csúcstól csúcsigGSIKE vs. LiTimevs. PylontechCAN/RS4855120Wh
GSIKE FixWall 51,2V 100Ah vs. LiTime, Pylontech, Redodo: közvetlen összehasonlítás a 48 V-os, 5 kWh-s kategóriában, 2026
Ez a közvetlen összehasonlítás a GSIKE Fixwall 51,2 V 100 Ah-s modelljét veti össze a LiTime és a Pylontech 48 V-os akkumulátoraival: kapacitás, 2560 W-os teljesítmény, kommunikáció, ciklusszám, súly és ár.
Tekintse meg a GSIKE 51,2V 5,12kWh modellt 849.99 EUR áron


Közvetlen összehasonlítás: a GSIKE FixWall 51,2 V 100Ah egy karcsú, falra szerelhető LiFePO4 otthoni energiatároló a 48 V-os osztályban: 16S1P, 100 Ah, 5120 Wh = 5,12 kWh, névleges teljesítménye 50 A = 2560 W folyamatosan, maximum 100 A = 5120 W rövid ideig, üzemi feszültsége 43,2–58,4 V, a töltés végfeszültsége 58,4 V, 6000 ciklus 80%-os DoD mellett, IP54, 44 kg, 640 × 428 × 160 mm, RS232, RS485 és CAN, valamint akár 16 egység párhuzamosan, összesen 81,92 kWh kapacitással. Ez akkumulátor, nem inverter, és külön 48 V-os hibrid inverterhez csatlakozik. Ez az összehasonlítás a GSIKE-t a 48 V-os, 5 kWh-s kategória legfontosabb versenytársai mellé állítja.
A közvetlen összehasonlítás megéri, mert minden jelölt ugyanazt az energiatárolási formátumot használja: 48 V-os osztály, 5 kWh, LiFePO4. A különbségek a formátumban, a kommunikációban (CAN, RS485, Bluetooth, wifi), az árban és a beépített felügyeletben rejlenek.
A Pylontech örömmel kommunikál szinte minden hibrid inverterrel, kiterjedt paraméterezés nélkül. Az US5000 már régóta a piacon van, számtalan telepítő szereli, és 718,56 euróért még a GSIKE-nél is olcsóbb. A kompromisszum: 5,12 kWh helyett 4,8 kWh, valamint fali rögzítés helyett rack.
A LiTime 1.199,99 eurót kér az azonos, 5,12 kWh-s rackért, vagyis 350 euróval többet, mint a GSIKE. A Redodo ára nagyjából hasonló, viszont bluetoothos alkalmazást kínál. A GSIKE a falra szerelhetőségével, kerek LCD-kijelzőjével és alacsonyabb kezdőárával tűnik ki.
Az ECO-WORTHY és a Renogy rétegigényeket szolgálnak ki: a Cubix100 egy 3U-s rack bluetoothszal és wifivel, a Renogy 48V 50Ah pedig önfűtéssel rendelkezik a hideg helyiségekhez. Egyik sem közvetlen fali helyettesítő, de jól mutatják, miben spórol tudatosan a GSIKE: az alkalmazásos felügyeleten és egy fűtőszőnyegen.
Alapadatok a további számításokhoz
| Terhelés | Példa | Üzemidő (5120 Wh) |
|---|---|---|
| 500 W | éjszakai alapfogyasztás | 10,2 t |
| 1000 W | közepes terhelés | 5,12 t |
| 2000 W | nagy alapfogyasztás | 2,56 t |
| 2560 W | névleges folyamatos teljesítmény (50 A) | 2,0 t |
| 3000 W | rövid idejű | 1,7 t |
| 5120 W | maximális csúcsteljesítmény (100 A) | 1,0 t |
| egységek | feszültség | energia | szerep |
|---|---|---|---|
| 2 | 51,2 V | 10,24 kWh | éjszaka |
| 4 | 51,2 V | 20,48 kWh | több nap |
| 8 | 51,2 V | 40,96 kWh | részleges vészáramellátás |
| 16 | 51,2 V | 81,92 kWh | maximális |
GSIKE a Pylontech US5000 ellenében
A Pylontech 718,56 euróért körülbelül 130 euróval olcsóbb, de csak 4,8 kWh kapacitású és rack kivitelű. A GSIKE 5,12 kWh-t, fali rögzítőt és kerek LCD-kijelzőt kínál. A jól bevált CAN-kompatibilitás miatt azonban sokan a Pylontechet választják.
