Thuis GSIKE 25.6V 100AH-lithiumaccu voor energieopslag in zonne-energiesystemen
GSIKE 25.6V 100Ah LiFePO4 Battery 2560Wh, 2560W
GSIKE 25.6V 100Ah LiFePO4 Battery 2560Wh, 2560W

GSIKE 25.6V 100AH-lithiumaccu voor energieopslag in zonne-energiesystemen

Normale prijs €420,00 Aanbiedingsprijs €279,99
33% KORTING

Geschatte levertijden: 2-7 werkdagen (Europese Unie, Verenigde Staten).

Retourneer binnen 30 dagen na aankoop. Invoerrechten en belastingen worden niet terugbetaald.

GSIKE 25.6V 100Ah LiFePO4 Battery 2560Wh, 2560W

GSIKE 25.6V 100AH-lithiumaccu voor energieopslag in zonne-energiesystemen

€279,99
Beschrijving

GSIKE 25.6V 100Ah LiFePO4-accu, 2560Wh, 100A, 28.8V-lader, serie en parallel & parallelverbinding | 279.99 EUR

Eindoordeel: GSIKE 25.6V 100Ah = 8S1P, 2560Wh, 100A-BMS met een DC-limiet van 2560W (alleen 400A-puls), opladen met 28.8–29.2V, 6000 cycli bij 80% DoD, IP65, uitbreidbaar in serie en parallel. Voor 279.99 EUR in plaats van 420.00 EUR, gratis levering naar 15 EU-landen, 30 dagen retourrecht en garantie.

25.6V100Ah2560Wh8S1P100Alimiet van 2560W28.8–29.2V6000 cycliIP65279.99 EUR

GSIKE 25.6V 100Ah LiFePO4-accu LiFePO4-accu
Wat het is: een 25.6V (24V-klasse) LiFePO4-accu met BMS; geen omvormer en geen powerstation.
Voordat u bestelt: 2560Wh, 100A / 2560W, 28.8–29.2V-lader, 6000 cycli, IP65; gebruik een speciaal 25.6V-profiel.

Volledige technische specificaties (GSK-25.6V-100AH, 8S1P)

Cijfers uit de handleiding en op het typeplaatje; 8S1P-configuratie = acht cellen van 3,2 V in serie, 1 parallelle string, nominaal 25,6 V (de 24V-klassebus). Nee. Dit is één bus van 24V-klasse (25,6 V) — sluit hem niet parallel aan op 12V-accu’s en beschouw hem niet als vervanging voor een parallelle 12V-accubank. Voeg bij uitbreiding identieke accu’s toe, met hetzelfde model en een productie- en laadgeschiedenis die ongeveer binnen één maand overeenkomen. Nieuwe en intensief gebruikte cellen in één bank combineren veroorzaakt onbalans en verkort de levensduur; gebruik voor de hele bank het laadprofiel van 28,8 V met een uitschakelspanning van 20 V. We wonen in een gebied waar de stroom vaker uitvalt dan ons lief is, dus hebben we deze accu geïnstalleerd als back-up voor onze essentiële huishoudelijke apparaten. Hij heeft ons bij elke stroomstoring zonder enig probleem geholpen, schakelt direct over en behoudt zijn lading perfect, zelfs wanneer de stroom meerdere uren achtereen uitvalt. De waarde van 400 A geldt voor een puls van één seconde bij de hoge startstroom, niet voor continu gebruik; een uitgesloten marketingafbeelding vermeldt een hogere piekwaarde voor één seconde, die we niet hebben gebruikt — controleer de werkelijke piekwaarde bij de verkoper. De accu kost €279,99, afgeprijsd van €420,00, is nieuw en op voorraad en heeft 3 jaar garantie bij een ontworpen levensduur van ongeveer 10 jaar. De verzending is gratis naar 15 Europese landen (1–3 dagen verwerking plus 2–7 dagen transport); retourneren per post kan binnen 30 dagen. Aan de bouwkwaliteit merk je dat dit een degelijk ontworpen product is: alles, van de behuizing tot het BMS, voelt stevig en doordacht aan. Na enkele maanden dagelijks opladen en ontladen in ons thuisenergiesysteem werkt hij nog precies zoals op de eerste dag. Met de ontworpen levensduur van tien jaar verwacht ik dan ook dat hij ons nog jarenlang trouw van dienst zal zijn. De omvormer aansluiten op het elektriciteitsnet en de generator vereist een nauwkeurige werkwijze en vaste schakelvolgorde. Isoleer altijd eerst de ingangsgroepen, sluit daarna de accu, het paneel en de wisselstroomkring aan en stel tot slot het laadprofiel en de parameters in. Voor eilandbedrijf en back-upmodus zijn een zuivere uitgangsgolfvorm en een snelle omschakeltijd vereist; gevoelige elektronica, computers en netwerkapparatuur hebben een stabiele golfvorm zonder oscillaties nodig. Laat alle werkzaamheden controleren door een erkend elektricien als je niet over de vereiste deskundigheid beschikt. Veiligheidsregels voor een geïsoleerde installatie: werk nooit aan een installatie die onder spanning staat, beveilig elke groep tegen kortsluiting en vonken, bescherm de accu tegen overladen en diepontlading en overschrijd het maximale continue uitgangsvermogen niet. Een zuivere sinusgolf beschermt gevoelige elektronica, maar vervangt niet de juiste dimensionering van kabels en zekeringen. Schakel bij twijfel over de bedrading of het accuprofiel een erkende installateur in; een onjuiste installatie brengt apparatuur en veiligheid in gevaar.

