51.2V16S1P100Ah5120Wh5.12kWh50A2560W5120WCAN849.99 EUR
GSIKE FixWall 51,2V 100Ah vs LiTime, Pylontech, Redodo: vergelijking van 48 V-5 kWh-batterijen in 2026
Vergelijking: de GSIKE FixWall 51,2 V 100Ah is een slanke, aan de muur gemonteerde LiFePO4-thuisbatterij uit de 48 V-klasse: 16S1P, 100 Ah, 5120 Wh, oftewel 5,12 kWh, nominaal 50 A, dus continu 2560 W, maximaal 100 A, dus kortstondig 5120 W, bedrijfsspanning van 43,2 tot 58,4 V, eindspanning 58,4 V, 6000 cycli bij 80% DoD, IP54, 44 kg, 640 × 428 × 160 mm, RS232, RS485 en CAN, en maximaal 16 units parallel, samen tot 81,92 kWh. Het is een batterij, geen omvormer, en wordt aangesloten op een aparte hybride 48 V-omvormer. In deze vergelijking wordt GSIKE naast de belangrijkste concurrenten in de 48 V-5 kWh-klasse gezet; de prijzen zijn geldig op 14 oktober 2026.
Aanbieding bekijken (€ 849,99)Vergelijking: de GSIKE FixWall 51,2 V 100Ah is een slanke, aan de muur gemonteerde LiFePO4-thuisbatterij uit de 48 V-klasse: 16S1P, 100 Ah, 5120 Wh, oftewel 5,12 kWh, nominaal 50 A, dus continu 2560 W, maximaal 100 A, dus kortstondig 5120 W, bedrijfsspanning van 43,2 tot 58,4 V, eindspanning 58,4 V, 6000 cycli bij 80% DoD, IP54, 44 kg, 640 × 428 × 160 mm, RS232, RS485 en CAN, en maximaal 16 units parallel, samen tot 81,92 kWh. Het is een batterij, geen omvormer, en wordt aangesloten op een aparte hybride 48 V-omvormer. In deze vergelijking wordt GSIKE naast de belangrijkste concurrenten in de 48 V-5 kWh-klasse gezet; de prijzen zijn geldig op 14 oktober 2026.



Een directe vergelijking is zinvol, omdat elke concurrent dezelfde hoeveelheid energie biedt: 48 V-klasse, 5 kWh, LiFePO4. De verschillen zitten in de vorm, CAN-, RS485-, Bluetooth- en wifi-communicatie, de prijs en de ingebouwde bewaking.
Pylontech heeft een goede reputatie, omdat het met vrijwel alle hybride omvormers communiceert zonder langdurige configuratie. De US5000 is al jaren op de markt, wordt door veel installateurs geplaatst en is met € 718,56 zelfs goedkoper dan GSIKE. Het compromis: 4,8 kWh in plaats van 5,12 en een rekmodel in plaats van wandmontage.
LiTime vraagt voor dezelfde 5,12 kWh-rek € 1.199,99, dus € 350 meer dan GSIKE. Redodo is ongeveer even duur, maar biedt een Bluetooth-app. GSIKE onderscheidt zich met wandmontage, een rond lcd-scherm en een lagere aanschafprijs.
ECO-WORTHY en Renogy bedienen niches: de Cubix100 is een 3U-rekmodel met Bluetooth en wifi, de Renogy 48 V 50Ah is verwarmd voor koude ruimtes. Geen van beide is een directe vervanger voor een wandmodel, maar ze laten zien waarop GSIKE bewust bespaart: een app, monitoring en verwarming.
Cijfers als uitgangspunt
| Belasting | Voorbeeld | Gebruiksduur (5120 Wh) |
|---|---|---|
| 300 W | led, router, koelkast | 17,1 h |
| 500 W | basisverbruik 's nachts | 10,2 h |
| 1000 W | gemiddelde belasting | 5,12 h |
| 2000 W | zwaardere basisbehoeften | 2,56 h |
| 2560 W | nominaal continu (50 A) | 2,0 h |
| 3000 W | korte tijd | 1,7 h |
| 5120 W | max. piek (100 A) | 1,0 h |
| eenheden | spanning | energie | taak |
|---|---|---|---|
| 1 | 51,2 V | 5,12 kWh | start |
| 2 | 51,2 V | 10,24 kWh | nacht |
| 4 | 51,2 V | 20,48 kWh | enkele dagen |
| 8 | 51,2 V | 40,96 kWh | gedeeltelijke stroomuitval |
| 16 | 51,2 V | 81,92 kWh | maximaal |
GSIKE versus Pylontech US5000
Pylontech is ongeveer 130 euro goedkoper, met een prijs van 718,56 euro (stand van zaken op 14 oktober 2026), maar heeft slechts 4,8 kWh en is een rekmodel. GSIKE biedt 5,12 kWh, een wandbeugel en een rond lcd-scherm. Toch kiezen veel mensen voor Pylontech vanwege de bewezen CAN-compatibiliteit.
GSIKE versus LiTime 48 V 100Ah
LiTime vraagt 1 199,99 euro voor hetzelfde rekmodel van 5,12 kWh, dus 350 euro meer. Beide gebruiken 16S-LiFePO4 met 6000 cycli; GSIKE wordt bovendien geleverd met wandmontage en gratis verzending.
GSIKE versus Redodo 48 V 100Ah
Redodo kost ongeveer evenveel, zo'n 855,59 euro, maar biedt een Bluetooth-app. GSIKE scoort met wandmontage en een lagere actieprijs.
GSIKE versus ECO-WORTHY en Renogy
De Cubix100 is een 3U-rekmodel met wifi, maar duurder - 1 009,99 euro; de Renogy 48 V 50Ah is verwarmd, maar heeft slechts 2,56 kWh. Geen van beide is een directe vervanger voor een wandmodel; ze bedienen een niche.
Voor wie is deze accu bedoeld
Of het nu gaat om eigen verbruik, stroomuitval, een vakantiehuisje of een mobiele installatie: een aan de muur hangende accu van 5,12 kWh vervangt meerdere zware loodaccu's door één onderhoudsvrij apparaat. Vergeleken met 150 kg lood maakt 44 kg het juist mogelijk om de accu aan de muur te hangen.