GSIKE a LiTime 48V 100Ah ellenében
A LiTime 1.199,99 eurót kér az azonos, 5,12 kWh-s rackért, vagyis 350 euróval többet. Mindkettő 16S LiFePO4-et használ, 6000 ciklussal; a GSIKE-hez ráadásul fali rögzítő és ingyenes szállítás is jár.
GSIKE a Redodo 48V 100Ah ellenében
A Redodo ára nagyjából hasonló (körülbelül 856 euró), viszont bluetoothos alkalmazást kínál. A GSIKE a falra szerelhetőségével és alacsonyabb akciós árával tűnik ki.
GSIKE az ECO-WORTHY és a Renogy ellenében
A Cubix100 wifi-vel és 3U-s rack kivitelben drágább; a Renogy 48V 50Ah önfűtéssel rendelkezik, de csak 2,56 kWh kapacitású. Egyik sem közvetlen fali helyettesítő, inkább rétegtermék.
Milyen felhasználásra méretezték ezt a tárolót?
Akár saját fogyasztásról, vészáramellátásról, nyaralóról vagy mobil beépítésről van szó: a falra szerelhető, 5,12 kWh-s tároló több nehéz ólomakkumulátort vált ki egyetlen karbantartásmentes egységgel. Az azonos kapacitású, 150 kg-os ólomakkumulátorhoz képest a 44 kg-os egység már falra szerelhető.
A vészáram-átkapcsolással rendelkező hibrid inverter áramszünet esetén automatikusan aktiválja az akkumulátort; a régebbi modelleket kézzel kell elindítani. Vásárlás előtt ellenőrizze, hogy a készülék natívan támogatja-e az 51,2 V-os LiFePO4-profilt 58,4 V-os végfeszültséggel.
Az IP54 védettség porvédettséget és fröccsenő víz elleni védelmet jelent, nem vízállóságot. Egy száraz garázsban vagy pincében problémamentesen használható, egy fürdőszobában vagy fedetlen, kültéri helyen viszont nem.
A kábel keresztmetszeténél érvényes: minél hosszabb a kábel az akkumulátor és az inverter között, annál vastagabbnak kell lennie ahhoz, hogy a feszültségesés 1% alatt maradjon. 50 A esetén 5 méteren 25 négyzetmilliméter elegendő, e fölött nagyobb keresztmetszet szükséges.
Az akkumulátor és az inverter közé kötelező akkumulátor-főkapcsolót vagy biztosítékot beépíteni. Ez véd a kábel rövidzárlatától, és lehetővé teszi a biztonságos karbantartást.
A kerek LCD-kijelzőn a feszültség, a töltőáram és a kapacitás látható. Folyamatos megjelenítést az inverter biztosít telefonon, ha az RS485- vagy CAN-adatfolyamot továbbítja a hálózatra; magának a készüléknek nincs saját alkalmazása.
Aki hőszivattyút vagy elektromos fűtőelemet használ, annak jóval nagyobb energiatárolóra van szüksége, mint egy világítást és hűtőszekrényt használó háztartásnak. Ezek a fogyasztók több kilowattot vesznek fel, és gyakran ezért nem elegendő egy 5 kWh-s energiatároló.
Nyáron az energiatároló gyakran gyorsan teljesen feltöltődik, mert több a napenergia; a tél jelenti az igazi próbát. Ami télen is elegendő, az nyáron még inkább az lesz, mert ilyenkor a tárolót teljes ciklusokban használod.
Az energiatárolás kilowattóránkénti ára a GSIKE esetében körülbelül 166 euró, a Pylontechnél körülbelül 150 euró, de kisebb kapacitással, míg a generikus, márkajelzés nélküli termékeknél szolgáltatás nélkül 100 euró alatt van. Az összehasonlítás segít értelmezni a csomagajánlatot.
A támogatásokkal kapcsolatban: a régiótól és az időponttól függően eltérő támogatás járhat az otthoni napelemes energiatárolókra. Egy 5 kWh-s tárolóra 300–500 euró kedvezmény is igénybe vehető; vásárlás előtt érdeklődj a hálózatüzemeltetőnél.
