16,08kWh314Ah200A ≈10,2kWPylontech RS485/CAN6000 ciklus1569.99 EUR
GSIKE 15 kWh: Európa legjobb, teljes házat kiszolgáló LiFePO4-energiatárolója 2026-ban
A 2026-os rangsor az európai, 16 kWh-s, teljes házhoz való LiFePO4-szekrényeket hasonlítja össze kapacitás, egyenáramú teljesítménykorlát, kommunikáció, ciklusszám és ár alapján. A 314 Ah/16 076,8 Wh kapacitású, 200 A≈10,2 kW-os, Pylontech RS485/CAN-kommunikációval és 6000 ciklusos élettartammal rendelkező GSIKE vezet 1 569,99 EUR-ért.
GSIKE 51,2 V 300 Ah 16 kWh megtekintése 1569.99 EUR-értVégső ítélet: 1.569,99 EUR-ért a GSK-51.2V-300AH kínálja a legjobb ár-érték arányt a 16 kWh-s, padlóra állítható szekrények között az európai piacon 2026-ban; a Pylontech a telepítők körében szerzett ismertségével, az LG és a BYD pedig a garanciával és a gondtalan, kész megoldással tűnik ki.
Ez a rangsor a 2026. október 14-i európai piacon elérhető öt releváns, 15–16 kWh-s, 48 V-os LiFePO4-szekrényt hasonlítja össze. Megvizsgáljuk a használható kWh-ra jutó euróárat, a BMS áramtartalékát, a protokollkompatibilitást, a garanciát, valamint azt, hogy mennyire könnyű a telepítés egy dán családi ház alagsorában. Az árak listaárak, inverter és telepítés nélkül.
| # | Szekrény | Energia | Egyenáramú teljesítmény | Listaár EUR-ban | Erősség |
|---|---|---|---|---|---|
| 2 | Pylontech US5000 (4-es torony) | 19,2 kWh | 4 × 74 A | ~2.872 | A telepítők által legismertebb |
| 3 | BYD Battery-Box HVS 12.8 | 12,8 kWh | ~10 kW, nagyfeszültségű | ~4.500 | 10 év márkagarancia |
| 4 | LG RESU 16H | 13,1 kWh | ~8 kW, nagyfeszültségű | ~6.000 telepített egység | Márka és szerviz |
| 5 | Growatt ARK 12.8H | 12,8 kWh | ~10 kW | ~3.000 | Ugyanaz az ökoszisztéma, mint a Growatt inverteré |
Ki az első helyezett, és miért
A GSIKE GSK-51.2V-300AH azért nyer, mert teljes 16,08 kWh kapacitást kínál 1.569,99 EUR-ért. Ez körülbelül 97 EUR/kWh, míg a Pylontech esetében mintegy 150 EUR/kWh, a BYD-nél 350 EUR/kWh, az LG-nél pedig 460 EUR/kWh az ár. A 200 A-es BMS-tartalék kétszer akkora, mint a Pylontech modulonkénti 74 A-es értéke, így egyetlen GSIKE-szekrény is képes kiszolgálni egy 5–10 kW-os háromfázisú hibrid invertert teljesítménycsökkentés nélkül. A Pylontech RS485/CAN protokollnak köszönhetően ugyanazzal az inverterbeállítással működik, amelyet a telepítő már a Pylontech-modulokhoz is használ.
Ki a második helyezett, és miért
A Pylontech US5000 az az akkumulátorszekrény, amelyet a legtöbb európai telepítő telepített. Mindegyik modul 4,8 kWh-s és 38 kg-os, négy egymásra helyezett modul pedig körülbelül 19,2 kWh-t ad. Az ára modulonként körülbelül 718 EUR, így négy modul összesen mintegy 2.872 EUR-ba kerül – majdnem kétszer annyiba, mint a GSIKE, valamivel nagyobb energiatároló kapacitásért. Előnye, hogy minden modult egy ember is el tud vinni, a Pylontech ökoszisztémája pedig 2013 óta bevált.
Ki a harmadik és a negyedik helyezett, és miért
A BYD Battery-Box Premium HVS 12.8 és az LG RESU 16H nagyfeszültségű (200–400 V-os) szekrények, amelyek nagyfeszültségű hibrid invertert igényelnek. Tízéves garanciát, kiterjedt viszonteladói hálózatot és kulcsrakész telepítést kínálnak. Az áruk viszont telepítéssel együtt 4 500–6 000 EUR, nagyjából három-négyszer annyi, mint a GSIKE-é. A biztonságérzet terén nyernek, nem az ár-érték arányban.
