Otthon GSIKE 51,2V 300Ah 16,08kWh LiFePO4 rack akkumulátor | cseh
GSIKE 15kW 51.2V 300Ah LiFePO4 Battery: 16kWh Whole-Home Backup
GSIKE 15kW 51.2V 300Ah LiFePO4 Battery: 16kWh Whole-Home Backup

GSIKE 51,2V 300Ah 16,08kWh LiFePO4 rack akkumulátor | cseh

Normál ár $2,585.00 Akciós ár $1,804.00
30% kedvezmény

Becsült szállítási idő: 2-7 munkanap (Európai Unió, Egyesült Államok).

A vásárlástól számított 30 napon belül küldje vissza. A vámok és adók nem visszatéríthetők.

GSIKE 15kW 51.2V 300Ah LiFePO4 Battery: 16kWh Whole-Home Backup

GSIKE 51,2V 300Ah 16,08kWh LiFePO4 rack akkumulátor | cseh

$1,804.00
Leírás

GSIKE 51,2 V-os, 300 Ah-s, 15 kW-os LiFePO4 akkumulátor, 16,08 kWh, az egész ház ellátására — 200 A, 6000 ciklus, IP54

GSIKE GSK-51.2V-300Ah = 314 Ah, 16 076,8 Wh / 16,08 kWh, 200 A DC-határ ≈ 10,2 kW, 6000 ciklus 80% DoD mellett, IP54, Pylontech RS485/CAN protokoll, legfeljebb 16 szekrény párhuzamosan. 1569,99 EUR a 2250,00 EUR helyett, ingyenes szállítás Csehország területén, 30 napos visszaküldési lehetőség. A ház számára a kiválasztott inverter a döntő; az akkumulátor önmagában nem ad le váltakozó áramú energiát. Rendelés előtt ellenőrizze, hogy az inverter kompatibilis-e a Pylontech protokollal, és támogatja-e az 58,4 V-os profilt; az akkumulátor önálló energiatároló, és nem tartalmaz invertert vagy váltakozó áramú aljzatot.

51,2 V314 Ah16 076,8 Wh16,08 kWh200 A~10,2 kW6000 ciklus80% DoDIP54Pylontech RS485/CAN109,3 kg825 mm1569,99 EUR

GSIKE 51,2 V-os, 300 Ah-s LiFePO4 állványos akkumulátor, 16,08 kWh
Mi ez a készülék (és mi nem). Ez egy akkumulátorszekrény, nem inverter; energiát tárol, és egy kompatibilis hibrid inverteren keresztül szolgáltatja azt. A „15 kW” az energiatároló-osztály neve, nem a kimeneti teljesítmény. Telepítés előtt ellenőrizze a padló teherbírását, a kábel keresztmetszetét és az inverter kompatibilitását; a táblázatban szereplő összes műszaki paraméter elsőbbséget élvez a marketingnévvel szemben.
Megjegyzés rendelés előtt. Szó szerinti paraméterek: 314 Ah, 16 076,8 Wh, 200 A áram, 6000 ciklus, IP54 védettség, 109,3 kg tömeg, 825 mm magasság; az inverternek támogatnia kell az 51,2 V-os LFP-t, az 58,4 V-ot és a Pylontech RS485/CAN-t; a szekrények kizárólag párhuzamosan kapcsolhatók.

Teljes műszaki specifikáció (GSK-51.2V-300AH, 16S1P)

A táblázat az 51,2 V / 300 Ah-s (valójában 314 Ah-s) állószekrény kézikönyvében és adattábláján szereplő adatokat veszi át. A névleges energiatartalom 16,08 kWh, a DC-határ 200 A ≈ 10,2 kW; a „15 kW” az energiatároló-osztály neve, nem a folyamatos kimeneti teljesítmény. Eltérés esetén a kézikönyv az irányadó. Az alábbi táblázat az adattábla névleges értékeit tartalmazza; ha a weboldal és a kézikönyv adatai eltérnek, a kézikönyv és a szekrénnyel együtt szállított dokumentáció az irányadó. A kisebb, 51,2 V-os, 100 Ah-s fali egységről váltó felhasználóknak az energiatartalomban és a kialakításban is különbségre kell számítaniuk: a 300 Ah-s szekrény az egész ház központi energiatárolójaként szolgál, míg a 100 Ah-s egység az éjszakai tartalékellátást biztosítja. Kiválasztáskor az adattáblát és a kézikönyvet együtt olvassa, mert az osztály marketingneve nem változtat a műszaki feszültségen vagy áramerősségen.

