GSIKE 12.8V 300AH-lithiumaccu voor energieopslag in zonne-energiesystemen
Geschatte levertijden: 2-7 werkdagen (Europese Unie, Verenigde Staten).
Retourneer binnen 30 dagen na aankoop. Invoerrechten en belastingen worden niet terugbetaald.
GSIKE 12.8V 300AH-lithiumaccu voor energieopslag in zonne-energiesystemen
Beschrijving
GSIKE 12.8V 300Ah LiFePO4-accu, 4019.2Wh, 100A, limiet van 1280W, 6000 cycli | 369.99 EUR
Eindoordeel: GSIKE 12.8V 300Ah = technische cellen van 314Ah, 4019.2Wh energie, BMS van 100A met een continue limiet van 1280W (alleen 400A-piek), 6000 cycli bij 80% DoD, IP65, uitbreidbaar door accu's parallel te schakelen. Voor 369.99 EUR in plaats van 470.00 EUR, met gratis levering naar 15 EU-landen, 30 dagen retourrecht en garantie.
12.8V314Ah4019.2Whlimiet van 1280W100A6000 cycli80% DoDIP6526kg369.99 EUR

Volledige technische specificaties (GSK-12.8V-300AH)
Gegevens uit de handleiding en op het typeplaatje; de technische cellen zijn 314 Ah / 4019,2 Wh, de typeplaat van de '300Ah'-klasse vermeldt ≈ 3840 Wh. Bij de typeplaatwaarde van 3840 Wh gedeeld door het verbruik: 100 W → 38,4 uur, 300 W → 12,8 uur, 500 W → 7,68 uur, 800 W → 4,8 uur en 1000 W → 3,84 uur. Houd elke continue belasting op of onder de limiet van 1280 W; op de volledige limiet gaat de accu ongeveer 3,0–3,14 uur mee. Houd bij gebruik via een afzonderlijke 12V-omvormer rekening met een rendement van ongeveer 90–95% en reserveer capaciteit voor de ontladingsdiepte. De accu weegt netto 26 kg (bruto 27 kg) — til hem met twee personen. De prijs is €369,99 EUR, afgeprijsd van €470,00 (21% korting, bespaar €100,01); op voorraad en nieuw. Gratis verzending naar 15 Europese landen (1–3 dagen verwerking plus 2–7 dagen transport), met 30 dagen retourrecht per post. De garantie is 3 jaar tegenover een ontwerplevensduur van ongeveer 10 jaar; de garantiedekking is dus korter dan de verwachte levensduur bij licht gebruik. Het aansluiten van de omvormer op het elektriciteitsnet en de generator vereist een nauwkeurige procedure en vaste schakelvolgorde. Isoleer eerst altijd de ingangstakken, sluit daarna de accu, het paneel en het wisselstroomcircuit aan en stel ten slotte het laadprofiel en de parameters in. Voor off-grid- en back-upgebruik zijn een zuivere uitgangsgolfvorm en een snelle omschakeltijd vereist; gevoelige elektronica, computers en netwerkapparatuur hebben een stabiele golf zonder schommelingen nodig. Laat al het werk controleren door een gekwalificeerde elektricien als je niet over de vereiste vakbekwaamheid beschikt. Veiligheidsregels voor een geïsoleerde installatie: werk nooit aan een installatie die onder spanning staat, beveilig elke tak tegen kortsluiting en vonken, beveilig de accu tegen overladen en diepontlading en overschrijd het maximale continue uitgangsvermogen niet. Een zuivere sinusgolf beschermt gevoelige elektronica, maar vervangt niet de juiste dimensionering van kabels en zekeringen. Schakel bij twijfel over de bedrading of het accuprofiel een gekwalificeerde installateur in; een onjuiste installatie brengt apparatuur en veiligheid in gevaar.
