51.2V16S1P5120Wh5.12kWh2560W névleges5120W max.RS485/CANIP54849.99 €-tól
GSIKE FixWall 51,2V 100Ah vs. LiTime, Pylontech, Redodo: 48 V-os, 5 kWh-s összehasonlítás 2026-ben
51.2V16S1P5120Wh5.12kWh2560W névleges5120W max.RS485/CANIP54849.99 €-tól
Nézd meg a GSIKE 51.2V 100Ah ajánlatát (849,99 €, ingyenes kiszállítás Észtországban)Összehasonlítás: A GSIKE FixWall 51,2 V 100Ah egy vékony, falra szerelhető, 48 V-os kategóriájú LiFePO4 otthoni akkumulátor: 16S1P, 100 Ah, 5120 Wh, azaz 5,12 kWh, névleges teljesítménye 50 A, azaz folyamatosan 2560 W, maximális teljesítménye 100 A, azaz rövid ideig 5120 W, üzemi feszültsége 43,2 és 58,4 V között van, a töltés végfeszültsége 58,4 V, 6000 ciklus 80%-os DoD mellett, IP54, 44 kg, 640 × 428 × 160 mm, RS232, RS485 és CAN, valamint akár 16 egység is párhuzamosan kapcsolható, összesen 81,92 kWh kapacitásig. Ez akkumulátor, nem inverter, és különálló, 48 V-os hibrid inverterhez csatlakozik. Ez az összehasonlítás a GSIKE-t a 48 V-os, 5 kWh-s kategória legfontosabb versenytársai mellé helyezi.
Az összehasonlítás hasznos, mert minden versenytárs ugyanannyi energiát kínál: 48 V-os kategória, 5 kWh, LiFePO4. A különbségek a kialakításban, a kommunikációs lehetőségekben (CAN, RS485, Bluetooth, wifi), az árban és a beépített felügyeletben rejlenek.
A Pylontech előnye, hogy szinte minden hibrid inverterrel kommunikál hosszadalmas beállítás nélkül. Az US5000 évek óta piacon van, számtalan telepítő szereli, és 718,56 euróért még a GSIKE-nél is olcsóbb. Kompromisszum: 4,8 kWh az 5,12 helyett, és állványra, nem falra szerelhető.
A LiTime 1199,99 eurót kér ugyanazért az 5,12 kWh-s rackmodellért, vagyis 350 euróval többet, mint a GSIKE. A Redodo ára nagyjából hasonló, de Bluetooth-alkalmazást kínál. A GSIKE a falra szerelhetőséggel, a kerek LCD-kijelzővel és az alacsonyabb beszerzési árral nyer.
Az ECO-WORTHY és a Renogy réspiacokat céloz meg: a Cubix100 egy 3U-s rackmodell Bluetooth- és wifi-kapcsolattal, a Renogy 48 V 50Ah pedig fűthető, ezért hideg helyiségekbe való. Egyik sem közvetlenül falra szerelhető alternatíva, inkább azt mutatják meg, miben spórol tudatosan a GSIKE: nincs hozzá alkalmazás és felügyeleti funkció, illetve fűtés.
L értékek, amelyekkel tovább lehet számolni
| Terhelés | Példa | Üzemidő (5120 Wh) |
|---|---|---|
| 300 W | LED, router, hűtőszekrény | 17,1 h |
| 500 W | éjszakai alapfogyasztás | 10,2 h |
| 1000 W | közepes terhelés | 5,12 h |
| 2000 W | nagy alapfogyasztás | 2,56 h |
| 2560 W | névleges folyamatos teljesítmény (50 A) | 2,0 h |
| 3000 W | rövid ideig | 1,7 h |
| 5120 W | maximális csúcsteljesítmény (100 A) | 1,0 h |
| készülékek | feszültség | energia | kategória |
|---|---|---|---|
| 1 | 51,2 V | 5,12 kWh | kezdet |
| 2 | 51,2 V | 10,24 kWh | éjszaka |
| 4 | 51,2 V | 20,48 kWh | több nap |
| 8 | 51,2 V | 40,96 kWh | részleges kimaradás |
| 16 | 51,2 V | 81,92 kWh | maximum |
GSIKE vs Pylontech US5000
A Pylontech körülbelül 130 euróval olcsóbb, 718,56 euróba kerül, de csak 4,8 kWh-s, és rackmodell. A GSIKE 5,12 kWh-t, falra szerelhető keretet és kerek LCD-kijelzőt kínál. Sokan mégis a Pylontechet választják a tesztelt CAN-kompatibilitása miatt.