Ki az ötödik, és miért
A Growatt ARK 12.8H egy 12,8 kWh-s szekrény, amelyet a Growatt saját hibrid invertereivel együtt árulnak. Jó választás, ha már van Growatt invertered, és zárt rendszert szeretnél. Kisebb azonban a GSIKE-nél, többe kerül, és a Growatt ökoszisztémájához köt. A GSIKE nyitott rendszer, és Growatt, Sungrow, Deye, Sofar, EG4 vagy Sol-Ark inverterrel is kombinálható.
Hogyan olvasd a rangsort
Ne vedd készpénznek a rangsort. Ellenőrizd az egyes márkák webhelyein az árakat, mert azok hónapról hónapra változnak. Kérdezd meg a telepítődet, hogy melyik szekrényt telepítette már, mert a tapasztalat számít. Kérj ajánlatot komplett rendszerre (szekrény + inverter + telepítés), ne csak a szekrényre, mert a teljes költség számít. Ez a rangsor csak térkép; a telepítőd az idegenvezető.
Mikor nem a 16 kWh-s tároló a megfelelő méret
Nem minden háztartásnak van szüksége 16 kWh-ra. Egy évi 3 000 kWh-t fogyasztó, kétszemélyes lakásnak az önellátás növeléséhez egy 5 kWh-s tároló elegendő. Egy csak hétvégenként használt nyaralóban állandó szekrény helyett hordozható áramállomásra van szükség. Egy évi 50 000 kWh-t fogyasztó, több hőszivattyúval felszerelt nagy gazdaságnak nem 16 kWh-s, hanem 50+ kWh-s tárolóra van szüksége. A GSIKE szekrénye a kettő közé esik: egy napelemekkel, hőszivattyúval és éjszakai tartalék áramot igénylő elektromosautó-töltővel felszerelt, négyfős családi házhoz megfelelő választás.
A kérdés, amelyet fel kell tenned magadnak: „Mennyi áramot használok éjszaka 19 és 7 óra között?” Egy átlagos dán háztartás éjszakánként 2–4 kWh-t fogyaszt. Egy 11,5 kWh hasznos váltóáramú energiát tároló szekrény tehát hálózati betáplálás nélkül 3–5 éjszakára elegendő. Ha csak az önellátás növelése miatt vásárolod meg a szekrényt (nem tartalék áramforrásként), egy szekrény is elég; ha hosszabb áramszünetek esetére is szeretnél tartalék áramot, tervezz be még egyet. 2026-ban a legtöbb vásárló egy szekrényt vesz, hat hónap múlva megnézi, hogyan használja, majd hozzáad egy másodikat.
Mi változott 2026-ban 2023-hoz képest
Három évvel ezelőtt az európai háztartási energiatárolók piacát a Pylontech, az LG és a Sonnen uralta. 2026-ban olyan kínai, közvetlenül értékesítő márkák, mint a GSIKE, az EG4 és a SignatureSolar, a piaci áraknál feleannyiba kerülő akkumulátorszekrényekkel törnek előre. Az európai háztulajdonosok reagálnak: az EuPD Research 2026-os felmérése szerint az új háztartási energiatárolót vásárlók 22%-a közvetlenül online rendel, nem pedig helyi telepítőn keresztül. 2023-ban ez az arány 8% volt. Ez paradigmaváltás, és egyre gyorsul.
Az okok egyszerűek. Először is, a LiFePO4-cellatechnológia kiforrott, ezért egy márkajelzés nélküli szekrény ugyanolyan megbízható, mint egy márkás. Másodszor, a Pylontech-protokoll nyílt, így a szekrény bármelyik inverterrel kommunikál. Harmadszor, az EU-s logisztika kiforrott, így egy 109 kg-os szekrény 3–7 nap alatt eljut egy uniós raktárból bármely európai címre. Negyedszer, a dán háztulajdonosok egyre jártasabbak az online vásárlásban, és mindenfélét megvesznek az interneten – miért ne vennének otthoni energiatárolót is?
