

Pre hlbšie porozumenie odporúčame našich sprievodcov: Rebríček najlepších batérií 24V 100Ah · GSIKE vs LiTime vs Renogy · Sprievodca napätím 12V/24V/48V · Ako postaviť off-grid úložisko .

Olovené batérie boli štandardom v kemperoch a solárnych inštaláciách desaťročia, ale v roku 2026 už ich čas pomaly končí. LiFePO4, technológia, ktorú používa GSIKE 25,6V 100Ah, prináša oproti olovu niekoľko zásadných výhod. Po prvé, hĺbka vybitia: olovo odporúča nevybíjať pod 50%, takže z 100Ah reálne využijete 50Ah. LiFePO4 dovolí vybiť takmer na 100%, a to bez skratenia životnosti. To znamená, že pri rovnakej kapacite na štítku máte k dispozícii dvakrát viac reálnej energie.

Po druhé, cyklická životnosť. Olovená batéria vydrží 500–1000 cyklov pri 50% hĺbke vybitia, než klesne kapacita pod 80%. LiFePO4 vydrží viac než 6000 cyklov pri 100% hĺbke vybitia. To je šesťkrát až dvanásťkrát viac cyklov. Aj keby ste kupovali olovo za polovičnú cenu, v prepočte na cyklus je LiFePO4 výrazne lacnejší a v konečnom dôsledku menej náročný na obsluhu. Po tretie, hmotnosť: olovená batéria 24V 100Ah váži 60–80 kg, zatiaľ čo GSIKE váži len 21,15 kg. To je rozdiel, ktorý cítite pri každom prenášaní, v kemperi na náprave a na lodi pri každom výstupe na vodu.

Po štvrté, údržba. Olovená batéria vyžaduje občasné dolievanie destilovanej vody, čistenie pólovníc, vyrovnávacie nabíjanie a kontrolu hustoty elektrolytu. LiFePO4 je takmer bezúdržbový — občas pohľad na spojenie a dosť. Žiadna voda, žiadna kyselina, žiadne riziko vytečenia. Pre moderného užívateľa, ktorý nechce s batériou tráviť víkendy, je to zásadná výhoda. A napokon, nabíjacia efektivita: LiFePO4 nabíja asi o 95%, olovo len 80–85%. To znamená, že z rovnakého solárneho panelu dostanete do batérie viac energie a rýchlejšie. Pre chatára, ktorý má len pár slnečných hodín denne, je to rozdiel, ktorý vidí na displeji regulátora.

GSIKE 25,6V 100Ah je konštrukcia 8S1P, čo znamená osem sériovo zapojených článkov s paralelnou kapacitou 100Ah v každej vetve. Jeden článok LiFePO4 má menovité napätie 3,2 V a kapacitu okolo 100–105 Ah. Osem článkov sériovo dá 25,6 V a jedna paralelná vrstva dá 100Ah. Spočítajte: 25,6 V × 100 Ah = 2560 Wh, teda 2,56 kWh. To je základný výpočet, z ktorého vychádzajú všetky ďalšie parametre — výkon, prúdy a nabíjacie napätie.

Prečo 8S1P, a nie iná kombinácia? Pretože trieda 24V je definovaná siedmimi až deviatimi článkami v sérii. Osem článkov dáva 25,6 V, čo je trieda „24V" v praxi. Keďže články majú toleranciu napätia, BMS (systém správy batérie) monitoruje každý článok zvlášť a vyrovnáva ich napätie, aby nedošlo k prebitiu alebo hlbokému vybitiu. Pri 8S1P je BMS navrhnutý pre 8 článkov, každý s monitorovaním napätia a teploty. To je dôvod, prečo je GSIKE 25,6V 100Ah presne 8S1P — trieda 24V a kapacita 100Ah sú prirodzene zlúčené v tejto konfigurácii.

Ak by ste potrebovali viac energie, máte dve cesty. Paralelné zapojenie: druhá GSIKE 25,6V 100Ah paralelne s prvou dá stále 25,6V, ale 200Ah a 5120 Wh. Sériové zapojenie: dve GSIKE sériovo dajú 51,2V, teda triedu 48V, so 100Ah a 5120 Wh. Kombináciou paralelných a sériových vetiev dosiahnete až 4P4S = 16 jednotiek na 102,4V a 40,96 kWh. Táto modulaárnosť je dôvod, prečo GSIKE rastie spolu s vašou inštaláciou — nepotrebujete meniť celú batériu, len pridávate ďalšie rovnaké kusy.