GSIKE vs LiTime 48 V 100Ah
A LiTime 1199,99 eurót kér ugyanazért az 5,12 kWh-s rackmodellért, vagyis 350 euróval többet. Mindkettő 16S LiFePO4-akkumulátort használ 6000 ciklusos élettartammal; a GSIKE ráadásul falra szerelhető, és ingyenes a szállítása.
GSIKE vs Redodo 48 V 100Ah
A Redodo ára nagyjából hasonló (körülbelül 856 euró), de Bluetooth-alkalmazást kínál. A GSIKE a falra szerelhetőségért és az alacsonyabb akciós árért kap pontot.
GSIKE vs ECO-WORTHY és Renogy
A Cubix100 drágább, 3U-s, wifis rackmodell; a Renogy 48 V 50Ah fűthető, de csak 2,56 kWh-s. Egyik sem közvetlenül falra szerelhető alternatíva, hanem réstermék.
Mire való ez az energiatároló
Akár saját fogyasztásra, áramkimaradás esetére, nyaralóba vagy mobil telepítéshez kell: a falra szerelhető, 5,12 kWh-s energiatároló több nehéz ólomakkumulátort vált ki egyetlen, karbantartásmentes készülékkel. Egy 150 kg-os ólomakkumulátorhoz képest a 44 kg-os tömeg teszi lehetővé a falra szerelést.
Áramkimaradás esetén az akkumulátor automatikusan bekapcsol a hibrid inverteren keresztül; a régebbi modelleket kézzel kell elindítani. Vásárlás előtt ellenőrizd, hogy a készülék natívan támogatja-e az 51,2 V-os LiFePO4-profilt 58,4 V-os lezárással.
Az IP54-es védelem por- és fröccsenő víz ellen véd, de nem vízálló. Egy száraz garázs vagy pince nem jelent gondot, de a zuhanyzóhelyiség vagy a kültéri, fedett hely már igen.
A kábel keresztmetszetére a következő szabály érvényes: minél hosszabb az akkumulátor és az inverter közötti kábel, annál vastagabbnak kell lennie, hogy a feszültségesés egy százalék alatt maradjon. 50 A esetén öt méterhez 25 négyzetmilliméter elegendő, ennél nagyobb távolság esetén pedig növelni kell a keresztmetszetet.
Az akkumulátor és az inverter közötti főkapcsoló vagy megszakító kötelező. Megvédi a kábelt a rövidzárlattól, és lehetővé teszi a biztonságos karbantartást.
A kerek LCD kijelző a feszültséget, a töltőáramot és a kapacitást mutatja. Folyamatos adatokat a telefonodon az inverter jelenít meg, ha RS485- vagy CAN-jelet továbbít a hálózatra; magán az eszközön nincs saját alkalmazás.
Aki hőszivattyút vagy elektromos fűtést használ, annak jóval nagyobb tárolókapacitásra van szüksége, mint annak, aki csak világítást és hűtőszekrényt üzemeltet. Ezek a fogyasztók több kilowattot igényelnek, és gyakran ezért nem elegendő egy 5 kWh-s tároló.
Nyáron a tároló gyakran gyorsabban feltöltődik, mert több a napsütés; a tél jelenti az igazi próbát. Az a méretezés, amely télen is elegendő, nyáron még jobb, mivel így a ciklusokat optimálisabban időzítheted.
Kilowattóránként a tároló ára a GSIKE esetében körülbelül 166 euró, a Pylontech esetében körülbelül 150 euró (de kisebb kapacitással), az általános, márkanév nélküli termékeknél pedig 100 euró alatt van, szerviz nélkül. Az összehasonlítás segít átlátni a csomagokat.
A támogatás a régiótól és az időponttól függően eltérően vonatkozhat a háztartási energiatárolóra. Egy 5 kWh-s tároló után 300-500 eurós kedvezmény is lehetséges; vásárlás előtt kérdezd meg az eladót.
Az energiamérő vagy a hibrid inverter rögzíti a fogyasztást. Aki egy hónapon át mér, pontosan tudja, mennyi kWh-ra van szüksége naplemente után, és nem találgatások alapján méretezi a tárolót.