Névleges feszültség
Fontos. Névleges adatok: 51,2 V, 314 Ah, 16 076,8 Wh, 200 A áram, 6000 ciklus, IP54 védettség, 109,3 kg tömeg, 825 mm magasság. Az akkumulátor energiatároló, nem inverter; a váltakozó áramú kimenetet a csatlakoztatott hibrid inverter vezérli. Vásárlás előtt egészítse ki a szükséges áramkörök és kábelhosszak listáját, hogy a telepítés további módosítások nélkül történhessen.

Az egység csak az 51,2 V-os gyűjtősínre párhuzamosan köthető, sorba nem; a Pylontech RS485/CAN kommunikációs protokoll kompatibilis invertert igényel. Szállítás előtt minden szekrényen gyári SoC- és kommunikációs ellenőrzést végeznek; átvételkor ellenőrizze a címkét, a sorozatszámot és a teljes kapacitást a kézikönyv alapján.

300 Ah-s állószekrény vs. kisebb, 100 Ah-s GSIKE fali egység

A 15 kW-os osztályba tartozó nagy szekrény az egész ház ellátására szolgál; mellette a 51,2 V-os, 100 Ah-s fali egység az éjszakai tartalékellátást biztosítja. A táblázat az osztályok közötti különbséget mutatja, nem helyettesíthetőséget. Mindkét osztály 51.2 V-os feszültséget és nyílt Pylontech protokollt használ, de az energia, a tömeg és a felhasználási cél eltér; az egyik modell áramerősségére és kapacitására vonatkozó adatokat soha ne keverje össze a másikéval.

Jellemző GSIKE 51,2 V 300 Ah (ez az oldal) GSIKE 51,2 V 100 Ah (fali) BYD / Pylontech referencia
Kapacitás / energia 314 Ah / 16,076.8 Wh = 16,08 kWh 100 Ah / 5120 Wh = 5,12 kWh BYD HVM ~13,8 kWh; Pylontech US300C x4 ~19,2 kWh
Max. áramerősség / egyenáramú felső határ 200 A ≈ 10,2 kW 50 A / 2560 W, max. 100 A / 5120 W modelltől függően 1–2 kW modulonként
Bővíthetőség akár 16 szekrény párhuzamosan, 51,2 V akár 16 egység párhuzamosan, 51,2 V zárt márkaökoszisztéma
Protokoll Nyílt Pylontech RS485/CAN RS232/RS485/CAN Zárt BYD
Ár (akciós / listaár) 1569.99 EUR (listaár: 2250.00 EUR) 849.99 EUR (listaár: 1250.00 EUR) BYD ~4200 EUR; Pylontech ~3600 EUR
A ház számára rendelkezésre álló kimenő teljesítményt a kiválasztott inverter határozza meg, nem az akkumulátor címkéje; a 15 kW-os osztály nem jelent 15 kW AC-t. A versenytársak árai tájékoztató jellegűek és változhatnak; az aktuális piaci ajánlat és a csehországi elérhetőség a mérvadó.

Az egész ház egész napos ellátásához válassza a 300 Ah-s osztályt; az éjszakai tartalékellátáshoz elegendő egy 100 Ah-s egység vagy annak párhuzamosan kapcsolt tömbje. Mérje meg a tényleges éjszakai és nappali fogyasztást, és az átlagos napi fogyasztás alapján válasszon osztályt, ne a termék nevében szereplő legnagyobb marketingérték alapján. Döntéskor hasonlítsa össze a szerviz elérhetőségét, a jótállás időtartamát és a már telepített inverterrel való kompatibilitást is; a kompatibilis protokoll nélküli olcsóbb vásárlás használhatatlanná válik. A nagy energiamennyiséget nem a termék nevében szereplő nagy szám, hanem a tényleges 314 Ah-s kapacitás és a 200 A-es egyenáramú felső határ biztosítja.

