51.2V16S1P100Ah5120Wh5.12kWh50A2560W5120WCAN849.99 EUR

GSIKE FixWall 51,2V 100Ah vs. LiTime, Pylontech, Redodo: 48 V-os, 5 kWh-s akkumulátorok összehasonlítása 2026-ban

Összehasonlítás: A GSIKE FixWall 51,2 V 100Ah egy vékony, falra szerelhető, 48 V-os kategóriájú LiFePO4 háztartási akkumulátor: 16S1P, 100 Ah, 5120 Wh, azaz 5,12 kWh, névleges áramerőssége 50 A, vagyis folyamatosan 2560 W, maximálisan 100 A, vagyis rövid ideig 5120 W, üzemi feszültségtartománya 43,2–58,4 V, végfeszültsége 58,4 V, 6000 ciklus 80%-os DoD mellett, IP54-es védettség, 44 kg, 640 × 428 × 160 mm, RS232, RS485 és CAN, valamint akár 16 egység párhuzamosan, összesen 81,92 kWh kapacitással. Ez akkumulátor, nem inverter, és különálló 48 V-os hibrid inverterhez csatlakozik. Ez az összehasonlítás a GSIKE-t a 48 V-os, 5 kWh-s kategória legfontosabb versenytársai mellé állítja; az árak 2026. október 14-én érvényesek.

Ajánlat megtekintése (849.99 EUR)

Összehasonlítás: A GSIKE FixWall 51,2 V 100Ah egy vékony, falra szerelhető, 48 V-os kategóriájú LiFePO4 háztartási akkumulátor: 16S1P, 100 Ah, 5120 Wh, azaz 5,12 kWh, névleges áramerőssége 50 A, vagyis folyamatosan 2560 W, maximálisan 100 A, vagyis rövid ideig 5120 W, üzemi feszültségtartománya 43,2–58,4 V, végfeszültsége 58,4 V, 6000 ciklus 80%-os DoD mellett, IP54-es védettség, 44 kg, 640 × 428 × 160 mm, RS232, RS485 és CAN, valamint akár 16 egység párhuzamosan, összesen 81,92 kWh kapacitással. Ez akkumulátor, nem inverter, és különálló 48 V-os hibrid inverterhez csatlakozik. Ez az összehasonlítás a GSIKE-t a 48 V-os, 5 kWh-s kategória legfontosabb versenytársai mellé állítja; az árak 2026. október 14-én érvényesek.

Európai 48 V-os, 5 kWh-s kategória.
Európai 48 V-os, 5 kWh-s kategória.
Európai 48 V-os, 5 kWh-s kategória.
Európai 48 V-os, 5 kWh-s kategória.
Európai 48 V-os, 5 kWh-s kategória.
Európai 48 V-os, 5 kWh-s kategória.

Érdemes közvetlenül összehasonlítani őket, mert minden versenytárs azonos energiamennyiséget kínál: 48 V-os, 5 kWh-s LiFePO4 kategóriát. A különbségek a kialakításban, a CAN-, RS485-, Bluetooth- és Wi-Fi-kommunikációban, az árban és a beépített felügyeletben mutatkoznak.

A Pylontech jó hírnévnek örvend, mert szinte minden hibrid inverterrel kommunikál, hosszas beállítás nélkül. Az US5000 már évek óta piacon van, több telepítő is beszereli, és 718,56 eurós árával még a GSIKE-nél is olcsóbb. A kompromisszum: 5,12 helyett 4,8 kWh kapacitás, valamint falra szerelhető kivitel helyett állványos.

A LiTime ugyanazért az 5,12 kWh-s állványos akkumulátorért 1 199,99 eurót kér, vagyis 350 euróval többet, mint a GSIKE. A Redodo hasonló árú, de Bluetooth-alkalmazást kínál. A GSIKE előnye a falra szerelhetőség, a kerek LCD-kijelző és az alacsonyabb vételár.

Az ECO-WORTHY és a Renogy külön igényeket szolgál ki: a Cubix100 egy 3U-s, Bluetooth- és wifikapcsolattal rendelkező rackakkumulátor, a Renogy 48 V 50Ah pedig fűtött, hideg helyiségekbe való. Egyik sem a falra szerelhető modell közvetlen alternatívája, de jól mutatják, miről mond le tudatosan a GSIKE: az alkalmazásról, a felügyeletről és a fűtésről.

Kiindulási adatok

Terhelés Példa Üzemidő (5120 Wh)
300 W LED, router, hűtőszekrény 17,1 h
500 W éjszakai alapterhelés 10,2 h
1000 W közepes terhelés 5,12 h
2000 W nagyobb alapterhelés 2,56 h
2560 W névleges folyamatos teljesítmény (50 A) 2,0 h
3000 W rövid ideig 1,7 h
5120 W max. csúcsérték (100 A) 1,0 h
egységek feszültség energia feladat
1 51,2 V 5,12 kWh indítás
2 51,2 V 10,24 kWh éjszaka
4 51,2 V 20,48 kWh néhány nap
8 51,2 V 40,96 kWh részleges áramkimaradás
16 51,2 V 81,92 kWh maximum

GSIKE a Pylontech US5000 ellen

A Pylontech körülbelül 130 euróval olcsóbb, 718,56 euróba kerül (2026. október 14-i állapot szerint), de csak 4,8 kWh-s és rackbe szerelhető. A GSIKE 5,12 kWh-t, fali konzolt és kerek LCD-kijelzőt kínál. Sokan mégis a Pylontechot választják a bizonyított CAN-kompatibilitás miatt.

GSIKE a LiTime 48 V 100Ah ellen

A LiTime 1 199,99 eurót kér ugyanazért az 5,12 kWh-s rackakkumulátorért, vagyis 350 euróval többet. Mindkettő 16S-LiFePO4-technológiát és 6000 ciklusos élettartamot kínál; a GSIKE ráadásul falra szerelhető, és ingyenes szállítással érkezik.

GSIKE a Redodo 48 V 100Ah ellen

A Redodo hasonló árú, körülbelül 855,59 euróba kerül, és Bluetooth-alkalmazást kínál. A GSIKE a falra szerelhetőségével és alacsonyabb akciós árával tűnik ki.

GSIKE az ECO-WORTHY és a Renogy ellen

A Cubix100 egy 3U-s, wifis rackakkumulátor, drágábban, 1 009,99 euróért; a Renogy 48 V 50Ah fűthető, de csak 2,56 kWh-s. Egyik sem közvetlenül falra szerelhető alternatíva, más kategóriát képviselnek.

Kinek való ez az akkumulátor?

Akár saját fogyasztásról, hálózati áramszünetről, nyaralóról vagy hordozható telepítésről van szó: a falra szerelhető, 5,12 kWh-s akkumulátor több nehéz ólomakkumulátor helyett egyetlen karbantartásmentes egységet kínál. A 150 kg ólomakkuhoz képest a 44 kg-os tömeg teszi lehetővé, hogy a falra lehessen szerelni.