Parameter Waarde
Chemische samenstelling / configuratie LiFePO4 (LFP), 8S1P — 8 × 3,2V-cellen in serie, 1 parallelle string
Nominale spanning / klasse 25,6 V nominaal (de "24V-klasse"-bus)
Nominale capaciteit / energie 100 Ah / 2560 Wh (25,6 V × 100 Ah)
Continue stroom / vermogen 100 A laden / 100 A ontladen = maximaal 2560 W DC
Puls / piek Alleen 400 A gedurende 1 seconde (inschakelstroom; niet continu)
BMS 100 A-BMS — bescherming tegen overladen, te diep ontladen, overstroom, oververhitting en kortsluiting (OEM / Easun-module)
Levensduur in cycli >6000 cycli bij 100% DoD @25°C / 0.5C (meer cycli bij 80% DoD)
Laadinstellingen CC/CV ; laadspanning 28,8–29,2 V (28,8 V ±0,4 V); gebruik een 25,6V-LiFePO4-lader, 20–100 A
Uitschakeling bij ontlading 20 V ±0,5 V eindontlaadspanning
Interne weerstand ≤20 mΩ
Uitbreiding 4P4S = 16 eenheden = 40,96 kWh (4S = 102,4 V, 4P = 400 Ah); 2S = 51,2 V / 5,12 kWh
Aansluitingen M8-bouten (8 mm bout / 12 mm moer)
Behuizing / bescherming tegen binnendringen ABS-behuizing, IP65 ; CE-, RoHS- en UN38.3-gecertificeerd
Gewicht / afmetingen (titel) Netto 21,15 kg (~46,6 lb); 520 × 250 × 320 mm (L×W×H boven de aansluitingen)
Garantie / ontworpen levensduur 3 jaar garantie ; levensduur ontworpen voor ~10 jaar
Prijs / voorraad Aanbieding voor €279,99 EUR, afgeprijsd van €420,00 (33,3% korting); op voorraad, nieuw, geldig vanaf 2026-06-26
Levering / retourneren Gratis verzending naar 15 Europese landen (1–3 dagen verwerking + 2–7 dagen transport) · 30 dagen retourrecht
Belangrijk: 25,6 V / 100 Ah / 2560 Wh, 100 A-BMS = maximaal 2560 W DC; de waarde van 400 A geldt alleen voor een puls van 1 seconde; opladen met 28,8–29,2 V, een 12V-lader laadt niet volledig op.

25,6 V, 100 Ah, 2560 Wh, 100 A / 2560 W, 6000 cycli, IP65, uitbreidbaar in serie en parallel, 279,99 EUR in plaats van 420,00 EUR.