A LiFePO4 biztonságosabb az ólomakkumulátornál: nincs sav, robbanásveszélyes gáz vagy szivárgás. Az eszközt mégis falra szerelik, és védeni kell az ütésektől és a közvetlen vízzel való érintkezéstől, az IP54 előírásainak megfelelően.
Aki megérti, hogy a 48 V-os kategóriában maga a tároló a megfelelő megoldás, többé nem keveri össze az akkumulátort az inverterrel. Az akkumulátor csupán egy olyan eszköz, amely egyenáramú energiát tárol; az otthoni váltakozó áramot külön hibrid inverter állítja elő. A kettő együtt alkot teljes rendszert.
A telepítésnél gyakori tévhit, hogy a nagyobb akkumulátor mindig jobb. A valóságban a túlméretezett tároló ritkán töltődik fel teljesen, a megfelelő ciklustartományon belüli használat előnyei pedig nem nőnek lineárisan. Az ideális méretű tároló naponta egyszer feltöltődik, majd este és éjszaka lemerül.
A hálózatba betáplálás és az áramfogyasztás árának különbsége határozza meg a megtérülést. Az észt piacon a háztartási áram ára és a hálózatba betáplált áram ára közötti különbség az a megtakarítás, amelyből a tároló tíz év alatt megtérül.
Az észtországi klíma télen külön próbát jelent: a rövid nappalok és az alacsony napsugárzás miatt a tároló több egymást követő napig részben lemerülhet. Ez nem műszaki probléma, hanem a tervezés jele - ha a tároló többnyire 40 és 90 százalék között marad, az éppen egészséges ciklustartomány, amely sokáig megőrzi az elemek élettartamát.
A falra szerelt tároló egyik alábecsült előnye a könnyű hozzáférhetőség: ellenőrizheted az LCD-kijelzőt és a csatlakozókat anélkül, hogy le kellene térdelned vagy ki kellene nyitnod egy padlószekrényt. Ez apróságnak tűnik, de egy év alatt minden szemrevételezés gyorsabbá és kényelmesebbé válik tőle.
Aki hozzászokott, hogy mindent a telefonjáról figyel, korlátozásnak érezheti a kerek LCD-kijelzőt. Valójában stabilabb megoldás, hogy a feszültség és a töltöttségi szint mindig látható a falon, még akkor is, ha nincs kéznél a telefon, vagy nem működik az inverter alkalmazása.
Otthoni tároláshoz nincs szükség a lehető legnagyobb csomagra: az 5 kWh megfelelő kezdés, az 51,2 V-os sín pedig lehetővé teszi a későbbi bővítést. Éppen ez a rugalmasság a GSIKE konstrukció legnagyobb gyakorlati előnye a zárt, padlóra állítható modellekkel szemben, amelyek kapacitása később nem módosítható.
A telepítés sikerében nagy szerepe van annak, hogy már a megrendelés előtt kiválaszd az invertert. Ha már tudod, milyen hibrid invertert fogsz használni, vásárlás előtt ellenőrizheted, hogy támogatja-e az 51,2 V-os LiFePO4-profilt 58,4 V-os töltéslezárással. Ellenkező esetben kiderülhet, hogy a tároló ugyan felszerelhető a falra, de az inverter nem tölti fel teljesen. Ez a leggyakoribb oka annak, hogy egy egyébként jó tároló csalódást okoz a felhasználónak.
Részletes kitérő a mérésre, a sínfeszültségre és az élettartamra
Arra a kérdésre, hogy mekkora tárolóra van szükség, a napelemek teljesítménye alapján is lehet válaszolni. Egy 5 kWp-es rendszer egy jó nyári napon körülbelül 25 kWh-t termel, egy rossz téli napon pedig gyakran csak 3-5 kWh-t. Egy 5 kWh-s tároló jól felveszi a napközbeni többletet, télen pedig áthidalja a szűkösebb napokat. A lényeg: az 5 kWh 3-5 kWp-es rendszerhez megfelelő; 10 kWp feletti tetőrendszerhez 10-20 kWh-val tervezz.
Sok háztartás alábecsüli az éjszakai fogyasztást. A hűtőszekrény 24 óra alatt összesen 0,5-1 kWh-t fogyaszt, az útválasztó és a LED-világítás további 0,5 kWh-t, a kazán vezérlése és a töltés pedig még 0,5 kWh-t. Ez összesen 2-3 kWh éjszakánként - még mielőtt tudatosan bármit is az akkumulátorról használnál.