BMS (battery management system) je „mozog" batérie, ktorý monitoruje napätie každého článku, celkové napätie, prúd, teplotu a vyrovnáva články. GSIKE má BMS 100A s ochranou proti prebitiu, hlbokému vybitiu, prepätiu, nadprúdu, skratu a prehriatiu. V praxi to znamená, že keď omylom nastavíte nabíjačku na zlé napätie, BMS to zastaví skôr, než sa články poškodia. Keď pripojíte príliš výkonný spotrebič, BMS obmedzí prúd. Keď sa batéria v lete prehreje, BMS vypne náboj alebo výboj, kým teplota neklesne. To je pasívna ochrana, ktorá chráni batériu pred chybami užívateľa a preto je tak dôležitá.

Špičkový prúd 400 A na jednu sekundu je špecifická vlastnosť BMS. To znamená, že batéria zvládne krátkodobý odber 400A, typicky pri rozbehu kompresora chladničky, trollingového motora na lodi alebo pri naštartovaní motora v kemperi. Po jednej sekunde sa BMS vráti na trvalých 100A, čo je asi 2560W. To je dôležitý rozdiel oproti niektorým lacným batériám, ktoré pri prvom rozbehu kompresora okamžite vypnú — GSIKE dáva dosť času na rozbeh, a to presne vďaka špičkovému prúdu 400 A.

Odpojenie pri vybití 20V je ďalšia ochranná hranica. Keď napätie batérie klesne pod 20V, BMS odpojí výstup, aby chránil články pred hlbokým vybitím. Hlboké vybitie pod 2,0V na článok trvalo skracuje životnosť a GSIKE tomu zabraňuje automaticky. V praxi to znamená, že môžete nechávať batériu vybitú v kemperi cez týždeň a nemusíte sa báť, že sa poškodí — BMS ju odpojí v správny okamih. Po nabití profilom 28,8V sa ochrana automaticky vráti do normálu a batéria pokračuje v prevádzke.

GSIKE 25,6V 100Ah má certifikáty CE, RoHS a UN38.3. To nie sú len nálepky na krabici, ale reálne skúšky, ktoré batéria prešla pred uvedením na trh. CE označenie znamená, že batéria spĺňa základné požiadavky európskych smerníc o bezpečnosti, emisiách a ochrane zdravia. Bez CE sa batéria nesmie legálne predávať v Európskej únii a obchodník, ktorý by ju predával bez CE, by riskoval pokutu. Pre vás ako užívateľa to znamená, že batéria prešla základnými bezpečnostnými testami a je vhodná na použitie v domácnostiach a rekreačných objektoch.

RoHS je smernica o obmedzení nebezpečných látok. Znamená to, že batéria neobsahuje olovo, ortuť, kadmium, šesťmocný chróm a ďalšie zakázané látky nad povolené limity. Pre vás to znamená, že batéria je menej znečisťujúca pre životné prostredie a po skončení životnosti sa dá recyklovať cez oficiálne zberné miesta pre lítiové batérie. Nenechávajte batériu v bežnom domovom odpade — odovzdajte ju na zbernom dvore, kde ju recyklujú správnym spôsobom. To je povinnosť, ktorá platí pre všetky lítiové batérie v Európskej únii.

UN38.3 je prepravný test pre lítiové batérie. Znamená to, že batéria prešla sériou skúšok vrátane výšky, teploty, vibrácií, skratu, nárazu a vonkajšieho skratu. Bez UN38.3 sa batéria nesmie prepravovať lietadlom, loďou ani kamiónom ako náklad. Pre vás ako užívateľa to znamená, že batéria bola otestovaná na bezpečnosť pri preprave a že keď vám ju posielame kuriérom, jedná sa o certifikovanú zásielku v súlade s medzinárodnými pravidlami. To je dôvod, prečo doručenie batérie trvá obvykle 3–7 pracovných dní — kuriér musí dodržiavať pravidlá pre prepravu lítia a nemôže batériu len hodiť na kôš ako bežný balík.