Egy 16,08 kWh-s szekrény üzemideje a kiválasztott terhelés mellett

A táblázat a veszteség nélküli elméleti üzemidőt mutatja különböző folyamatos terhelések mellett; a tényleges üzemidőt a 80%-os DoD, a hőmérséklet és az inverter hatásfoka csökkenti. Az értékek elméletiek, és nem számolnak az inverter hatásfokával, a hosszú kábelek okozta feszültségeséssel vagy a hőmérsékleti veszteségekkel; számoljon 20% tartalékkal. A táblázat mellett egy egyszerű szabály is érvényes: az üzemidő órában megközelítőleg az Wh-ban megadott kapacitás osztva a folyamatos, W-ban megadott fogyasztással, a DoD-ra és a hatásfokra hagyott tartalékkal. A tartalékellátás megtervezéséhez csak azokat a fogyasztókat adja össze, amelyeknek áramszünet alatt is működniük kell, ne a ház teljes összesített teljesítményét.

Becsült fogyasztás Üzemeltetési példa Üzemidő (16,08 kWh)
500 W csak világítás + router + hűtőszekrény ~26 óra
1000 W alapvető éjszakai fogyasztók ~13 óra
1500 W + kazánvezérlés, TV, töltők ~8,5 óra
3000 W magasabb alapterhelés ~4,3 óra
5000 W közepes méretű ház fűtés nélkül ~2,6 óra
10 200 W a BMS folyamatos határa (200 A) ~1,3 óra

A 200 A-es, ~10,2 kW-os DC felső határ mellett az üzemidő korlátozott (kb. 1,3 óra); a hosszabb működéshez kisebb fogyasztás és párhuzamos bővítés szükséges. Ha a fogyasztás meghaladja a DC felső határt, a BMS korlátozza az áramerősséget, és a szekrény átmenetileg védelmi módba léphet; a tartós túlterhelés nem ajánlott. Az egész napos energiafüggetlenséghez párhuzamos bővítés vagy nagyobb kapacitás ajánlott, mivel egyetlen 16,08 kWh-s szekrény energiatároló, nem pedig a fűtés és a hőszivattyúk folyamatos energiaellátására szolgáló áramforrás.

Kapacitási rangsor: szekrények párhuzamosan, 51,2 V-on

Ez a szekrény csak párhuzamosan, 51,2 V-os gyűjtősínre csatlakoztatható; a magasabb feszültség érdekében történő soros kapcsolás nem támogatott.

Párhuzamosan Feszültség Összenergia Tipikus felhasználás
1 51,2 V 16,08 kWh indítás / saját fogyasztás
2 51,2 V 32,16 kWh az egész ház éjszakai tartalékellátása
4 51,2 V 64,3 kWh több nap hálózati áram nélkül
8 51,2 V 128,6 kWh kisebb kereskedelmi
16 51,2 V ~257 kWh blokkonkénti maximum
Miért nem sorosan: az egység már eleve 16S1P, 48 V-os kategória; a soros kapcsolás meghaladná a szigetelési és BMS-határokat. A bővítés további, közös Pylontech protokollon keresztül összekapcsolt, párhuzamos szekrényekkel történik.

Legfeljebb 16 szekrény; azonos hosszúságú és keresztmetszetű kábelek, a kiegyenlítést az RS485/CAN-busz biztosítja. A párhuzamos bővítéshez azonos modellcsalád, kiegyenlített kábelezés és megosztott kommunikáció szükséges; ellenkező esetben a cellák kiegyenlítése nem történik meg, és egyenetlen elhasználódás léphet fel. A rendszerblokk tervezésekor gondoljon a tartalék áramkörökre, a túláramvédelemre és egy esetleges későbbi szekrény számára fenntartott helyre is; a túlméretezett kommunikáció és kábelezés megspórolja a későbbi átalakítást. Több szekrényhez mindig azonos modell és szabályozott kiegyenlítés szükséges, nem pedig különböző termékek szabad párhuzamos összekötése.

Töltés, kommunikáció és környezet

A táblázat összefoglalja a töltési profilt, a BMS-t, a protokollt és az elhelyezés feltételeit; a kézikönyv az irányadó.

Paraméter Érték
Töltési profil 58,4 V CC/CV (16S LFP); üzemi tartomány: 43,2–58,4 V
Max. áramerősség 200A töltés és kisütés esetén (DC felső határ ~10,2 kW)
Élettartam 6000 ciklus 80%-os DoD mellett, 25 °C-on, ~10 éves tervezett élettartam
Kommunikáció RS232 / RS485 (Pylontech protokoll) / CAN-BUS
Környezeti feltételek IP54, száraz, szellőztetett beltéri helyiség; -10 és 50 °C között
Méretek / tömeg 825×650×450 mm, nettó 109.3 kg / bruttó 126.2 kg
Az AC- és napenergia-áramlást a csatlakoztatott hibrid inverter szabályozza; maga a szekrény nem rendelkezik AC-aljzattal vagy alkalmazással. A napelemes és hálózati töltés is az inverteren keresztül történik; a szekrény önmagában nem rendelkezik tápegységgel vagy AC-aljzattal.