Na een stroomuitval schakelt de accu automatisch in via een hybride omvormer; oudere modellen moet je handmatig opstarten. Controleer vóór aankoop of het apparaat het profiel 51,2 V LiFePO4 met een eindspanning van 58,4 V ondersteunt.
De IP54-beschermingsgraad is bestand tegen stof en spatwater, maar niet waterdicht. Een droge garage of kelder is geen probleem, maar een douche of een volledig buiten gelegen, overdekte plek wel.
Voor de kabeldoorsnede geldt: hoe langer de kabel tussen de accu en de omvormer, hoe dikker die moet zijn om het spanningsverlies onder één procent te houden. Bij 50 A en vijf meter volstaat 25 mm²; bij grotere afstanden neemt de doorsnede toe.
Een hoofdschakelaar of zekering tussen de accu en de omvormer is verplicht. Die beschermt de kabel tegen kortsluiting en maakt veilig onderhoud mogelijk.
Het ronde lcd-scherm toont de spanning, laadstroom en capaciteit. De omvormer zorgt voor een voortdurend beeld op je telefoon als die het RS485- of CAN-signaal naar het netwerk streamt; de eenheid zelf heeft geen eigen app.
Wie een warmtepomp of elektrische verwarming gebruikt, heeft duidelijk meer accucapaciteit nodig dan voor verlichting en een koelkast. Deze verbruikers trekken enkele kilowatts en zijn vaak de reden waarom één accu van 5 kWh niet volstaat.
In de zomer laadt de accu vaak sneller op doordat er meer zon is; de winter is de echte test. Een dimensionering die ook in de winter volstaat, werkt in de zomer nog beter, omdat de laadcycli dan milder zijn.
Per kilowattuur kost GSIKE ongeveer 166 euro, Pylontech ongeveer 150 euro (maar met een kleinere capaciteit) en gewone, onbekende producten minder dan 100 euro, zonder service. Een vergelijking helpt je het hele pakket in perspectief te zien.
De hoogte van de subsidie hangt af van de regio en het moment; de steun voor een thuisaccu verschilt. Een korting van 300 tot 500 euro op een accu van 5 kWh is reëel; vraag het na bij de verkoper voordat je koopt.
Een elektriciteitsmeter of hybride omvormer registreert het verbruik. Wie een maand lang meet, weet precies hoeveel kWh er 's avonds zonder zon nodig is en hoeft het benodigde accuformaat niet te schatten.
LiFePO4 is veiliger dan lood: er is geen zuur, geen explosief gas en geen lekkage. De unit hangt weliswaar aan de muur en moet tegen stoten en direct contact met water worden beschermd, zoals de IP54-classificatie voorschrijft.
Wie eenmaal begrijpt dat een accu uit de 48V-klasse op zichzelf staat, haalt die niet meer door elkaar met een omvormer. De accu slaat alleen gelijkstroom op; een aparte hybride omvormer zet die om in wisselstroom voor thuis. Samen vormen ze een systeem dat niet zonder beide onderdelen werkt.
Een veelgemaakte installatiefout is de aanname dat een grotere accu altijd beter is. In werkelijkheid wordt een overgedimensioneerde accu zelden volledig opgeladen en levert fijnmazig cyclisch gebruik steeds minder extra voordeel op. De beste plek is waar de accu eenmaal per dag wordt opgeladen en 's avonds en 's nachts wordt ontladen.
De terugleverprijs en de prijs die een huishouden voor stroom betaalt, bepalen de terugverdientijd. Op de Slowaakse markt is het verschil tussen de huishoudelijke stroomprijs en de terugleverprijs het voordeel waardoor de accu zich binnen tien jaar terugbetaalt.
De winter in Midden-Europa vormt een bijzondere uitdaging: korte dagen en weinig zon betekenen dat de accu enkele dagen gedeeltelijk leeg kan blijven. Dat is geen technisch probleem, maar wel een signaal voor de planning - als de accu vaak tussen 40 en 90 procent zit, houdt juist dit gezonde laad- en ontlaadbereik de cellen lang in goede conditie.
Een onderschat voordeel van een accu aan de muur is de toegankelijkheid: je kunt het lcd-scherm en de aansluitklemmen controleren zonder te bukken en zonder een vloerkast te openen. Het lijkt misschien onbelangrijk, maar na een jaar verloopt elke visuele controle sneller en prettiger.
Voor wie gewend is alles op de telefoon te volgen, kan het ronde lcd-scherm als een beperking aanvoelen. In werkelijkheid is het juist een stabielere oplossing dat je de spanning en het laadniveau altijd aan de muur kunt zien, ook als je je telefoon kwijtraakt of de omvormerapp niet werkt.
Een thuisaccu heeft niet het grootst mogelijke blok nodig: 5 kWh is een verstandig begin en met de 51,2 V-bus kun je later uitbreiden. Die flexibiliteit is juist het grootste praktische voordeel van GSIKE ten opzichte van een gesloten vloermodel, waarvan je de capaciteit later niet kunt aanpassen.
Het installatiesucces hangt grotendeels af van de vraag of je de omvormer instelt voordat je de unit bestelt. Als je al weet welke hybride omvormer je gaat gebruiken, kun je vóór aankoop controleren of die het 51,2 V LiFePO4-profiel met een eindspanning van 58,4 V ondersteunt. Anders blijkt dat de accu wel aan de muur past, maar dat de omvormer hem niet volledig oplaadt. Dat is de meest voorkomende reden waarom een verder goede accu de gebruiker teleurstelt.
Een uitgebreide verdieping over dimensionering, spanning en levensduur
De vraag hoe groot een batterij moet zijn, kun je ook beantwoorden aan de hand van het vermogen van de zonnepanelen. Een systeem van 5 kWp produceert op een goede zomerdag ongeveer 25 kWh, maar op een slechte winterdag vaak slechts 3 à 5 kWh. Een batterij van 5 kWh kan het overschot op een goede dag goed opnemen en overbrugt een korte winterdag. Belangrijk: 5 kWh is geschikt voor 3 à 5 kWp aan zonnepanelen op het dak; boven 10 kWp plan je 10 à 20 kWh.
De meeste huishoudens onderschatten het nachtelijke verbruik. Een koelkast verbruikt in 24 uur 0,5 à 1 kWh, een router en ledverlichting nog eens 0,5 kWh, en de ketelregeling en laders nog eens 0,5 kWh. Samen is dat 's nachts 2 à 3 kWh, nog voordat je ook maar iets anders op de batterij aansluit.