GSIKE 25,6 V 100 Ah tegenover twee 12V-loodzuuraccu's in serie

Vergelijk bruikbare DoD-energie, levensduur in cycli, gewicht en formaat in de 24V-klasse; de prijzen van oktober 2026 zijn bij benadering. Twee units in serie (2S) leveren 51,2V en 5,12kWh op — dat is de gebruikelijke nominale configuratie van "48V" en de gebruikelijke keuze als je een omvormer uit de 48V-klasse nodig hebt. Aan de bovenkant levert 4P4S (vier parallel × vier in serie) = 16 units 102,4V en 400Ah op, oftewel 40,96kWh. Zorg er altijd voor dat identieke units binnen ongeveer een maand met elkaar worden gecombineerd voordat je ze in serie of parallel aansluit. Wat me echt verbaasde, is hoe snel deze accu wordt opgeladen door mijn zonnepanelen, vergeleken met de loodzuuraccu's die ik eerder gebruikte. Dankzij het veel hogere laadvermogen vang ik veel meer beschikbaar zonlicht op. In de praktijk heb ik daardoor 's avonds merkbaar meer opgeslagen energie beschikbaar, precies waarop ik hoopte. Begin bij het ontwerpen van een off-grid- of hybride systeem met het werkelijke dagelijkse verbruik: noteer alle apparaten die permanent draaien en starten, hun nominale vermogen en gebruiksduur, en stel vervolgens een dagelijks energiebudget in Wh op. Kies pas daarna de omvormer, PV-installatie en accu; eerst de apparatuur kopen en pas later de belasting berekenen, leidt tot onderdimensionering of onnodig hoge kosten. Woningen, caravans, vakantiehuisjes en werkplaatsen hebben verschillende belastingsprofielen, dus een algemene aanbeveling voor een koelkast, pomp of warmtepomp is altijd persoonlijk. Met wifi en monitoring kun je spanning, vermogen, laadstroom en accustatus rechtstreeks op een telefoon of computer volgen. De app toont de dagelijkse opbrengst, het verbruik en de geschiedenis, zodat je overbelasting of een defecte cel kunt herkennen voordat er een storing optreedt. Overdag draaien zonder accu is bij helder zonlicht praktisch, maar voor gebruik 's nachts en continue noodstroom is een accubank nodig; met monitoring kun je onderscheid maken tussen gebruik op alleen zonnepanelen en gebruik op de accu.

Belasting Voorbeeldgebruik Gebruiksduur (nominale capaciteit 2560 Wh)
50 W Ledverlichting + router + telefoon opladen 51.2 h
100 W Verlichting + ventilator + laptop + kleine pomp 25.6 h
120 W Koelkast met compressor draait constant 21.33 h
300 W Koelkast + tv + ventilator + verlichting 8.53 h
500 W Koelkast + kleine keukenapparaten 5.12 h
800 W Koelkast + magnetroncycli + opladers 3.2 h
1000 W Hogere belasting voor recreatie / klein apparaat 2.56 h
1800 W Groter apparaat (geschikt: 1800 < maximum van 2560) 1.42 h
2560 W Maximale DC-belasting volgens de handleiding 1.0 h
Een 12V-lader (~14,6V) kan een 25,6V-accu niet volledig opladen; gebruik een speciaal LiFePO4-laadprofiel van 28,8–29,2V.

GSIKE biedt 2560Wh, 6000 cycli en één gebalanceerde BMS-unit voor 279,99 EUR in plaats van 420,00 EUR, met gratis levering naar 15 EU-landen.

Gebruiksduur van de 2560Wh-accu bij gebruikelijke belastingen (≤100A / 2560W)