| Parameter | Waarde |
|---|---|
| Chemie / nominale spanning | LiFePO4 (LFP), nominaal 12,8 V (4 cellen in serie) |
| Nominale capaciteit / energie | 314 Ah / 4019.2 Wh (12.8V × 314Ah-cellen volgens specificatie); nominale modelaanduiding "300Ah" ≈ 3840 Wh |
| Continue stroom | 100 A laden / 100 A ontladen (maximaal continu vermogen 1280 W ) |
| Puls / piek | Alleen 400 A gedurende 1 seconde (opstartpiek; niet continu) |
| BMS | 100 A BMS — beveiliging tegen overladen, te ver ontladen, overstroom, oververhitting en kortsluiting (door de OEM geleverd module) |
| Levensduur in cycli | 6000 cycli bij 80% DoD (ongeveer 5000+ bij volledige 100% DoD) |
| Laadinstellingen | CC/CV ; laadspanning 14.4 V ±0.2 V ; aanbevolen laadstroom 40 A |
| Uitschakelspanning bij ontlading | Einde-ontlaadspanning: 10 V |
| Interne weerstand | ≤20 mΩ |
| Uitbreiding | 4P4S = 16 eenheden = 64.3 kWh (4S = 51.2 V, 4P = 1256 Ah) |
| Aansluitklemmen | M8-boutklemmen (8 mm bout / 12 mm moer) |
| Behuizing / bescherming tegen binnendringing | ABS-behuizing, IP65 ; CE-, RoHS- en UN38.3-gecertificeerd |
| Gewicht / afmetingen | Netto 26 kg (bruto 27 kg); 540 × 283 × 275 mm (L×W×H) |
| Zelfontlading | Minder dan 3% per maand |
| Garantie / levensduur van het ontwerp | 3 jaar garantie ; levensduur van het ontwerp circa 10 jaar |
| Prijs / voorraad | Actieprijs €369.99 EUR, afgeprijsd van €470.00 (21% korting, bespaar €100.01); op voorraad, nieuw, geldig vanaf 2026-07-06 |
| Levering / retourneren | Gratis verzending naar 15 Europese landen (1–3 dagen verwerking + 2–7 dagen transport) · 30 dagen retourneren |
314Ah-cellen volgens specificatie, 4019.2Wh, 100A BMS, maximaal 1280W continu, 6000 cycli bij 80% DoD, IP65, 369.99 EUR in plaats van 470.00 EUR.
GSIKE 12.8V 300Ah versus loodzuuraccu met vloeibaar elektrolyt
Dezelfde 12V-klasse; vergelijk bruikbare energie bij DoD, levensduur in cycli, gewicht en benodigde ruimte, niet alleen de nominale Ah-capaciteit. De maximale configuratie is 4P4S: vier parallel geschakeld maal vier in serie = 16 eenheden, wat 51.2V en 1256Ah oplevert, oftewel 64.3kWh. Gebruik voor het samenstellen van een accubank eenheden van hetzelfde model die qua productiedatum en laadgeschiedenis ongeveer binnen één maand van elkaar liggen; combineer geen nieuwe eenheden met intensief gebruikte en houd de volledige accubank op het laadprofiel van 14.4V met de afschakelspanning van 10V. Begin bij het ontwerpen van een off-grid- of hybridesysteem met het werkelijke dagelijkse verbruik: noteer elk apparaat dat permanent aanstaat of opstart, het nominale vermogen en de gebruiksduur, en stel vervolgens een dagelijks energiebudget in Wh op. Kies pas daarna de omvormer, PV-installatie en accu; eerst apparatuur kopen en pas later de belasting bepalen leidt tot een te kleine installatie of onnodig hoge kosten. Woningen, caravans, vakantiehuisjes en werkplaatsen hebben verschillende verbruiksprofielen, dus een algemeen advies voor een koelkast, pomp of warmtepomp is altijd afhankelijk van de situatie. Met wifi en monitoring kun je de spanning, het vermogen, de laadstroom en de accustatus rechtstreeks op een telefoon of computer volgen. De app toont de dagelijkse opbrengst, het verbruik en de geschiedenis, zodat je overbelasting of een defecte cel kunt ontdekken voordat er een storing optreedt. Overdag zonder accu draaien bij helder weer is haalbaar, maar voor gebruik 's nachts en continue noodstroom is een accubank nodig; met monitoring kun je zien of het systeem alleen op de panelen of op de accu draait.
| Maatstaf | Eén GSIKE 12.8V 300Ah LiFePO4 | Zes natte 12V 100Ah-loodzuuraccu's (parallel geschakeld) |
|---|---|---|
| Nominale energie | 4019.2 Wh | ~7200 Wh nominale capaciteit (6 × 1200 Wh) |
| Bruikbare energie (DoD) | ~3818–4019 Wh (~95–100% bruikbaar) | ~3024 Wh (~42% DoD voor een lange levensduur) |
| Levensduur in cycli | 6000 cycli bij 80% DoD | ~500 cycli |
| Gewicht | 26 kg netto | ~150–180 kg |
| Onderhoud | Geen (niet bijvullen, niet egaliseren) | Bijvullen / ventileren / egaliseren |
| Vervangingsverhouding | 1 GSIKE 300Ah ≈ zes 12V 100Ah loodzuuraccu's PARALLEL geschakeld voor dezelfde bruikbare Wh bij 12V |
GSIKE biedt ~4kWh, 6000 cycli en een licht chassis voor 369.99 EUR in plaats van 470.00 EUR, met gratis levering in 15 EU-landen.