Az önfogyasztás és a tartalék áramellátás közötti különbséget gyakran félreértik. Az önfogyasztás azt jelenti, hogy a tárolót napközben pufferként használják a napenergia-termelés és az otthoni fogyasztás között. A tartalék áramellátás azt jelenti, hogy áramszünet esetén a rendszer átveszi az otthon vagy annak egy része áramellátását. Ehhez átkapcsoló relével ellátott hibrid inverter szükséges, nem csupán egy töltő.
A 48 V-os sínfeszültség elterjedt az otthoni rendszerekben, mert 2-5 kW-os jelentős teljesítmény mellett is elfogadható marad az áramerősség. Egy 24 V-os rendszer 5 kW-nál már több mint 200 A-t venne fel, vastagabb kábeleket és drágább biztosítékokat igényelne. A 48 V tehát kompromisszum a biztonság, a hatékonyság és a kábelezés költsége között.
Gyakori ellenvetés, hogy a LiFePO4 drágább, mint az ólomakkumulátor. Az élettartam alatti kilowattóránkénti költséget tekintve azonban fordított a helyzet: az ólomakkumulátor 500-1000 ciklust bír, a LiFePO4 pedig 6000-et. Tíz év alatt a lítiumakkumulátoros tárolás felhasznált kWh-nként sokkal olcsóbb, még akkor is, ha a vételára magasabb.
Aki régi ólomsavas energiatárolóra cserél, gyakran azt tapasztalja, hogy a használható kapacitás jelentősen nagyobb. Az ólomsavas akkumulátort csak 50 %-ig szabad meríteni, mielőtt gyorsan elhasználódna; a LiFePO4 akár 80 százalékig is lemeríthető. Így egy 5 kWh-s LiFePO4-akkumulátor nagyjából egy 10 kWh-s ólomsavas energiatárolót helyettesít, feleakkora súllyal és sav nélkül.
A hibrid inverter beállítása a siker legfontosabb tényezője. Ha véletlenül 24 V-osra vagy ólomsavas akkumulátorhoz való profilra van állítva, nem tölti fel teljesen az energiatárolót, vagy túlfeszültséggel tölti, és károsítja a BMS-t. Ezért az első üzembe helyezéskor ellenőrizni kell a megfelelő, 51,2 V-os LiFePO4-profilt, 58,4 V-os töltéslezárással.
Az élettartam szempontjából a töltőáram meghatározó tényező. Aki folyamatosan 100 A-rel tölt és merít, a specifikációs határ közelébe kerül, és a cellák gyorsabban öregszenek. A szokásos 30-50 A-es használat - vagyis a névleges áram - az optimális tartományban tartja a cellákat, és tízéves használatra tervezték.
A falra szerelés egyik alábecsült biztonsági előnye, hogy a készülék magasan lóg, a gyermekek és az állatok számára elérhetetlen helyen, nem pedig a padlón áll, ahol vízkár érheti. A készülék és a fal közötti 5 cm-es távolság biztosítja a konvekciós hűtést.
A bérlőknek előnyös választás a falra szerelhető energiatároló, mert költözéskor leszerelhető és magukkal vihető, anélkül, hogy maradandóan átalakítanák az épületet. Padlóra állítható vagy pincébe telepített energiatároló esetében az utólagos beszerelés nehezebb, és gyakran a lakással együtt marad.
A tároló nélküli, hálózatra kapcsolt rendszerhez képest az önfogyasztás elsősorban a drága nappali és éjszakai tarifákon takarít meg. Európában a hálózatba betáplált energia ára 6-10 centre csökkent, miközben a háztartási áram ára 30-40 cent. Ez az árkülönbség teszi gazdaságossá az energiatárolást.
Az 5 kWh-s energiatároló és az 5 kW-os hibrid inverter a legtöbb 3-5 kWp-es rendszer szabványos összeállítása. Aki később 10 kWh-ra bővíti a rendszert, egyszerűen párhuzamosan csatlakoztat egy második GSIKE egységet, anélkül, hogy módosítania kellene az inverter beállításait - csak a párhuzamos címeket kell beállítani.