Az inverternek támogatnia kell az 51,2 V-os LFP-profilt, az 58,4 V-os végfeszültséget és a Pylontech RS485/CAN protokollt. Rendelés előtt ellenőrizze, hogy az inverter beállítható-e 58.4V-os végfeszültségre, alsó feszültséghatárra és Pylontech-protokollra; a nem megfelelő töltési profil miatt az akkumulátor nem töltődik fel teljesen. A töltési beállításokat tapasztalt telepítőnek kell elvégeznie, mert a hibás végfeszültség károsítja a cellákat és csökkenti a megadott 6000 ciklusos élettartamot. Üzembe helyezés után az első ciklusok során figyelje az inverter adatait, és hasonlítsa össze a cellafeszültségeket, hogy a rendszer stabilizálódjon.

Előnyök és korlátok tárgyilagosan

Előnyök

  • A teljes 16,08 kWh 1569.99 EUR-ért, jelentősen olcsóbban, mint a Pylontech, az LG és a BYD termékei.
  • 200 A-es BMS 5–12 kW-os inverterhez és nagy háztartási terheléshez, tartalékkal.
  • Párhuzamosan akár 16 szekrény is csatlakoztatható 51,2 V-on, soros kapcsolás kockázata nélkül.
  • Nyílt Pylontech RS485/CAN protokoll, kompatibilis a Growatt, Sungrow, Deye, Sofar és EG4 márkákkal.
  • 6000 ciklus / ~10 éves tervezett élettartam és ellenőrzött, 314 Ah-s kapacitás.
  • 4,8/5-ös értékelés, 20 vélemény; dicsérik a teljes ház ellátására elegendő kapacitást és a csendes működést.

Korlátok

  • DC-csomópont, nem minden az egyben rendszer; a hibrid invertert külön kell beszerezni.
  • 109.3 kg-os szekrény; két ember és kocsi használata, valamint szilárd padló ajánlott.
  • Csak IP54; száraz beltéri helyiségben, garázsban vagy pincében szerelje fel.
  • Nincs AC-aljzat és nincs alkalmazás; csak kerek LCD-kijelző.
  • A fáziskimenet (egyfázisú/háromfázisú) a kiválasztott invertertől függ.
  • A „15 kW” az energiatároló kapacitás kategóriája, nem a kimeneti teljesítmény; az egyenáramú felső határ ~10,2 kW, nem pedig 15 kW AC.

A GSK-51.2V-300AH szekrény nyolc valós elhelyezési módja

Nyolc hivatalos nézet és tipikus telepítési mód; a marketinggrafika nem mérvadó, a kézikönyv táblázata az irányadó.

GSIKE 51,2 V 300 Ah álló szekrény, elölnézet

A szekrény elölnézete

Álló szekrény kerek LCD-kijelzővel, főkapcsolóval és csatlakozókkal; a 825×650×450 mm-es szekrényt száraz helyiségben, szilárd padlóra kell helyezni. A szekrényt sík, szilárd padlóra kell állítani a kazánházban, pincében vagy száraz garázsban; 109.3 kg-os súlya miatt kocsi és két ember használata ajánlott. A csatlakozókat az előírt nyomatékkal kell meghúzni, a fő DC-biztosítékot pedig a lehető legközelebb kell elhelyezni a pólusokhoz, hogy elkerülhető legyen a zárlat. A hely előkészítése során ellenőrizze a padló teherbírását, szintezze ki a felületet, hagyjon elegendő helyet a szellőzéshez, és biztosítson hozzáférést a csatlakozókhoz; ne tegye a szekrényt a bejárati ajtó felől érkező huzatba vagy hőforrás közelébe. Bekapcsolás után ellenőrizze a SoC-t, a cellafeszültségeket és az inverterrel való kommunikációt.