Gebruiksduur van de accu van ~4kWh bij typische belastingen (≤100A / 1280W)
Geschatte gebruiksduur bij 80% DoD, nominale capaciteit 3840Wh; de BMS begrenst continue ontlading tot 100A = 1280W. Beide, voor verschillende toepassingen. De cellen binnenin hebben een specificatie van 314Ah (12.8V × 314Ah = 4019.2Wh); GSIKE verkoopt dit in de conservatieve klasse '300Ah', met een nominale capaciteit van 12.8V × 300Ah ≈ 3840Wh - het cijfer op de marketing- en gebruiksduurafbeeldingen. Gebruik 314Ah / 4019.2Wh voor vergelijkingen van specificaties en de nominale capaciteit van 3840Wh om de gebruiksduur te schatten. Het verschil van ~180Wh komt door afronding van de klasse, niet door een tweede accu, en verandert niets aan de BMS van 100A, de limiet van 1280W of de classificatie van 6000 cycli. De MPPT-laadregelaar is het hart van opladen met zonne-energie: hij volgt het maximale vermogenspunt van de panelen en past de spanning aan zodat de accu zoveel mogelijk energie ontvangt. Vergelijk niet alleen de totale stroomsterkte van de regelaar, maar ook het spanningsbereik van de panelen en het vermogen van de modules dat hij ondersteunt; een te kleine MPPT veroorzaakt geen schade, maar beperkt de opbrengst van de zonnepanelen. Sluit panelen in serie of parallel aan zodat de bedrijfsspanning binnen het bereik van de regelaar valt, en houd rekening met isolatie en zekeringen aan de PV-zijde. Onderhoud verlengt de levensduur van de apparatuur: controleer regelmatig het aanhaalmoment van de aansluitklemmen, de reinheid van de ventilatie en de koeling, in een droge, goed geventileerde ruimte zonder vocht en stof. Houd de laadspanning en eventuele opwarming van de cellen in de gaten en controleer na een paar jaar de staat van de accu en of de aansluitingen nog goed vastzitten. Vermijd hoge luchtvochtigheid, stof en vorstgevaar; houd u aan de bedrijfs- en opslagtemperaturen die in de handleiding staan.
| Belasting | Voorbeeldgebruik | Gebruiksduur (3840 Wh nominaal) |
|---|---|---|
| 100 W | Laptop + verlichting + ventilator | 38.4 h |
| 300 W | Compressorkoelkast | 12.8 h |
| 500 W | Koelkast + tv + ventilator | 7.68 h |
| 800 W | Koelkast + kleine keukenapparaten | 4.8 h |
| 1000 W | Hogere DC-/omvormerbelasting | 3.84 h |
Omvormerbelastingen van meer dan 1280W continu activeren de BMS-beveiliging; de puls van 400A is alleen bedoeld voor de korte inschakelstroom bij het opstarten.
Uitbreiding: parallelschakeling, werking zonder accu, PV/AC/MPPT/DC/WiFi/beveiligingen
Parallel schakelen verhoogt de capaciteit bij 12,8 V; serieschakeling verhoogt de spanning. Gebruik passende cellen en breng ze in balans voordat u ze aansluit. Het netto gewicht is 26 kg (27 kg bruto) — echt zwaar, dus plan om het met twee personen te tillen en gebruik de geïntegreerde handgrepen wanneer u het schuin in een camperkast of bootcompartiment plaatst. Zet het met de meegeleverde bevestigingsmaterialen via de M8-aansluitingen door de bodem vast, houd het rechtop, zorg voor ventilatieruimte rond de ABS-behuizing en houd de dikke 12V-kabels kort. Omdat het laadtemperatuurbereik 0°C tot 50°C is, plaatst u de accu op een plek waar de temperatuur in de winter boven het vriespunt blijft; laad niet op onder 0°C, ook al werkt ontladen tot −20°C. De accu levert reservevermogen voor bewolkte dagen en gebruik 's nachts. De capaciteit wordt gekozen op basis van het dagelijkse verbruik en het gewenste aantal dagen autonomie, rekening houdend met de ontladingsdiepte van de chemie. Loodzuuraccu's verdragen een geringere ontladingsdiepte en moeten vaker worden bijgeladen; LiFePO4-accu's verdragen diepere cycli. Zorg bij elke chemie voor een gelijke celspanning, het juiste laadprofiel en de juiste stroomdimensionering, omdat een niet-passend profiel de levensduur sterker verkort dan de cycli zelf. Vergelijk bij het kiezen van modellen dezelfde klasse: continu vermogen in kW, startpiek, MPPT-stroom en -bereik, geschikt PV-vermogen, accuingangsspanning, aantal uitgangen en wifi-verbinding. De naam in de productvermelding komt mogelijk niet overeen met het werkelijke continue vermogen, dus raadpleeg de tabel in de handleiding en het typeplaatje. Een goedkoper model met een kleinere MPPT of zonder bewaking kan onder echte belasting slechter presteren, dus de totale waarde hangt af van de combinatie van parameters, niet van de reclameslogan.
| Oppervlakte | Specificatie | |||
|---|---|---|---|---|
| 1P1S (enkel) | 12,8 V | 314 Ah | ~4,0 kWh | 1 |
| 2P1S | 12,8 V | 628 Ah | ~8,0 kWh | 2 |
| 4P1S | 12,8 V | 1256 Ah | ~16,1 kWh | 4 |
| 4P4S (max) | 51,2 V | 1256 Ah | 64,3 kWh | 16 |
Uit te breiden van één eenheid van 314Ah tot gebalanceerde parallelle accubanken; 369.99 EUR, gratis levering binnen de EU, 30 dagen retourrecht.
