gsike vs pylontechgsike vs litime48v 100ah összehasonlítás5kwh lifepo4 tesztredodo vs gsikehibrid inverter akkumulátor összehasonlítás
GSIKE FixWall 51,2V 100Ah vs. LiTime, Pylontech, Redodo: fej fej melletti összehasonlítás a 48V-5kWh-os kategóriában, 2026
Fej fej mellett: A GSIKE FixWall 51,2 V 100Ah egy karcsú, falra szerelhető, 48V-os osztályú LiFePO4 otthoni energiatároló: 16S1P, 100 Ah, 5120 Wh = 5,12 kWh, névlegesen 50 A = 2560 W folyamatos teljesítmény, maximum 100 A = 5120 W rövid idejű teljesítmény, 43,2–58,4 V üzemi feszültség, 58,4 V végfeszültség, 6000 ciklus 80% DoD mellett, IP54, 44 kg, 640 × 428 × 160 mm, RS232, RS485 és CAN, valamint legfeljebb 16 egység párhuzamosan, összesen 81,92 kWh kapacitással. Ez egy akkumulátor, nem inverter, és különálló 48V-os hibrid inverterhez csatlakozik. Ez az összehasonlítás a GSIKE-t a 48V-5kWh-os kategória legfontosabb versenytársai mellé állítja.
A közvetlen összehasonlítás azért hasznos, mert minden jelölt azonos energiaméretű: 48V-os osztály, 5 kWh, LiFePO4. A különbségek a formátumban, a kommunikációs lehetőségekben (CAN, RS485, Bluetooth, Wi-Fi), az árban és a beépített felügyeletben rejlenek.
A Pylontech arról híres, hogy szinte minden hibrid inverterrel kommunikál, hosszas paraméterezés nélkül. Az US5000 évek óta piacon van, számtalan kivitelező szereli, és 718,56 eurós árával még a GSIKE-nál is olcsóbb. A kompromisszum: 5,12 helyett 4,8 kWh, valamint fali szerelés helyett rack.
A LiTime 1.199,99 eurót kér ugyanazért az 5,12 kWh-s rackért, vagyis 350 euróval többet, mint a GSIKE. A Redodo ára nagyjából hasonló, de Bluetooth-os alkalmazást kínál. A GSIKE a fali szerelhetőséggel, a kör alakú LCD-kijelzővel és az alacsonyabb belépőárral szerez pontot.
Az ECO-WORTHY és a Renogy réspiacokra céloz: a Cubix100 3U-s rack Bluetooth- és Wi-Fi-kapcsolattal, a Renogy 48V 50Ah fűthető változata pedig hideg helyiségekbe való. Egyik sem közvetlen fali alternatíva, de jól mutatja, hol spórol tudatosan a GSIKE: az alkalmazásos felügyeleten és a fűtőtesten.
GSIKE 51,2V 100Ah falra szerelhető LiFePO4-akkumulátorAlapadatok, amelyekből tovább lehet számolni



| Terhelés | Példa | Üzemidő (5120 Wh) |
|---|---|---|
| 300 W | LED, router, hűtőszekrény | 17,1 ó |
| 500 W | éjszakai alapterhelés | 10,2 ó |
| 1000 W | közepes terhelés | 5,12 ó |
| 2000 W | nagy alapterhelés | 2,56 ó |
| 2560 W | névleges folyamatos teljesítmény (50 A) | 2,0 ó |
| 3000 W | rövid idejű | 1,7 ó |
| 5120 W | max. csúcsérték (100 A) | 1,0 ó |
| egységek | feszültség | energia | szerep |
|---|---|---|---|
| 1 | 51,2 V | 5,12 kWh | kezdő |
| 2 | 51,2 V | 10,24 kWh | éjszaka |
| 4 | 51,2 V | 20,48 kWh | több nap |
| 8 | 51,2 V | 40,96 kWh | részleges áramszünet |
| 16 | 51,2 V | 81,92 kWh | maximum |
GSIKE vs. Pylontech US5000
A Pylontech 718,56 euróval körülbelül 130 euróval olcsóbb, de csak 4,8 kWh-s, és rackes kivitelű. A GSIKE 5,12 kWh-t, fali konzolt és kör alakú LCD-t kínál. A kipróbált CAN-kompatibilitásért sokan mégis a Pylontechot választják.