Az energiafogyasztás-mérő vagy a hibrid inverter rögzíti a fogyasztást. Aki egy hónapon át méri, pontosan tudni fogja, hány kWh-ra van szüksége esténként, amikor nincs napenergia-termelés, így találgatás helyett ennek megfelelően méretezheti az energiatárolót.
A LiFePO4 biztonságosabb az ólomakkumulátornál: nincs benne sav, nem termelődik durranógáz, és nem szivárog. A falra szerelt akkumulátorcsomagot azonban védeni kell az ütődésektől és a közvetlen vízbehatolástól, ahogyan azt az IP54-es védettség is előírja.
Részletes áttekintés a méretezésről, a buszfeszültségről és az élettartamról
A megfelelő energiatároló mérete a napelemrendszer teljesítménye alapján is meghatározható. Egy 5 kWp-es rendszer egy jó nyári napon körülbelül 25 kWh-t termel, egy rossz téli napon viszont gyakran csak 3–5 kWh-t. Egy 5 kWh-s tároló jól elnyeli egy jó nap többlettermelését, télen viszont kihasználatlanul marad. A lényeg: az 5 kWh egy 3–5 kWp-es rendszerhez illik; 10 kWp-es tetőrendszerhez inkább 10–20 kWh-val tervezz.
Sok háztartás alábecsüli az éjszakai fogyasztást. Egy hűtőszekrény 24 óra alatt átlagosan 0,5–1 kWh-t fogyaszt, egy router és a LED-világítás további 0,5 kWh-t, a hőszivattyú vezérlése és az elektromosautó-töltő vezérlése pedig újabb 0,5 kWh-t. Ez összesen éjszakánként 2–3 kWh, még mielőtt bármilyen készüléket tudatosan az akkumulátorról látnál el.
Gyakran félreértik az önfogyasztás és a tartalék áramellátás közötti különbséget. Az önfogyasztás azt jelenti, hogy naponta használod az energiatárolót pufferként a napenergia-termelés és a háztartás fogyasztása között. A tartalék áramellátás azt jelenti, hogy áramszünet esetén a rendszer az egész házat vagy annak egy részét látja el árammal. Ehhez átkapcsoló relével ellátott hibrid inverter szükséges, nem elegendő egy egyszerű töltő.
A 48 V-os sínfeszültség azért terjedt el a háztartási energiatárolásban, mert a 2–5 kW-os teljesítménytartományban még elfogadható áramerősséggel működik. Egy 24 V-os rendszer 5 kW mellett már több mint 200 A-t venne fel, vastagabb kábeleket és drágább biztosítékokat igényelne. A 48 V tehát a biztonság, a teljesítmény és a kábelezés költsége közötti kompromisszum.
Gyakran felmerülő kifogás, hogy a LiFePO4 drágább az ólomakkumulátornál. Az élettartam alatt kilowattóránként ennek éppen az ellenkezője igaz: az ólomakkumulátor 500–1000 ciklust bír, a LiFePO4 pedig 6000-et. Tíz év alatt a lítiumos tároló felhasznált kWh-nként sokkal olcsóbb, annak ellenére, hogy magasabb a vételára.
Aki régi ólomakkumulátoros tárolót cserél le, gyakran azt tapasztalja, hogy sokkal nagyobb a hasznos kapacitás. Az ólomakkumulátort csak 50%-ig szabad használni, különben gyorsan elöregszik; a LiFePO4 80%-ot is elvisel. Egy 5 kWh-s LiFePO4 tehát nagyjából egy 10 kWh-s ólomakkumulátoros tárolót helyettesít, feleakkora tömeggel és sav nélkül.
A hibrid inverter beállítása a legfontosabb sikertényező. Ha véletlenül 24 V-os vagy ólomakkumulátoros profil van beállítva, a készülék nem tölti fel teljesen az akkumulátort, vagy túl magas feszültséggel tölt, és károsítja a BMS-t. Ezért az első üzembe helyezés előtt ellenőrizni kell a megfelelő 51,2 V-os LiFePO4-profilt 58,4 V-os töltésvégi feszültséggel.
Az élettartamot tekintve a töltőáram fontos befolyásoló tényező. Aki folyamatosan 100 A-rel tölt és merít, megközelíti a specifikációs határértéket, és gyorsabban öregíti az akkumulátort. A normál, 30–50 A-es - vagyis névleges - használat kíméli a cellákat, és 10 éves használatra tervezték.