Ako vidíte, olovená batéria môže byť na prvý pohľad lacnejšia, ale v prepočte na reálne využiteľné watthodiny a cykly je GSIKE výrazne výhodnejší. Nie je to len o cene na cenovke, ale o celkových nákladoch počas životnosti. Ak si spočítate päť rokov prevádzky, GSIKE vyjde lacnejšie — a to ešte nezapočítavate pohodlie bezúdržbového prevádzky, nízku hmotnosť a rýchle nabíjanie. Preto v roku 2026 toľko ľudí prechádza z olova na lítium, hoci vstupná cena je vyššia.

Otázka: mám existujúcu olovenú inštaláciu s nabíjačkou profilom olova. Môžem rovno prepojiť na GSIKE? Odpoveď: Nielenže môžete, ale musíte zmeniť aj nabíjačku. Profil olova ( Floating charge ~27,6 V, equalization ~30 V) nie je vhodný pre LiFePO4, ktorý potrebuje koncové napätie 28,8 V. Použitie olovenej nabíjačky na LiFePO4 vedie k tomu, že batéria sa nabije len na ~80% a po niekoľkých mesiacoch klesne kapacita. Preto vždy vymenite nabíjačku za model s profilom LiFePO4 25,6V, alebo aspoň upravte napätie, ak to nabíjačka dovoľuje.

Otázka: môžem pripojiť GSIKE na 230V zásuvku v dome a nabíjať ho zo siete? Odpoveď: Áno, ale potrebujete nabíjačku s profilom LiFePO4 25,6V a výstupným prúdom do 50A. Bežná nabíjačka 12V na 230V batériu 24V nenabije. Existujú ale hybridné nabíjačky, ktoré nabíjajú batériu zo siete a zároveň fungujú ako menič pre zásuvky — to je praktické pre chatu, kde nemáte fotovoltiku, ale chcete mať záložnú energiu pri výpadku siete. Pre kemperov je naopak bežnejšie nabíjanie z alternátora počas jazdy — k tomu potrebovať nabíjačku s ochranou proti prebitiu a izoláciou medzi batériami.

Otázka: môžem nechať GSIKE v kemperi cez zimu vonku, keď nie je používaný? Odpoveď: LiFePO4 znáša chlad lepšie než olovo, ale nabíjanie pod 0°C je problematické. Preto batériu cez zimu radšej uskladnite v teple (pivnica, garáž) na úrovni nabitia 50–70%. Nechávanie v mrazivom kemperi cez zimu nie je ideálne, ale jedenkrát zimná prestávka batériu nezničí — pokiaľ ju nebudete nabíjať pod bodom mrazu. Na jar ju pred prvým použitím nabite profilom 28,8V a počkajte deň na vyrovnanie článkov.

Keď si kupujete batériu s vyhlásenou životnosťou viac než 6000 cyklov, investujete do desiatich rokov alebo dlhšieho obdobia. Preto je dôležité, aby konštrukcia bola navrhnutá pre dnešné štandardy a nestarla technologicky zastaraná už v momente kúpy. GSIKE 25,6V 100Ah používa články LiFePO4 s vysokou hustotou energie, BMS s monitorovaním každého článku, krytie IP65 a moderné svorky M8. To sú štandardy, ktoré budú relevantné aj v roku 2035 — technológia LiFePO4 sa nemení tak rýchlo, aby ste museli o tri roky kupovať novú batériu.

Naopak, lacné neznáme batérie z online trhovísk často používajú staršie články s nižšou hustotou energie, jednoduché BMS bez monitorovania jednotlivých článkov a slabšie krytie. Takáto batéria môže vyzerať dobre na prvý pohľad, ale po dvoch rokoch stratí kapacitu, BMS začne vypínať pri bežnom odbere a krytie povolí vlhkosti. Preto pri nákupe pozerajte na detaily: monitorovanie článkov, krytie IP65, svorky M8, certifikáty CE/RoHS/UN38.3. Tieto detaily sú rozdiely medzi batériou, ktorá vám poslúži desať rokov, a batériou, ktorú budete po roku reklamovať.

GSIKE je navrhnutý s myšlienkou na rozšíriteľnosť. Začnete jednou jednotkou 2560Wh a keď budete potrebovať viac, pridáte ďalšie rovnaké kusy paralelne alebo sériovo. Nemusíte meniť celú batériu, len pridávate moduly. Táto modularita je dôvod, prečo GSIKE rastie spolu s vašou inštaláciou — dnes máte kemper s jednou batériou, o päť rokov máte domáce úložisko s ôsmimi jednotkami, a všetky fungujú v jednom systéme. To je návrh pre dlhodobé použitie, nie pre krátkodobý trend.