GSIKE vs. LiTime 48V 100Ah
A LiTime 1.199,99 eurót kér az azonos, 5,12 kWh-os rackért, vagyis 350 euróval többet. Mindkettő 16S-LiFePO4-et használ, 6000 ciklusos élettartammal; a GSIKE ráadásul falra szerelhető, és ingyenes a szállítása.
GSIKE vs. Redodo 48V 100Ah
A Redodo ára nagyjából azonos (körülbelül 856 euró), de Bluetooth-alkalmazást kínál. A GSIKE a falra szereléssel és az alacsonyabb akciós árral szerez pontot.
GSIKE vs. ECO-WORTHY és Renogy
A Cubix100 3U-s, wifis rackként drágább; a Renogy 48V 50Ah fűthető, de csak 2,56 kWh-s. Nem közvetlenül falra szerelhető alternatíva, hanem rétegtermék.
Mire tervezték ezt a tárolót
Legyen szó saját fogyasztásról, áramszünetről, nyaralóról vagy mobil beépítésről: a falra szerelhető, 5,12 kWh-os tároló egyetlen karbantartásmentes egységgel vált ki több nehéz ólomakkumulátort. Az azonos kapacitású, 150 kg-os ólomakkumulátor helyett így a 44 kg-os egység már falra szerelhető.
Az áramszüneti átkapcsolással rendelkező hibrid inverter kimaradáskor automatikusan aktiválja az akkumulátort; a régebbi modelleket kézzel kell elindítani. Vásárlás előtt ellenőrizd, hogy a készülék natívan támogatja-e az 51,2 V-os LiFePO4-profilt 58,4 V-os végtöltési feszültséggel.
Az IP54-es védettség porállóságot és fröccsenő víz elleni védelmet jelent, nem vízállóságot. Egy száraz garázs vagy pince nem jelent problémát, egy zuhanyzó vagy fedetlen kültéri hely viszont igen.
A kábelkeresztmetszetnél érvényes: minél hosszabb a kábel az akkumulátor és az inverter között, annál vastagabbra van szükség, hogy a feszültségesés 1% alatt maradjon. 50 A esetén 5 méteren elegendő a 25 négyzetmilliméteres keresztmetszet, efelett nagyobb keresztmetszetre van szükség.
Az akkumulátor és az inverter közé akkumulátor-főkapcsolót vagy biztosítékot kell szerelni. Ez véd a kábelzárlattól, és biztonságos karbantartást tesz lehetővé.
A kör alakú LCD a feszültséget, a töltőáramot és a kapacitást mutatja. A folyamatos telefonos megjelenítést az inverter biztosítja, ha az RS485- vagy CAN-jelet továbbítja a hálózatba; magának a készüléknek nincs saját alkalmazása.
Aki hőszivattyút vagy elektromos fűtőtestet használ, annak a világítással és hűtőszekrénnyel felszerelt háztartásokhoz képest egyértelműen nagyobb tárolóra van szüksége. Ezek a terhelések több kilowattot igényelnek, és gyakran ezért nem elég egy 5 kWh-os tároló.
Nyáron a tároló gyakran gyorsabban töltődik fel, mert több a napenergia; a tél a próbatétel. Egy olyan méretezés, amely télen is elegendő, nyáron még inkább elegendő, mert ilyenkor a ciklusok kevésbé mélyek.
A tárolás kilowattóránkénti ára a GSIKE-nál körülbelül 166 euró, a Pylontechnél körülbelül 150 euró (de kisebb kapacitással), az általános, márkajelzés nélküli termékeknél pedig 100 euró alatt van, szerviz nélkül. Egy összehasonlítás segít a csomag értelmezésében.
A támogatás régiótól és dátumtól függően eltérő lehet a háztartási napelemes tárolók esetében. 5 kWh-os tárolónként 300-500 eurós kedvezmény is lehetséges; vásárlás előtt érdeklődj az áramszolgáltatónál.