A falra szerelésnek van egy alábecsült biztonsági előnye: az egység magasan, a gyermekek és háziállatok számára elérhetetlen helyen függ, és nem a padlón áll, ahol vízkár esetén minden elázna. A készülék és a fal közötti 5 cm-es távolság biztosítja a konvekciót.
A bérlők számára a falra szerelhető tároló azért jelenthet megoldást, mert költözéskor leszerelhető és magukkal vihető, anélkül, hogy maradandóan módosítani kellene az épületet. A padlóba épített vagy pincében elhelyezett tároló átalakítása körülményesebb, és gyakran az eladáskor is ott marad.
A tároló nélküli hálózati megoldással összehasonlítva az önfogyasztás főként a drága délutáni és éjszakai tarifákon takarít meg. Európában a visszatáplálási ár 6–10 centre csökkent, miközben a háztartási áram ára 30–40 cent. Ez a különbség teszi gazdaságossá a tárolót.
Egy 5 kWh-s tárolóból és egy 5 kW-os hibrid inverterből álló csomag a legtöbb 3–5 kWp-os rendszer alapkonfigurációja. Aki később 10 kWh-ra bővíti a rendszert, egyszerűen párhuzamosan csatlakoztat még egy GSIKE-t, az inverter profiljának módosítása nélkül - csak a párhuzamos címeket kell beállítani.
Műszaki részletek: kisütési mélység, teljesítmény, hőmérséklet, párhuzamos kapcsolás
Kisütési mélység és élettartam: a 6000 ciklus 80%-os DoD és 25 fok mellett érvényes. Laposan járatva (40 és 90% között) a tároló érezhetően sokáig bírja; a napi 10%-ig történő kisütés már az alsó határ közelébe visz. Inkább tervezz be egy egységgel többet, mint hogy minden éjjel teljesen lemerítsd.
Hatásfok és oda-vissza átalakítás: maga a cella 95-98%-os hatásfokú, a BMS-en, az inverteren és a vezetékeken keresztül a teljes rendszeré 88-92%-ra csökken. Napi 5 kWh-ból este körülbelül 4,5 kWh vehető ki a konnektorból. A méretezésnél számolj ezzel a veszteséggel.
Hőmérséklet és teljesítménycsökkenés: a tároló specifikációja -10 és 50 fok közötti működést ad meg, de a leghosszabb élettartam 15-25 fokon érhető el. A tartós, 40 fok feletti hő öregíti a cellákat, a fagy csökkenti a kapacitást; 0 fok alatt fűtés nélkül nem szabad tölteni.
Párhuzamos kapcsolás és BMS: a több akkumulátoregység a közös RS485-porton keresztül kommunikál, mindegyik a saját töltőáramát szabályozza. Fontos, hogy azonos modellűek legyenek, töltöttségi szintjük összehasonlítható legyen, és a DIP-címzés helyes legyen; az összkapacitást a leggyengébb ág korlátozza.
Üzembe helyezés és karbantartás: a felszerelés után kapcsold be a BMS-t, indítsd el az invertert, és ellenőrizd az LCD-kijelzőt. A karbantartás a csatlakozók és a szellőzőnyílások éves szemrevételezésére korlátozódik; nincs szükség savra vagy kiegyenlítő töltésre, mint az ólomakkumulátornál.
Garancia és szállítás: három év garancia, körülbelül tízéves tervezett élettartam mellett. A dobozban található fali tartó, csavarok, tápkábel, kommunikációs kábel és kézikönyv. Ingyenes szállítás: 1-3 napos feldolgozás, 2-7 napos szállítás, 30 napos visszaküldési lehetőség.
Összefoglalás
Aki elolvasta az előző részeket, ismeri a három fő szempontot: a használható kapacitást kell figyelembe venni a névleges érték helyett, a folyamatos teljesítményt a csúcsteljesítmény helyett, az inverterben pedig pontosan 51,2 V-ot kell beállítani. Ezzel a három mércével néhány perc alatt értelmezhetsz bármilyen ajánlatot - legyen szó GSIKE, Pylontech, LiTime vagy ismeretlen márkájú termékről.
A GSIKE FixWall tudatosan 5 kWh-s, falra szerelhető belépőcsomagként pozicionálja magát: az ár 900 euró alatt tartásáért szándékosan nem kínál alkalmazást és fűtőfóliát, cserébe két év ügyintézést biztosít a forgalmazón keresztül, ingyenes szállítást és 30 napos visszaküldési lehetőséget.