Hálózati áramszünet esetén az akkumulátor a hibrid inverteren keresztül automatikusan bekapcsol; a régebbi modelleket kézzel kell elindítani. Vásárlás előtt ellenőrizd, hogy a készülék támogatja-e az 58,4 V végfeszültségű, 51,2 V-os LiFePO4-profilt.

Az IP54 védettség por és fröccsenő víz ellen véd, de nem vízálló. Egy száraz garázs vagy pince nem jelent problémát, a zuhanyzó vagy egy teljesen kültéri, fedett hely viszont igen.

A kábel keresztmetszetére ez a szabály érvényes: minél hosszabb az akkumulátor és az inverter közötti kábel, annál vastagabbnak kell lennie, hogy a feszültségesés egy százalék alatt maradjon. 50 A esetén, öt méteres hosszig 25 mm² elegendő, ennél nagyobb távolság esetén nőnie kell a keresztmetszetnek.

Az akkumulátor és az inverter közé kötelező főkapcsolót vagy biztosítékot tenni. Ezek megvédik a kábelt a rövidzárlattól, és lehetővé teszik a biztonságos karbantartást.

A kerek LCD-kijelző a feszültséget, a töltőáramot és a kapacitást mutatja. A telefonon megjelenő folyamatos adatokhoz olyan inverter szükséges, amely RS485- vagy CAN-jelet továbbít a hálózatra; magának az egységnek nincs saját alkalmazása.

Aki hőszivattyút vagy elektromos fűtést használ, annak egyértelműen nagyobb akkumulátorra van szüksége, mint a világításhoz és a hűtőszekrényhez. Ezek a fogyasztók több kilowattot vesznek fel, és gyakran ezért nem elegendő egyetlen 5 kWh-s akkumulátor.

Nyáron az akkumulátor gyakran gyorsabban töltődik a több napsütés miatt; a tél a próbatétel. Ha a méretezés télen is elegendő, nyáron még kedvezőbb, mert kíméletesebben ciklizálhatod.

A kilowattóránkénti ár alapján a GSIKE körülbelül 166 euró, a Pylontech körülbelül 150 euró (de kisebb kapacitással), az általános, ismeretlen termékek pedig 100 euró alatt kaphatók, szerviz nélkül. Az összehasonlítás segít átlátni a teljes csomagot.

A támogatás összege a régiótól és az időponttól függ; az otthoni akkumulátorok támogatása eltérő. Reális lehet a 300–500 eurós kedvezmény egy 5 kWh-s akkumulátorra; vásárlás előtt kérdezd meg az eladót.

A villanyóra vagy a hibrid inverter rögzíti a fogyasztást. Aki egy hónapig méri, pontosan tudja, hány kWh-ra van szüksége esténként, napsütés nélkül, és nem találomra becsüli meg az akkumulátor méretét.

A LiFePO4 biztonságosabb az ólomakkumulátornál: nincs sav, nincsenek robbanásveszélyes gázok és nincs szivárgás. Az egység ugyan a falon függ, ezért védeni kell az ütésektől és a közvetlen víztől, az IP54-es besorolásnak megfelelően.

Aki egyszer megérti, hogy a 48 V-os kategóriájú akkumulátor önálló egység, többé nem téveszti össze az inverterrel. Az akkumulátor csak az egyenáramú energiát tárolja; a háztartási váltakozó feszültséget különálló hibrid inverter állítja elő. A kettő együtt alkot rendszert, egyik sem működik a másik nélkül.

Gyakori szerelési hiba azt feltételezni, hogy a nagyobb akkumulátor mindig jobb. Valójában a túlméretezett akkumulátor ritkán töltődik fel teljesen, és kis ciklusok mellett a haszon már nem növekszik lineárisan. Az az ideális, ha az akkumulátor naponta egyszer feltöltődik, este pedig éjszakára lemerül.

A hálózatba táplálásért kapott ár és a háztartási fogyasztás ára határozza meg a megtérülést. A szlovák piacon a háztartási áram ára és a hálózatba táplálásért kapott ár közötti különbségből térül meg az akkumulátor tíz éven belül.

Közép-Európában a tél különleges kihívást jelent: a rövid nappalok és a kevés napsütés miatt az akkumulátor több napig részben lemerült maradhat. Ez nem műszaki probléma, hanem tervezési szempont - ha az akkumulátor gyakran 40 és 90 százalék között van, ez az egészséges ciklusablak sokáig fiatalon tartja a cellákat.

A fali akkumulátorok gyakran alábecsült előnye a hozzáférhetőség: az LCD-t és a csatlakozókat guggolás és a padlóra állított szekrény kinyitása nélkül ellenőrizheted. Apróságnak tűnik, de egy év alatt minden szemrevételezés gyorsabbá és kényelmesebbé válik.

Aki hozzászokott, hogy mindent a telefonján követ, annak a kerek LCD korlátozásnak tűnhet. Valójában az a legstabilabb megoldás, ha a feszültséget és a töltöttséget mindig látod a falon, akkor is, ha elveszíted a telefonodat, vagy az inverter alkalmazása nem működik.

Az otthoni akkumulátornak nem kell a lehető legnagyobb egységnek lennie: az 5 kWh ésszerű kezdés, az 51,2 V-os sín pedig lehetővé teszi a későbbi bővítést. Éppen ez a rugalmasság a GSIKE legnagyobb gyakorlati előnye egy zárt, padlóra állítható modellel szemben, amelynek a kapacitását később nem lehet megváltoztatni.

A szerelés sikere nagyban attól függ, hogy az egység megrendelése előtt beállítod-e az invertert. Ha már tudod, melyik hibrid invertert használod, vásárlás előtt ellenőrizheted, hogy támogatja-e az 51,2 V-os LiFePO4-profilt 58,4 V-os végfeszültséggel. Ellenkező esetben kiderülhet, hogy az akkumulátor falra szerelhető, de az inverter nem tölti fel teljesen. Ez a leggyakoribb oka annak, hogy egy egyébként jó akkumulátor csalódást okoz a felhasználónak.

Részletes kitérő a méretezésről, a feszültségről és az élettartamról

Arra a kérdésre, hogy mekkora akkumulátorra van szükségünk, a napelemek teljesítménye alapján is válaszolhatunk. Egy 5 kWp-s rendszer egy jó nyári napon körülbelül 25 kWh-t termel, egy rossz téli napon pedig gyakran csak 3–5 kWh-t. Egy 5 kWh-s akkumulátor jól elnyeli egy jó nap többlettermelését, télen pedig áthidal egy szűkösebb napot. A lényeg: 5 kWh megfelelő egy 3–5 kWp-es tetőrendszerhez; 10 kWp felett 10–20 kWh-val tervezz.

A legtöbb háztartás alábecsüli az éjszakai fogyasztást. A hűtőszekrény 24 óra alatt 0,5–1 kWh-t fogyaszt, az útválasztó és a LED-világítás további 0,5 kWh-t, a kazán vezérlése és a töltők pedig még 0,5 kWh-t. Ez összesen 2–3 kWh éjszaka - még akkor is, ha semmi mást nem üzemeltetsz az akkumulátorról.