Je to lítio-železito-fosfátová batéria (LiFePO4) triedy 24V s konštrukciou 8S1P, ktorá dodáva 2560Wh energie a trvalý výkon 2560W pri BMS 100A. Nie je to menič ani regulátor — je to čisté úložisko energie.

Áno. Dva kusy paralelne dajú 5,12 kWh, ktoré ukladajú odpoledný prebytok z balkónových panelov a využijete ich večer. Potrebujete solárny regulátor MPPT s profilom 25,6 V.

Nastavte profil LiFePO4 25,6 V s koncovým napätím 28.8V ±0,4 V. Bežná nabíjačka 12V (~14,6 V) batériu nenabije plne a dlhodobo skracuje jej životnosť.

Viac než 6000 kompletných cyklov pri 100% hĺbke vybitia pri 25°C. V reálnom prevádzke s čiastočným DoD to môže byť výrazne viac rokov.

Áno. 2560Wh vystačí na chladničku, osvetlenie a nabíjanie elektroniky na dva až tri dni. Špičkový prúd 400 A rozbehne kompresor chladničky bez problémov. Váži len 21,15 kg, dve osoby ho prenesú samy.

Až 16 kusov v konfigurácii 4P4S. Paralelné pridávate kapacitu (stále 25,6 V), sériové zvyšuje napätie (dva kusy = 51,2 V). Vždy ale rovnaký model, vek a nabitie.

Batéria váži 21,15 kg netto a meria 520 × 250 × 320 mm. Vojde do väčšiny batériových skríň v kemperoch aj do technickej miestnosti.

Nepoužívajte príliš tenké káble (minimálne 25–35 mm²), nezabudnite na DC poistku blízko kladného pólu, nenabíjajte na mraze a nemiešajte rôzne značky a kapacity v jednej zostave.

Káble a poistky sú často podceňovanou, ale rozhodujúcou súčasťou bezpečnej inštalácie. Pri nízkom napätí batérie je prúd vysoký, preto musia byť vodiče krátke, hrubé a dimenzované podľa prúdu a dĺžky, aby straty napätia a zahrievanie zostali v norme. Na každej bezpečnostnej hranici (batéria, FV, výstup) použite správne dimenzovanú poistku a izolačné spínače; slabo dimenzovaný vodič sa môže zahriať a poistka chráni pred skratom a požiarom.

Prepojenie meniča so sieťou a generátorom má svoj presný postup a poradie zapojenia. Vždy najprv vypnite a zaistite vstupné vetvy, potom zapájajte batériu, FV a AC okruh a nakoniec nastavte nabíjací profil a parametre. Pri výpadku siete a záložnej prevádzke overte čistotu výstupného sínusu a dobu prepnutia; citlivá elektronika, počítače a sieťové zariadenie vyžadujú stabilný bez výkyvov. Všetky práce nechajte overené kvalifikovaným elektrikárom, ak nie sú súčasťou vašej odbornej spôsobilosti.

WiFi a monitorovanie umožňujú sledovať napätie, výkon, nabíjací prúd a stav batérie priamo v telefóne alebo počítači. Aplikácia ukazuje denný zisk, spotrebu a históriu, vďaka čomu odhalíte preťaženie alebo chybný článok skôr, než dôjde k poruche. Prevádzka bez batérie cez deň je praktická pri jasnom slnku, ale v noci a pri trvalej zálohe je potrebná akumulátorová zásoba; monitorovanie vám pomôže rozpoznať, kedy systém pracuje len z FV a kedy z batérie.

Údržba predlžuje životnosť zariadenia: pravidelne kontrolujte utiahnutie svoriek, čistotu ventilácie a chladenie, suchosť a stála suchá vetraná miestnosť bez vlhkosti a prachu. Sledujte nabíjacie napätie a prípadné zahrievanie článkov, po rokoch skontrolujte kondíciu batérie a tesnosť spojov. Vyhýbajte sa pretiahnutému prevádzkovému prostrediu s vysokou vlhkosťou, prachom alebo rizkom zamrznutia; dodržiavajte pracovné a skladovacie teploty uvedené v návode.