A szekrény oldalsó profiljának részlete

Oldalsó profil és szellőzés

Az oldalsó burkolat a kialakítást és a szellőzőnyílásokat mutatja; az IP54 védelmet nyújt a por és a lecseppenő víz ellen, de nem vízálló. Az oldalsó szellőzőnyílások természetes konvekciót biztosítanak; hagyjon szabad helyet a szekrény körül a munkavégzéshez és a szellőzéshez. Az IP54 por és lecseppenő víz elleni védelmet jelent, nem meríthető vízbe, és kültéri esőnek sem tehető ki. A szerelést és a szellőzést az útmutató szerint kell elvégezni; a levegő áramlása érdekében hagyjon szabad helyet az oldalsó nyílások körül. A nedvesség, a kondenzáció és a közvetlen vízpermet károsítja a szigetelést, ezért a száraz beltéri helyiség kiválasztása elengedhetetlen a 6000 ciklus eléréséhez.

Csatlakozók és kommunikációs interfész

Csatlakozók és RS485/CAN

Alsó csatlakozók az erős DC-kábelhez és a hibrid inverterhez való Pylontech RS485/CAN kommunikációs porthoz. A Pylontech RS485- és CAN-BUS-kommunikációs port a hibrid inverterhez csatlakozik; busz nélkül az akkumulátor működik, de az inverter nem ismeri a SoC-t, és nem egyenlíti ki a cellákat, ezért a busz használata ajánlott. Az erős DC-kábel keresztmetszetének megfelelőnek, a kábelútnak pedig a lehető legrövidebbnek kell lennie. A kommunikációs csatlakoztatás az RS485-csatlakozókat (A/B/GND), illetve szükség esetén a CAN-csatlakozót is magában foglalja; az inverter menüjében a Pylontech-profilt és az 51.2V-os feszültséget kell beállítani. A csatlakoztatás után az inverter alkalmazása megjeleníti a SoC-t, az áramerősséget és az egyes cellák hőmérsékletét.

A szekrény felszerelése szilárd padlóra

A gépészeti helyiség szilárd padlója

A 109.3 kg-os szekrényt a kazánház vagy a pince padlójára kell helyezni, közvetlen napfénytől és nedvességtől védve; a 15–20 °C-os hőmérséklet meghosszabbítja az élettartamot. Az állandó, 15–20 °C-os hőmérséklet segít elérni a 6000 ciklust; a hőség rövidíti az élettartamot, a -10 °C alatti fagy pedig az üzemi határértéket jelenti. A közvetlen napfénytől és nedvességtől védett elhelyezés szárazon tartja a csatlakozókat és a szigetelést. Az élettartam meghosszabbításához közepes hőmérsékleten kell tartani az akkumulátort, kerülni kell a 43.2V alá történő mélykisütést, és rendszeresen ellenőrizni kell a csatlakozók meghúzását. Maga a szekrény nem igényel savas vagy vizes karbantartást, ellentétben az ólomakkumulátorokkal.

Csatlakoztatás a hibrid inverterhez

A hibrid inverter mellé

Erős DC-kábel a kompatibilis inverterhez és RS485/CAN-busz; az inverter vezérli a panelek, a hálózat és az akkumulátor közötti energiaáramlást. Az 5–12 kW-os inverter erős kábellel csatlakozik, és vezérli a napelemek, a hálózat és az akkumulátor közötti energiaáramlást; a kimeneti fázist (egyfázisú vagy háromfázisú) maga az inverter határozza meg, nem az akkumulátor címkéje. A nyílt Pylontech-protokoll kompatibilis a Growatt, Sungrow, Deye, Sofar és EG4 márkákkal. Az inverterrel való integráció biztosítja a nappali napelemes töltést, az áramkimaradás alatti tartalékellátást és a saját fogyasztás szabályozását; a kimeneti teljesítményt és a fázisokat a ház és a hálózat mérete alapján kell kiválasztani, nem a „15kW” megnevezés alapján. A kompatibilis inverter nem része a csomagnak.

Éjszakai tartalékellátás az egész ház számára

Éjszakai tartalékellátás az egész ház számára

A 16,08 kWh-os rendszer áramkimaradás esetén több tíz órán át képes működtetni a világítást, a kazán szivattyúját, a hűtőszekrényt és a routert alacsony fogyasztás mellett; az egész napos tartalékhoz párhuzamos szekrényekre van szükség. A 80%-os DoD mellett ténylegesen felhasználható energia körülbelül 12,86 kWh. Az egész ház tartalékellátásához a tényleges fogyasztás alapján kell méretezni: adja össze azoknak a készülékeknek a fogyasztását, amelyeknek áramkimaradás alatt is működniük kell, és számoljon tartalékkal. A 16,08 kWh energiatartalék, nem garancia az egész napos működésre fűtés mellett.