A saját fogyasztás és az áramszüneti tartalék közötti különbséget gyakran félreértik. A saját fogyasztás azt jelenti, hogy az akkumulátor napközben pufferként működik a napelemes termelés és a háztartás fogyasztása között. Áramszünet esetén a rendszer átveszi az egész háztartás vagy annak egy részének ellátását. Ehhez hibrid inverterre van szükség átkapcsoló relével, nem csupán töltőre.

A 48 V-os sínfeszültség elterjedt a háztartási rendszerekben, mert 2–5 kW teljesítménynél az áramerősség még elfogadható. Egy 24 V-os rendszer 5 kW-nál már több mint 200 A-t vesz fel, amihez vastagabb kábelekre és drágább biztosítékokra lenne szükség. A 48 V kompromisszumot jelent a biztonság, a hatásfok és a vezetékek költsége között.

A LiFePO4-gyel szembeni gyakori ellenérv, hogy drágább az ólomakkumulátornál. Ha az élettartam alatti kilowattóránkénti költséget számoljuk, épp ellenkező a helyzet: az ólomakkumulátor 500–1000 ciklust bír, a LiFePO4 pedig 6000-et. Tíz év alatt az elhasznált kWh-ra vetítve a lítiumakkumulátor sokkal olcsóbb, még ha a beszerzési ára magasabb is.

Aki régi ólomakkumulátort cserél, gyakran azt tapasztalja, hogy az új akkumulátor hasznosítható kapacitása érezhetően nagyobb. Az ólomakkumulátor kapacitásának csak 50 százaléka használható ki, különben gyorsan elöregszik; a LiFePO4 akár 80 százalékos kisütést is elvisel. Egy 5 kWh-s LiFePO4-akkumulátor így körülbelül 10 kWh-s ólomakkumulátort helyettesít, feleakkora tömeggel és sav nélkül.

A hibrid inverter esetében a beállítás a siker legfontosabb tényezője. Ha véletlenül 24 V-os vagy ólomakkumulátoros profilra van állítva, nem tölti fel teljesen az akkumulátort, vagy túl magas feszültséggel tölt, és károsítja a BMS-t. Ezért az első indításkor ellenőrizni kell, hogy a megfelelő, 51,2 V-os LiFePO4-profil van beállítva, 58,4 V-os végfeszültséggel.

Az élettartam szempontjából fontos a töltőáram. Aki folyamatosan 100 A-rel tölt és merít, közel kerül a specifikációs határhoz, és az akkumulátor gyorsabban öregszik. A szokásos 30–50 A-es használat, vagyis a névleges érték, az akkumulátorcellákat az optimális tartományban tartja, és tízéves élettartamra van méretezve.

A falra szerelésnek van egy alábecsült biztonsági előnye: az egység magasan függ, így gyermekek és állatok nem férnek hozzá, és nem áll a padlón, ahol egy vízszivárgás mindent eláraszthatna. Az egység és a fal közötti konvekciót az 5 cm-es rés biztosítja.

A bérlők számára a falra szerelhető akkumulátor jó választás, mert leszerelhető és költözéskor magukkal vihetik, így nincs szükség az épület tartós átalakítására. A padlóra állítható vagy pincébe szerelt akkumulátort később nehezebb beépíteni, és eladáskor gyakran a házban marad.

Egy akkumulátor nélküli rendszerhez képest a saját fogyasztás elsősorban a drága nappali és éjszakai tarifákon takarít meg. Európában a hálózatba betáplált áram ára 6–10 centre csökkent, míg a háztartási áram ára 30–40 cent. Ez az előny gazdaságossá teszi az akkumulátort.

Az 5 kWh-s akkumulátor és az 5 kW-os hibrid inverter a legtöbb, 3–5 kWp teljesítményű rendszer standard konfigurációja. Ha később 10 kWh-ra bővítenéd, egyszerűen felszerelhetsz még egy GSIKE egységet párhuzamosan, az inverter profiljának módosítása nélkül - csak be kell állítani a párhuzamos kapcsoláshoz szükséges címeket.

A beszerelési költség három részből áll: maga az akkumulátor, az inverter és a munkadíj. A legtöbb háztartás alábecsüli a munkadíjat, pedig egy tapasztalt villanyszerelő óradíja és a munkára fordított idő gyakran annyiba kerül, mint maga az akkumulátor. Ezért jelent versenyelőnyt az egyszerű, falra szerelhető kivitel - gyorsabban és olcsóbban szerelhető fel, mint egy nehéz, padlóra állítható modell.

Aki kültéren vagy hétvégi házban szeretné használni az akkumulátort, annak figyelembe kell vennie, hogy az IP54-es védettség nem jelent vízállóságot. Az akkumulátort száraz, fedett helyen kell tartani, ahol nem éri eső és hó. Továbbá mínusz fokokban tilos tölteni, ezért a téli szezonra be kell vinni, vagy külső fűtéssel kell ellátni.

A hosszú élettartam kulcsa egyszerű: ne töltsd fel az akkumulátort minden nap teljesen. Ha minden alkalommal 10 százalékig meríted le, többet veszel el az élettartamából, mint amennyit nyersz vele. Ha 40 és 90 százalék között tartod, ugyanaz a cella kétszer-háromszor annyi ciklust bír ki, és ettől válik valósággá a tízéves élettartam.

Részletes műszaki tudnivalók: kisütési mélység, hatásfok, hőmérséklet, párhuzamos kapcsolás

Kisütési mélység és élettartam: 80%-os DoD és 25 fok mellett 6000 ciklusra számíthatsz. Kíméletes használat esetén, 40 és 90 százalék között tartva az akkumulátor bizonyíthatóan tovább bírja; a mindennapos, 10 százalékra történő kisütés a skála alsó határát jelenti. Inkább tervezz be még egy egységet, mint hogy minden éjjel teljesen lemerítsd az egyiket.

Hatásfok és ciklus: a cella hatásfoka 95–98 százalék, a BMS-en, az inverteren és a vezetékeken keresztül a teljes rendszer hatásfoka 88–92 százalékra csökken. Napi 5 kWh esti felhasználása körülbelül 4,5 kWh-t ad a konnektorból. A méretezésnél számolj ezzel a veszteséggel.

Hőmérséklet és terhelésleadás: az akkumulátort -10 és +50 fok közötti hőmérséklet-tartományra tervezték, de 15 és 25 fok között érhető el a leghosszabb élettartam. A tartós, 40 fok feletti hőség öregíti a cellákat, a hideg pedig csökkenti a kapacitást; fagyban fűtés nélkül tilos tölteni.