Pri výbere medzi modelmi porovnávajte rovnaké triedy: trvalý výkon v kW, rozbehovú špičku, prúd a rozsah MPPT, povolený výkon FV, vstupné napätie batérie, počet výstupov a formu pripojenia WiFi. Názov v ponuke nemusí zodpovedať skutočnému trvalému výkonu, preto čítajte tabuľku návodu a typový štítok. Lacnejší model s menším MPPT alebo bez monitorovania sa môže pri reálnej záťaži prejaviť horšie, takže celková hodnota závisí od súčtu parametrov, nie od reklamného sloganu.

Európska dostupnosť a logistika ovplyvňujú rýchlosť dodania a podmienky vrátenia. Overte skladové umiestnenie, predpokladanú dobu doručenia, pravidlá vrátenia a dostupnosť náhradných dielov a podpory pred nákupom. Ceny uvádzané v EUR môžu prebiehať bez skrytých príplatkov, ale finálnu cenu, clo a miestne dane vždy potvrdí nákupný košík. Záručné podmienky a možnosť servisu majú väčšiu váhu ako jeden mesačný akčný zľavový štítok.

Bezpečnostné zásady pri off-grid inštalácii: nikdy nepracujte pod napätím, zabezpečte jednotlivé vetvy proti skratu a iskreniu, chráňte batériu pred prebitím a hlbokým vybitím a nepreťažujte výstup nad trvalú hranicu. Čistá sínusová vlna chráni citlivú elektroniku, ale nenahradí správnu dimenziu káblov a poistiek. Ak si nie ste istí zapojením alebo profilom batérie, obráťte sa na kvalifikovaného inštalatéra; chybná inštalácia ohrozuje zariadenie aj zdravie.

Pri návrhu off-grid systému je rozhodujúce začať od skutočnej dennej spotreby: spíšte všetky trvalé aj rozbehovité spotrebiče, ich menovitý príkaz a dobu chodu a na základe toho zostavte denný energetický rozpočet v Wh. Až potom volte menič, solárne pole a akumulátor; opačný postup, kedy sa najprv kúpi zariadenie a až po ňom sa hľadá záťaž, vedie k poddimenzovaniu alebo k zbytočne vysokým nákladom. Domácnosti v karavanoch, chatách a dielňach majú rôzny profil zaťaženia, preto je univerzálna odpora k chladničke, čerpadlu alebo klimatizácii vždy individuálne.

MPPT regulátor je srdcom solárneho nabíjania: sleduje maximálny výkonový bod panelov a mení napätie tak, aby sa do batérie dostalo čo najviac energie. Dôležité je porovnať nielen celkový prúd regulátora, ale aj rozsah napätia FV a povolený výkon panelov; poddimenzovaný MPPT neškodí, ale obmedzí využitie poľa. Pre efektívnu prevádzku zapájajte panely do správnej konfigurácie sériovo alebo paralelne tak, aby pracovné napätie spadlo do rozsahu regulátora, a dodržujte izoláciu a poistky na FV strane.

Batéria tvorí rezervu na zamračené dni a nočnú prevádzku. Jej kapacitu volíte podľa dennej spotreby a požadovaného počtu autonómnych dní, pričom rešpektujte hĺbku vybitia daného chemického systému. Olovené batérie vyžadujú menšiu hĺbku a častejšie dobitie, LiFePO4 zvládajú hlbšie cykly. Bez ohľadu na chemizmus dávajte pozor na rovnomerné napätie článkov, správny nabíjací profil a dimenzovanie prúdu, pretože nekompatibilný profil skracuje životnosť viac ako samotné cykly.

## Konečný verdikt

Proti LiTime a Renogy drží GSIKE 100Ah: 2560Wh, >6000 cyklov, 21,15kg a nižšiu cenu; rozhodnite podľa profilu 28,8V a záruky.

GSIKE 25.6V 100Ah = 2560Wh, 100A/2560W, >6000 cyklov, IP65, 279.99 EUR, doprava zdarma v rámci Slovenska.

## Často kladené otázky

Ktorá z týchto troch batérií je najlepšia?

GSIKE 25,6V 100Ah má najlepší pomer ceny a výkonu — 2560Wh za 279,99 EUR pri nižšej hmotnosti a špičkovom prúde 400 A. LiTime je lepší pre päťročnú záruku, Renogy pre solárny ekosystém.

Oplatí sa priplatiť za LiTime päťročnú záruku?

Záleží na vašom štýle prevádzky. Päťročná záruka LiTime má ale často podmienky (registrácia, profil nabíjania). GSIKE stojí polovicu a aj po výmene po štyroch rokoch vyjde lacnejšie.