Egy energiamérő vagy a hibrid inverter naplózza a fogyasztást. Aki egy hónapig mér, pontosan tudja, mennyi kWh-ra van szüksége esténként napenergia nélkül, és nem becslés alapján méretezi a tárolót.
A LiFePO4 biztonsága felülmúlja az ólomakkumulátorokét: nincs sav, nincs robbanásveszélyes gáz, nincs szivárgás. Az egység mégis a falon lóg, ezért védeni kell az ütésektől és a közvetlen vízzel való érintkezéstől, ahogy azt az IP54-es besorolás előírja.
Aki egyszer megértette, hogy a 48 V-os osztályban a tároló már önmagában az igazi busz, az soha többé nem keveri össze az akkumulátort az inverterrel. Az akkumulátor csak egy egység, amely a DC-energiát tárolja; a háztartási váltakozó áramot a különálló hibrid inverter alakítja át. A kettő egymás nélkül csak fél rendszer.
A telepítés gyakori tévhite, hogy egy nagyobb akkumulátor mindig jobb. Valójában a túlméretezett tároló ritkán töltődik fel teljesen, és a lapos ciklusoknál a haszon nem nő lineárisan. A legjobb pont az, ahol a tároló naponta egyszer feltöltődik és este-éjszaka kisütődik.
A hálózati betáplálás és a visszatáplálás árkülönbsége dönti el a megtérülést. A magyar piacon a háztartási ár és a visszatáplálási díj különbözete jelenti azt a hasznot, amelyből a tároló tíz éven belül visszahozza az árát.
Részletes kitérő a méretezésről, a buszfeszültségről és az élettartamról
A kérdést, hogy mekkora tároló kell, a napelem-teljesítményből is meg lehet válaszolni. Egy 5 kWp-es telep egy jó nyári napon körülbelül 25 kWh-t termel, egy rossz téli napon gyakran csak 3-5 kWh-t. Egy 5 kWh-os tároló a jó nap többletét jól felveszi, és télen a szűkös napot átsegíti. A lényeg: 5 kWh egy 3-5 kWp-es telephez passzol; 10 kWp-nél nagyobb tetőhöz inkább 10-20 kWh-t tervezz.
Sok háztartás alábecsüli az éjszakai fogyasztást. Egy hűtőszekrény 24 óra alatt 0,5-1 kWh-t használ el, egy router és a LED-világítás még 0,5 kWh-t, a kazán és a töltésvezérlés pedig további 0,5 kWh-t. Ez éjszakánként összesen 2-3 kWh - még mielőtt akár egyetlen készüléket is tudatosan az akkumulátorról üzemeltetnél.
A saját fogyasztás és az áramszüneti működés közötti különbséget gyakran félreértik. A saját fogyasztás azt jelenti, hogy a tárolót naponta pufferként használod a napenergia-termelés és a ház fogyasztása között. Az áramszüneti működés azt jelenti, hogy a rendszer kimaradás esetén átveszi az egész ház vagy annak egy részének ellátását. Áramszüneti működéshez átkapcsolórelés hibrid inverter kell, nem csupán egy töltő.
A 48 V-os buszfeszültség azért terjedt el az otthoni tárolórendszerekben, mert a 2-5 kW-os jellemző teljesítménynél még elfogadható áramerősséggel működik. Egy 24 V-os rendszer 5 kW-on már több mint 200 A-t venne fel, ami vastagabb kábeleket és drágább biztosítékokat igényelne. A 48 V tehát a biztonság, a hatásfok és a kábelezés költsége közötti kompromisszum.
Gyakori ellenvetés, hogy a LiFePO4 drágább az ólomakkumulátornál. Az élettartam alatt leadott kilowattóránként számolva éppen az ellenkezője igaz: az ólomakkumulátor 500-1000 ciklust bír, a LiFePO4 pedig 6000-et. Tíz év alatt a lítiumakkumulátor a tárolt kWh-nként sokkal olcsóbb, még ha a vételára magasabb is.