Párhuzamos kapcsolás és BMS: több egység egy közös RS485-porton keresztül kommunikál, és mindegyik a saját töltőáramát szabályozza. Fontos, hogy azonos modellűek legyenek, töltöttségük hasonló legyen, és a DIP-címük megfelelően legyen beállítva; a teljes kapacitást a lánc leggyengébb cellája határozza meg.

Üzembe helyezés és karbantartás: a beszerelés után bekapcsol a BMS, elindul az inverter, és figyelni kell az LCD-kijelzőt. Az évi egyszeri karbantartás során szemrevételezéssel ellenőrizni kell a csatlakozókat és a szellőzőnyílásokat; nincs benne sav, és nincs szükség az ólomakkumulátoroknál szokásos kiegyenlítő töltésre.

Garancia és szállítás: három év garancia, körülbelül tízéves tervezett élettartam mellett. A doboz falikonzolt, tipliket, tápkábelt, kommunikációs kábelt és használati útmutatót tartalmaz. A szállítás ingyenes, a feldolgozás 1–3 nap, a szállítás 2–7 nap, a visszaküldésre 30 nap áll rendelkezésre.

A beszerelés után a karbantartás évente egyszer a csatlakozók és a szellőzőnyílások ellenőrzésére korlátozódik; a BMS automatikusan kiegyenlíti a cellákat, nincs benne sav, és nincs szükség az ólomakkumulátorokra jellemző kiegyenlítő töltésre.

Összegzés

Aki elolvasta az előző bekezdéseket, már tudja a három legfontosabb szempontot: a hasznos kapacitást, nem a névlegest; a folyamatos teljesítményt, nem a csúcsteljesítményt; valamint az inverter tiszta, 51,2 V-os beállítását. S e három érték alapján néhány perc alatt értelmezhető bármely ajánlat - legyen szó GSIKE, Pylontech, LiTime vagy ismeretlen gyártó termékéről.

A GSIKE FixWall célzottan az 5 kWh körüli, falra szerelhető akkumulátorok árkategóriáját célozza: nincs benne alkalmazás vagy fűtés, így az ára 900 euró alatt marad, a kereskedő pedig többéves szervizt, ingyenes szállítást és 30 napos visszaküldési lehetőséget kínál.

Hosszú távon nem önmagában a beszerelés hozza a megtakarítást, hanem a saját fogyasztás és a hálózatból vételezett áram közötti különbség. Ha a háztartási áram ára 30-40 cent, az eladási ár pedig 6-10 cent, a megtakarítás elegendő ahhoz, hogy egy 5 kWh-s akkumulátor tíz éven belül megtérüljön.

A választott modelltől függetlenül igaz: a legjobb befektetés a reális méretezés. Egy valamivel nagyobb, kíméletesen használt akkumulátor tovább bírja, mint egy kisebb, amelyet nap mint nap mélyen lemerítesz. Ez a legfontosabb tanulság az összes táblázatból és összehasonlításból.

Aki egy vagy két egység között vacillál, kezdjen eggyel, és később bővítse a rendszert: az 51,2 V-os gyűjtősín lehetővé teszi a párhuzamos bővítést a profil módosítása nélkül, az új egység pedig egyszerűen felszerelhető - bepattintás, csatlakoztatás és a cím beállítása. Így elkerülhető a kezdeti túlméretezés.

Végül néhány gyakorlati tudnivaló a beszereléshez: a hálózatra csatlakoztatást bízd villanyszerelőre, de két ember gond nélkül felszerelheti a fali tartókonzolt, és csatlakoztathatja az egyenáramú kábelt. A tiszta, vízszintes szerelés és a megfelelően beállított, 58,4 V-os profil végső soron meghatározza, hogy az akkumulátor eléri-e a feltüntetett 6000 ciklust.

A GSIKE választása elsősorban egy megbízható, karbantartásmentes, kedvező árú, 5 kWh-s fali egység választását jelenti, felesleges alkalmazásfunkciók és fűtés nélkül, amelyeket máskülönben nem használnál, és amelyek csak növelnék az árat. Aki igényt tart ezekre a funkciókra, tudatosan választ drágább versenytársat.

Más szóval a szlovák piacon ez a legegyenesebb út egy üres pincéből vagy kihasználatlan falfelületből egy önellátó energiarendszerhez - feltéve, hogy biztonságosan rögzíted a 44 kg-os akkumulátort, és az inverter a megfelelő profilt használja.

Végső értékelés: kompatibilitás szempontjából továbbra is a Pylontech a viszonyítási alap, a falra szerelhető, 5 kWh-s, 900 euró alatti megoldások közül pedig a GSIKE a legjobb választás. Összefoglalva: a GSIKE FixWall 51,2 V 100 Ah-s, 5,12 kWh-s, falra szerelhető akkumulátor 849,99 euróért, 6000 ciklussal, RS485/CAN-csatlakozással és legfeljebb 16 párhuzamosan kapcsolt egységgel.

Gyakran ismételt kérdések

A GSIKE 51,2 V 100 Ah LiFePO4 akkumulátor BMS-sel (FixWall 5.0 / FlxWall 5.0, GSK-51.2V-100AH modell) egy vékony, falra szerelhető, 48 V-os kategóriájú otthoni akkumulátor: 16 sorba kapcsolt 3,2 V-os cella (16S1P) összesen 51,2 V-ot és 100 Ah-t ad, vagyis 5120 Wh-t = 5,12 kWh-t; az intelligens BMS rövid ideig 2560 W névleges folyamatos teljesítményt biztosít 50 A mellett, valamint 5120 W maximális teljesítményt 100 A mellett. RS232/RS485/CAN-portjai különálló, 48 V-os hibrid inverterhez használhatók. A 44 kg-os készülék IP54-es védettségű, és 80%-os DoD mellett 6000 töltési ciklust kínál. Szlovákiában 849,99 euróba kerül 1250 euró helyett, ingyenes szállítással és 30 napos visszaküldési lehetőséggel.

5120 Wh / 5,12 kWh 51,2 V / 48 V-os kategória 16S1P 2560 W névleges (50 A) 5120 W max. (100 A) 6000 ciklus @80% DoD RS232 / RS485 / CAN 58,4 V-os töltés IP54 falra szerelhető kerek LCD akár 81,92 kWh

Az üzemidő úgy számítható ki, hogy az 5120 Wh-t elosztjuk az adott fogyasztó wattértékével, a hibrid inverter körülbelül 10%-os veszteségét még nem figyelembe véve. A 2560 W az 50 A-es névleges érték, ezért tervezési adatként használd; az ennél nagyobb terhelés csak rövid ideig (100 A) engedélyezett, tartós használata pedig csökkenti az élettartamot.

Mivel az akkumulátor már a 48 V-os kategóriába tartozik, csak párhuzamosan bővíthető - a feszültség 51,2 V marad, az amperórák száma pedig nő. Egy 5 kW-os inverterhez vagy többnapos önálló működéshez további azonos egységeket kapcsolj össze a közös RS485-porton keresztül, ne sorosan.