Het verschil tussen eigen verbruik en noodstroom wordt vaak verkeerd begrepen. Eigen verbruik betekent dat de batterij overdag als buffer werkt tussen de zonne-energieproductie en het verbruik van het huishouden. Bij een stroomstoring neemt het systeem de stroomvoorziening van het hele huishouden of een deel ervan over. Voor noodstroom heb je een hybride omvormer met een omschakelrelais nodig, niet alleen een lader.
Een busspanning van 48 V is gangbaar in huishoudelijke systemen, omdat de stromen bij een vermogen van 2 à 5 kW nog aanvaardbaar zijn. Een systeem van 24 V trekt bij 5 kW al meer dan 200 A; daarvoor zijn dikkere kabels en duurdere zekeringen nodig. 48 V is een compromis tussen veiligheid, efficiëntie en bekabelingskosten.
Een veelgehoord bezwaar tegen LiFePO4 is dat het duurder is dan lood. Maar als je de kosten per kilowattuur over de levensduur berekent, ligt het andersom: lood gaat 500 à 1000 cycli mee, LiFePO4 6000. Over tien jaar is de lithiumbatterij per verbruikte kWh veel goedkoper, hoewel de aanschafprijs hoger is.
Wie een oude loodaccu vervangt, merkt vaak dat de bruikbare capaciteit aanzienlijk groter is. Een loodaccu kun je maar tot 50 procent benutten voordat die snel veroudert; LiFePO4 kan tot 80 procent aan. Een LiFePO4-batterij van 5 kWh vervangt dus ongeveer 10 kWh aan loodaccu's, met de helft van het gewicht en zonder zuur.
Bij een hybride omvormer is de instelling de belangrijkste factor voor succes. Als die per ongeluk op het profiel voor 24 V of lood staat, laadt de batterij niet volledig op of wordt er met een te hoge spanning geladen, waardoor de BMS beschadigd raakt. Daarom moet je bij de eerste ingebruikname controleren of het juiste profiel is ingesteld: 51,2 V LiFePO4 met een eindspanning van 58,4 V.
Voor de levensduur is de laadstroom belangrijk. Wie voortdurend met 100 A laadt en ontlaadt, komt dicht bij de specificatielimiet en de batterij veroudert sneller. Bij normaal gebruik met 30 à 50 A, oftewel de nominale stroom, blijven de cellen binnen een veilige zone en is een levensduur van tien jaar haalbaar.
Bij wandmontage is er een onderschat veiligheidsvoordeel: de unit hangt hoog, buiten bereik van kinderen en huisdieren, en staat niet op de vloer, waar een waterlek alles onder water zou zetten. De convectie tussen de unit en de muur wordt gewaarborgd door een tussenruimte van 5 cm.
Voor huurders is een aan de muur hangende batterij een goede keuze, omdat die kan worden gedemonteerd en meegenomen bij een verhuizing, zonder permanente aanpassingen aan het gebouw. Bij een vloermodel of een batterij in de kelder is latere montage lastiger en blijft die vaak achter bij verkoop.
Vergeleken met een systeem zonder batterij bespaart eigen verbruik vooral op de dure dag- en nachttarieven. De terugleverprijs in Europa is gedaald tot 6 à 10 cent, terwijl huishoudens 30 à 40 cent betalen. Dit voordeel maakt de batterij rendabel.
Een accu van 5 kWh en een hybride omvormer van 5 kW vormen een standaardconfiguratie voor de meeste installaties van 3 tot 5 kWp. Wie later uitbreidt naar 10 kWh, hangt eenvoudig een tweede GSIKE parallel op, zonder het profiel van de omvormer te wijzigen. Je hoeft alleen de adressen voor de parallelle aansluiting in te stellen.
De montagekosten bestaan uit drie delen: de accu zelf, de omvormer en de arbeidskosten. De meeste huishoudens onderschatten de arbeidskosten, maar het uurloon van een ervaren elektricien en de benodigde tijd kosten vaak evenveel als de accu zelf. Daarom is eenvoudige wandmontage een concurrentievoordeel: sneller en goedkoper te installeren dan een zwaar vloermodel.
Wie de accu buiten of in een vakantiehuis wil gebruiken, moet er rekening mee houden dat IP54 niet waterdicht is. De accu moet op een droge, overdekte plek staan, waar regen en sneeuw er niet bij kunnen. Bovendien is laden bij temperaturen onder nul niet toegestaan. Zet de accu daarom in de winter binnen of voorzie hem van externe verwarming.
De sleutel tot een lange levensduur is eenvoudig: laad de accu niet elke dag volledig op. Elke keer dat je de accu tot 10 procent ontlaadt, lever je meer levensduur in dan het oplevert. Door het laadniveau tussen 40 en 90 procent te houden, haalt dezelfde cel twee- tot driemaal zoveel cycli. Dat maakt een levensduur van tien jaar realistisch.
Techniek in detail: ontladingsdiepte, rendement, temperatuur, parallelle aansluiting
Ontladingsdiepte en levensduur: 6000 cycli bij 80 % DoD en 25 graden. Bij voorzichtig gebruik, tussen 40 en 90 procent, gaat de accu duidelijk langer mee; dagelijks ontladen tot 10 procent zit tegen de ondergrens van de schaal. Plan liever één extra eenheid dan elke nacht elke eenheid volledig te ontladen.
Rendement en cyclus: de cel haalt 95 tot 98 procent rendement, maar via het BMS, de omvormer en de bekabeling daalt het totale rendement naar 88 tot 92 procent. Met dagelijks 5 kWh 's avonds krijg je ongeveer 4,5 kWh uit het stopcontact. Houd bij het dimensioneren rekening met dit verlies.
Temperatuur en afvoer van belasting: de accu is geschikt voor een bereik van -10 tot +50 graden, maar de beste levensduur wordt bereikt tussen 15 en 25 graden. Aanhoudende hitte boven 40 graden veroudert de cellen en kou verlaagt de capaciteit; laden bij vorst zonder verwarming is verboden.
Parallelle aansluiting en BMS: meerdere blokken communiceren via een gedeelde RS485-poort, waarbij elk blok zijn eigen laadstroom regelt. Hetzelfde model, een vergelijkbaar laadniveau en het juiste DIP-adres zijn belangrijk; de totale capaciteit wordt bepaald door de zwakste cel in de keten.