Saját fogyasztás fotovoltaikus rendszerből

Saját fogyasztás fotovoltaikus rendszerből

A napelemek délutáni többletenergiáját estére tárolja, és csökkenti a hálózatból vételezett áram mennyiségét; a megtérülés a kWh árától és a ciklusok számától függ. A saját fogyasztásra szánt tárolás a délutáni napenergia-többletet estére teszi el, amikor az energiát a hálózatból kellene megvásárolni; a megtérülés a kWh árától, a ciklusok számától és a támogatásoktól függ, nem a marketingígéretektől. Az akkumulátor az inverterrel együttműködve szabályozza az energiaáramlást. A fotovoltaikus önellátás növeli a saját fogyasztás arányát: a napelemek többletenergiáját elraktározza ahelyett, hogy betáplálná a hálózatba; a hozam a napelemes rendszer méretétől, a támogatásoktól és a kWh árától függ. Az akkumulátor a rendszer egyik eleme, nem önálló erőmű.

Két párhuzamosan kapcsolt szekrény

Két párhuzamosan kapcsolt szekrény

Két egység = 32,16 kWh egy 51,2 V-os buszon; a rendszer 4, 8, majd akár 16 szekrényig bővíthető, nem soros kapcsolással. Két szekrény 32,16 kWh-t, négy 64,3-at, nyolc 128,6-ot, tizenhat pedig akár ~257 kWh-t biztosít, minden esetben 51.2V-os buszon; azonos hosszúságú és keresztmetszetű kábeleket kell használni, a kiegyenlítésről a megosztott RS485/CAN busz gondoskodik. A soros kapcsolás nem támogatott és nem biztonságos. A további bővítéshez azonos sorozat és firmware szükséges, a kábeleknek azonos hosszúságúaknak, a kommunikációnak pedig megosztottnak kell lennie; az eltérő kialakítás csökkenti a hatékonyságot, és a cellák egyenetlen elhasználódásához vezethet. Legfeljebb 16 szekrény csatlakoztatható az 51.2V-os buszra.

A termék hivatalos fotói

Nyolc hivatalos gyártói fotó: elölnézet, oldalnézet, csatlakozók, méretek és a kijelző részletei; az értékesítési grafikákat ne vegye figyelembe, a kézikönyv az irányadó. A hivatalos fotók a kialakítás, a burkolat színe és a kijelző elhelyezkedése tekintetében nyújtanak tájékoztatást; a végső döntést a műszaki táblázat és a kézikönyv alapján hozza meg, ne a marketingfotó esztétikája alapján.

GSIKE GSK-51.2V-300Ah LiFePO4 akkumulátor, 16,08 kWhGSIKE GSK-51.2V-300Ah LiFePO4 akkumulátor, 16,08 kWhGSIKE GSK-51.2V-300Ah LiFePO4 akkumulátor, 16,08 kWhGSIKE GSK-51.2V-300Ah LiFePO4 akkumulátor, 16,08 kWhGSIKE GSK-51.2V-300Ah LiFePO4 akkumulátor, 16,08 kWhGSIKE GSK-51.2V-300Ah LiFePO4 akkumulátor, 16,08 kWhGSIKE GSK-51.2V-300Ah LiFePO4 akkumulátor, 16,08 kWhGSIKE GSK-51.2V-300Ah LiFePO4 akkumulátor, 16,08 kWh

Szállítás, visszaküldés és szerviz Csehországban

Tétel Részlet
Ár 1569.99 EUR akciós ár, ajánlott fogyasztói ár 2250.00 EUR · raktáron, új állapotú (érvényes ettől: 2026-10-15)
Ingyenes szállítás az országba Csehország (CZ) — ingyenes szállítás Csehországon belül
Feldolgozás / szállítás feldolgozás 1–3 nap + szállítás 2–7 nap, postaköltség 0 EUR
Visszaküldés A kézbesítéstől számított 30 napos határidő, eredeti állapot és csomagolás
Visszaküldési költségek az eredeti szállítási költséget visszatérítjük; a visszaküldés postaköltségét a vevő fizeti; a vámot és az adókat nem térítjük vissza

Árak euróban; a végleges logisztikai költségeket, vámot és adókat a kosár erősíti meg. Ha nem biztos a kompatibilitásban, rendelés előtt küldje el az inverter típusát és a kívánt tartalék áramköröket; a termék postai úton, eredeti csomagolásában és állapotában küldhető vissza. Az akciós ár és a készlet elérhetősége az aktuális kosár szerint alakul.