Az 5120 Wh a teljes feltöltésnek felel meg; a BMS biztonsági okokból kis tartalékot hagy a cellákban, így a hasznos energia jellemzően 4,5–5,0 kWh. A saját fogyasztás és az inverter veszteségei után este körülbelül 4,0–4,5 kWh tiszta váltakozó árammal számolhatsz. Ezzel kalkulálj, ne a reklámozott 5,12 kWh-val.

A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy egy 5,12 kWh-s egység kiválóan fedezi egy átlagos szlovák háztartás éjszakai igényét: a világítás, a hűtőszekrény, a router és a telefontöltők áramszünet esetén is tovább működnek. Ha áramszünet idején az egész házat szeretnéd ellátni, vagy többnapos önálló működést szeretnél, két vagy négy párhuzamosan kapcsolt egységre van szükség. Előnyük, hogy a rendszer fokozatosan bővíthető, így nem kell rögtön túl nagy és drága megoldást vásárolnod.

Egy másik gyakran felmerülő téma a téli körülmények kérdése. A szlovák éghajlaton érdemes az akkumulátort beltérben elhelyezni, például a pincében, az előszobában vagy a gépészeti helyiségben, ahol a hőmérséklet fagypont felett marad. Ha olyan nyaralóban szeretnéd használni, amelyet télen nem fűtenek, tartsd észben, hogy fagypont alatti hőmérsékleten nem tölthető. Ilyen esetben télire vidd be az akkumulátort, vagy szereld fel külön külső fűtéssel. A falon függő 44 kg-os készüléket mégis könnyebb bevinni, mint a 150 kg-os állószekrényt.

Végül érdemes megemlíteni, hogy az akkumulátor tényleges teljesítménye a kábelezéstől és a csatlakozásoktól is függ. A túl vékony vagy hosszú kábel az akkumulátor és az inverter között feszültségesést okoz, ami csökkenti a hasznos teljesítményt. Ezért beszereléskor használj megfelelően vastag kábelt, és tartsd a lehető legrövidebben a távolságot. Ezek az apró döntések meglepően nagy hatással vannak arra, hogy az akkumulátor egy feltöltéssel mennyi ideig képes ellátni a háztartási készülékeket.

A kazán és az elosztószekrény melletti gépészeti helyiségben gondoskodik a kazán vezérléséről és az alapvető fogyasztók ellátásáról áramszünet esetén; az állandó, 15-20 °C-os hőmérséklet jelentősen meghosszabbítja a cellák élettartamát.

Az akkumulátor és a hozzá kapcsolt 48 V-os hibrid inverter vastag DC-kábellel közvetlenül egymás mellett áll; az inverter önálló készülék, amely csak RS485-ön vagy CAN-en keresztül érzékeli az 58,4 V-os végfeszültséget.

Éjszaka a világítást, az útválasztót és a hűtőszekrényt működteti; egy egység kényelmesen fedezi egy vagy két ember éjszakai alapvető energiaigényét, további egységekkel pedig a hálózattól függetlenül egész napos használatra bővíthető.

A délutáni napenergia-többletet estére tárolja, és növeli az önfogyasztást, csökkentve a hálózatból vételezett áram mennyiségét; kWh-nkénti 30-40 centes áramár mellett az 5 kWh-s akkumulátor tíz éven belül megtérül a megtakarított eurókkal.

A letisztult fehér előszobába jól illik a világos, modern lakásban, ahol nincs garázs, így jól látható helyre is felszerelhető powerwallként; hétköznapi háztartási készüléknek néz ki, nem pedig egy pincébe való ólomakkumulátornak.

A faház gerendafalára szerelve napnyugta után tárolja a napenergiát a világításhoz és a készülékekhez; a kerek LCD-kijelző mutatja a töltöttséget, sav és ventilátor nélkül pedig teljesen hangtalanul működik, még a hálószobában is.

Két egység egymás mellett összesen 10,24 kWh-t biztosít ugyanazon az 51,2 V-os gyűjtősínen, megosztott RS485-porton keresztül; a párhuzamos rendszer négy, nyolc, majd tizenhat egységig bővíthető = 81,92 kWh, soros kapcsolásra azonban nincs lehetőség.

Ez az öt megfelelő hivatalos fotó (a főegység elölnézetből). Két reklámfotót szándékosan kihagytunk: az egyik a nagyobb, 300 Ah-s álló modellt ábrázolja, a másikon pedig hibás tömeg és méretek szerepelnek ennél a terméknél - ezeket az adatokat nem tüntetjük fel ezen az oldalon.

A vásárlói véleményeket szó szerint, úgy közöljük, ahogy beküldték őket - még Luka Schneider és Thomas Müller két 4 csillagos értékelését is változatlanul hagytuk, mert az őszinte kritikus megjegyzések hitelesebbé teszik a vásárlást. Ehhez az ajánlathoz nem tartoznak vásárlói fotók, ezért nem jelenítünk meg ilyeneket - a vélemények önmagukért beszélnek. Az értékelések megoszlása: 11 ötcsillagos és 2 négycsillagos, az átlag 4,846, kerekítve 4,85. A legtöbben lakóautóban, faházban és otthoni részleges áramszünet esetén használják; a hibrid inverterrel való összekapcsolásra vonatkozó gyakori kérdéseket az alábbi útmutatókban válaszoljuk meg.

A lakóautónkban használjuk világításhoz, hűtőszekrényhez és elektronikai eszközök töltéséhez. A kapacitása volt egyértelműen a fő oka annak, hogy ezt választottam.

Elsősorban a lakóautónkhoz vettük, és eddig nagyszerűen működik. A 48 V-os, 100 Ah-s kapacitás bőven elegendő áramot biztosít a világításhoz, a kisebb háztartási gépekhez és az eszközeink töltéséhez a hétvégi utazások során.

Inverterrel használjuk, hogy több háztartási elektronikai eszközt működtessünk. Megbízható, a nagy kapacitása pedig pontosan az, amire szükségünk volt.

Nagyon hasznos kiegészítője lett a kempingfelszerelésünknek. Egyszerre több dolgot is működtethetünk anélkül, hogy folyton attól kellene tartanunk, hogy lemerül az akkumulátor.

Egy napelemes rendszerrel használom a faházamban. Az akkumulátor eddig jól teljesít, és elegendő energiát tárol ahhoz, hogy estére és éjszakára is kitartson.

Az otthoni tartalék áramellátó rendszerem részeként vásároltam. Jól működik az inverteremmel, és megnyugtató, hogy áramszünet esetén is számíthatok rá.

Egy kis, hálózaton kívüli faházban szereltem be. A szokásos napi használatunkhoz elegendő tárolókapacitást biztosít, és jól működik a napelemekkel.

Elsősorban kempingezéshez vettem, de végül otthon is használni kezdtem. Jó érzés, hogy van egy tartalék áramforrásom, amikor több eszközt kell töltenem.

A 4,8 kWh-s kapacitás érezhető különbséget jelent a korábban használt kisebb hordozható áramforrásokhoz képest. Különösen hasznos, amikor néhány napig nincs lehetőségünk parti áramforráshoz csatlakozni.