Laadprofiel, BMS en gebruiksomstandigheden
De parameters volgen de handleiding; bij tegenstrijdigheden is het specificatieblad leidend. Niet geschikt voor een golfkar — dit is een 12V-accu voor recreatief gebruik en diepe ontlading, geen tractieaccu voor de hoge continue aandrijfstroom van een golfkarsysteem. Hij is zeer geschikt voor een elektrische buitenboordmotor op een boot (meerdere kopers melden dat ze er een hele dag mee varen op één lading), en ook voor kampeerbusjes, campers, off-grid-hutten, thuisopslag van zonne-energie en kamperen. Kabels en zekeringen worden vaak onderschat, maar zijn een cruciaal onderdeel van een veilige installatie. Door de lage accuspanning is de stroom hoog. Gebruik daarom korte, dikke geleiders die zijn afgestemd op stroomsterkte en lengte, zodat spanningsval en warmteontwikkeling binnen normale grenzen blijven. Plaats bij elke veiligheidsgrens (accu, paneel, uitgang) een correct gedimensioneerde zekering en werkschakelaars; een te dunne kabel kan oververhit raken en de zekering beschermt tegen kortsluiting en brand. Beschikbaarheid en logistiek in Europa zijn van invloed op de levertijd en retourvoorwaarden. Controleer vóór aankoop de magazijnlocatie, geschatte levertijd, retourvoorwaarden en beschikbaarheid van reserveonderdelen en ondersteuning. Prijzen in EUR worden mogelijk zonder verborgen kosten weergegeven, maar de uiteindelijke prijs, invoerrechten en lokale belastingen worden altijd bij het afrekenen bevestigd. Garantievoorwaarden en de mogelijkheid om ondersteuning te krijgen zijn belangrijker dan één maandelijkse kortingsbadge.
| Parameter | Waarde |
|---|---|
| Oplaadmethode | CC/CV (constante stroom, constante spanning) |
| Laadspanning | 14,4 V ±0,2 V |
| Aanbevolen laadstroom | 40 A ; de BMS staat continu opladen met maximaal 100 A toe |
| Uitschakelspanning bij ontlading | Uitschakeling bij 10 V aan het einde van de ontlading |
| Interne weerstand | ≤20 mΩ |
| Laadtemperatuur | 0 °C tot 50 °C ; niet opladen onder 0 °C (geen zelfverwarming) |
| Ontladingstemperatuur | −20 °C tot 60 °C |
| Opslagtemperatuur | −10 °C tot 50 °C ; opslaan bij ~50% lading, zelfontlading <3%/maand |
IP65-bescherming tegen stof en spatwater; geschikt voor beschut gebruik met zonnepanelen, campers en boten.
Eerlijke voordelen en beperkingen
Voordelen
- 4019,2 Wh bij ~100% bruikbare DoD met een 100A-BMS en 6000 laadcycli bij 80% DoD — één eenheid vervangt ongeveer zes parallel geschakelde 12V 100Ah-loodzuuraccu's.
- Goedkoper per Wh dan het 100Ah-broermodel: €0,092/Wh tegenover €0,125/Wh — ongeveer 26% minder per wattuur voor grotere off-grid- en thuisbelastingen.
- Uitbreidbaar tot 64,3 kWh (4P4S, 16 eenheden, 51,2 V / 1256 Ah), zodat één startaccu kan uitgroeien tot een complete thuisopslagbank.
- €369.99, afgeprijsd van €470.00 (21% korting, bespaar €100.01), is goedkoper dan andere bekende 300Ah-accu's in de EU: LiTime (€579.99), Renogy Core met zelfverwarming (€599.99), Redodo (€599.99) en Power Queen (€539.99) — met gratis verzending binnen de EU en 30 dagen retourrecht.
- IP65-behuizing van ABS, M8-aansluitingen, CE/RoHS/UN38.3, netto 26 kg — veel lichter en kleiner dan het equivalent van loodzuuraccu's van ongeveer 150–180 kg.
- Echte kopersbeoordeling: 4.9 / 5 uit 18 reviews, waarin de gebruiksduur van meerdere dagen in een camper, zelfverbruik van zonne-energie thuis en de lange gebruiksduur van de trollingmotor worden geprezen.
Beperkingen
- Dezelfde 100A BMS / limiet van 1280W, ondanks 3× de capaciteit. Je krijgt ongeveer 3.1× de gebruiksduur, niet ongeveer 3.1× het vermogen. Parallel geschakelde accu's leveren meer stroom; één accu van 300Ah verhoogt de limiet van 1280W continu vermogen niet, en verschillende concurrenten leveren een 200A BMS.
- Een lithiumlader van 14.4V is vereist. Een oudere loodzuurlader die alleen op 13.5–13.8V druppellading levert en geen LiFePO4-profiel heeft, zal de accu niet volledig opladen.
- 26 kg is zwaar — zorg dat twee personen de accu in een opbergruimte van een camper of boot tillen.