Ingebruikname en onderhoud: na de montage wordt het BMS ingeschakeld, start de omvormer en wordt het lcd-scherm gecontroleerd. Jaarlijks onderhoud houdt een visuele controle van de klemmen en ventilatieopeningen in; er is geen zuur en geen vereffeningslading zoals bij loodaccu's.
Garantie en verzending: drie jaar garantie bij een verwachte levensduur van ongeveer tien jaar. In de doos zitten een wandbeugel, pluggen, een voedingskabel, een communicatiekabel en een handleiding. Gratis verzending, verwerking binnen 1 tot 3 dagen, transport binnen 2 tot 7 dagen en 30 dagen retourrecht.
Na de montage beperkt het onderhoud zich tot een jaarlijkse controle van de klemmen en ventilatieopeningen; het BMS brengt de cellen automatisch in balans. Er is geen zuur en geen vereffening zoals bij loodaccu's.
Conclusie
Wie de vorige alinea’s heeft gelezen, kent de drie belangrijkste zaken: de bruikbare capaciteit, niet de nominale, het continue vermogen, niet het piekvermogen, en de juiste instelling van 51,2 V in de omvormer. S met deze drie waarden kan elk aanbod - of het nu van GSIKE, Pylontech, LiTime of een onbekend merk is - binnen enkele minuten worden beoordeeld.
De GSIKE FixWall vult bewust het segment van wandaccu's rond 5 kWh: er zijn geen app of verwarming, zodat de prijs onder de 900 euro blijft, en je krijgt meerdere jaren service van de verkoper, gratis verzending en 30 dagen retourrecht.
Op de lange termijn levert niet de montage zelf winst op, maar het verschil tussen eigen verbruik en stroomafname van het net. Bij 30 tot 40 cent voor huishoudens en 6 tot 10 cent voor teruglevering is het voordeel voldoende om een accu van 5 kWh binnen tien jaar terug te verdienen.
Ongeacht het gekozen model geldt: de beste investering is een realistische dimensionering. Een iets grotere, licht gebruikte accu gaat langer mee dan een kleine die je elke dag diep ontlaadt. Dat is de belangrijkste les uit alle tabellen en vergelijkingen.
Wie twijfelt tussen één of twee units, begint met één en breidt later uit: met de 51,2V-bus kun je parallel uitbreiden zonder het profiel te wijzigen, en een nieuwe unit ophangen - vastklikken, verbinden en het adres instellen. Zo voorkom je dat je vanaf het begin te veel capaciteit aanschaft.
Tot slot de montage in de praktijk: laat de aansluiting op het elektriciteitsnet door een elektricien uitvoeren, maar twee mensen kunnen de wandbeugel en de DC-kabel zonder problemen monteren. Een nette, horizontale montage en het juiste ingestelde profiel van 58,4 V bepalen uiteindelijk of de accu de beloofde 6000 cycli haalt.
Kiezen voor GSIKE betekent in de eerste plaats kiezen voor een betrouwbaar, onderhoudsvrij wandblok van 5 kWh voor een aantrekkelijke prijs, zonder onnodige app- of verwarmingsfuncties die je anders toch niet zou gebruiken en die de prijs alleen maar zouden verhogen. Wie deze functies wil, kiest bewust voor een duurdere concurrent.
Anders gezegd: voor de Slowaakse markt is dit de meest directe manier om van een lege kelder of ongebruikte muur naar een energie-onafhankelijk systeem te gaan - op voorwaarde dat je de 44 kg stevig ophangt en de omvormer het juiste profiel gebruikt.
Eindoordeel: Pylontech blijft de maatstaf voor compatibiliteit; GSIKE is de beste keuze voor een wandgemonteerde accu van 5 kWh onder de 900 euro. Kortom: GSIKE FixWall 51,2 V 100Ah = 5,12 kWh aan de muur voor 849,99 euro, 6000 cycli, RS485/CAN, tot 16 units parallel.
Veelgestelde vragen
GSIKE 51,2V 100Ah LiFePO4-accu met BMS (FixWall 5.0 / FlxWall 5.0, model GSK-51.2V-100AH) is een dunne, aan de muur gemonteerde thuisaccu uit de 48V-klasse: 16 in serie geschakelde cellen van 3,2 V (16S1P) leveren 51,2 V en 100 Ah = 5120 Wh = 5,12 kWh; de slimme BMS levert een nominaal continu vermogen van 2560 W bij 50 A en een maximaal vermogen van 5120 W bij 100 A gedurende korte tijd, met RS232/RS485/CAN-poorten voor een afzonderlijke 48V-hybrideomvormer, 6000 cycli bij 80% DoD, IP54-behuizing en een gewicht van 44 kg - in Slowakije voor 849,99 euro in plaats van 1 250 euro, met gratis verzending en 30 dagen retourrecht.
5120 Wh / 5,12 kWh 51,2 V / klasse 48 V 16S1P 2560 W nominaal (50 A) 5120 W max. (100 A) 6000 cycli @80% DoD RS232 / RS485 / CAN 58,4 V opladen IP54 wandmontage rond LCD tot 81,92 kWh
De gebruiksduur bereken je door 5120 Wh te delen door het wattage van de betreffende belasting, voordat je rekening houdt met de verliezen van ongeveer 10% van de hybride omvormer. 2560 W is het nominale vermogen bij 50 A en dient dus als richtwaarde voor de planning; vermogen boven die waarde is slechts kortstondig beschikbaar (100 A) en verkort de levensduur bij langdurig gebruik.
Omdat de batterij al tot de 48V-klasse behoort, kan het systeem alleen parallel worden uitgebreid: de spanning blijft 51,2 V, terwijl het aantal ampère-uren toeneemt. Sluit voor een omvormer van 5 kW of autonomie van meerdere dagen extra identieke units aan via de gedeelde RS485-poort, niet in serie.
5120 Wh is de waarde bij een volledig opgeladen batterij; de BMS laat immers een kleine veiligheidsmarge voor de cellen, waardoor de bruikbare energie doorgaans 4,5 tot 5,0 kWh bedraagt. Na het eigen verbruik en de verliezen van de omvormer blijft er 's avonds ongeveer 4,0 tot 4,5 kWh wisselstroom over. Houd daar rekening mee, niet met de geadverteerde 5,12 kWh.