Aki régi ólomakkumulátoros tárolót cserél le, gyakran tapasztalja, hogy jóval többet lehet használni belőle. Az ólomakkumulátort gyors elhasználódás nélkül csak 50%-ig szabad lemeríteni; a LiFePO4 akkumulátor a 80%-os lemerítést is elviseli. Így egy 5 kWh-s LiFePO4 akkumulátor nagyjából egy 10 kWh-s ólomakkumulátort vált ki, feleakkora tömeggel és sav nélkül.
A hibrid inverter beállítása a siker legfontosabb tényezője. Ha véletlenül 24 V-os vagy ólomakkumulátor-profilra van állítva, a készülék nem tölti fel teljesen az akkumulátort, vagy túlfeszültséggel tölti, és károsítja a BMS-t. Ezért az első üzembe helyezéskor ellenőrizni kell, hogy a megfelelő, 51,2 V-os LiFePO4-profil van-e beállítva, 58,4 V-os töltési végfeszültséggel.
Az élettartam szempontjából a töltőáramnak jelentős szerepe van. Aki folyamatosan 100 A-rel tölt és merít, a specifikációs határ közelében használja, és az akkumulátor gyorsabban öregszik. A normál, 30-50 A-es használat - vagyis a névleges terhelés - az optimális tartományban tartja a cellákat, a rendszert pedig tíz év használatra méretezték.
A falra szerelésnek van egy alábecsült biztonsági előnye: az egység magasan van, a gyerekek és a háziállatok számára elérhetetlen helyen, és nem a földön áll, ahol vízkár esetén elázna. A készülék és a fal közötti 5 cm-es távolság biztosítja a konvekciót.
Bérlők számára a falra szerelhető tároló előnyös, mert költözéskor leszerelhető és elvihető anélkül, hogy tartósan megváltoztatná az épületet. Padlóba épített vagy pincében elhelyezett tároló esetén a visszaállítás körülményesebb, és gyakran az eladáskor a helyén marad.
A tároló nélküli hálózati rendszerhez képest a saját fogyasztás elsősorban a drága déli és éjszakai tarifákat váltja ki. A visszatáplálásért fizetett díj Európában 6-10 centre csökkent, miközben a háztartási áram ára 30-40 cent. Ez a különbség teszi gazdaságossá a tárolót.
Egy 5 kWh-os tároló és egy 5 kW-os hibrid inverter csomagja a legtöbb 3-5 kWp-es telep alapkonfigurációja. Aki később 10 kWh-ra bővíti a rendszert, egyszerűen párhuzamosan felszerel még egy GSIKE-t, az inverter beállításainak módosítása nélkül - csak a párhuzamos címeket kell beállítani.
Műszaki áttekintés: kisütési mélység, hatásfok, hőmérséklet, párhuzamos kötés
Kisütési mélység és élettartam: a 6000 ciklus 80%-os DoD és 25 fok mellett érvényes. Kíméletes használat mellett (40 és 90% között) a tároló érezhetően tovább bírja; a napi 10%-ra merítés már az alsó határt súrolja. Inkább tervezz be eggyel több egységet, mint hogy minden éjszaka teljesen lemerítsd.
Hatásfok és teljes út: maga a cella 95-98%-os hatásfokot ér el, de a BMS-en, az inverteren és a vezetékeken áthaladva a teljes hatásfok 88-92%-ra csökken. Napi 5 kWh esti fogyasztás nagyjából 4,5 kWh-t jelent a konnektorból. Ezt a veszteséget számítsd bele a méretezésbe.
Hőmérséklet és teljesítménycsökkentés: a tároló specifikációja -10 és 50 fok közötti hőmérséklet-tartományra érvényes, de a legjobb élettartam 15 és 25 fok között érhető el. A tartós, 40 fok feletti hőség öregíti a cellákat, a fagy csökkenti a kapacitást; 0 fok alatt, fűtés nélkül tilos tölteni.
Párhuzamos kötés és BMS: több akkumulátorcsomag kommunikál a megosztott RS485-porton, mindegyik a saját töltőáramát vezérli. Fontos az azonos modell, a hasonló töltöttségi szint és a helyes DIP-cím; az összkapacitást a leggyengébb akkumulátorsor korlátozza.