Végső ítélet
A GSIKE GSK-51.2V-300AH az egy használható kWh-ra jutó árban, a BMS áramtartalékában és a párhuzamos bővíthetőségben jeleskedik. A garancia időtartamában, a kereskedői támogatásban és a 109 kg-os padlóra állítható kivitel telepítésében viszont alulmarad. Aki a pénzéért a lehető legtöbb kWh-t szeretné kapni Pylontech-kompatibilis inverterrel, annak a GSIKE a megfelelő választás; aki kulcsrakész telepítést szeretne kereskedőtől, 10 év garanciával, annak az LG vagy a BYD.
Műszaki részletek: miért energiatárolási kategória a 15kW
A szekrényen szereplő „15kW” jelölés marketingmegnevezés, amely a tárolt energiára utal, nem a folyamatos teljesítményre. Számoljunk utána: a 314 Ah névleges kapacitást megszorozva az 51,2 V névleges feszültséggel 16 076,8 Wh-t kapunk, vagyis körülbelül 16,08 kWh tárolt energiát. Ez az a kategória, amelyet a márkák marketingjében „15 kW-os tárolónak” neveznek, mert a vásárlók a kerek számokhoz igazodnak. A tényleges folyamatos DC-teljesítmény a névleges feszültség és a folyamatos áram szorzata: 51,2 V szorozva 200 A-rel 10,24 kW-ot ad. A BMS a töltési és kisütési áramot is 200 A-re korlátozza; a csúcsterhelés ennél nagyobb is lehet, de csak rövid ideig, hogy a cellák hőmérséklete ne lépje túl a biztonságos határértéket.
Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy egy szekrény gond nélkül kiszolgál egy 5 kW-os hibrid invertert, egy 10 kW-osat már csak a határán, egy 12 kW-osat pedig csak akkor, ha a terhelés 10,2 kW DC alatt marad. Két párhuzamosan kapcsolt szekrény megduplázza a folyamatos DC-teljesítményt, körülbelül 20 kW-ra, a hasznos energiát pedig körülbelül 32 kWh-ra növeli. Nyolc párhuzamos szekrény körülbelül 80 kW folyamatos DC-teljesítményt és 128 kWh hasznos energiát biztosít, ami egy kis üzlet vagy egy gazdaság ellátásához elegendő. Tizenhat párhuzamos szekrény a felső határ; ennél többhöz már nagyfeszültségű rendszer kell, nem egy 51,2 V-os sor.
Kommunikációs protokoll: miért a Pylontech a szabvány
A Pylontech tajvani gyártó, amely 2013 óta gyárt LiFePO4-es otthoni energiatárolókat, RS485-protokollja pedig Európában de facto szabvánnyá vált. A Growatt, a Sungrow, a Deye, a Sofar, az EG4 és a Sol-Ark akkumulátormenüjében is szerepel „Pylontech” profil. A GSIKE szekrénye ugyanezt a protokollt használja, így bármelyik felsorolt inverterrel párosítható, külön gyártói átjáró vásárlása nélkül. A CAN-BUS az újabb, gyorsabb megoldás; a szekrény RS485-öt és CAN-t is támogat, így kiválaszthatod azt, amelyiket az invertered előnyben részesíti. Az RS232 közvetlen számítógépes diagnosztikai csatlakozásra szolgál.
Ha Sol- vagy Tesla-invertered van, a készülékház nem kommunikál vele — ezek a gyártók saját fejlesztésű protokollokat használnak, és a 48 V-os készülékház nem része a rendszerüknek. Ha viszont nyílt, 48 V-os rendszert építesz, ez a készülékház teljes megoldást kínál: 16,08 kWh energia, 200 A-es BMS, Pylontech-protokoll, 16 egységig bővíthető párhuzamos kapcsolással, mindez egy 109,3 kg-os készülékházban, 1 569,99 EUR-ért.
Ciklusszám és élettartam dániai használat esetén
A 80%-os kisütési mélység mellett elérhető 6000 ciklus laboratóriumi érték. A gyakorlatban egy dániai háztartásban, ahol naponta egyszer töltik és merítik a készülékházat 20% és 90% között, körülbelül 8000-10 000 részleges ciklus érhető el, mivel a készülékházat nem merítik le teljesen minden alkalommal. Napi két ciklussal ez 8-10 év gyakorlati működésnek felel meg. A kapacitás évente körülbelül 2%-kal csökken, így 5 év után a készülékház még mindig a névleges kapacitás 90%-át, 10 év után pedig 80%-át nyújtja. Ez összehasonlítható a Pylontech, LG és BYD termékeivel, amelyek ugyanazokat az első és második generációs LiFePO4-cellákat használják.