In de praktijk betekent dit dat één unit van 5,12 kWh uitstekend voorziet in de nachtelijke behoefte van een gemiddeld Slowaaks huishouden: de verlichting, koelkast, router en telefoonladers blijven werken, zelfs als het elektriciteitsnet uitvalt. Als je tijdens een stroomstoring het hele huis van stroom wilt voorzien of meerdere dagen autonoom wilt zijn, heb je twee of vier parallel geschakelde units nodig. Het voordeel is dat je het systeem geleidelijk kunt uitbreiden, in plaats van meteen een veel te grote en dure oplossing te kopen.
Een ander onderwerp dat vaak aan bod komt, zijn de winterse omstandigheden. In het Slowaakse klimaat is het verstandig om de batterij binnen te plaatsen, bijvoorbeeld in de kelder, hal of technische ruimte, waar de temperatuur boven nul blijft. Als je de batterij wilt gebruiken in een vakantiehuisje dat in de winter niet wordt verwarmd, houd er dan rekening mee dat ze niet oplaadt bij temperaturen onder nul. Zet de batterij in dat geval in de winter binnen of voorzie haar van een aparte externe verwarming. Een exemplaar van 44 kg dat aan de muur hangt, zet je nu eenmaal gemakkelijker binnen dan een vloerkast van 150 kg.
Tot slot is het goed om eraan te herinneren dat het werkelijke vermogen van de batterij ook afhangt van de bekabeling en de aansluitingen. Een te dunne of lange kabel tussen de batterij en de omvormer veroorzaakt spanningsverlies, waardoor het bruikbare vermogen afneemt. Gebruik bij de installatie daarom een kabel met voldoende dikke aders en houd de afstand zo kort mogelijk. Deze kleine keuzes hebben verrassend veel invloed op hoe lang de batterij na één keer opladen huishoudelijke apparaten van stroom kan voorzien.
In de technische ruimte naast de ketel en de verdeelkast regelt hij de ketel en voorziet hij bij stroomuitval in de basisbehoeften; een constante temperatuur van 15-20 °C verlengt de levensduur van de cellen aanzienlijk.
De batterij en de aangesloten hybride omvormer van 48 V staan vlak naast elkaar en zijn verbonden met een dikke DC-kabel; de omvormer is een apart apparaat dat de eindspanning van 58,4 V pas via RS485 of CAN begrijpt.
Hij voorziet 's nachts de verlichting, router en koelkast van stroom; één unit dekt gemakkelijk de nachtelijke basisbehoefte van een huishouden met één of twee personen, en met extra units is hij uit te breiden tot een hele dag zonder netstroom.
Hij slaat het zonne-energieoverschot van de middag op voor de avond en vermindert het stroomverbruik van het net dankzij eigen verbruik; bij 30-40 cent per kWh verdient de accu van 5 kWh zich binnen tien jaar terug in bespaarde euro's.
De spierwitte hal past bij een zichtbare powerwall-installatie in een licht, modern appartement zonder garage en ziet eruit als een gewoon huishoudelijk apparaat, niet als een loden blok in de kelder.
Aan de blokhutmuur van het chalet slaat hij zonne-energie op voor verlichting en apparaten na zonsondergang; het ronde lcd-scherm toont de laadstatus en doordat hij geen zuur en ventilator bevat, werkt hij volledig stil, zelfs in de slaapkamer.
Twee units naast elkaar leveren 10,24 kWh op dezelfde 51,2 V-bus via een gedeelde RS485-poort; de schaal van de parallelle aansluiting loopt op tot vier, acht en zestien units = 81,92 kWh, nooit in serie.
Dit zijn de vijf juiste officiële foto's (hoofdeenheid van voren). Twee promotiefoto's zijn bewust weggelaten: op de ene staat het grotere staande model van 300 Ah, de andere vermeldt een onjuist gewicht en onjuiste afmetingen voor dit product - die cijfers vermelden we niet op deze pagina.
We vermelden klantbeoordelingen letterlijk, precies zoals ze zijn ingediend - zelfs de twee 4-sterrenbeoordelingen van Luka Schneider en Thomas Müller zijn ongewijzigd gebleven, omdat eerlijke kritische opmerkingen de aankoop geloofwaardiger maken. Dit aanbod heeft geen foto's van kopers, dus we tonen die niet - de beoordelingen spreken voor zich. De verdeling is 11 vijfsterren- en 2 viersterrenbeoordelingen, met een gemiddelde van 4,846, afgerond 4,85. De meeste beoordelingen noemen gebruik in een camper, op een chalet en bij een gedeeltelijke stroomstoring thuis; open vragen over de aansluiting op een hybride omvormer beantwoorden we in de onderstaande handleidingen.
We gebruiken hem in onze camper voor verlichting, een koelkast en het opladen van elektronica. De capaciteit is absoluut de belangrijkste reden waarom ik deze heb gekozen.
We hebben dit vooral voor onze camper gekocht en het werkt tot nu toe uitstekend. De capaciteit van 48 V en 100 Ah levert ruim voldoende stroom voor verlichting, kleine apparaten en het opladen van onze apparaten tijdens weekendtrips.
We gebruiken dit met een omvormer om meerdere huishoudelijke apparaten van stroom te voorzien. Het is betrouwbaar en de grote capaciteit is precies wat we nodig hadden.
Dit is een erg nuttige aanvulling op onze kampeeruitrusting geweest. We kunnen meerdere apparaten tegelijk gebruiken zonder ons voortdurend zorgen te maken dat de accu bijna leeg is.
Ik gebruik dit met een zonnestroomsysteem in mijn hut. De accu houdt zich goed en levert genoeg opgeslagen energie om de avond en nacht door te komen.
Ik heb dit gekocht als onderdeel van mijn back-upsysteem voor thuis. Het werkt goed met mijn omvormer en geeft me wat gemoedsrust wanneer de stroom uitvalt.
Ik heb dit geïnstalleerd in een kleine off-gridhut. Het biedt genoeg opslag voor ons normale dagelijkse verbruik en werkt goed samen met de zonnepanelen.
Ik heb dit vooral voor het kamperen gekocht, maar ik gebruik het nu ook thuis. Het is fijn om een back-upstroombron te hebben wanneer ik meerdere apparaten moet opladen.