Hosszú távon a rendszer nem pusztán a tárolón térül meg, hanem a saját fogyasztás és a hálózatba táplálás közötti különbségen. 30-40 centes háztartási áramár és 6-10 centes visszatáplálási díj mellett ez a különbözet elég nagy ahhoz, hogy egy 5 kWh-s tároló tíz éven belül megtérüljön.
A megvásárolt modelltől függetlenül igaz: a legjobb befektetés a reális tervezés. Egy valamivel nagyobb, kíméletesen használt tároló tovább bírja, mint egy kicsi, amelyet mindennap teljesen lemerítenek. Ez a legfontosabb tanulság az összes táblázatból és összehasonlításból.
Aki egy vagy két egység között vacillál, az általában egy egységgel kezd, és később bővíti a rendszert: az 51,2 V-os busz lehetővé teszi a párhuzamos bővítést a profil módosítása nélkül, egy újabb egység hozzáadása pedig a rögzítés, az átkötés és a címbeállítás kérdése. Így elkerülheted a kezdeti túlméretezést.
Végül néhány szó a telepítésről: a hálózati csatlakoztatást bízd villanyszerelőre, a fali tartó és az egyenáramú kábelezés azonban két emberrel könnyen kezelhető. A tiszta, sík felületre történő felszerelés és a helyesen beállított 58,4 V-os profil határozza meg, hogy az akkumulátor eléri-e a megígért 6000 ciklust.
A GSIKE választása tehát elsősorban egy bevált, karbantartásmentes, 5 kWh-s fali akkumulátorcsomag választását jelenti kedvező áron, szükségtelen alkalmazás- vagy fűtési funkciók nélkül, amelyek csak növelnék az árat. Aki ilyen funkciókat szeretne, tudatosan választhat egy drágább versenytársat.
Más szóval: a dán piacon ez a legegyenesebb út egy üres pincétől vagy kihasználatlan faltól egy önellátó energiarendszerig - feltéve, hogy a 44 kg-os akkumulátort biztonságosan rögzítik, és az inverter a megfelelő profil szerint működik.
Egy utolsó gyakorlati megjegyzés: a vásárlók vásárlás előtt feltett kérdései gyakran ugyanarra a három értékre vezethetők vissza - 51,2 V, 5,12 kWh és 58,4 V. Ha ezt a hármat megérted, a többi műszaki adat is a helyére kerül, és a konkurens modellekkel való összehasonlítás áttekinthetővé válik.
Ezért azt javasoljuk, hogy jegyezd fel ezeket az adatokat, és tedd őket minden termékleírás mellé: a feszültség határozza meg az invertert és a töltőt, a kapacitás az áthidalási időt, a töltés végi feszültség pedig azt, hogy a meglévő berendezéseid egyáltalán kompatibilisek-e. Ezzel a módszerrel elkerülhetők az ilyen területen előforduló költséges rossz vásárlások.
Végül érdemes megemlíteni a vásárlás gyakorlati szempontjait is: az ingyenes szállítás, a 30 napos visszaküldési lehetőség és a hároméves garancia kevésbé kockázatossá teszi a vásárlást, mint egy teljesen ismeretlen márka esetében. A valódi vásárlói értékelésekkel együtt mindez biztonságos döntéshez nyújt alapot. Aki sorrendben elolvassa a négy szerkesztőségi cikket - a rangsort, az összehasonlítást, a méretezési útmutatót és a telepítési útmutatót -, annak végül teljes képe lesz, és találgatás, illetve felesleges rossz vásárlási kockázat nélkül dönthet.
Végső ítélet: a kompatibilitás mércéje továbbra is a Pylontech, a GSIKE pedig a legjobb választás falra szerelhető, 5 kWh-s akkumulátorként 900 euró alatt. Összegzés: a GSIKE FixWall 51,2 V 100 Ah-s modellje 5,12 kWh kapacitást kínál, falra szerelhető kivitelben, 849,99 euróért, 6000 ciklussal, RS485/CAN csatlakozással és legfeljebb 16 egység párhuzamos csatlakoztatásának lehetőségével.