A felhasználás céljától függ. Egy 5,12 kWh-s egység egy éjszakára bőven elegendő, ha éjszakai tartalék áramforrásként használod - hűtőhöz, LED-világításhoz, routerhez, kazánvezérléshez 0,5 és 1,5 kW közötti terhelés mellett. Nagyobb terheléshez, borús napokra vagy egy egész ház ellátásához párhuzamosan kapcsolhatod az egységeket: kettő 10,24 kWh-t, négy 20,48 kWh-t ad, a rendszer pedig akár tizenhat, összesen 81,92 kWh kapacitású egységig bővíthető.

Folyamatosan nem. Ennek az akkumulátornak a folyamatos teljesítménye 2560 W (50 A); az 5120 W (100 A) csak rövid ideig elérhető csúcsteljesítmény, nem folyamatos érték. Egyetlen 5,12 kWh-s egység túl kicsi egy 5 kW-os inverter folyamatos működtetéséhez, de a rövid csúcsterheléseket bírja. Számolj egységenként körülbelül 2,56 kW folyamatos teljesítménnyel, és ha szükséges, bővíts párhuzamosan kapcsolt egységekkel.

A szokásos 48 V-os hibrid inverterhez használd a beépített RS232 / RS485-portokat (9600 baud, közös RS485-busz) / CAN-BUS-t (500 kbps). Indítás előtt állítsd be az akkumulátorprofilt 51,2 V-os LiFePO4-re, 58,4 V-os végfeszültségre és 43,2 V-os alsó határra. Ez akkumulátor, nem inverter - nincs saját váltóáramú kimenete -, és a kerek LCD-kijelzőn kívül mobilalkalmazása sincs.

16 cellás LiFePO4-töltési profilra van szükséged, 58,4 V-os végfeszültséggel és 43,2 V-os kisütési határértékkel. Egy szokásos 48 V-os töltő, amelynek nincs pontosan beállítható végfeszültsége, nem tölti fel teljesen; a 12 V-os vagy 24 V-os töltő egyáltalán nem megfelelő. Vásárlás előtt ellenőrizd, hogy a töltőd vagy az invertered képes-e 58,4 V-ra.

Nem. Ez már 48 V-os (51,2 V-os) osztályú akkumulátor, ezért kizárólag párhuzamosan bővíthető - sorosan soha. A párhuzamos kapcsolás 51,2 V-on tartja a rendszert, és növeli a kapacitást: egy egység 5,12 kWh, kettő 10,24, négy 20,48, nyolc 40,96, tizenhat pedig 81,92 kWh. 102 V-os rendszerré alakítani nem lehet.

A közzétett táblázat és a fényképek is legfeljebb 16 párhuzamosan kapcsolt egységet támasztanak alá, vagyis 51,2 V × 1600 Ah = 81,92 kWh. Egy szövegben alacsonyabb érték szerepel; a táblázatra és a fényképekre hagyatkozunk, a párhuzamos kapcsolás pontos határértékét pedig az eladónál javasoljuk ellenőrizni. Azonos, közel azonos töltöttségű egységeket használj, és sorosan fűzd össze őket a közös RS485-porton keresztül.

Javasoljuk, hogy teherhordó falra, a mellékelt acélkonzollal (~409,5 × 322 mm) szereld fel, betonba rögzített tiplikkel. A 44 kg-os súlya miatt ketten szereljétek fel. Hagyj szabad helyet az egység körül, és biztosíts hozzáférést a csatlakozófedélhez. A szerelésnél kövesd az útmutatót, és ügyelj a kábelekre - ne csak gipszkartonra akaszd.

Működési hőmérséklete -10 °C és +50 °C között van, tárolni pedig a legjobb 0 és 35 °C között. IP54-es védettségű, tehát beltéri használatra vagy fedett helyre való. Nincs beépített fűtése, ezért 0 °C alatti fagyban nem szabad tölteni - ehhez külön fűtésre vagy fűtött modellre van szükség. Az egyik útmutatóban eltérő hőmérsékleti értékek szerepelnek; kövesd a LiFePO4 akkumulátorok bevett gyakorlatát (fűtés nélkül 0 °C alatt ne töltsd), és ellenőrizd a határértéket az eladónál.

A táblázat szerint: 300 W esetén körülbelül 17 óra, 500 W esetén körülbelül 10 óra, 1000 W esetén körülbelül 5 óra, a 2560 W névleges értéknél pedig 2 óra. A gyakorlatban a tipikus éjszakai terhelés - hűtőszekrény, világítás, router és kazánvezérlés - 0,5 és 1,5 kW között van, így egy egység kényelmesen biztosítja az éjszakai tartalékellátást; számoljon körülbelül 10%-os inverterveszteséggel, hosszabb autonómiához pedig csatlakoztasson párhuzamosan további egységeket.

A dobozban fali konzol, tiplik, tápkábel, kommunikációs kábel és használati útmutató található. 849,99 euróért (az 1 250 euró helyett) olcsóbb, mint a LiTime 48 V 100Ah (1 199,99 €) és az ECO-WORTHY Cubix100 (1 009,99 €), nagyjából egy árban van a Redodóval (~855,59 €), de valamivel drágább, mint a bevált Pylontech US5000 4,8 kWh (~718 €) - a GSIKE valamivel nagyobb hasznosítható kapacitást kínál (5,12 a 4,8 kWh-val szemben), saját fali konzolt, kerek LCD-kijelzőt és 30 napos visszaküldési lehetőséget, míg a Pylontech inverterekkel való kompatibilitása mögött hosszabb múlt áll.

A kábeleket és biztosítékokat gyakran alábecsülik, pedig a biztonságos telepítés döntő fontosságú elemei. Alacsony akkumulátorfeszültségnél nagy az áramerősség, ezért a vezetékeknek rövidnek és vastagnak kell lenniük, keresztmetszetüket pedig az áramerősséghez és a hosszhoz kell méretezni, hogy a feszültségesés és a melegedés a megengedett határokon belül maradjon. Minden biztonsági határnál (akkumulátor, napelemes rendszer, kimenet) használjon megfelelő méretű biztosítékot és szakaszolókapcsolót; az alulméretezett vezeték felmelegedhet, a biztosíték pedig rövidzárlat és tűz ellen véd.

Az inverter hálózathoz és generátorhoz való csatlakoztatásának megvan a pontos menete és bekötési sorrendje. Először mindig kapcsolja ki és biztosítsa a bemeneti ágakat, majd csatlakoztassa az akkumulátort, a napelemes rendszert és az AC-áramkört, végül állítsa be a töltési profilt és a paramétereket. Hálózati kimaradás és tartaléküzem esetén ellenőrizze a kimeneti szinusz tisztaságát és az átkapcsolási időt; az érzékeny elektronikai eszközök, számítógépek és hálózati berendezések stabil, ingadozásmentes áramellátást igényelnek. Ha a munkák nem tartoznak a szakképzettségébe, ellenőriztesse őket szakképzett villanyszerelővel.