Gyakran ismételt kérdések

Mennyi energiát tárol az akkumulátor?

A GSIKE 51,2V 300Ah akkumulátor 16 076,8 Wh energiát tárol, vagyis körülbelül 16,08 kWh-t (16076.8 Wh). 80%-os DoD mellett körülbelül 12,9 kWh használható biztonságosan. A 314Ah kapacitás 51.2V-on 16,076.8 Wh-nak, azaz 16,08 kWh-nak felel meg; 80%-os DoD mellett körülbelül 12,86 kWh használható fel. Ez a DC-oldalon tárolt energia; az AC-kimeneten elérhető kWh-értéket csökkenti az inverter vesztesége. Összehasonlításként: a 16,076.8 Wh különböző ideig elegendő a fogyasztástól függően; az üzemidőtáblázat veszteségek nélküli, elméleti óraszámokat mutat. A ténylegesen használható mennyiséget 80%-os DoD és az inverter hatásfoka alapján kell kiszámítani.

A 15 kW valóban 15 kW-os teljesítményt jelent?

Nem. A „15 kW” jelölés az energiatárolási osztályra utal (körülbelül 16 kWh tárolt energia), nem a kimeneti teljesítményre. A tényleges folyamatos DC-teljesítmény körülbelül 10,2 kW (200 A-es BMS). Nem. A „15 kW” az energiatárolási osztály megnevezése, nem a folyamatos kimeneti teljesítmény. A DC-teljesítmény felső határa 200A ≈ 10,2 kW, az AC-teljesítményt pedig a kiválasztott hibrid inverter határozza meg; az akkumulátor sehol sem biztosít 15 kW-os kimenetet. A folyamatos DC-teljesítmény 200A ≈10,2 kW-os felső határa 5–12 kW-os inverterekhez megfelelő; e határ felett a BMS korlátozza az áramerősséget. Az akkumulátor nevéből nem következik 15 kW-os AC-teljesítmény, és ez sehol nincs feltüntetve.

Hány akkumulátort lehet csatlakoztatni?

Legfeljebb 16 egység párhuzamosan. A soros kapcsolás biztonsági okokból tilos. Legfeljebb 16 szekrény kapcsolható párhuzamosan az 51.2V-os gyűjtősínre = ~257 kWh; a nagyobb feszültségű soros kapcsolás nem támogatott. Minden további egység közös Pylontech protokollal és kiegyenlített kábelekkel csatlakozik. A blokk összeállításakor a teljes energiával kell számolni: 2×16,08 kWh, 4×64,3, 8×128,6 és 16×~257 kWh, minden esetben 51.2V-on; a nagyobb feszültségű soros kapcsolás nem biztonságos és nem támogatott.

Mely inverterekkel működik együtt?

A Pylontech protokollnak (RS485/CAN) köszönhetően a legtöbb 48 V-os hibrid inverterrel együttműködik, például a Growatt, Deye, Sunsynk és SPI márkákkal. Együttműködik a nyílt Pylontech RS485/CAN protokollt támogató inverterekkel, például a Growatt, Sungrow, Deye, Sofar és EG4 készülékeivel; vásárlás előtt ellenőrizze az adott modell és az 58.4V-os profil kompatibilitását. A kompatibilitás az inverter dokumentációjában ellenőrizhető: nyílt Pylontech protokoll, 51.2V-os feszültség, 58.4V-os töltés. A zárt ökoszisztémájú inverterekhez a gyártó saját akkumulátorai szükségesek.

Milyen a garancia és az élettartam?

A gyártó 6000 ciklust ad meg 80%-os DoD mellett, a tervezett élettartam pedig körülbelül 10 év. A pontos garanciális feltételekről érdeklődjön az eladónál. A 6000 ciklus 80%-os DoD mellett, 25 °C-on nagyjából tíz évnyi napi ciklusnak felel meg; a dokumentációban szereplő garanciális feltételeket a gyártóval kötött érvényes szerződés határozza meg. A 6000 ciklus 80%-os DoD mellett, 25 °C-on megadott tervezési érték; a magasabb hőmérséklet és a mélyebb kisütés csökkenti a ciklusszámot. Vásárlás előtt ellenőrizze a garanciális feltételeket a hivatalos dokumentációban.