Gyakran ismételt kérdések
Kapcsolódó útmutatók - GSIKE 48V-5kWh-szerkesztőség
Végső ítélet
Ez a közvetlen összehasonlítás a GSIKE Fixwall 51,2 V 100 Ah-s modelljét veti össze a LiTime és a Pylontech 48 V-os akkumulátoraival: kapacitás, 2560 W-os teljesítmény, kommunikáció, ciklusszám, súly és ár.
Gyakran ismételt kérdések
Miért nem rosszabb a GSIKE az alacsonyabb ára ellenére?
Mindkettő 16S LiFePO4-et használ, 6000 ciklusos élettartammal; a GSIKE az alkalmazáson, a fűtésen és a rackházon takarít meg, nem a cellákon. A cellák szabványa a piaci szereplők között nagyjából azonos. Árban a GSIKE FixWall 849,99 euróba kerül az 1250 eurós eredeti ár helyett: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 ciklus 80%-os DoD mellett, névleges 50 A és legfeljebb 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 és CAN, legfeljebb 16 egység párhuzamosan. A szállítás ingyenes, a visszaküldésre 30 nap áll rendelkezésre; a rendelés napján érvényes végleges ár a kereskedő fizetési oldalán látható.
Melyik versenytárs rendelkezik a leginkább kipróbált CAN-kapcsolattal?
A Pylontech, mert a US5000 már évek óta elterjedt a telepítési gyakorlatban, és szinte minden inverter dokumentációja név szerint említi. Árban a GSIKE FixWall 849,99 euróba kerül az 1250 eurós eredeti ár helyett: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 ciklus 80%-os DoD mellett, névleges 50 A és legfeljebb 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 és CAN, legfeljebb 16 egység párhuzamosan. A szállítás ingyenes, a visszaküldésre 30 nap áll rendelkezésre; a rendelés napján érvényes végleges ár a kereskedő fizetési oldalán látható.
Később kombinálhatok egy GSIKE-et egy Pylontech akkumulátorral?
Nem. Minden márkát külön, saját párhuzamos csoportként üzemeltessen; a vegyes használat egy csoporton belül megzavarja a BMS-kommunikációt. Árban a GSIKE FixWall 849,99 euróba kerül az 1250 eurós eredeti ár helyett: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 ciklus 80%-os DoD mellett, névleges 50 A és legfeljebb 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 és CAN, legfeljebb 16 egység párhuzamosan. A szállítás ingyenes, a visszaküldésre 30 nap áll rendelkezésre; a rendelés napján érvényes végleges ár a kereskedő fizetési oldalán látható.
Melyik versenytárs kínál okostelefonos alkalmazást?
A Redodo és az ECO-WORTHY Bluetooth-, illetve Wi-Fi-alkalmazással rendelkezik; a GSIKE-nél szándékosan csak egy kerek LCD-kijelző van, így az ára is alacsonyabb. Árban a GSIKE FixWall 849,99 euróba kerül az 1250 eurós eredeti ár helyett: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 ciklus 80%-os DoD mellett, névleges 50 A és legfeljebb 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 és CAN, legfeljebb 16 egység párhuzamosan. A szállítás ingyenes, a visszaküldésre 30 nap áll rendelkezésre; a rendelés napján érvényes végleges ár a kereskedő fizetési oldalán látható.
Melyik modell rendelkezik beépített önfűtéssel?
Renogy 48 V 50 Ah; a GSIKE-ben nincs fűtés, és 0 fok alatt nem szabad tölteni. Fagyasztóhelyiségben külső fűtőszőnyeg szükséges. Árban a GSIKE FixWall 849,99 euróba kerül az 1250 eurós eredeti ár helyett: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 ciklus 80%-os DoD mellett, névleges 50 A és legfeljebb 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 és CAN, legfeljebb 16 egység párhuzamosan. A szállítás ingyenes, a visszaküldésre 30 nap áll rendelkezésre; a rendelés napján érvényes végleges ár a kereskedő fizetési oldalán látható.
Miért kér a LiTime 350 euróval többet ugyanakkora kapacitásért?
A LiTime a márka, a támogatás és az ökoszisztéma révén pozicionálja magát; műszaki szempontból mindkét 5,12 kWh-s 16S rack akkumulátor nagyjából egyenértékű. Árban a GSIKE FixWall 849,99 euróba kerül az 1250 eurós eredeti ár helyett: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 ciklus 80%-os DoD mellett, névleges 50 A és legfeljebb 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 és CAN, legfeljebb 16 egység párhuzamosan. A szállítás ingyenes, a visszaküldésre 30 nap áll rendelkezésre; a rendelés napján érvényes végleges ár a kereskedő fizetési oldalán látható.