De capaciteit van 4,8 kWh maakt een merkbaar verschil ten opzichte van de kleinere stroomstations die ik eerder heb gebruikt. Hij is vooral handig als we een paar dagen geen walstroom hebben.
Dat hangt af van het gebruik. Voor noodstroom 's nachts - koelkast, ledverlichting, router en verwarmingsregeling bij 0,5 tot 1,5 kW - is één unit van 5,12 kWh ruim voldoende voor één nacht. Voor een hogere belasting, bewolkte dagen of een heel huis kun je units parallel schakelen: twee leveren 10,24 kWh, vier 20,48 kWh en je kunt uitbreiden tot zestien units met 81,92 kWh.
Niet continu. Deze accu is geschikt voor een continu vermogen van 2560 W (50 A); 5120 W (100 A) is een kortstondige piek, geen continu vermogen. Eén unit van 5,12 kWh is te klein voor continu gebruik met een omvormer van 5 kW, maar kan korte pieken wel aan. Reken op ongeveer 2,56 kW continu vermogen per unit en voeg indien nodig parallel geschakelde units toe.
Gebruik de ingebouwde RS232- / RS485-poorten (9600 baud, gedeelde RS485-bus) / CAN-BUS (500 kbps) voor een gangbare 48V-hybride omvormer. Stel vóór gebruik het accuprofiel in op 51,2V LiFePO4, met een eindspanning van 58,4 V en een ondergrens van 43,2 V. Dit is een accu, geen omvormer - hij heeft geen eigen wisselstroomuitgang - en naast het ronde lcd-scherm is er ook geen mobiele app.
Je hebt een laadprofiel nodig voor 16 LiFePO4-cellen, met een eindspanning van 58,4 V en een ontlaadgrens van 43,2 V. Met een gewone 48V-lader zonder nauwkeurige eindspanning wordt de accu niet volledig opgeladen; een 12V- of 24V-lader is helemaal niet geschikt. Controleer voor aankoop of je lader of omvormer 58,4 V aankan.
Nee. Dit is al een accu van de 48V-klasse (51,2 V), dus uitbreiding gebeurt uitsluitend parallel - nooit in serie. Bij parallelschakeling blijft de bus op 51,2 V en neemt de capaciteit toe: één unit 5,12 kWh, twee 10,24, vier 20,48, acht 40,96 en zestien 81,92 kWh. Een configuratie van de 102V-klasse is niet mogelijk.
De gepubliceerde tabel en foto's ondersteunen maximaal 16 parallel geschakelde units, oftewel 51,2 V × 1600 Ah = 81,92 kWh. In één tekst staat een lager aantal; we gaan uit van de tabel en foto's en raden aan de exacte limiet voor parallel schakelen bij de verkoper te controleren. Gebruik identieke units met vrijwel dezelfde laadtoestand en verbind ze in serie via de gedeelde RS485-poort.
We raden een dragende muur aan, met de meegeleverde stalen beugel (~409,5 × 322 mm) en pluggen die in beton zijn verankerd. Laat de installatie vanwege het gewicht van 44 kg door twee personen uitvoeren. Laat rondom de unit ruimte vrij en zorg dat het aansluitklemmenkapje bereikbaar blijft. Volg bij de installatie de handleiding en houd rekening met de kabels - hang de accu niet alleen aan gipsplaat op.
Werkt van -10 °C tot +50 °C. Je kunt de accu het beste bewaren bij 0 tot 35 °C. De beschermingsgraad is IP54, dus hij is geschikt voor binnen of overdekte plaatsen. De accu heeft geen interne verwarming, daarom is opladen bij vorst onder 0 °C niet toegestaan - daarvoor is aparte verwarming of een model met verwarming nodig. Op één instructieblad staan afwijkende temperaturen; ga uit van de gebruikelijke praktijk voor LiFePO4 (niet opladen onder 0 °C zonder verwarming) en controleer de grenswaarde bij de verkoper.
Volgens de tabel: bij 300 W ongeveer 17 uur, bij 500 W ongeveer 10 uur, bij 1000 W ongeveer 5 uur en bij het nominale vermogen van 2560 W 2 uur. De typische nachtelijke belasting - koelkast, verlichting, router en ketelregeling - is in de praktijk 0,5 tot 1,5 kW, dus één apparaat biedt comfortabel genoeg back-up voor de nacht; houd rekening met ongeveer 10% verlies in de omvormer en voeg voor een langere autonomie parallelle apparaten toe.
In de doos zitten een muurbeugel, pluggen, een voedingskabel, een communicatiekabel en een handleiding. Met een prijs van € 849,99 (in plaats van 1.250) is hij goedkoper dan de LiTime 48 V 100Ah (€ 1.199,99) en de ECO-WORTHY Cubix100 (€ 1.009,99), ongeveer even duur als de Redodo (~€ 855,59), maar iets duurder dan de gevestigde Pylontech US5000 4,8 kWh (~€ 718) - GSIKE pocht met iets meer bruikbare energie (5,12 tegenover 4,8 kWh), een eigen muurbeugel, een rond lcd-scherm en 30 dagen bedenktijd, terwijl Pylontech een langere geschiedenis van compatibiliteit met omvormers heeft.
Kabels en zekeringen worden vaak onderschat, maar zijn cruciaal voor een veilige installatie. Bij een lage batterijspanning is de stroomsterkte hoog. Daarom moeten de draden kort, dik en afgestemd zijn op de stroomsterkte en de lengte, zodat spanningsverlies en opwarming binnen de normen blijven. Gebruik bij elke beveiligingsgrens (batterij, zonnepanelen, uitgang) een zekering met de juiste waarde en scheidingsschakelaars; een te dunne draad kan oververhit raken en de zekering beschermt tegen kortsluiting en brand.
Het aansluiten van de omvormer op het elektriciteitsnet en de generator vereist een nauwkeurige werkwijze en aansluitvolgorde. Schakel altijd eerst de ingangscircuits uit en beveilig ze, sluit daarna de batterij, de zonnepanelen en het wisselstroomcircuit aan en stel ten slotte het laadprofiel en de parameters in. Controleer bij een stroomstoring en tijdens back-upgebruik de zuiverheid van de uitgangssinusgolf en de omschakeltijd; gevoelige elektronica, computers en netwerkapparatuur vereisen een stabiele voeding zonder schommelingen. Laat alle werkzaamheden controleren door een gekwalificeerde elektricien als ze buiten uw deskundigheid vallen.