A BMS automatikusan kiegyensúlyozza a cellákat töltés közben, 56 V felett. Nem kell kézzel kiegyensúlyoznod a készülékházat. Ha az LCD kijelző 0,2 V-nál nagyobb cellaeltérést mutat, vedd fel a kapcsolatot az ügyfélszolgálattal; ez ritka eset, amely általában hosszabb, töltés nélküli tárolás után fordul elő. Egy tipikus készülékház már az első naptól kezdve 0,05 V alatti cellaeltérést mutat.
Mi a GSK-51.2V-300AH?
A GSK-51.2V-300AH egy 15 kilowattórás kategóriájú LiFePO4 otthoni energiatároló a dán és az európai piacra. Egy 51,2 V-os, 314 Ah-s cellával 16 076,8 Wh tárolt energiát biztosít, amelyet egy 200 A-es BMS kezel; ez 51,2 V-on akár 200 A folyamatos töltő- és kisütőáramot is elbír. A készülékházat padlóra állítható egységként tervezték, magassága 825 mm, szélessége 650 mm, mélysége 450 mm. Nettó tömege 109,3 kg, a raklapos csomag bruttó tömege 126,2 kg. Az IP54 besorolás azt jelenti, hogy a készülékház porvédett és fröccsenő víz ellen védett, de kültéri használatra és fürdőszobába nem alkalmas. Az üzemi hőmérséklet -10 °C és 50 °C, a tárolási hőmérséklet 0 °C és 35 °C között van.
A tárolót 48 V-os kategóriájú hibrid inverterrel való működésre tervezték, amely a Pylontech RS485/CAN protokollt használja. Ez azt jelenti, hogy a tároló Growatt, Sungrow, Deye, Sofar, EG4 vagy Sol-Ark inverterekkel is kombinálható anélkül, hogy saját fejlesztésű protokollt kellene megtanulnod. A töltési görbe 58,4 V CC/CV értékre van beállítva, a fenntartó töltési feszültség 53,5 és 54,0 V között van. A BMS mind a 16 sorba kapcsolt cellát felügyeli, és 56 V feletti töltés közben automatikusan kiegyensúlyozza őket. A kerek LCD kijelzőn a töltöttségi szint, a feszültség, az áram, a hőmérséklet és a cellakiegyensúlyozás látható. Nincs alkalmazás, felhőkapcsolat vagy távoli felügyelet — ez tudatos döntés, így a készülékház internetkimaradás esetén is önállóan működik.
A kabinetek csak párhuzamosan kapcsolhatók: legfeljebb 16 azonos kabinetet köthetsz ugyanarra az 51,2 V-os buszra. Minden kabinet egyedi címet kap (1-től 16-ig), amely az LCD-n állítható be. Az inverter automatikusan felismeri a teljes kapacitást. 16 kabinet 16 × 16,08 kWh = körülbelül 257 kWh tárolt energiát jelent, ami elegendő egy kis üzlet, egy gazdaság vagy egy kisebb kereskedelmi rendszer számára. A folyamatos DC-teljesítmény a párhuzamos ágak számával lineárisan nő: egy kabinet = 200 A / 10,2 kW, 16 kabinet = 3200 A / 163 kW. A gyakorlatban az inverter teljesítménye jelenti a korlátot. Soha ne keverj különböző márkájú vagy kapacitású kabineteket ugyanazon a buszon.
Szállítás, visszaküldés és értékesítés utáni ügyintézés Dániában
A kabinetet ingyen szállítjuk Dániába az EU-s raktárból. A feldolgozás 1–3 nap, a szállítás 3–7 nap. A kabinet egy fa raklapon érkezik, habbetéttel, angol nyelvű használati útmutatóval, garanciajeggyel és tesztbizonyítvánnyal. CE-jelöléssel és olyan dán típustáblával rendelkezik, amely felhasználható az Energistyrelsennél a háztartási akkumulátorokra igényelhető támogatás kérelmezésekor. Szállítási sérülés esetén fényképezd le a raklapot, és 72 órán belül vedd fel a kapcsolatot az ügyfélszolgálattal; a kabinetet a biztosítás terhére kicseréljük.