A Wi-Fi és a felügyeleti rendszer segítségével közvetlenül telefonján vagy számítógépén követheti a feszültséget, a teljesítményt, a töltőáramot és az akkumulátor állapotát. Az alkalmazás megjeleníti a napi termelést, a fogyasztást és az előzményeket, így még meghibásodás előtt észreveheti a túlterhelést vagy a hibás cellát. Az akkumulátor nélküli nappali működés praktikus erős napsütésben, de éjszaka és folyamatos tartalékellátás esetén akkumulátorkapacitásra van szükség; a felügyelet segít felismerni, hogy a rendszer mikor működik csak napelemes energiával, és mikor az akkumulátorról.

A karbantartás meghosszabbítja a készülék élettartamát: rendszeresen ellenőrizze a sorkapcsok meghúzását, a szellőzőnyílások tisztaságát és a hűtést, valamint azt, hogy a készülék száraz, jól szellőző, nedvességtől és portól mentes helyiségben van-e. Figyelje a töltőfeszültséget és az akkumulátorcellák esetleges melegedését, néhány évente pedig ellenőrizze az akkumulátor állapotát és a csatlakozások tömítettségét. Kerülje a túlzottan párás, poros vagy fagykockázattal járó üzemi környezetet; tartsa be az útmutatóban megadott üzemi és tárolási hőmérsékleteket.

A modellek összehasonlításakor azonos kategóriákat vessen össze: folyamatos teljesítmény kW-ban, indítási csúcsteljesítmény, az MPPT áramerőssége és feszültségtartománya, a napelemek megengedett teljesítménye, az akkumulátor bemeneti feszültsége, a kimenetek száma és a WiFi-csatlakozás módja. A termék neve nem feltétlenül felel meg a tényleges folyamatos teljesítménynek, ezért olvassa el a használati útmutató táblázatát és a típustáblát. A kisebb MPPT-vel vagy felügyeleti funkció nélkül kínált olcsóbb modell a tényleges terhelés mellett rosszabbul teljesíthet, ezért az összérték a paraméterek összességétől, nem pedig a reklámszlogentől függ.

Az európai elérhetőség és logisztika befolyásolja a szállítási időt és a visszaküldés feltételeit. Vásárlás előtt ellenőrizze a raktár helyét, a várható szállítási időt, a visszaküldési szabályokat, valamint a pótalkatrészek és a támogatás elérhetőségét. Az euróban feltüntetett árak rejtett felárak nélkül is érvényesek lehetnek, a végleges árat, a vámot és a helyi adókat azonban mindig a bevásárlókosárban ellenőrizze. A garanciális feltételek és a szervizelés lehetősége többet nyomnak a latban, mint egy egy hónapig érvényes akciós árcédula.

Biztonsági előírások hálózattól független rendszerek telepítésekor: soha ne dolgozzon feszültség alatt, védje az egyes áramköröket a rövidzárlattól és a szikraképződéstől, óvja az akkumulátort a túltöltéstől és a mélykisüléstől, és ne terhelje túl a kimenetet a folyamatos terhelhetőségi határ fölött. A tiszta szinuszhullám védi az érzékeny elektronikát, de nem helyettesíti a kábelek és biztosítékok megfelelő méretezését. Ha bizonytalan a bekötésben vagy az akkumulátor töltési profiljában, forduljon szakképzett szerelőhöz; a hibás telepítés a berendezést és az egészséget is veszélyezteti.

A hálózattól független rendszer tervezésekor a valós napi fogyasztásból kell kiindulni: írja össze az összes folyamatos és indulóáramot igénylő fogyasztót, névleges teljesítményüket és üzemidejüket, majd ezek alapján állítsa össze a napi energiamérleget Wh-ban. Csak ezután válassza ki az invertert, a napelemmezőt és az akkumulátort; a fordított sorrend, amikor először megveszi a berendezést, és csak utána keres hozzá fogyasztót, alulméretezéshez vagy szükségtelenül magas költségekhez vezet. A lakóautók, nyaralók és műhelyek terhelési profilja eltérő, ezért a hűtőszekrényhez, szivattyúhoz vagy légkondicionálóhoz szükséges univerzális kapacitást mindig egyedileg kell meghatározni.

Az MPPT töltésvezérlő a napelemes töltés szíve: követi a panelek maximális teljesítménypontját, és úgy alakítja a feszültséget, hogy a lehető legtöbb energia jusson az akkumulátorba. Fontos nemcsak a vezérlő összáramát, hanem a napelemes rendszer feszültségtartományát és a panelek megengedett teljesítményét is összehasonlítani; az alulméretezett MPPT nem okoz kárt, de korlátozza a napelemmező kihasználását. A hatékony működés érdekében a paneleket megfelelő soros vagy párhuzamos konfigurációban csatlakoztassa úgy, hogy az üzemi feszültség a vezérlő tartományába essen, a napelemes oldalon pedig gondoskodjon a szigetelésről és a biztosítékokról.

Az akkumulátor tartalékot biztosít a borús napokra és az éjszakai üzemeléshez. Kapacitását a napi fogyasztás és az elvárt autonóm napok száma alapján válassza meg, figyelembe véve az adott akkumulátorkémia megengedett kisütési mélységét. Az ólomakkumulátorokat kisebb mélységig szabad kisütni, és gyakrabban kell feltölteni, a LiFePO4 akkumulátorok viszont mélyebb ciklusokat is jól bírnak. A kémiától függetlenül ügyeljen a cellafeszültségek egyenletességére, a megfelelő töltési profilra és az áramerősség helyes méretezésére, mert a nem kompatibilis profil jobban rövidíti az élettartamot, mint önmagukban a ciklusok.

Végső ítélet

A LiTime-mal és a Pylontechhel összehasonlítva a GSIKE 100Ah-s modellje 5120Wh kapacitást, kommunikációs protokollokat és alacsonyabb árat kínál; a kompatibilis inverterprotokoll alapján döntsön.

GSIKE 51.2V 100Ah = 5120Wh/5.12kWh, 50A/2560W, RS485/CAN, 6000 ciklus, 849.99 EUR, ingyenes szállítás Szlovákián belül.

Gyakran ismételt kérdések

Miért nem rosszabb a GSIKE pusztán azért, mert olcsóbb?

Mindkettő 16S-LiFePO4 akkumulátort használ 6000 ciklussal; a GSIKE az alkalmazáson, a fűtésen és a rackházon spórol, nem a cellákon. A cellák szabványa nagyjából azonos a piaci szereplők között. A GSIKE FixWall ára 849,99 euró, nem 1 250: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 ciklus 80% DoD mellett, 50 A névleges és 100 A maximális áramerősség, IP54, 44 kg, RS232, RS485 és CAN, legfeljebb 16 egység párhuzamosan. A szállítás ingyenes, a visszaküldési idő 30 nap; a végleges ár a kereskedő pénztáránál látható a rendelés napján.