Met wifi en monitoring kunt u de spanning, het vermogen, de laadstroom en de batterijstatus rechtstreeks op uw telefoon of computer volgen. De app toont de dagelijkse opbrengst, het verbruik en de geschiedenis, zodat u overbelasting of een defecte cel kunt opsporen voordat er een storing optreedt. Overdag zonder batterij werken is praktisch als de zon schijnt, maar 's nachts en voor continue back-up is een batterijvoorraad nodig; met monitoring kunt u zien wanneer het systeem alleen op zonne-energie werkt en wanneer het de batterij gebruikt.
Onderhoud verlengt de levensduur van het apparaat: controleer regelmatig of de klemmen goed vastzitten, of de ventilatie schoon is en de koeling goed werkt, en of de ruimte droog en goed geventileerd is en vrij van vocht en stof. Houd de laadspanning en eventuele opwarming van de cellen in de gaten en controleer na enkele jaren de conditie van de batterij en of de verbindingen goed vastzitten. Vermijd langdurig gebruik in een omgeving met een hoge luchtvochtigheid, stof of risico op bevriezing; houd u aan de bedrijfs- en opslagtemperaturen die in de handleiding staan.
Vergelijk bij de keuze tussen modellen producten uit dezelfde klasse: continu vermogen in kW, piekvermogen bij het opstarten, stroom en MPPT-bereik, toegestaan PV-vermogen, accuingangsspanning, aantal uitgangen en de manier waarop wifi wordt aangesloten. De productnaam komt mogelijk niet overeen met het werkelijke continue vermogen, dus raadpleeg de tabel in de handleiding en het typeplaatje. Een goedkoper model met een kleinere MPPT of zonder monitoring kan bij een echte belasting minder goed presteren, waardoor de totale waarde afhangt van de combinatie van specificaties en niet van de reclameslogan.
Beschikbaarheid en logistiek binnen Europa zijn van invloed op de levertijd en de voorwaarden voor retourneren. Controleer vóór aankoop de voorraadlocatie, de geschatte levertijd, het retourbeleid en de beschikbaarheid van reserveonderdelen en ondersteuning. Prijzen in EUR kunnen zonder verborgen toeslagen worden vermeld, maar de winkelwagen geeft altijd de definitieve prijs, invoerrechten en lokale belastingen aan. Garantievoorwaarden en de mogelijkheid tot service wegen zwaarder dan een tijdelijk kortingslabel.
Veiligheidsmaatregelen bij een off-gridinstallatie: werk nooit aan apparatuur die onder spanning staat, beveilig afzonderlijke stroomkringen tegen kortsluiting en vonkvorming, bescherm de accu tegen overladen en diepontladen en belast de uitgang niet boven de continue limiet. Een zuivere sinusgolf beschermt gevoelige elektronica, maar vervangt geen correcte dimensionering van kabels en zekeringen. Bent u niet zeker van de aansluiting of het accu-laadprofiel, neem dan contact op met een gekwalificeerde installateur; een verkeerde installatie brengt zowel apparatuur als gezondheid in gevaar.
Bij het ontwerpen van een off-gridsysteem is het belangrijk om uit te gaan van het werkelijke dagelijkse verbruik: noteer alle apparaten, zowel apparaten die continu aanstaan als apparaten met een hoge aanloopstroom, hun nominale vermogen en gebruiksduur, en stel op basis daarvan een dagelijks energiebudget in Wh op. Kies pas daarna de omvormer, het zonnepaneelveld en de accu; als u het andersom doet en eerst apparatuur koopt om pas daarna naar een belasting te zoeken, leidt dat tot onderdimensionering of onnodig hoge kosten. Huishoudens in caravans, vakantiehuisjes en werkplaatsen hebben verschillende belastingsprofielen, dus de algemene ondersteuning van een koelkast, pomp of airconditioning verschilt per situatie.
De MPPT-regelaar is het hart van het opladen met zonne-energie: hij volgt het maximale vermogenspunt van de panelen en past de spanning aan, zodat er zoveel mogelijk energie in de accu terechtkomt. Vergelijk niet alleen de totale stroom van de regelaar, maar ook het spanningsbereik van de PV-installatie en het toegestane paneelvermogen; een te kleine MPPT-regelaar veroorzaakt geen schade, maar beperkt de benutting van het paneelveld. Sluit de panelen voor een efficiënte werking in de juiste configuratie in serie of parallel aan, zodat de bedrijfsspanning binnen het bereik van de regelaar valt, en zorg aan de PV-zijde voor isolatie en zekeringen.
De accu vormt een reserve voor bewolkte dagen en nachtelijk gebruik. De capaciteit kiest u op basis van het dagelijkse verbruik en het gewenste aantal autonome dagen, waarbij u rekening houdt met de ontladingsdiepte van de betreffende chemische samenstelling. Loodaccu's vereisen een geringere ontladingsdiepte en moeten vaker worden opgeladen; LiFePO4-accu's kunnen diepere cycli aan. Let ongeacht de chemische samenstelling op een gelijkmatige celspanning, het juiste laadprofiel en de dimensionering van de stroom, want een incompatibel profiel verkort de levensduur meer dan de cycli zelf.
Eindoordeel
Vergeleken met LiTime en Pylontech biedt GSIKE 100Ah: 5120Wh, communicatieprotocollen en een lagere prijs; beslis op basis van het overeenkomende omvormerprotocol.
Veelgestelde vragen
Waarom is GSIKE niet slechter, alleen omdat de prijs lager is?
Beide gebruiken 16S-LiFePO4 met 6000 cycli; GSIKE bespaart op de app, verwarming en rekbehuizing, niet op de cellen. De celstandaard is bij marktdeelnemers ongeveer hetzelfde. De prijs van de GSIKE FixWall is 849,99 euro, niet 1 250: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cycli bij 80 % DoD, 50 A nominaal en 100 A maximaal, IP54, 44 kg, RS232, RS485 en CAN, tot 16 eenheden parallel. Verzending is gratis, retourneren kan binnen 30 dagen; de uiteindelijke prijs is op de dag van bestelling zichtbaar bij het afrekenen bij de verkoper.
Bij welke concurrent is de CAN-communicatie het best beproefd?