A telepítés költsége három részből áll: maga az energiatároló, az inverter és a munkadíj. Sok háztartás alábecsüli a munkadíjat, pedig a tapasztalt villanyszerelő óradíja és a munkára fordított idő gyakran annyiba kerül, mint maga az energiatároló. Ezért jelent versenyelőnyt az egyszerű fali szerelés: gyorsabban és olcsóbban telepíthető, mint egy nehéz, padlóra állítható modell.
Aki otthona külsején vagy a nyaralójában szeretné használni az energiatárolót, annak számolnia kell azzal, hogy az IP54-es védettség nem jelent vízállóságot. Az energiatárolót száraz, védett helyen kell elhelyezni, ahol nem éri eső vagy hó. A fűtetlen helyen uralkodó fagypont alatti hőmérséklet a töltést is akadályozza, ezért a téli időszakra be kell vinni, vagy gondoskodni kell a helyiség fűtéséről.
A hosszú élettartam kulcsa egyszerű: ne merítsd le teljesen minden nap az energiatárolót. Minden alkalommal, amikor 10 százalékig meríted, a kelleténél jobban csökkented az élettartamát. Ha 40 és 90 százalék között tartod, ugyanaz a cella két-háromszor annyi ciklust bír ki, és ettől válik valósággá a tízéves tervezett élettartam.
Műszaki részletek: kisütési mélység, hatásfok, hőmérséklet, párhuzamos csatlakoztatás
Kisütési mélység és élettartam: a 25 fokon, 80 %-os DoD mellett megadott 6000 ciklus hiteles érték. Kíméletesebb használattal (40 és 90 % között) az akkumulátor jóval tovább bírja; a napi 10 százalékra merítés már az alsó tartományba esik. Inkább tervezz egy további egységgel, mint hogy minden éjjel teljesen lemerítsd.
Hatásfok és töltési ciklus: maga a cella 95-98 százalékos hatásfokot ér el, de a BMS-en, az inverteren és a vezetékeken keresztül a teljes rendszer hatásfoka 88-92 százalékra csökken. Az este felhasználható, napközben betárolt 5 kWh körülbelül 4,5 kWh-t ad a konnektorból. Számolj ezzel a veszteséggel.
Hőmérséklet és teljesítménycsökkenés: az akkumulátort -10 és +50 fok között lehet használni, de a leghosszabb élettartamot 15 és 25 fok között éri el. A tartós, 40 fok fölötti hőség öregíti a cellákat, a fagy csökkenti a kapacitást; fűtés nélkül tilos fagyban tölteni.
Párhuzamos csatlakoztatás és BMS: több akkumulátorcsomag a megosztott RS485-porton keresztül kommunikál, mindegyik a saját töltőáramát szabályozza. Fontos, hogy a modellek azonosak, a töltöttségi szintjük hasonló legyen, és a DIP-cím helyesen legyen beállítva; az összkapacitást a leggyengébb egység korlátozza.
Üzembe helyezés és karbantartás: telepítés után bekapcsol a BMS, elindul az inverter, az LCD-kijelzők pedig megfigyelhetők. A karbantartás a csatlakozók és a szellőzőnyílások évenkénti szemrevételezésére korlátozódik; nincs benne sav, és nincs szükség az ólomakkumulátoroknál megszokott kiegyenlítő töltésre.
Garancia és szállítás: három év garancia, körülbelül tízéves tervezett élettartam mellett. A dobozban fali tartókeret, tipli, tápkábel, kommunikációs kábel és kézikönyv található. A szállítás ingyenes, a feldolgozás 1-3 napot, a kézbesítés 2-7 napot vesz igénybe; 30 napos visszaküldési lehetőséggel.
A telepítés után a karbantartás főként a csatlakozók és a szellőzőnyílások évenkénti ellenőrzésére korlátozódik; a BMS automatikusan kiegyensúlyozza a cellákat, nincs benne sav, és nincs szükség az ólomakkumulátorokra jellemző kiegyenlítő töltésre.
Összefoglaló
Aki elolvasta a fenti szakaszokat, ismeri a három mérőszámot: a névleges érték helyett a használható kapacitást, a csúcsteljesítmény helyett a folyamatos teljesítményt, valamint az inverter tiszta 51,2 V-os beállítását. E három szempont alapján bármelyik ajánlat - legyen az GSIKE, Pylontech, LiTime vagy egy névtelen termék - néhány perc alatt értékelhető.