Üzembe helyezés és karbantartás: szerelés után bekapcsol a BMS, elindul az inverter, és követjük az LCD kijelzőt. A karbantartás a csatlakozók és a szellőzőnyílások évenkénti szemrevételezésére korlátozódik; nincs benne sav, és nincs szükség kiegyenlítő töltésre, mint az ólomakkumulátoroknál.
Garancia és szállítás: három év garancia, körülbelül tíz éves tervezett élettartam mellett. A dobozban van a fali konzol, a tiplik, a tápkábel, a kommunikációs kábel és a kézikönyv. A szállítás ingyenes, a feldolgozás 1-3 nap, a szállítás 2-7 nap, a visszaküldésre pedig 30 nap áll rendelkezésre.
A szerelés után a karbantartás lényegében a csatlakozók és a szellőzőnyílások évenkénti ellenőrzésére korlátozódik; a BMS automatikusan gondoskodik a cellák kiegyenlítéséről. Nincs benne sav, és nincs szükség kiegyenlítő töltésre, mint az ólomakkumulátoroknál.
Összegzés
Aki a fenti szakaszokat végigolvasta, ismeri a három emelőt: a használható kapacitást a névleges érték helyett, a folyamatos teljesítményt a csúcs helyett, és a tiszta 51,2 V-os beállítást az inverterben. E három mércével bármely ajánlat - legyen az GSIKE, Pylontech, LiTime vagy névtelen - néhány perc alatt értelmezhető.
A GSIKE FixWall tudatosan egy kedvező árú, 5 kWh-s, falra szerelhető belépőcsomag szerepét tölti be: az ár 900 euró alatt tartása érdekében lemond az alkalmazásról és a fűtőelemről, emellett a kereskedőn keresztül többéves ügyintézést, ingyenes szállítást és 30 napos visszavételt kínál.
Hosszú távon a telepítés nem önmagában a tároló árán térül meg, hanem a saját fogyasztás és a hálózatból vételezett áram költségének különbségén. A háztartási áram 30-40 centes ára és a 6-10 centes betáplálási díj mellett ez a különbség elég nagy ahhoz, hogy egy 5 kWh-s tároló tíz éven belül megtérüljön.
A megvásárolt modelltől függetlenül igaz: a legjobb befektetés a reális tervezés. Egy kissé nagyobb, mérsékelten használt tároló tovább bírja, mint egy kicsi, amelyet minden nap teljesen lemerítünk. Ez a legfontosabb tanulság az összes táblázatból és összehasonlításból.
Aki egy vagy két egység között vacillál, inkább eggyel kezdjen, és később bővítsen: az 51,2 V-os sín lehetővé teszi a párhuzamos bővítést a profil módosítása nélkül, egy újabb egység felszereléséhez pedig csak a rögzítés, az összekötés és a cím beállítása szükséges. Így elkerülhető a kezdeti túlméretezés.
Végül a telepítés gyakorlata: a hálózati bekötést villanyszerelővel végeztesd, a fali konzolt és az egyenáramú kábelezést viszont két ember is elbírja. A pontos, vízszintes szerelés és a helyesen beállított, 58,4 V-os profil dönti el végül, hogy a tároló eléri-e a beígért 6000 ciklust.
A GSIKE választásával tehát elsősorban egy bevált, karbantartásmentes, 5 kWh-s fali csomagot választunk vonzó áron, fölösleges alkalmazás- vagy fűtőfunkciók nélkül, amelyeket úgysem használnánk, és amelyek csak növelnék az árat. Aki ilyen funkciókat szeretne, tudatosan választ drágább versenytársat.
Más szóval: a magyar piacon ez a legközvetlenebb út egy üres pincétől vagy kihasználatlan faltól az önellátó energiarendszerig - feltéve, hogy a 44 kg-os egységet megfelelően rögzítik, és az inverter a megfelelő profilt használja.