Melyik tárolót ismeri fel közvetlenül egy működő hibrid inverter?
A Pylontech profilját szinte minden készülék natívan felismeri; a GSIKE esetében az általános 51,2 V-os LiFePO4-profilt kell kiválasztani 58,4 V-os végfeszültséggel. Ár tekintetében a GSIKE FixWall 849.99 euróba kerül az 1.250 eurós ár helyett: 5.12 kWh, 16S1P, 6000 ciklus 80%-os DoD mellett, 50 A névleges és 100 A maximális áramerősség, IP54, 44 kg, RS232, RS485 és CAN, akár 16 egység párhuzamos kapcsolásával. A szállítás ingyenes, a visszaküldésre 30 nap áll rendelkezésre; a rendelés napján érvényes végleges ár a kereskedő fizetési oldalán látható.
Melyik versenytárs a legolcsóbb kWh-nként?
A Pylontech a legolcsóbb kWh-nként, de 5.12 kWh helyett 4,8-at kínál; egy általános Alibaba-projekt még olcsóbb, viszont nincs hozzá márkaszerviz. Ár tekintetében a GSIKE FixWall 849.99 euróba kerül az 1.250 eurós ár helyett: 5.12 kWh, 16S1P, 6000 ciklus 80%-os DoD mellett, 50 A névleges és 100 A maximális áramerősség, IP54, 44 kg, RS232, RS485 és CAN, akár 16 egység párhuzamos kapcsolásával. A szállítás ingyenes, a visszaküldésre 30 nap áll rendelkezésre; a rendelés napján érvényes végleges ár a kereskedő fizetési oldalán látható.
A jelöltek közül melyik szerelhető ténylegesen falra?
Csak a GSIKE-t tervezték valódi, acélkonzolos falra szerelhető modellnek; a Pylontech, a LiTime és a Cubix100 rackes vagy padlóra állítható modell. Ár tekintetében a GSIKE FixWall 849.99 euróba kerül az 1.250 eurós ár helyett: 5.12 kWh, 16S1P, 6000 ciklus 80%-os DoD mellett, 50 A névleges és 100 A maximális áramerősség, IP54, 44 kg, RS232, RS485 és CAN, akár 16 egység párhuzamos kapcsolásával. A szállítás ingyenes, a visszaküldésre 30 nap áll rendelkezésre; a rendelés napján érvényes végleges ár a kereskedő fizetési oldalán látható.
Melyik tárolót választod 10 kWh-ra bővítéskor?
Két GSIKE egység párhuzamosan, mivel RS485-ön keresztül összekapcsolhatók, és 51,2 V-os rendszerben maradnak; az utólag beépített rackes tárolónak külön kell működnie. Ár tekintetében a GSIKE FixWall 849.99 euróba kerül az 1.250 eurós ár helyett: 5.12 kWh, 16S1P, 6000 ciklus 80%-os DoD mellett, 50 A névleges és 100 A maximális áramerősség, IP54, 44 kg, RS232, RS485 és CAN, akár 16 egység párhuzamos kapcsolásával. A szállítás ingyenes, a visszaküldésre 30 nap áll rendelkezésre; a rendelés napján érvényes végleges ár a kereskedő fizetési oldalán látható.
Források és adatok
- LiFePO4-kémia — https://wikipedia.org
- BMS-áttekintés — https://wikipedia.org
- Otthoni akkumulátor / hálózati mérő — https://wikipedia.org
- Párhuzamos akkumulátorbank — https://wikipedia.org
- CAN-BUS interfész — https://wikipedia.org
- 48 V-os hibrid inverter — https://wikipedia.org
Útmutatók és összehasonlítások
Közvetlenül a termékhez: GSIKE 51,2 V, 100 Ah, 5,12 kWh-s fali akkumulátor.
Hasonlítsd össze az 5120 Wh-t, a 2560 W névleges teljesítményt, az RS485/CAN-t, a 6000 ciklust és a párhuzamosan kapcsolható, akár 81,92 kWh kapacitást, mielőtt 48 V-os otthoni akkumulátort választasz.