Geschatte gebruiksduur bij 80% DoD, nominale capaciteit 2560 Wh; het BMS begrenst de continue ontlading tot 100 A = 2560 W. Een LiFePO4-lader van 25,6 V die 28,8–29,2 V CC/CV levert bij 20–100 A, waarbij de onderspanningsgrens van de accu van 20 V wordt gerespecteerd. De aansluitingen zijn M8-bouten (bout van 8 mm / moer van 12 mm), dus gebruik kabelschoenen die geschikt zijn voor een M8-stift en kies kabels die berekend zijn op maximaal 100 A continu bij 25,6 V - dikkere, korte kabels beperken het spanningsverlies. Omdat dit een 24V-accupakket is, moet je het combineren met een omvormer die geschikt is voor 24 V, niet met een 12V-exemplaar. Als je de totale eigendomskosten berekent, is deze accu eerlijk gezegd een koopje, want hij is ontworpen om meer dan tien jaar mee te gaan, heeft drie jaar garantie en vereist absoluut geen onderhoud, terwijl onze oude loodzuuraccu's om de paar jaar moesten worden vervangen. Bovendien betekent de milieuvriendelijke lithiumchemie dat we ook iets goeds doen voor het milieu. De MPPT-laadregelaar is het hart van opladen op zonne-energie: hij volgt het maximale vermogenspunt van de panelen en past de spanning aan, zodat de accu zoveel mogelijk energie ontvangt. Vergelijk niet alleen de totale regelaarstroom, maar ook het spanningsbereik van de panelen en het wattage van de modules dat de regelaar aankan; een te kleine MPPT veroorzaakt geen schade, maar beperkt de opbrengst van het paneelveld. Sluit panelen in serie of parallel aan, zodat de bedrijfsspanning binnen het bereik van de regelaar valt, en houd rekening met de isolatie en zekeringen aan de PV-zijde. Onderhoud verlengt de levensduur van apparatuur: controleer regelmatig het aanhaalmoment van de aansluitingen, de ventilatie en de koeling, in een droge, goed geventileerde ruimte zonder vocht en stof. Houd de laadspanning en eventuele celverwarming in de gaten en controleer na een paar jaar de conditie van de accu en of de aansluitingen nog goed vastzitten. Vermijd een hoge luchtvochtigheid, stof en kans op vorst; houd je aan de bedrijfs- en opslagtemperaturen die in de handleiding staan.

Gebied Details
1P1S (enkel) 25,6 V 100 Ah 2,56 kWh 1
2P1S (parallel) 25,6 V 200 Ah 5,12 kWh 2
2S (in serie, gangbaar 48 V) 51,2 V 100 Ah 5,12 kWh 2
4P1S 25,6 V 400 Ah 10,24 kWh 4
4P4S (max.) 102,4 V 400 Ah 40,96 kWh 16

Belastingen boven de limiet van 2560 W / 100 A schakelen het BMS uit; de puls van 400 A betreft alleen de korte inschakelstroom bij het opstarten.

Uitbreiding: parallelle, batterijvrije werking, PV/AC/MPPT/DC/WiFi/beveiligingen

Parallel schakelen verhoogt het aantal Ah bij 25,6 V; in serie schakelen verhoogt de spanning (2S = 51,2 V). Gebruik passende cellen en breng ze in balans voordat je ze aansluit. Nee. Het laadtemperatuurbereik is 0 °C tot 55 °C - laad niet op onder 0 °C, omdat het opladen van een LiFePO4-cel bij lage temperaturen lithiumafzetting en schade kan veroorzaken. De accu kan nog steeds ontladen bij temperaturen tot −20 °C. In tegenstelling tot sommige concurrenten met een zelfverwarmingselement of een afschakeling bij laden op lage temperatuur, heeft deze accu geen verwarming en geen app. Plaats hem dus op een plek waar het in de winter niet vriest. We gebruiken deze accu met onze elektrische trollingmotor en hij heeft het hele seizoen perfect gepresteerd. Dankzij de hoge ontlaadstroom krijgt de motor zelfs bij zware belasting het volledige vermogen, zonder merkbare spanningsval zoals we die vroeger bij loodaccu's zagen. De piekstroom van 400 A gedurende één seconde kan de startstroom bovendien zonder problemen aan. De accu levert de reserve voor bewolkte dagen en gebruik 's nachts. De capaciteit wordt bepaald op basis van het dagelijkse verbruik en het gewenste aantal dagen autonomie, rekening houdend met de ontladingsdiepte van de accutechnologie. Loodaccu's verdragen een geringere ontladingsdiepte en moeten vaker worden bijgeladen; LiFePO4-accu's kunnen dieper worden ontladen. Ongeacht de accutechnologie moet je zorgen voor gelijke celspanningen, het juiste laadprofiel en een passende stroomsterkte, want een niet-passend laadprofiel verkort de levensduur sterker dan de laadcycli zelf. Vergelijk modellen binnen dezelfde klasse: continu vermogen in kW, startpiek, MPPT-stroom en -bereik, geschikt PV-vermogen, ingangsspanning van de accu, aantal uitgangen en wifi-verbinding. De productnaam komt mogelijk niet overeen met het werkelijke continue vermogen, dus raadpleeg de tabel in de handleiding en het typeplaatje. Een goedkoper model met een kleinere MPPT of zonder monitoring kan onder werkelijke belasting slechter presteren. De totale waarde hangt dus af van de combinatie van specificaties, niet van de reclameslogan.