- Gebruik voor serie- of parallelschakeling identieke exemplaren met een productie- en laadgeschiedenis die ongeveer 1 maand overeenkomen; combineer nooit nieuwe en versleten cellen in één accubank.
- Niet geschikt voor golfkarretjes — dit is een 12V-accu voor vrijetijdstoepassingen en diepe ontlading, geen tractieaccu voor de aandrijfstroom van een golfkarretje.
- Niet laden bij temperaturen onder 0°C (laadbereik 0–50°C; ontladen kan tot −20°C). Losse accu's uit EU-magazijnen (bijv. DATOUBOSS voor €355.68) zijn iets goedkoper en worden geleverd met een 200A BMS; het voordeel van GSIKE is de webshop, 30 dagen retourrecht, 3 jaar garantie en de geverifieerde reviews.
Acht praktijksituaties voor de GSIKE 12.8V 300Ah-accu
Afbeeldingen van toepassingen in een vaste volgorde; elke afbeelding toont een realistische toepassing in Europa.

Camper
Op een plank in de opbergruimte laat hij de koelkast, waterpomp, verwarming en laders meerdere dagen off-grid draaien — precies wat reizigers op meerdaagse trips willen. De GSIKE 12.8V 300Ah LiFePO4-accu slaat 4019.2Wh aan energie voor diepe ontlading op in een IP65-behuizing van ABS van 26kg — 314Ah-cellen (een nominale capaciteit van ongeveer 3840Wh voor de accu van „300Ah”), een 100A BMS met een continu vermogen van maximaal 1280W, 6000 cycli bij 80% ontladingsdiepte, een laadprofiel van 14.4V CC/CV en uitbreidingsmogelijkheid tot een accubank van 16 units / 64.3kWh. Verkocht in heel Europa voor €369.99, afgeprijsd van een reguliere prijs van €470.00 (21% korting, bespaar €100.01), met gratis levering en 30 dagen retourrecht.

Opbergruimte in de camper
Vastgezet in de ruimte onder de stoel vult de accu van 54 cm een bestaand accuvak en levert hij stroom voor langere reizen zonder netaansluiting. 4019.2 Wh 314 Ah (300Ah-klasse) 100A BMS limiet van 1280W 6000 cycli 400A-piek / 1s 14.4V CC/CV IP65 M8-aansluitingen accubank tot 64.3 kWh

Blokhut van boomstammen
Een afgelegen boshut is ervan afhankelijk voor warm licht en stroom voor telefoons nadat de zonnepanelen bij zonsondergang geen stroom meer opwekken, ook tijdens meerdere bewolkte dagen. Omdat LiFePO4-accu's veilig bijna hun volledige capaciteit leveren, terwijl loodzuuraccu's met vloeibaar elektrolyt beperkt zijn tot ongeveer 42% ontladingsdiepte, vervangt één GSIKE 300Ah ongeveer zes loodzuuraccu's van 12V 100Ah die PARALLEL op dezelfde 12V-rail zijn aangesloten. Sluit ze nooit in serie aan om 24V te maken - dat is een ander systeem.

Thuisaccu voor zonne-energie
Gemonteerd op een rek naast de schakelapparatuur slaat hij overdag zonne-energie op en dekt hij 's avonds het eigen verbruik, met de mogelijkheid om later uit te breiden. Houd alle continue belastingen op of onder de grens van 1280W ; bij een belasting van de volle 1280W gaat de accubank ~3,0–3,14 uur mee. Houd bij gebruik via een aparte 12V-omvormer rekening met een efficiëntie van ongeveer 90–95% en houd reservecapaciteit aan om diepe ontlading te voorkomen.

Visboot / elektrische buitenboordmotor
De stabiele ontlaadstroom van 100A levert een elektrische buitenboordmotor een gelijkmatige stuwkracht zonder spanningsval - kopers melden dat ze een hele dag kunnen vissen op één acculading. De accu ondersteunt schakelingen in serie en parallel. 4P4S = vier parallel × vier in serie: in totaal 16 accu's = 64,3 kWh . 4S verhoogt de spanning naar 51,2 V ; 4P verhoogt de capaciteit naar 1256 Ah (51,2 V × 1256 Ah = 64.307 Wh).

Parallel geschakelde accubank
Voeg identieke accu's parallel toe om de gebruiksduur te verlengen (de stroomsterkte telt op) - de weg naar een systeem van 16 accu's / 64,3 kWh. Dit zijn de acht officiële afbeeldingen die de specificaties correct weergeven (met de hoofdeenheid als eerste). Vijf marketinginfographics zijn bewust weggelaten: twee overdrijven de BMS- en apparaatvermogens, één overdrijft het aantal laadcycli, één overdrijft de piekstroom en op één staan andere afmetingen. Geen van de weggelaten cijfers wordt op deze pagina gebruikt.