Hová telepíthető az akkumulátor?

Garázsban, műszaki helyiségben vagy száraz pincében. Az IP54 védettség nem teszi lehetővé a közvetlen, fedetlen kültéri használatot. Száraz, jól szellőző beltéri helyiségben, garázsban vagy pincében használható, IP54; kültéren és nedves fürdőszobában nem. Üzemi hőmérséklet: -10–50 °C, tárolási hőmérséklet: 0–35 °C. Az IP54 védettség beltéri telepítésre vonatkozik; kültéri használathoz a szekrénynek saját, klimatizált burkolatra van szüksége. A -10–50 °C-os hőmérsékleti tartomány korlátozza a fűtetlen helyiségekben való használatot télen.

Mekkora a tömege és a mérete?

Nettó tömeg: 109,3 kg, bruttó tömeg: 126,2 kg. Méretek: 825 × 650 × 450 mm. A mozgatáshoz két ember és molnárkocsi szükséges. Nettó tömeg: 109,3 kg, bruttó tömeg: 126,2 kg; méretek: 825 × 650 × 450 mm (ma × szé × mé). Stabil padlóra, szállítókocsira és áthelyezéskor két emberre van szükség. A 825 × 650 × 450 mm-es méretek és a 109,3 kg-os tömeg miatt előre meg kell tervezni a helyiségig vezető útvonalat (ajtók, lépcsők, lift), és a kábelek csatlakoztatása előtt stabilan el kell helyezni az akkumulátort.

Bővíthető később a rendszer?

Igen. Kezdheti egy akkumulátorral, majd fokozatosan további egységeket kapcsolhat párhuzamosan, legfeljebb 16 darabig. A bővítés párhuzamosan történik: további szekrény csatlakoztatható ugyanarra az 51,2 V-os gyűjtősínre, legfeljebb 16 darabig; soros kapcsolás nem alkalmazható. Tervezéskor hagyjon helyet a szellőzésnek és a hozzáférésnek. Később párhuzamos szekrénnyel is bővíthető a rendszer, ha azonos sorozatú egységeket használ, kiegyenlíti a kábeleket, és megosztott kommunikációt biztosít; egyes régebbi firmware-verziók kalibrálás nélkül nem kezelik együtt az új és a régi egységeket.

Mennyibe kerül, és mennyi a szállítás?

Akciós ár: 1569,99 € (2250,00 € helyett). Ingyenes szállítás, feldolgozás 1–3 nap + szállítás 2–7 nap, 30 napos visszaküldési lehetőség. Ár: 1569,99 EUR a 2250,00 EUR ajánlott fogyasztói ár helyett, ingyenes szállítás Csehország területén, feldolgozás 1–3 nap, szállítás 2–7 nap, a kézbesítéstől számított 30 napos visszaküldési lehetőség; a visszaküldés postaköltségét a vevő fizeti. Az 1569,99 EUR-os akciós ár készleten lévő termékekre érvényes 2026-10-15-től; ingyenes szállítás Csehország területén, postaköltség 0 EUR, feldolgozás 1–3 nap, szállítás 2–7 nap, a kézbesítéstől számított 30 napos visszaküldési lehetőség.

Hogyan működik a BMS?

A beépített BMS védi a cellákat a túltöltéstől, a túlzott lemerüléstől, a rövidzárlattól és a túlmelegedéstől, valamint kiegyenlíti az egyes cellák feszültségét. A beépített BMS felügyeli a túltöltést, az alultöltést, a túlterhelést, a rövidzárlatot és a hőmérsékletet; a kör alakú LCD kijelzőn látható a SoC, az áramerősség és a feszültség. Az akkumulátornak nincs saját AC-aljzata és mobilalkalmazása. A BMS automatikusan védi a cellákat, de nem helyettesíti az inverter megfelelő töltési profilját; az LCD alkalmazás nélkül biztosít áttekintést. Minden vezérlést és az energiaáramlás irányítását a csatlakoztatott hibrid inverter végzi.

Útmutatók és összehasonlítások