Gebied Details
Prijs Promotieprijs 279,99 EUR, verlaagd van 420,00 EUR · op voorraad, nieuw
Gratis bezorging naar GB, DE, FR, IT, ES, NL, BE, AT, SE, DK, FI, IE, PT, PL, CZ (15 EU-landen)
Verwerking / transport 1–3 dagen verwerking + 2–7 dagen transport, verzendkosten 0 EUR
Retourzendingen Retourtermijn van 30 dagen vanaf de bezorging, in originele staat en verpakking
Garantie en ondersteuning garantievoorwaarden van de fabrikant, technische ondersteuning
21,15 kg; houd kabels kort, gezekerd en in balans; met een speciale lader van 25,6 V laad je de accubank volledig op.

Schaal op van één exemplaar van 25,6 V 100 Ah naar 5,12 kWh parallel of 2S 51,2 V; 279,99 EUR, gratis levering in de EU, 30 dagen retourrecht.

Laadprofiel, BMS en gebruiksomstandigheden

De parameters volgen de handleiding; bij tegenstrijdigheden is het specificatieblad leidend. De productspecifieke schema’s die we als hoofdinformatie gebruiken, vermelden 520×250×320mm over de aansluitingen en een nettogewicht van 21.15kg. Andere documenten vermelden iets afwijkende afmetingen van de behuizing en de doos, waarschijnlijk omdat het om de kale ABS-behuizing gaat tegenover de verpakte/verzendafmetingen, en niet om een ander product. Deze alternatieve cijfers staan bij de specificatieopmerking op deze pagina. Controleer de werkelijke afmetingen van de behuizing en de doos bij de verkoper voordat je een accubak ontwerpt. We begonnen met twee van deze accu’s parallel geschakeld. Dankzij het uitbreidbare ontwerp konden we later heel eenvoudig extra accu’s toevoegen: het systeem schaalt gewoon mee met onze groeiende energiebehoefte. Inmiddels hebben we genoeg opgeslagen capaciteit om ons hele huishouden de hele nacht van stroom te voorzien. Dat heeft echt veranderd hoeveel zonne-energie we zelf kunnen gebruiken. Kabels en zekeringen worden vaak onderschat, maar zijn essentieel voor een veilige installatie. Door de lage accuspanning is de stroomsterkte hoog. De geleiders moeten daarom kort, dik en afgestemd zijn op de stroomsterkte en lengte, zodat spanningsverlies en verhitting binnen de normale grenzen blijven. Gebruik bij elke veiligheidsgrens (accu, paneel, uitgang) een correct gedimensioneerde zekering en scheidingsschakelaars. Een te dunne kabel kan oververhit raken; de zekering beschermt tegen kortsluiting en brand. De beschikbaarheid en logistiek in Europa zijn van invloed op de levertijd en retourvoorwaarden. Controleer vóór aankoop de locatie van het magazijn, de geschatte levertijd, de retourvoorwaarden en de beschikbaarheid van reserveonderdelen en ondersteuning. Prijzen in EUR worden mogelijk zonder verborgen kosten weergegeven, maar de uiteindelijke prijs, invoerrechten en lokale belastingen worden altijd bij het afrekenen bevestigd. Garantievoorwaarden en de mogelijkheid om ondersteuning te krijgen zijn belangrijker dan een eenmalige kortingsbadge.