Tuinschuur zonder netaansluiting
Op een plank in de schuur doorloopt hij dagelijks laadcycli met stroom van een kleine zonnepaneelinstallatie; de IP65-behuizing is bestand tegen de vochtige lucht in de werkplaats. Letterlijke klantbeoordelingen zoals ingediend. Deze aanbieding bevat geen foto's van kopers, dus er worden er geen getoond - de woorden spreken voor zich. Er zijn 16 beoordelingen met vijf sterren en 2 met vier sterren (Luc Peeters en Robert Martin), met een gemiddelde van 4,889, afgerond 4,9.

Opladen in de werkplaats
Op een werkbank wordt de accu opgeladen vanaf de 14,4V-bron en voorziet hij werkverlichting, pompen en laders van stroom - de uitschakeling bij 10V beschermt de cellen. We wonen in een gebied waar het onweer vaak urenlang de stroom uitvalt, en deze accu heeft ons zonder problemen door elke stroomstoring heen geholpen. Dankzij de continue ontlaadstroom van 100A kan hij behoorlijk veeleisende apparaten van stroom voorzien, en de piekcapaciteit kan de aanloopstroom van de koelkast zonder problemen aan. Dankzij de IP65-waterdichtheid kan hij bovendien prima in onze bijkeuken staan.
Officiële productfoto
Officiële afbeeldingen van de fabrikant; bij tegenstrijdigheden is de tabel in de handleiding leidend.







Verzending, retour en service (EU, 15 landen)
| Artikel | Specificatie |
|---|---|
| Prijs | 369.99 EUR aanbiedingsprijs, verlaagd van 470.00 EUR · op voorraad, nieuw |
| Gratis levering naar | GB, DE, FR, IT, ES, NL, BE, AT, SE, DK, FI, IE, PT, PL, CZ (15 EU-landen) |
| Verwerking / transport | 1–3 dagen verwerking + 2–7 dagen transport, verzendkosten 0 EUR |
| Retourzendingen | Retourtermijn van 30 dagen vanaf levering; het product moet in de originele staat en verpakking zijn |
| Garantie & ondersteuning | garantievoorwaarden van de fabrikant, technische ondersteuning |
Prijzen in EUR; de definitieve logistieke kosten, invoerrechten en belastingen worden bij het afrekenen bevestigd.
Veelgestelde vragen
Hoeveel energie kan deze accu echt opslaan - 300Ah of 314Ah?
De technische accucellen hebben een capaciteit van 314Ah / 4019,2Wh (12,8V × 314Ah). De tiernaam "300Ah" × 12,8V = ~3840Wh, het cijfer dat op marketing- en gebruiksduurafbeeldingen staat. Beide beschrijven dezelfde accu. De specificatietabellen op deze pagina gebruiken de conservatieve waarden uit de handleiding van 314Ah / 4019,2Wh en de nominale waarde van 3840Wh voor de gebruiksduur; we verwarren deze accu van 4kWh nooit met het kleinere model van 100Ah. We wonen meerdere weken achter elkaar off-grid en deze accu is het hart van ons energiesysteem geworden. Hij laadt snel op via onze zonnepanelen en levert meer dan genoeg opgeslagen energie om ons door bewolkte dagen heen te helpen. Omdat hij ontworpen is om meer dan tien jaar mee te gaan en een garantie van drie jaar heeft, hoeven we nog heel lang niet aan vervanging te denken.
Wat is de grootste continue belasting die ik kan gebruiken - kan ik meer dan 1280W afnemen?
Volgens de conservatieve limiet in de handleiding is het maximale continue vermogen 1280W (12,8V × 100A laden en ontladen), met een puls van 400A gedurende één seconde voor de aanloopstroom bij het opstarten. Houd elke continue belasting op of onder 1280W. De marketingafbeeldingen van GSIKE voor deze accu tonen een hogere BMS-classificatie en een groter apparaat; gebruik 1280W als richtwaarde bij het plannen en controleer de werkelijke BMS-classificatie bij de verkoper voordat je iets aansluit dat meer vermogen vraagt (zie de specificatienotitie). Parallel geschakelde accu's verhogen de stroomsterkte - één accu van 300Ah verhoogt de limiet van 1280W niet. Ik heb mijn oude loodzuuraccu's vervangen door deze enkele lithiumaccu van 12,8V en 300Ah, en het verschil is werkelijk dag en nacht: ik heb nu meer bruikbare capaciteit, minder gewicht en geen onderhoudsproblemen meer. Dankzij de veel langere levensduur in laadcycli verdient de accu zichzelf bovendien vele malen terug vergeleken met het vervangen van loodzuuraccu's om de paar jaar.
Kan één accu van 300Ah echt zes loodzuuraccu's vervangen?