A GSIKE FixWall szándékosan 5 kWh kapacitást kínál a belépő kategóriás csomagban: nincs hozzá alkalmazás vagy fűtés, hogy az ára 900 euró alatt maradjon, és többéves ügyfélszolgálattal, ingyenes szállítással és 30 napos visszaküldési lehetőséggel kompenzál.
Hosszú távon nem maga a telepítés hoz hasznot, hanem az önfogyasztás és a hálózatból vételezett energia közötti különbség. A 30-40 centes otthoni áramárral és a hálózatba visszatáplált áram 6-10 centes árával ez a megtakarítás elég nagy ahhoz, hogy az 5 kWh-s tároló tíz éven belül megtérüljön.
A választott modelltől függetlenül igaz: a legjobb befektetés a reális méretezés. Egy kissé nagyobb, mérsékelten használt akkumulátor tovább bírja, mint egy kisebb, amelyet minden nap teljesen lemerítenek. Ez a legfontosabb tanulság az összes táblázatból és összehasonlításból.
Aki nem tudja eldönteni, egy vagy két egységet válasszon-e, inkább kezdjen eggyel, és később bővítse a rendszert: az 51,2 V-os rendszer lehetővé teszi a párhuzamos bővítést a profil módosítása nélkül, az új egység felszerelése pedig csak rögzítést, csatlakoztatást és a cím beállítását igényli. Így elkerülheted a kezdeti túlméretezést.
Végül a telepítés gyakorlata: a hálózatra csatlakoztatást bízd villanyszerelőre, a fali keret és az egyenáramú kábel felszerelését viszont két ember könnyen elvégzi. A tiszta, vízszintes telepítés és a megfelelően beállított 58,4 V-os profil dönti el, hogy az akkumulátor eléri-e a megígért 6000 ciklust.
A GSIKE választása tehát elsősorban egy bevált, karbantartásmentes, kedvező árú, 5 kWh-s fali akkumulátorcsomag mellett szól, felesleges alkalmazás- vagy fűtési funkciók nélkül, amelyeket egyébként sem használnál, és csak az árat növelnék. Aki igényli ezeket a funkciókat, tudatosan választ egy drágább versenytársat.
Más szóval: az észt piacon ez a legkézenfekvőbb út egy üres pincétől vagy kihasználatlan faltól az önálló energiarendszerig - feltéve, hogy a 44 kg-os egységet megfelelően rögzítik, és az inverter a megfelelő profilt használja.
Végső ítélet: A Pylontech marad az összehasonlítási alap a kompatibilitás szempontjából, a GSIKE pedig a legjobb választás falra szerelt, 5 kWh-s rendszerhez 900 euró alatt. Összefoglaló: GSIKE FixWall 51,2 V 100Ah = 5,12 kWh falra szerelve, 849,99 euróért, 6000 ciklussal, RS485/CAN-kapcsolattal, legfeljebb 16 eszköz párhuzamos csatlakoztatásával.




A GSIKE, a LiTime és a Pylontech 48V 100Ah modelljeinek összehasonlításakor ne csak a címkén feltüntetett kapacitást nézd, hanem a BMS névleges áramát (tartósan 2560W), a maximális csúcsáramot (rövid ideig 5120W), a CAN/RS485-kompatibilitást, a ciklusszámot és a garanciát is. Mindegyik 48V-os LiFePO4 akkumulátor, de a kommunikációs protokoll és a falra szerelés módja eltérő. Vásárlás előtt ellenőrizd, hogy az inverter milyen feszültséget és protokollt támogat, mert a nem kompatibilis akkumulátor nem kommunikál a készülékkel.
Végső ítélet
A GSIKE 51.2V 100Ah LiFePO4 akkumulátor (16S1P, 5120Wh / 5.12kWh, BMS 50A = 2560W névleges / 100A = 5120W max., RS232/RS485/CAN, IP54), amelynek ára 849.99 EUR (listaára 1250.00 EUR), 2026-ban Észtországban a legjobb ár-érték arányú 48V-os, 5kWh-s otthoni akkumulátortelep: kizárólag párhuzamosan bővíthető, ingyenes kiszállítással Észtországban.