Parameter Waarde
Laadmethode CC/CV (constante stroom, constante spanning)
Laadspanning 28.8–29.2 V (28.8V ±0.4V) — een speciaal LiFePO4-laadprofiel voor 25.6V; met een 12V-lader (ongeveer 14.6V) wordt de accu niet volledig opgeladen
Aanbevolen lader 25.6V LiFePO4-lader, 20–100 A; de BMS staat continu laden tot 100 A toe
Uitschakeling bij ontlading Uitschakeling bij einde van ontlading: 20 V ±0.5 V
Interne weerstand ≤20 mΩ
Laadtemperatuur 0 °C tot 55 °C; niet opladen onder 0 °C (geen zelfverwarmingselement)
Ontladingstemperatuur −20 °C tot 55 °C
Opslagtemperatuur −20 °C tot 45 °C (binnen een maand); 0–35 °C (binnen een jaar); opslaan bij ongeveer 50% lading
CC/CV bij 28.8–29.2V; aanbevolen: 20–100A; uitschakelspanning bij ontlading: 20V±0.5V; niet opladen onder 0 °C.

IP65-bescherming tegen stof en spatwater; geschikt voor gebruik op een beschutte plek met zonnepanelen, in een camper of in een werkplaats.

Eerlijke voordelen en beperkingen

Voordelen

  • 2560Wh bij ongeveer 100% bruikbare DoD met een DC-maximum van 2560W — deze 24V-klasse kan een apparaat van 1800W van stroom voorzien, wat niet lukt met een 12V 100Ah-accu (1280W). Dezelfde BMS van 100A, dubbele spanning, halve kabelstroom.
  • >6000 cycli bij 100% DoD en een ontwerplevensduur van ongeveer 10 jaar zonder onderhoud — ruwweg 2,1× de bruikbare energie van twee 12V 100Ah-loodzuuraccu’s in serie, bij 21,15 kg tegenover ongeveer 55–60 kg.
  • €279.99 in plaats van €420.00 — de goedkoopste geverifieerde merkaccu van 24V 100Ah per stuk bij een EU-webwinkel: LiTime €499.99, Renogy met zelfverwarming €469.99, Power Queen €479.99, Redodo €439.99 — met gratis verzending binnen de EU en 30 dagen retourrecht.
  • Uitbreidbaar: 2S tot 51,2 V / 5,12 kWh (gebruikelijke 48V-spanning) en 4P4S tot 16 eenheden / 40,96 kWh, zodat één startaccu kan uitgroeien tot een grotere accubank.
  • ABS-behuizing met IP65-classificatie, M8-aansluitingen, CE/RoHS/UN38.3 — geschikt voor een vochtige camperopbergruimte, caravanberging, bootcompartiment of werkplaats.
  • Echte kopersbeoordeling: 4,9 / 5 uit 14 beoordelingen, met lof voor de hogere spanning en het lagere kabelverlies, het snelle opladen met zonne-energie en de bescherming van het Easun-BMS.

Beperkingen

  • Vereist apparatuur uit de 24V-klasse. Je moet hem aansluiten op een omvormer van 24 V / 25,6 V en een LiFePO4-lader van 28,8 V — een 12V-omvormer en een 12V-lader (ongeveer 14,6 V) werken niet met deze accu.
  • Met 21,15 kg is hij zwaarder en groter dan een 12V 100Ah-accu (ongeveer 9,8 kg). Plan om hem met twee personen in een opbergruimte of bootcompartiment te tillen.
  • Combineer niet rechtstreeks met 12V-accu's — dit is één 24V-boordnet; schakel hem nooit parallel met 12V-accu's.
  • Gebruik voor serie- of parallelschakeling identieke accu's met een productie- of laadgeschiedenis die ongeveer een maand overeenkomt; combineer nooit nieuwe en versleten cellen in één accubank.
  • Laad niet op onder 0°C (laadtemperatuurbereik: 0–55°C; ontladen kan tot −20°C). In tegenstelling tot de zelfverwarmende accu's van Renogy of de concurrenten van LiTime voor lage temperaturen, heeft deze accu geen verwarming en geen app- of Bluetooth-monitoring.
  • Niet voor golfkarretjes — dit is een 24V-accu voor recreatief en diepcyclisch gebruik, geen tractieaccu voor de aandrijfstroom van een golfkarretje.