Ongeveer, op dezelfde 12V-bus. Eén GSIKE van 300 Ah levert ongeveer 3818–4019 Wh bruikbare energie bij een ontladingsdiepte van ongeveer 95–100%, terwijl een 12V-loodzuuraccu van 100 Ah slechts 504 Wh bruikbare energie levert bij ongeveer 42% ontladingsdiepte. Eén GSIKE vervangt dus ongeveer zes 12V-loodzuuraccu's van 100 Ah die PARALLEL op de 12V-bus zijn aangesloten. Sluit ze nooit in serie aan om 24 V te maken — dat is een ander systeem. Wat de meeste indruk op me maakte, is hoe snel deze accu via mijn laadregelaar op zonne-energie wordt opgeladen, vergeleken met de loodzuuraccu die hij heeft vervangen. Dankzij het veel hogere laadrendement kan ik namelijk veel meer van het beschikbare zonlicht benutten. De accu behoudt zijn lading ook heel goed wanneer hij niet wordt gebruikt, precies wat ik nodig heb voor mijn seizoensgebonden off-gridopstelling.
Waarom is het vermogen van de accu van 300 Ah nog steeds beperkt tot 1280 W, terwijl die ongeveer drie keer zoveel energie bevat als de accu van 100 Ah?
Omdat energie (Wh) en vermogen (W) twee verschillende dingen zijn. Deze 12V GSIKE-serie gebruikt dezelfde BMS van 100 A, of de accu nu 100 Ah of 314 Ah bevat. Bij 12,8 V is de continue vermogensgrens voor elke afzonderlijke accu dus 100 A × 12,8 V = 1280 W. De extra cellen verlengen alleen de gebruiksduur (4019,2 Wh tegenover ongeveer 1,28 kWh) — ze verhogen de vermogensgrens van één accu niet. Om continu meer vermogen te leveren, verbind je accu's met dezelfde specificaties parallel (de stroomsterkte wordt opgeteld, terwijl de spanning 12,8 V blijft) of bouw je een accubank met een hogere spanning in serie. Tot die tijd mag je bij één accu van 300 Ah nooit uitgaan van een continu verbruik boven 1280 W. Ik heb voor mijn aankoop lang verschillende accu's vergeleken en deze bood met afstand de beste combinatie van capaciteit, gewicht en prijs. Je krijgt namelijk een enorme opslagcapaciteit van 300 Ah in een behuizing die lichter en kleiner is dan een vergelijkbare loodzuuraccu-opstelling. Met een ontwerplevensduur van tien jaar en geen onderhoud is de waarde op de lange termijn echt uitstekend.
Bij de nominale capaciteit van 3840 Wh, hoe lang gaat een accubank van 4019 Wh en 300 Ah nu echt mee met een koelkast, verlichting en gebruikelijke apparaten?
Bij de nominale capaciteit van 3840 Wh, gedeeld door het verbruik: 100 W → 38,4 uur, 300 W → 12,8 uur, 500 W → 7,68 uur, 800 W → 4,8 uur en 1000 W → 3,84 uur. Houd elk continu verbruik op of onder de grens van 1280 W; bij de volledige grens gaat de accubank ongeveer 3,0–3,14 uur mee. Houd bij gebruik via een aparte 12V-omvormer rekening met ongeveer 90–95% rendement en laat ruimte voor de ontladingsdiepte. We gebruiken behoorlijk wat apparatuur op deze accu in onze kleine off-gridhut, en hij kan alles met gemak aan. Dankzij de continue stroom van 100 A is gelijktijdig gebruik van meerdere apparaten helemaal geen probleem. Ook is de werking na enkele maanden dagelijks opladen en ontladen geen moment veranderd, wat mij vertelt dat de kwaliteit echt goed is.
Hoe breid ik de accubank uit — in serie of parallel, en hoeveel?
De maximale configuratie is 4P4S: vier accu's parallel en vier in serie = 16 eenheden, goed voor 51.2V en 1256Ah oftewel 64.3kWh. Gebruik bij het samenstellen van een accubank eenheden van hetzelfde model die qua productiedatum en laadgeschiedenis ongeveer binnen een maand van elkaar liggen; combineer geen nieuwe eenheden met intensief gebruikte en houd de hele accubank op het laadprofiel van 14.4V met de afschakelspanning van 10V. Het grootste voordeel van deze accu is simpelweg de enorme hoeveelheid energie die hij kan opslaan. We kunnen nu dagenlang zonder opladen en houden toch stroom over, waardoor we ons bijna geen zorgen meer maken dat we tijdens langere reizen zonder stroom komen te zitten. Dat maakt de hele ervaring van wonen met zonne-energieopslag een stuk ontspannener.
Op de doos staat 300Ah, maar in de handleiding staat 314Ah / 4019.2Wh — welke capaciteit moet ik aanhouden?