Pylontech, want de US5000 is al jarenlang in de praktijk beproefd en staat in de documentatie van bijna elke omvormer. De prijs van de GSIKE FixWall is 849,99 euro, niet 1 250: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cycli bij 80 % DoD, 50 A nominaal en 100 A maximaal, IP54, 44 kg, RS232, RS485 en CAN, tot 16 eenheden parallel. Verzending is gratis, retourneren kan binnen 30 dagen; de uiteindelijke prijs is op de dag van bestelling zichtbaar bij het afrekenen bij de verkoper.
Kan ik GSIKE later met Pylontech verbinden?
Nee. Gebruik elk merk in een afzonderlijk parallel blok; combineren in één keten zou de BMS-communicatie verstoren. De prijs van de GSIKE FixWall is 849,99 euro, niet 1 250: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cycli bij 80 % DoD, 50 A nominaal en 100 A maximaal, IP54, 44 kg, RS232, RS485 en CAN, tot 16 eenheden parallel. Verzending is gratis, retourneren kan binnen 30 dagen; de uiteindelijke prijs is op de dag van bestelling zichtbaar bij het afrekenen bij de verkoper.
Welke concurrent biedt een smartphone-app?
Redodo en ECO-WORTHY bieden een Bluetooth- of wifi-app; GSIKE heeft bewust alleen een rond lcd-scherm, daarom is de prijs laag. De prijs van de GSIKE FixWall is 849,99 euro, niet 1 250: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cycli bij 80 % DoD, 50 A nominaal en 100 A maximaal, IP54, 44 kg, RS232, RS485 en CAN, tot 16 eenheden parallel. Verzending is gratis, retourneren kan binnen 30 dagen; de uiteindelijke prijs is op de dag van bestelling zichtbaar bij het afrekenen bij de verkoper.
Welk model heeft ingebouwde verwarming?
Renogy 48 V 50Ah; GSIKE heeft geen verwarming en laadt niet op onder 0 graden. Voor een koude ruimte is een externe verwarmingsmat nodig. De prijs van de GSIKE FixWall is 849,99 euro, niet 1 250: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cycli bij 80 % DoD, 50 A nominaal en 100 A maximaal, IP54, 44 kg, RS232, RS485 en CAN, tot 16 eenheden parallel. Verzending is gratis, retourneren kan binnen 30 dagen; de uiteindelijke prijs is op de dag van bestelling zichtbaar bij het afrekenen bij de verkoper.
Waarom vraagt LiTime 350 euro meer voor dezelfde capaciteit?
LiTime profileert zich met merknaam, service en ecosysteem; technisch zijn de twee 5,12 kWh 16S-rekken ongeveer gelijkwaardig. De GSIKE FixWall kost 849,99 euro, niet 1 250: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cycli bij 80 % DoD, 50 A nominaal en 100 A maximaal, IP54, 44 kg, RS232, RS485 en CAN, tot 16 units parallel. Verzending is gratis, retour binnen 30 dagen; de definitieve prijs is op de dag van bestelling zichtbaar in de winkelwagen van de verkoper.
Welke accu wordt herkend door een al draaiende hybride omvormer?
Bijna elk apparaat kent het Pylontech-profiel; voor GSIKE kies je het algemene profiel voor 51,2 V LiFePO4 met een eindspanning van 58,4 V. De GSIKE FixWall kost 849,99 euro, niet 1 250: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cycli bij 80 % DoD, 50 A nominaal en 100 A maximaal, IP54, 44 kg, RS232, RS485 en CAN, tot 16 units parallel. Verzending is gratis, retour binnen 30 dagen; de definitieve prijs is op de dag van bestelling zichtbaar in de winkelwagen van de verkoper.
Welke concurrent is het goedkoopst per kWh?
Pylontech is omgerekend het goedkoopst per kWh, maar levert 4,8 kWh in plaats van 5,12; een doorsnee Alibaba-project is nog goedkoper, maar heeft geen merkservice. De GSIKE FixWall kost 849,99 euro, niet 1 250: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cycli bij 80 % DoD, 50 A nominaal en 100 A maximaal, IP54, 44 kg, RS232, RS485 en CAN, tot 16 units parallel. Verzending is gratis, retour binnen 30 dagen; de definitieve prijs is op de dag van bestelling zichtbaar in de winkelwagen van de verkoper.
Welke van de kandidaten is een echt wandmodel?
Alleen GSIKE is ontworpen als een echt wandmodel met een stalen beugel; Pylontech, LiTime en Cubix100 zijn modellen voor montage in een rek of op de vloer. De GSIKE FixWall kost 849,99 euro, niet 1 250: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cycli bij 80 % DoD, 50 A nominaal en 100 A maximaal, IP54, 44 kg, RS232, RS485 en CAN, tot 16 units parallel. Verzending is gratis, retour binnen 30 dagen; de definitieve prijs is op de dag van bestelling zichtbaar in de winkelwagen van de verkoper.
Welke accu kies je wanneer je uitbreidt naar 10 kWh?
Twee GSIKE-units parallel, omdat ze via RS485 worden doorgelust en samen een blok van 51,2 V vormen; een later bijgeplaatste staande accu wordt afzonderlijk aangestuurd. De GSIKE FixWall kost 849,99 euro, niet 1 250: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cycli bij 80 % DoD, 50 A nominaal en 100 A maximaal, IP54, 44 kg, RS232, RS485 en CAN, tot 16 units parallel. Verzending is gratis, retour binnen 30 dagen; de definitieve prijs is op de dag van bestelling zichtbaar in de winkelwagen van de verkoper.
Bronnen en documentatie
- GSIKE – productblad 51.2V 100Ah — https://gesike.com/products/gsike-51.2v-100ah-lifepo4-battery
- Pylontech – referentie voor 48V — https://www.pylontech.com
- LiTime – referentie voor 48V 100Ah — https://www.litime.com
- Battery University – LiFePO4 — https://batteryuniversity.com
- CAN-bus – overzicht — https://en.wikipedia.org/wiki/CAN_bus
- US DOE – zonne-energieopslag — https://www.energy.gov/energysaver
Meer handleidingen en vergelijkingen
Direct naar het model: Productpagina GSIKE 51.2V 100Ah 5,12kWh.
GSIKE 51.2V 100Ah voor 849.99 EUR (in plaats van 1250.00 EUR) – gratis verzending binnen Slovakije, 30 dagen retourrecht, 3 jaar garantie.