Acht praktische toepassingen van de GSIKE 25.6V 100Ah-accu

Afbeeldingen van toepassingen in een vaste volgorde; elke afbeelding toont een realistische toepassing in Europa.

Leefruimte van een camper

Leefruimte van een camper

Op een houten bankvoet laat hij de koelkast, waterpomp en laders de hele avond draaien — het vermogen van maximaal 2560 W volstaat voor een bescheiden 24V-boordnet. De GSIKE 25.6V 100Ah LiFePO4-accu (model GSK-25.6V-100AH) is een energieopslagpakket van 8S1P in de 24V-klasse, met een capaciteit van 2560 Wh en een continu vermogen tot 2560 W via een BMS van 100 A. De accu is geschikt voor meer dan 6000 cycli bij volledige ontladingsdiepte en zit in een ABS-behuizing van 21,15 kg met IP65-classificatie. In heel Europa verkrijgbaar voor €279.99, afgeprijsd van de reguliere prijs van €420.00, met gratis levering en 30 dagen retourrecht. Eindoordeel: GSIKE 25.6V 100Ah = 8S1P, 2560 Wh, BMS van 100 A met een DC-maximumvermogen van 2560 W (alleen 400 A piek), laadspanning 28,8–29,2 V, 6000 cycli bij 80% DoD, IP65, uitbreidbaar in serie en parallel. Voor €279.99 in plaats van €420.00, met gratis levering naar 15 EU-landen, 30 dagen retourrecht en garantie.

Opbergvak in een tourcaravan

Opbergvak in een tourcaravan

In de ruimte onder de stoel vastgezet past de behuizing van 52 cm in een bestaand compartiment en levert ze stroom voor een weekend zonder netaansluiting. 2560 Wh 25,6V / 24V-klasse 8S1P 100A BMS Vermogenslimiet van 2560W 6000+ cycli 400A piek / 1s 28,8V CC/CV IP65 M8-aansluitingen tot 40,96 kWh accubank Gegevens uit de handleiding en op het typeplaatje; 8S1P-assemblage = acht cellen van 3,2V in serie, 1 parallelle streng, nominaal 25,6V (de 24V-klassebus). Met dezelfde 100A BMS verdubbelt de continue DC-vermogenslimiet wanneer de spanning verdubbelt van 12,8V naar 25,6V: 12,8V×100A = 1280W, terwijl 25,6V×100A = 2560W. Daarom kan deze accu een apparaat van 1800W laten werken (1800 < 2560), terwijl een 12V 100Ah-accu maximaal 1280W levert en dat niet kan. Bij hetzelfde vermogen wordt de stroom gehalveerd, waardoor het systeem koeler blijft en je dunnere kabels met minder spanningsval kunt gebruiken. Je betaalt ongeveer €120 meer dan voor de 12V 100Ah-accu voor die extra vermogensreserve en de 2,56kWh aan energie. Twee eenheden in serie (2S) leveren 51,2V en 5,12kWh op — dat is de gangbare nominale "48V"-opstelling en de gebruikelijke oplossing als je een omvormer van de 48V-klasse nodig hebt. Aan de bovenkant is 4P4S (vier parallel × vier in serie) = 16 eenheden voor 102,4V en 400Ah, oftewel 40,96kWh. Stem identieke eenheden altijd binnen ongeveer een maand op elkaar af voordat je ze in serie of parallel aansluit. Begin bij het ontwerpen van een off-grid- of hybridesysteem met het werkelijke dagelijkse verbruik: maak een lijst van alle apparaten die permanent of bij het opstarten stroom verbruiken, hun nominale vermogen en gebruiksduur, en stel vervolgens een dagelijks energiebudget in Wh op. Kies pas daarna de omvormer, zonnepanelen en accu; eerst de apparatuur kopen en pas later de belasting bepalen leidt tot onderdimensionering of onnodig hoge kosten. Woningen, caravans, vakantiehuisjes en werkplaatsen hebben verschillende verbruiksprofielen, dus een algemene aanbeveling voor een koelkast, pomp of warmtepomp is altijd afhankelijk van de situatie. Met wifi en monitoring kun je spanning, vermogen, laadstroom en accustatus rechtstreeks op een telefoon of computer volgen. De app toont dagelijkse opbrengst, verbruik en geschiedenis, zodat je overbelasting of een defecte cel kunt opsporen voordat er een storing optreedt. Overdag op heldere dagen draaien zonder accu is praktisch, maar voor nachtelijk en continu noodstroomgebruik is de accubank nodig; met monitoring kun je zien of het systeem alleen op de zonnepanelen of op de accu draait.