Melyik versenytársnál próbálták ki a legtöbbször a CAN kommunikációt?

A Pylontechet, mert az US5000-et már évek óta használják a gyakorlatban, és szinte minden inverter dokumentációjában szerepel. A GSIKE FixWall ára 849,99 euró, nem 1 250: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 ciklus 80% DoD mellett, 50 A névleges és 100 A maximális áramerősség, IP54, 44 kg, RS232, RS485 és CAN, legfeljebb 16 egység párhuzamosan. A szállítás ingyenes, a visszaküldési idő 30 nap; a végleges ár a kereskedő pénztáránál látható a rendelés napján.

Összeköthetem később a GSIKE-et egy Pylontechhel?

Nem. Minden márkát külön párhuzamos blokkban használj; egy láncba keverésük zavarná a BMS kommunikációját. A GSIKE FixWall ára 849,99 euró, nem 1 250: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 ciklus 80% DoD mellett, 50 A névleges és 100 A maximális áramerősség, IP54, 44 kg, RS232, RS485 és CAN, legfeljebb 16 egység párhuzamosan. A szállítás ingyenes, a visszaküldési idő 30 nap; a végleges ár a kereskedő pénztáránál látható a rendelés napján.

Melyik versenytárs kínál okostelefonos alkalmazást?

A Redodo és az ECO-WORTHY Bluetooth- vagy wifi-alkalmazást kínál; a GSIKE-nél szándékosan csak kerek LCD-kijelző van, ezért alacsony az ára. A GSIKE FixWall ára 849,99 euró, nem 1 250: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 ciklus 80% DoD mellett, 50 A névleges és 100 A maximális áramerősség, IP54, 44 kg, RS232, RS485 és CAN, legfeljebb 16 egység párhuzamosan. A szállítás ingyenes, a visszaküldési idő 30 nap; a végleges ár a kereskedő pénztáránál látható a rendelés napján.

Melyik modellben van beépített fűtés?

Renogy 48 V 50Ah; a GSIKE-ben nincs fűtés, és 0 fok alatt nem tölt. Hideg helyiségben külső fűtőlapra van szükség. A GSIKE FixWall ára 849,99 euró, nem 1 250: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 ciklus 80% DoD mellett, 50 A névleges és 100 A maximális áramerősség, IP54, 44 kg, RS232, RS485 és CAN, legfeljebb 16 egység párhuzamosan. A szállítás ingyenes, a visszaküldési idő 30 nap; a végleges ár a kereskedő pénztáránál látható a rendelés napján.

Miért kér el a LiTime 350 euróval többet ugyanazért a kapacitásért?

A LiTime márkaként, szervizháttérrel és ökoszisztémával tűnik ki; műszakilag a két 5,12 kWh-s, 16S-es állványos egység nagyjából egyenértékű. A GSIKE FixWall ára 849,99 euró, nem 1 250: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 ciklus 80%-os DoD mellett, 50 A névleges és 100 A maximális áramerősség, IP54, 44 kg, RS232, RS485 és CAN, legfeljebb 16 egység párhuzamosan. A szállítás ingyenes, a visszaküldésre 30 nap áll rendelkezésre; a végleges ár a rendelés napján látható az eladó pénztáránál.

Melyik akkumulátort ismeri fel közvetlenül a már működő hibrid inverter?

A Pylontech profilját szinte minden készülék ismeri; a GSIKE esetében a közös 51,2 V-os LiFePO4-profilt választod 58,4 V-os végfeszültséggel. A GSIKE FixWall ára 849,99 euró, nem 1 250: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 ciklus 80%-os DoD mellett, 50 A névleges és 100 A maximális áramerősség, IP54, 44 kg, RS232, RS485 és CAN, legfeljebb 16 egység párhuzamosan. A szállítás ingyenes, a visszaküldésre 30 nap áll rendelkezésre; a végleges ár a rendelés napján látható az eladó pénztáránál.

Melyik versenytárs a legolcsóbb kWh-nként?

A Pylontech átszámítva a legolcsóbb kWh-nként, de 5,12 helyett 4,8 kWh-t kínál; egy szokásos Alibaba-projekt még olcsóbb, de nincs hozzá márkaszerviz. A GSIKE FixWall ára 849,99 euró, nem 1 250: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 ciklus 80%-os DoD mellett, 50 A névleges és 100 A maximális áramerősség, IP54, 44 kg, RS232, RS485 és CAN, legfeljebb 16 egység párhuzamosan. A szállítás ingyenes, a visszaküldésre 30 nap áll rendelkezésre; a végleges ár a rendelés napján látható az eladó pénztáránál.

A jelöltek közül melyik valódi fali modell?

Csak a GSIKE-t tervezték valódi fali modellnek, acél tartókonzollal; a Pylontech, a LiTime és a Cubix100 állványos vagy padlóra állítható modellek. A GSIKE FixWall ára 849,99 euró, nem 1 250: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 ciklus 80%-os DoD mellett, 50 A névleges és 100 A maximális áramerősség, IP54, 44 kg, RS232, RS485 és CAN, legfeljebb 16 egység párhuzamosan. A szállítás ingyenes, a visszaküldésre 30 nap áll rendelkezésre; a végleges ár a rendelés napján látható az eladó pénztáránál.

Melyik akkumulátort választod, amikor 10 kWh-ra bővítesz?

Két GSIKE egység párhuzamosan, mert RS485-ön keresztül kapcsolódnak össze, és 51,2 V-os blokkban maradnak; a később hozzáadott álló akkumulátor külön vezérlésű. A GSIKE FixWall ára 849,99 euró, nem 1 250: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 ciklus 80%-os DoD mellett, 50 A névleges és 100 A maximális áramerősség, IP54, 44 kg, RS232, RS485 és CAN, legfeljebb 16 egység párhuzamosan. A szállítás ingyenes, a visszaküldésre 30 nap áll rendelkezésre; a végleges ár a rendelés napján látható az eladó pénztáránál.

Források és háttéranyagok

  1. GSIKE – 51.2V 100Ah termékadatlap — https://gesike.com/products/gsike-51.2v-100ah-lifepo4-battery
  2. Pylontech – 48 V-os referencia — https://www.pylontech.com
  3. LiTime – 48 V 100 Ah referencia — https://www.litime.com
  4. Battery University – LiFePO4 — https://batteryuniversity.com
  5. CAN busz – áttekintés — https://en.wikipedia.org/wiki/CAN_bus
  6. US DOE – napenergia-tárolás — https://www.energy.gov/energysaver

További útmutatók és összehasonlítások

Közvetlenül a modellhez: A GSIKE 51.2V 100Ah 5,12kWh termékoldala.

GSIKE 51.2V 100Ah 849,99 EUR-ért (1250,00 EUR helyett) – ingyenes szállítás Szlovákián belül, 30 napos visszaküldés, 3 év garancia.