A GSIKE, a LiTime és a Pylontech 48V 100Ah modelljeinek összehasonlításakor ne csak a címkén feltüntetett kapacitást nézd, hanem a BMS névleges áramát (tartósan 2560W), a maximális csúcsáramot (rövid ideig 5120W), a CAN/RS485-kompatibilitást, a ciklusszámot és a garanciát is. Mindegyik 48V-os LiFePO4 akkumulátor, de a kommunikációs protokoll és a falra szerelés módja eltérő. Vásárlás előtt ellenőrizd, hogy az inverter milyen feszültséget és protokollt támogat, mert a nem kompatibilis akkumulátor nem kommunikál a készülékkel.
Végső ítélet
A GSIKE 51.2V 100Ah LiFePO4 akkumulátor (16S1P, 5120Wh / 5.12kWh, BMS 50A = 2560W névleges / 100A = 5120W max., RS232/RS485/CAN, IP54), amelynek ára 849.99 EUR (listaára 1250.00 EUR), 2026-ban Észtországban a legjobb ár-érték arányú 48V-os, 5kWh-s otthoni akkumulátortelep: kizárólag párhuzamosan bővíthető, ingyenes kiszállítással Észtországban.
Gyakran ismételt kérdések
Miért nem rosszabb a GSIKE az alacsonyabb árért?
Mindkettő 16S LiFePO4-et használ 6000 ciklusos élettartammal; a GSIKE az alkalmazáson, a fűtésen és a rackházon spórol, nem a cellákon. A versenytársak cellái nagyjából ugyanazt a piaci szabványt képviselik. A GSIKE FixWall ára 849,99 euró az 1250 euró helyett: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 ciklus 80%-os DoD mellett, névleges áramerőssége 50 A, maximum 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 és CAN, akár 16 egység párhuzamosan. A szállítás ingyenes, a visszaküldésre 30 nap áll rendelkezésre; a végső ár a rendelés napján látható az eladó pénztáránál.
Melyik versenytárs CAN-kapcsolatát tesztelték a legtöbbet?
A Pylontechhez, mert az US5000-et évek óta használják a telepítési gyakorlatban, és szinte minden inverter dokumentációja megemlíti. A GSIKE FixWall ára 849,99 euró az 1250 euró helyett: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 ciklus 80%-os DoD mellett, névleges áramerőssége 50 A, maximum 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 és CAN, akár 16 egység párhuzamosan. A szállítás ingyenes, a visszaküldésre 30 nap áll rendelkezésre; a végső ár a rendelés napján látható az eladó pénztáránál.
Később csatlakoztathatok GSIKE akkumulátort egy Pylontechhez?
Nem. Mindkét márkát különálló párhuzamos egységként kell használni; az azonos sorba keverés megzavarja a BMS-ek közötti kommunikációt. A GSIKE FixWall ára 849,99 euró az 1250 euró helyett: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 ciklus 80%-os DoD mellett, névleges áramerőssége 50 A, maximum 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 és CAN, akár 16 egység párhuzamosan. A szállítás ingyenes, a visszaküldésre 30 nap áll rendelkezésre; a végső ár a rendelés napján látható az eladó pénztáránál.
Melyik versenytárs kínál okostelefonos alkalmazást?
A Redodo és az ECO-WORTHY Bluetooth-os vagy Wi-Fi-s alkalmazást kínál; a GSIKE-nél szándékosan csak egy kerek LCD-kijelző van, ezért alacsonyabb az ára. A GSIKE FixWall ára 849,99 euró az 1250 euró helyett: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 ciklus 80%-os DoD mellett, névleges áramerőssége 50 A, maximum 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 és CAN, akár 16 egység párhuzamosan. A szállítás ingyenes, a visszaküldésre 30 nap áll rendelkezésre; a végső ár a rendelés napján látható az eladó pénztáránál.
Melyik modell rendelkezik beépített fűtéssel?
A Renogy 48 V 50 Ah-s modelljeiben van fűtés; a GSIKE-ben nincs, és 0 fok alatt nem tölthető. Hideg helyiséghez külső fűtőszőnyeg szükséges. A GSIKE FixWall ára 849,99 euró az 1250 euró helyett: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 ciklus 80%-os DoD mellett, névleges áramerőssége 50 A, maximum 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 és CAN, akár 16 egység párhuzamosan. A szállítás ingyenes, a visszaküldésre 30 nap áll rendelkezésre; a végső ár a rendelés napján látható az eladó pénztáránál.
Miért kér a LiTime 350 euróval többet ugyanazért a kapacitásért?