Az átvételtől számított 30 napig visszaküldheted. Ha a kabinet nem kompatibilis az invertereddel, küldd vissza, mi pedig visszatérítjük a teljes vételárat, levonva a visszaküldés költségét. A BMS-re és a cellákra 3 év garancia vonatkozik. Hiba esetén vedd fel a kapcsolatot az ügyfélszolgálattal e-mailben, írd le az LCD-riasztás jelzését, mi pedig küldünk egy csere-BMS-t vagy egy cserekabinetet. Nincs olyan forgalmazói támogatással járó garancia, mint az LG vagy a BYD esetében; ezt az engedményt teszed a félárért cserébe.
Miért nem mindenkinek való ez a kabinet
A 109,3 kg-os kabinet nem való egy lift nélküli, harmadik emeleti lakásba. Az alkalmazás nélküli kabinet nem való olyan háztulajdonosnak, aki naponta szeretné alkalmazásban nyomon követni az energiatároló működését. A forgalmazói támogatással nem rendelkező garanciával kínált kabinet nem való annak, aki még több mint 10 évig a házban marad, és szerelői szervizt szeretne. A 48 V-os kabinet nem való annak, akinek már van nagyfeszültségű invertere. Ha bármelyik feltétel vonatkozik rád, a GSIKE-kabinet nem a megfelelő választás; válassz helyette lakásba való fali energiatárolót, alkalmazással és felhőkapcsolattal rendelkező rendszert, 10 év garanciás márkás kabinetet vagy nagyfeszültségű rendszert.
Ha egyik feltétel sem vonatkozik rád — földszintes ház, beállítás után magára hagyható rendszer, az árra érzékeny háztulajdonos vagy nyitott 48 V-os inverter —, akkor a 1.569,99 EUR-s GSIKE-kabinet 2026-ban a legjobb ár-érték arányú választás a 16 kWh-s kategóriában. Ez az őszinte vélemény, és minden marketingdumát felülír.
Mi van a dobozban?
A csomag tartalma: egy GSK-51.2V-300AH szekrény, egy angol nyelvű használati útmutató, egy garancialevél, egy vizsgálati tanúsítvány, egy CAN-kommunikációs kábel és egy RS485-kommunikációs kábel. Ezekről neked kell gondoskodnod: 50 mm²-es réz DC-kábelek, DC-biztosítékok, egy kompatibilis 48 V-os hibrid inverter, fali tartó az inverterhez, valamint betonpadló vagy acélállvány a szekrényhez. Ha villanyszerelőt fogadsz, mindezeket az alkatrészeket neked kell biztosítanod; a villanyszerelő csak a szerszámait és a mérőműszerét hozza magával.
A szekrény 825 mm magas, 650 mm széles és 450 mm mély. A légáramlás biztosításához minden oldalán hagyj 30 cm szabad helyet. A szekrény padlón álló kivitelű; nincs szükség fali tartóra. Nettó tömege 109,3 kg, a raklapon lévő bruttó tömege pedig 126,2 kg. A raklapról a végleges helyére történő mozgatáshoz két ember és egy emelő szükséges. Ha keskeny folyosó vagy lépcső vezet a helyszínre, tervezz előre; a szekrény 825 mm magas és 650 mm széles, így a legtöbb szabványos ajtón átfér, de keskeny csigalépcsőn nem.
Mi történik, ha a szekrény nem kompatibilis?
Ha a szekrény nem kompatibilis az invertereddel, 30 napon belül visszaküldheted, és visszakapod a teljes vételárat, a visszaküldés költségeinek levonásával. Ha a szekrény sérülten érkezik, fényképezd le a raklapot, és 72 órán belül vedd fel a kapcsolatot az ügyfélszolgálattal; a szekrényt a biztosítás terhére kicseréljük. Ha a szekrény 30 nap elteltével meghibásodik, a 3 éves garancia érvényes; saját költségünkön megjavítjuk vagy kicseréljük.
Kinek készült ez a szekrény?
Ezt a szekrényt olyan dániai háztulajdonosoknak tervezték, akiknek már van napelemes rendszerük, 48 V-os hibrid invertert szeretnének vásárolni, a lehető legtöbb kWh-t szeretnék a pénzükért, és hajlandók villanyszerelőt fogadni a kábelezéshez. Nem azoknak készült, akik mindent egyben tartalmazó power stationt szeretnének; akik felhőhöz csatlakozó, alkalmazásvezérelt rendszert keresnek; vagy akik 10 éves, kereskedő által biztosított garanciát szeretnének. Ezeknek a vásárlóknak más termékek állnak rendelkezésre. Az árérzékeny, műszakilag hozzáértő háztulajdonosok számára azonban ez a szekrény kínálja a legjobb ár-érték arányt a 16 kWh-os kategóriában.