Allebei, voor verschillende toepassingen. De cellen binnenin zijn volgens de technische specificaties goed voor 314Ah (12.8V × 314Ah = 4019.2Wh); GSIKE verkoopt deze accu in de conservatieve categorie ‘300Ah’, met een nominale capaciteit van 12.8V × 300Ah ≈ 3840Wh — het cijfer op de marketing- en gebruiksduurafbeeldingen. Gebruik 314Ah / 4019.2Wh voor vergelijkingen van specificaties en de nominale capaciteit van 3840Wh om de gebruiksduur te schatten. Het verschil van ~180Wh komt door de afronding van de categorie, niet doordat het om een tweede accu gaat, en verandert niets aan de BMS van 100A, de limiet van 1280W of de levensduur van 6000 cycli. De technische capaciteit van de cellen is 314Ah / 4019.2Wh (12.8V × 314Ah). De categorienaam ‘300Ah’ × 12.8V = ~3840Wh, het cijfer op de marketing- en gebruiksduurafbeeldingen. Beide cijfers beschrijven dezelfde accu. In de specificatietabellen op deze pagina gebruiken we de conservatieve capaciteit van 314Ah / 4019.2Wh uit de handleiding en de nominale capaciteit van 3840Wh voor de gebruiksduur; we verwarren deze accu van 4kWh nooit met de kleinere versie van 100Ah.
Hoe zwaar is de accu van 300Ah en hoe kan ik hem verplaatsen of monteren?
Hij weegt 26 kg netto (27 kg bruto) — echt zwaar, dus zorg dat je het met twee personen tilt en gebruik de geïntegreerde handgrepen wanneer je het schuin in een opbergvak van een camper of een compartiment van een boot plaatst. Zet het via de basis vast met de M8-aansluitingen en het meegeleverde bevestigingsmateriaal, houd het rechtop, laat ruimte voor ventilatie rond de ABS-behuizing en houd de dikke 12V-kabels kort. Omdat het laadtemperatuurbereik van 0°C tot 50°C loopt, monteer je de accu op een plek waar de temperatuur in de winter boven het vriespunt blijft; laad niet op onder 0°C, ook al werkt ontladen tot −20°C. Volgens de conservatieve limiet in de handleiding is het maximale continue vermogen 1280W (12.8V × 100A laden en ontladen), met een puls van 400A gedurende één seconde voor de inschakelstroom. Houd alle continue belastingen op of onder 1280W. De marketingafbeeldingen van GSIKE voor deze accu vermelden een hogere BMS-classificatie en een groter apparaat; gebruik 1280W als uitgangspunt voor je planning en bevestig de werkelijke BMS-classificatie bij de verkoper voordat je iets aansluit dat daarboven komt (zie de specificatietoelichting). Accu's parallel schakelen verhoogt de stroomcapaciteit — één accu van 300Ah verhoogt de limiet van 1280W niet.
Werkt hij voor een golfkar of een trollingmotor?
Niet geschikt voor een golfkar — dit is een 12V-accu voor recreatief gebruik en deep-cycle-gebruik, geen tractieaccu voor de hoge continue aandrijfstroom van een golfsysteem. Hij is zeer geschikt voor een elektrische trollingmotor op een boot (meerdere kopers melden dat ze er een hele dag op één lading mee kunnen varen), maar ook voor campers, motorhomes, off-grid-hutten, thuisopslag van zonne-energie en kamperen. Bij benadering, op dezelfde 12V-bus. Eén GSIKE 300Ah levert ongeveer 3818–4019 bruikbare Wh bij een ontladingsdiepte van ongeveer 95–100%, terwijl een natte loodzuuraccu van 12V 100Ah slechts ongeveer 504 bruikbare Wh levert bij een DoD van ongeveer 42%. Eén GSIKE vervangt dus ongeveer zes loodzuuraccu's van 12V 100Ah die PARALLEL zijn aangesloten op de 12V-bus. Sluit ze nooit in serie aan om 24V te maken — dat is een ander systeem.
Wat zijn het gewicht, de prijs, de garantie en de verzend- en retourvoorwaarden voor deze accu van 300Ah?
De accu weegt netto 26kg (bruto 27kg) — plan om hem met twee personen te tillen. De prijs is €369.99 EUR, afgeprijsd van €470.00 (21% korting, bespaar €100.01); het product is op voorraad en nieuw. Verzending is gratis naar 15 Europese landen (1–3 dagen verwerking plus 2–7 dagen transport), met retourneren per post binnen 30 dagen. De garantie is 3 jaar, tegenover een ontwerplevensduur van ongeveer 10 jaar. Bij licht gebruik is de garantieperiode dus korter dan de verwachte levensduur. Energie (Wh) en vermogen (W) zijn namelijk twee verschillende dingen. Deze GSIKE-familie van 12V heeft dezelfde BMS van 100A, ongeacht of de accu 100Ah of 314Ah bevat. Bij 12.8V is het maximale continue vermogen dus voor elke afzonderlijke accu 100A × 12.8V = 1280W. De extra cellen verlengen alleen de gebruiksduur (4019.2Wh tegenover ongeveer 1.28kWh) — ze verhogen niet het maximale vermogen van één accu. Wil je continu meer vermogen afnemen, sluit dan identieke accu's parallel aan (de stroomsterkte wordt opgeteld, terwijl de spanning 12.8V blijft) of bouw een seriegeschakelde accubank met een hogere spanning. Plan tot die tijd nooit een constante belasting van meer dan 1280W op één accu van 300Ah.