Prečo je GSIKE tak lacný oproti LiTime?

GSIKE je priamy online dodávateľ bez veľkých marketingových nákladov. Rovnaká trieda článkov 2560Wh a BMS 100A, ale nižšia réžia a kratšia záruka sa premietajú do ceny 279,99 EUR.

Mám Renogy panely — mám kúpiť Renogy batériu?

Ak máte celý ekosystém Renogy, dokúpenie rovnakej značky zjednodušuje kompatibilitu a servis. Ako samostatná batéria ale Renogy ponúka nižší trvalý výkon a vyššiu cenu než GSIKE.

Aký je špičkový prúd pri jednotlivých značkách?

GSIKE uvádza 400 A na jednu sekundu, LiTime a Renogy okolo 200 A. Vyšší špičkový prúd GSIKE pomáha pri rozbehu kompresorov chladničiek a trollingových motorov.

Aká je hmotnosť jednotlivých batérií?

GSIKE váži 21,15 kg, LiTime približne 24 kg, Renogy približne 25 kg. Nižšia hmotnosť GSIKE oceníte pri každom prenášaní v kemperi alebo na lodi.

Sú certifikácie u všetkých troch rovnaké?

Áno, všetky majú CE, RoHS a UN38.3. V certifikáciách nie je rozdiel, ktorý by ospravedlňoval príplatok — líši sa cena, záruka a špičkový prúd.

Môžem kombinovať GSIKE s LiTime v jednej zostave?

Doporučujeme nemiešať rôzne značky a kapacity v jednej zostave — rozbíja to vyrovnávanie BMS. Vždy používajte rovnaký model, vek a nabitie v jednej skupine.

Pri akej záťaži vystačí 24V 100Ah článok počas noci?

Pri správnom nabíjaní (profil 28,8 V) a teplote 0–55°C je to viac než 6000 cyklov, teda rádovo mnoho rokov každodenného prevádzky. Výdrž záleží na hĺbke vybitia a teplote.

Ktorú batériu mám vybrať pre kemper?

Pre kemper doporučujeme GSIKE 25,6V 100Ah kvôli nízkej hmotnosti, 2560Wh na dva až tri dni a špičkovému prúdu 400 A pre rozbeh chladničky. Cena 279,99 EUR je ústretová.

## Zdroje a podklady

1.  GSIKE – produktový list 25.6V 100Ah — [https://gesike.com/products/gsike-25.6v-100ah-lifepo4-battery](https://gesike.com/products/gsike-25.6v-100ah-lifepo4-battery)
2.  LiTime – referencia 24V 100Ah — [https://www.litime.com](https://www.litime.com)
3.  Renogy – referencia 24V 100Ah — [https://www.renogy.com](https://www.renogy.com)
4.  Battery University – LiFePO4 — [https://batteryuniversity.com](https://batteryuniversity.com)
5.  LiFePO4 – prehľad — [https://en.wikipedia.org/wiki/Lithium\_iron\_phosphate\_battery](https://en.wikipedia.org/wiki/Lithium_iron_phosphate_battery)
6.  US DOE – solárne ukladanie — [https://www.energy.gov/energysaver](https://www.energy.gov/energysaver)

## Ďalšie návody a porovnania

[Rebríček: najlepšia 24V-100Ah LiFePO4 Európa 2026](https://gesike.com/sk-sk/blogs/news/blog-1-nejlepsi-24v-100ah-lifepo4-evropa-2026.html)

[12V / 24V / 48V LiFePO4: sprievodca napätím](https://gesike.com/sk-sk/blogs/news/blog-3-12v-24v-48v-lifepo4-sprievodca-napetim.html)

[Úložisko 24V 100Ah off-grid: ako postaviť](https://gesike.com/sk-sk/blogs/news/blog-4-uloziste-24v-100ah-off-grid-ako-postavit.html)

Priamo k modelu: [Produktová stránka GSIKE 25.6V 100Ah LiFePO4](https://gesike.com/sk-sk/products/gsike-25-6v-100ah-lifepo4-bateria-2560wh-100a-slovakia).

GSIKE 25.6V 100Ah za 279.99 EUR (namiesto 420.00 EUR) – doprava zdarma v rámci Slovenska, 30-dňové vrátenie, 3 roky záruky.

---

> Source: [Gsike](https://gesike.com/blogs/news/blog-2-18-gsike-vs-litime-renogy-24v-100ah-lifepo4)