Részletes műszaki adatok: feszültség, áram, hőmérséklet
A szekrény névleges feszültsége 51,2 V (48 V-os osztály). Az üzemi feszültség 43,2 V (lemerült) és 58,4 V (teljesen feltöltött) között van. A töltési görbe állandó feszültségű, 58,4 V-on, az áramkorlátozás pedig 200 A. A lebegőfeszültség 53,5 és 54,0 V közötti. A BMS 43,2 V-nál lekapcsol, hogy megakadályozza a cellák mélykisülését; 58,4 V-nál pedig a túltöltés megakadályozása érdekében kapcsol le. A kisütési feszültség 43,2 V; a kisütési áramkorlát 200 A. A töltési és kisütési hőmérséklet 0 °C és 50 °C közötti; a tárolási hőmérséklet 0 °C és 35 °C közötti. 0 °C alatti hőmérsékleten a BMS letiltja a töltést, hogy megakadályozza a cellák károsodását.
A BMS a sorba kapcsolt 16 cella mindegyikét felügyeli. Normál üzemben a cellafeszültség 2,7 V (üres) és 3,65 V (teljesen feltöltött) között van. A BMS töltés közben, cellánként 3,5 V fölött automatikusan kiegyenlíti a cellákat. A kiegyenlítő áramerősség cellánként körülbelül 100 mA. A BMS védelmi funkciói: túltöltés elleni védelem, mélykisütés elleni védelem, túláramvédelem, rövidzárlatvédelem, túlmelegedés elleni védelem és alacsony hőmérséklet elleni védelem. Ha ezek közül bármelyik működésbe lép, a BMS lekapcsolja a szekrényt, amíg a kiváltó feltétel meg nem szűnik.
Protokollok részletesen: RS485, CAN, RS232
Az RS485 az akkumulátor és az inverter közötti kommunikáció szabványa. Kétvezetékes kábelből áll (A és B), és akár 100 m távolságon is működik. Az adatátviteli sebesség 9600 baud. A GSIKE-szekrény Pylontech RS485-protokollt használ, amelyet a Growatt, a Sungrow, a Deye, a Sofar, az EG4 és a Sol-Ark is támogat. A CAN-BUS az újabb, gyorsabb megoldás; háromvezetékes kábelből áll (CAN-H, CAN-L, GND), és akár 50 m távolságon is működik. A GSIKE-szekrény a Pylontech CAN-protokollt is használja. Az RS232 diagnosztikai interfész; ezzel a szekrény közvetlenül számítógéphez csatlakoztatható a naplófájlok kiolvasásához.
Amikor csatlakoztatod a szekrényt az inverterhez, válaszd azt a protokollt, amelyet az inverter előnyben részesít. A legtöbb európai hibrid inverter RS485-öt használ, néhány újabb modell pedig CAN-t. Ha bizonytalan vagy, kérdezd meg a villanyszerelőt, vagy nézd meg az inverter kézikönyvét. A kommunikáció kétirányú: az inverter lekérdezi a szekrénytől a töltöttségi szintet, a feszültséget és az áramerősséget, a szekrény pedig válaszol az aktuális értékekkel. Az inverter töltési parancsokat is küld a szekrénynek a töltéshez vagy a kisütéshez.
Angol nyelvű műszaki megjegyzés: az akkumulátor névleges feszültsége 51,2 V, folyamatos árama legfeljebb 200 A, élettartama pedig 6000 ciklus 80%-os kisütési mélység mellett.
Gyakran ismételt kérdések
További bejegyzések: Rangsor · Összehasonlítás · Méretezés · Telepítés · Termékoldal
Végső ítélet
A 2026-os rangsor az európai, 16 kWh-s, teljes házhoz való LiFePO4-szekrényeket hasonlítja össze kapacitás, egyenáramú teljesítménykorlát, kommunikáció, ciklusszám és ár alapján. A 314 Ah/16 076,8 Wh kapacitású, 200 A≈10,2 kW-os, Pylontech RS485/CAN-kommunikációval és 6000 ciklusos élettartammal rendelkező GSIKE vezet 1 569,99 EUR-ért.
Gyakran ismételt kérdések
Melyik 16 kWh-s LiFePO4-szekrény kapja a legmagasabb ár-érték pontszámot 2026-ban?