Végső ítélet: A Pylontech továbbra is a kompatibilitás mércéje, a GSIKE pedig a legjobb választás falra szerelhető, 5 kWh-s tárolóként 900 euró alatt. Összegzés: GSIKE FixWall 51,2 V 100 Ah = 5,12 kWh, falra szerelve, 849,99 euróért, 6000 ciklussal, RS485/CAN csatlakozóval, legfeljebb 16 egység párhuzamos kapcsolásával.
Gyakori kérdések
Kapcsolódó útmutatók - a GSIKE 48V-5kWh szerkesztőségétől
Gyakran ismételt kérdések
Miért nem rosszabb a GSIKE az alacsonyabb ára ellenére?
Mindkettő 16S-LiFePO4-et használ 6000 ciklussal; a GSIKE az alkalmazáson, a fűtésen és a rackházon spórol, nem a cellákon. A cellaszabvány a piaci szereplőknél nagyjából azonos. Ár szempontjából a GSIKE FixWall 849,99 euró, 1.250 helyett: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 ciklus 80% DoD mellett, 50 A névleges és 100 A maximális áram, IP54, 44 kg, RS232, RS485 és CAN, legfeljebb 16 egység párhuzamosan. A szállítás ingyenes, a visszaküldésre 30 nap áll rendelkezésre; a végső ár a rendelés napján, a kereskedő pénztáránál látható.
Melyik konkurensnek van a leginkább kipróbált CAN-kapcsolata?
A Pylontechét, mert az US5000 már évek óta bevett a telepítési gyakorlatban, és szinte minden inverter kézikönyve megemlíti. Ár-érték szempontjából a GSIKE FixWall 849,99 euróba kerül az 1.250 eurós ár helyett: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 ciklus 80% DoD mellett, 50 A névleges és 100 A maximális áram, IP54, 44 kg, RS232, RS485 és CAN, legfeljebb 16 egység párhuzamosan. A szállítás ingyenes, a visszaküldési idő 30 nap; a végső ár a rendelés napján, a kereskedő pénztáránál látható.
Később kombinálhatok egy GSIKE-t egy Pylontechhel?
Nem. Mindegyik márkát külön, párhuzamos kötegként üzemeltesd; a különböző márkák keverése ugyanabban a stringben zavarja a BMS-kommunikációt. Ár-érték szempontjából a GSIKE FixWall 849,99 euróba kerül az 1.250 eurós ár helyett: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 ciklus 80% DoD mellett, 50 A névleges és 100 A maximális áram, IP54, 44 kg, RS232, RS485 és CAN, legfeljebb 16 egység párhuzamosan. A szállítás ingyenes, a visszaküldési idő 30 nap; a végső ár a rendelés napján, a kereskedő pénztáránál látható.
Melyik konkurens kínál okostelefonos alkalmazást?
A Redodo és az ECO-WORTHY Bluetooth- vagy Wi-Fi-appot kínál; a GSIKE tudatosan csak kerek LCD-kijelzővel rendelkezik, ezért alacsonyabb az ára. Ár-érték szempontjából a GSIKE FixWall 849,99 euróba kerül az 1.250 eurós ár helyett: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 ciklus 80% DoD mellett, 50 A névleges és 100 A maximális áram, IP54, 44 kg, RS232, RS485 és CAN, legfeljebb 16 egység párhuzamosan. A szállítás ingyenes, a visszaküldési idő 30 nap; a végső ár a rendelés napján, a kereskedő pénztáránál látható.
Melyik modellben van beépített fűtés?
A Renogy 48 V-os, 50 Ah-s. A GSIKE-ban nincs fűtés, és 0 fok alatt nem szabad tölteni. Fagyos helyiségben külső fűtőszőnyegre van szükség. Ár-érték szempontjából a GSIKE FixWall 849,99 euróba kerül az 1.250 eurós ár helyett: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 ciklus 80% DoD mellett, 50 A névleges és 100 A maximális áram, IP54, 44 kg, RS232, RS485 és CAN, legfeljebb 16 egység párhuzamosan. A szállítás ingyenes, a visszaküldési idő 30 nap; a végső ár a rendelés napján, a kereskedő pénztáránál látható.
Miért kér a LiTime 350 euróval többet ugyanazért a kapacitásért?