A LiTime pozicionálja a márkáját, a támogatást és az ökoszisztémát; műszaki szempontból a két 5,12 kWh-s, 16S-es rack akkumulátor nagyjából egyenértékű. A GSIKE FixWall ára 849,99 euró az 1250 euró helyett: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 ciklus 80%-os DoD mellett, névleges áramerőssége 50 A, maximum 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 és CAN, akár 16 egység párhuzamosan. A szállítás ingyenes, a visszaküldésre 30 nap áll rendelkezésre; a végső ár a rendelés napján látható az eladó pénztáránál.
Melyik akkumulátor felismerése történik meg közvetlenül egy működő hibrid inverterben?
Szinte minden eszköz natívan felismeri a Pylontech-profilokat; a GSIKE-hez az általános 51,2 V-os LiFePO4-profilt kell kiválasztani 58,4 V-os végfeszültséggel. A GSIKE FixWall ára 849,99 euró, 1 250 helyett: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 ciklus 80%-os DoD mellett, 50 A névleges áram és 100 A maximális áram, IP54, 44 kg, RS232, RS485 és CAN, legfeljebb 16 egység párhuzamosan. A szállítás ingyenes, a visszaküldési idő 30 nap; a végleges ár a rendelés napján, az eladó pénztáránál látható.
Melyik versenytárs a legolcsóbb kWh-nként?
Számítás alapján a Pylontech a legolcsóbb kWh-nként, de 5,12 helyett csak 4,8 kWh-t kínál; az általános Alibaba-termék még olcsóbb, de nincs hozzá márkaszerviz. A GSIKE FixWall ára 849,99 euró, 1 250 helyett: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 ciklus 80%-os DoD mellett, 50 A névleges áram és 100 A maximális áram, IP54, 44 kg, RS232, RS485 és CAN, legfeljebb 16 egység párhuzamosan. A szállítás ingyenes, a visszaküldési idő 30 nap; a végleges ár a rendelés napján, az eladó pénztáránál látható.
A jelöltek közül melyik az igazi fali modell?
A GSIKE az egyetlen, amelyet valódi, acélvázas fali modellnek terveztek; a Pylontech, a LiTime és a Cubix100 állványra vagy padlóra helyezhető modell. A GSIKE FixWall ára 849,99 euró, 1 250 helyett: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 ciklus 80%-os DoD mellett, 50 A névleges áram és 100 A maximális áram, IP54, 44 kg, RS232, RS485 és CAN, legfeljebb 16 egység párhuzamosan. A szállítás ingyenes, a visszaküldési idő 30 nap; a végleges ár a rendelés napján, az eladó pénztáránál látható.
Melyik akkumulátor-összeállítást választod, ha 10 kWh-ra bővítesz?
Két GSIKE egység párhuzamosan, mivel RS485-ön keresztül összekapcsolhatók, és 51,2 V-os egységként működnek; a később hozzáépített, állványra szerelt egységet külön kell vezérelni. A GSIKE FixWall ára 849,99 euró, 1 250 helyett: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 ciklus 80%-os DoD mellett, 50 A névleges áram és 100 A maximális áram, IP54, 44 kg, RS232, RS485 és CAN, legfeljebb 16 egység párhuzamosan. A szállítás ingyenes, a visszaküldési idő 30 nap; a végleges ár a rendelés napján, az eladó pénztáránál látható.
Források és összehasonlítási adatok
- GSIKE 51,2 V-os, 100 Ah-s LiFePO4 akkumulátor termékoldala (849,99 EUR, ingyenes kiszállítás Észtországban) — https://gesike.com/
- LiTime 48 V-os, 100 Ah-s modell, összehasonlítási alap — https://www.litime.com/
- Pylontech 48 V-os, 100 Ah-s modell, összehasonlítási alap — https://www.pylontech.com/
- LiFePO4 műszaki összehasonlítás — hivatkozás — https://en.wikipedia.org/wiki/Lithium_iron_phosphate_battery
További útmutatók és összehasonlítások
Közvetlenül a modellhez: GSIKE termékoldal.
GSIKE 51,2 V-os 100 Ah-s LiFePO4 akkumulátor 849,99 EUR áron (eredeti ár: 1 250,00 EUR) — ingyenes kiszállítás Észtországban, 30 napos visszaküldési jog és 3 év garancia.