Véleményünk szerint a GSIKE GSK-51.2V-300AH a legjobb választás, mert 16,08 kWh kapacitást kínál 1 569,99 EUR-ért, 200 A-es BMS-sel. Ez körülbelül fele a Pylontech megfelelő terméke árának, és egyharmada az LG/BYD termékekének.
Elég 15 kWh egy egész dán ház ellátására?
Igen, az éjszakai alapvető fogyasztók ellátására: hűtőszekrény, LED-lámpák, router, hőszivattyú-keringetés. Mosógép, mosogatógép és elektromos autó esetén két, párhuzamosan kötött szekrény ajánlott, összesen körülbelül 32 kWh kapacitással.
Mennyibe kerül egy 15 kWh-s otthoni tároló Dániában 2026-ban?
GSIKE: 1 569,99 EUR. A Pylontech-rendszer körülbelül 2 800 EUR. A BYD körülbelül 4 500 EUR. Az LG körülbelül 6 000 EUR telepítéssel együtt. Ehhez jön még a 1 500–3 000 EUR-ba kerülő hibridinverter és a 500–1 500 EUR-os villanyszerelői díj.
Jobb a LiFePO4 az ólom-savas akkumulátornál, ha az egész házat kell ellátnia?
Igen. A LiFePO4 6000 ciklust bír az ólom-savas akkumulátorok 500–1000 ciklusával szemben, feleakkora a súlya, és nem igényel karbantartást. A naponta egyszer feltöltött és kisütött, egész házat ellátó tároló esetében az ólom-savas technológia a ciklusonkénti költsége miatt nem jöhet szóba.
Mennyi ideig bírja egy 15 kWh-s LiFePO4-tároló?
6000 ciklus 80%-os mélykisütés mellett, 10 éves tervezett élettartam. A dániai használatban, 20% és 90% közötti részleges ciklusokkal napi 8–10 év működéssel számolunk.
Melyik tárolót a legkönnyebb saját kezűleg telepíteni?
A Pylontech US5000, mert egy-egy modulja 38 kg-os. A GSIKE 109 kg-os súlya miatt két emberre és emelőre van szükség, cserébe azonban négy helyett csak egy szekrényt kell telepíteni.
Melyik tároló illik egy dániai, háromfázisú rendszerhez?
Minden szekrényhez olyan hibridinverter szükséges, amely 400 V-os, háromfázisú áramot képes biztosítani. A GSIKE kompatibilis a Growatt, Sungrow, Deye, Sofar és EG4 48 V-os, háromfázisú invertereivel.
Ad támogatást a Dán Energiaügynökség az otthoni akkumulátorokra 2026-ban?
Ellenőrizze a Dán Energiaügynökség aktuális támogatási programjait. Korábban a napelemes rendszerekhez kapcsolódó akkumulátorokra is voltak támogatási keretek, de az összegek évről évre változnak. A GSIKE CE-adattáblát biztosít, amely felhasználható az igényléshez.
A saját napelemes termelésem mekkora részét tudom felhasználni?
Egy 16 kWh-s tárolóval az önellátás jellemzően 70–85% egy 5–8 kW-os napelemes rendszerrel felszerelt családi házban. Tároló nélkül 30–40%, mert a többletenergiát olcsón táplálják vissza a hálózatba.
Egy nagy szekrényt válasszak vagy több kisebbet?
A 16 kWh-s kategóriában egy nagy GSIKE-szekrény kWh-nként olcsóbb, és kevesebb helyet foglal, mint négy kisebb Pylontech-modul. Ha fokozatosan szeretné bővíteni a rendszert, a moduláris felépítés előnyös.
Források és adatok
- LiFePO4-kémia — https://wikipedia.org
- A BMS áttekintése — https://wikipedia.org
- Otthoni akkumulátor / hálózati mérő — https://wikipedia.org
- CAN-BUS / RS485 — https://wikipedia.org
- Hibridinverter — https://wikipedia.org
- UN38.3 szállítás — https://wikipedia.org
Útmutatók és összehasonlítások
Közvetlenül a termékhez: GSIKE 51,2 V 300 Ah 16 kWh-s szekrény.
Hasonlítsa össze a 16 076,8 Wh kapacitást, a 200 A≈10,2 kW teljesítményt, a Pylontech RS485/CAN csatlakozást, a 6000 ciklust és az IP54 védettséget, mielőtt 16 kWh-s, egész házat ellátó akkumulátorszekrényt választ.