A LiTime a márkára, a támogatásra és az ökoszisztémára épít; műszakilag a két 5,12 kWh-s 16S rack nagyjából egyenértékű. Ár-érték szempontjából a GSIKE FixWall 849,99 euróba kerül az 1.250 eurós ár helyett: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 ciklus 80% DoD mellett, 50 A névleges és 100 A maximális áram, IP54, 44 kg, RS232, RS485 és CAN, legfeljebb 16 egység párhuzamosan. A szállítás ingyenes, a visszaküldési idő 30 nap; a végső ár a rendelés napján, a kereskedő pénztáránál látható.
Melyik tárolót ismeri fel közvetlenül egy működő hibrid inverter?
A Pylontech profilját szinte minden készülék felismeri; a GSIKE esetében az általános 51,2 V-os LiFePO4-profilt kell kiválasztani 58,4 V-os végfeszültséggel. Ár szempontjából a GSIKE FixWall 849,99 euróba kerül, 1.250 euró helyett: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 ciklus 80%-os kisütési mélység mellett, 50 A névleges és 100 A maximális áramerősség, IP54, 44 kg, RS232, RS485 és CAN, legfeljebb 16 egység párhuzamosan. A szállítás ingyenes, a visszaküldési idő 30 nap; a végső ár a rendelés napján, a kereskedő fizetési oldalán látható.
Melyik versenytárs adja a legalacsonyabb kWh-árat euróban?
A Pylontech adja a legalacsonyabb kWh-árat, de 5,12 helyett csak 4,8 kWh-t kínál; egy általános Alibaba-projekt ennél is olcsóbb, de nincs mögötte márkaszerviz. Ár szempontjából a GSIKE FixWall 849,99 euróba kerül, 1.250 euró helyett: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 ciklus 80%-os kisütési mélység mellett, 50 A névleges és 100 A maximális áramerősség, IP54, 44 kg, RS232, RS485 és CAN, legfeljebb 16 egység párhuzamosan. A szállítás ingyenes, a visszaküldési idő 30 nap; a végső ár a rendelés napján, a kereskedő fizetési oldalán látható.
A jelöltek közül melyik szerelhető valóban falra?
Kizárólag a GSIKE valódi, acélkonzolos fali modell; a Pylontech, a LiTime és a Cubix100 rackbe szerelhető vagy padlóra állítható modell. Ár szempontjából a GSIKE FixWall 849,99 euróba kerül, 1.250 euró helyett: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 ciklus 80%-os kisütési mélység mellett, 50 A névleges és 100 A maximális áramerősség, IP54, 44 kg, RS232, RS485 és CAN, legfeljebb 16 egység párhuzamosan. A szállítás ingyenes, a visszaküldési idő 30 nap; a végső ár a rendelés napján, a kereskedő fizetési oldalán látható.
Melyik tárolót válaszd, ha 10 kWh-ra bővítesz?
Használj két GSIKE egységet párhuzamosan, mert ezek RS485-ön keresztül láncolhatók, és megőrzik az 51,2 V-os feszültséget; egy utólag kialakított rackes tárolót külön kellene üzemeltetni. Ár szempontjából a GSIKE FixWall 849,99 euróba kerül, 1.250 euró helyett: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 ciklus 80%-os kisütési mélység mellett, 50 A névleges és 100 A maximális áramerősség, IP54, 44 kg, RS232, RS485 és CAN, legfeljebb 16 egység párhuzamosan. A szállítás ingyenes, a visszaküldési idő 30 nap; a végső ár a rendelés napján, a kereskedő fizetési oldalán látható.
Források és az adatok elérhetősége
- A GSIKE hivatalos termékoldala — https://gesike.com/products/gsike-51-2-v-100ah-lifepo4-battery-with-bms
- A gyártó műszaki adatai és használati útmutatója — https://gesike.com/products/gsike-51-2-v-100ah-lifepo4-battery-with-bms
Útmutatók és összehasonlítások
Ismerje meg: GSIKE 51,2 V-os, 100 Ah-s, falra szerelhető LiFePO4 akkumulátor.
Minden ár EUR-ban; a részleteket a termékoldal igazolja megrendelés előtt.