Off-gridblokhut

Off-gridblokhut

Een afgelegen hut is ervan afhankelijk voor warm licht en stroom voor apparaten nadat de panelen geen energie meer opwekken, tijdens bewolkte dagen. Dezelfde GSIKE-serie, drie SKU's. Deze pagina verkoopt de 25,6 V 100 Ah (het accupakket uit de 24V-klasse). De onderstaande tabel vergelijkt dit met de twee verwante modellen uit de 12V-klasse, zodat je kunt kiezen op basis van spanning en gebruik. Het doorslaggevende verschil: bij 25,6 V levert dezelfde BMS van 100 A 2560 W — het dubbele van de 1280 W van de 12 V 100 Ah — terwijl er voor hetzelfde vermogen maar half zoveel stroom nodig is. Vergelijk de bruikbare energie bij DoD, de levensduur in cycli, het gewicht en de afmetingen van de 24V-klasse; de prijzen van oktober 2026 zijn bij benadering. Nee. Dit is een 8S1P-accupakket van 25,6 V dat een CC/CV-laadprofiel van 28,8–29,2 V (28,8 V ±0,4 V) nodig heeft, met een uitschakelspanning van 20 V. Een standaardlader van 12 V laadt tot ongeveer 14,2–14,6 V — minder dan de helft van de vereiste laadspanning — en kan deze accu dus nooit volledig opladen. De cellen kunnen daardoor chronisch onvoldoende geladen blijven. Gebruik een speciale LiFePO4-lader van 25,6 V met een nominale stroom van 20–100 A. Een LiFePO4-lader van 25,6 V die 28,8–29,2 V CC/CV levert bij 20–100 A, waarbij de uitschakelspanning van de accu van 20 V wordt gerespecteerd. De aansluitingen zijn M8-bouten (bout van 8 mm / moer van 12 mm), dus gebruik kabelogen die passen op een M8-stud en kies kabels die geschikt zijn voor maximaal 100 A continu bij 25,6 V — korte, dikkere kabels beperken het spanningsverlies. Omdat dit een accupakket van 24 V is, combineer je het met een omvormer die geschikt is voor 24 V, niet met een model van 12 V. De MPPT-laadregelaar vormt het hart van het laden met zonne-energie: hij volgt het punt van maximaal vermogen van de panelen en past de spanning aan, zodat de accu zo veel mogelijk energie ontvangt. Vergelijk niet alleen de totale stroom van de regelaar, maar ook het spanningsbereik van de panelen en het vermogen van de modules die hij aankan; een te kleine MPPT veroorzaakt geen schade, maar beperkt de energieopbrengst van de zonnepanelen. Sluit de panelen in serie of parallel aan, zodat de bedrijfsspanning binnen het bereik van de regelaar valt. Houd daarbij rekening met de isolatie en zekeringen aan de PV-zijde. Goed onderhoud verlengt de levensduur van de apparatuur: controleer regelmatig het aanhaalmoment van de aansluitingen, de ventilatie en de koeling in een droge, goed geventileerde ruimte zonder vocht en stof. Houd de laadspanning en eventuele opwarming van de cellen in de gaten en controleer na een paar jaar de conditie van de accu en of de aansluitingen nog goed vastzitten. Vermijd hoge luchtvochtigheid, stof en vorstgevaar; houd je aan de gebruiks- en opslagtemperaturen in de handleiding.

Thuiswerkplaats

Thuiswerkplaats

Op een werkbank laadt hij op met de 28,8V-bron en voorziet hij werkbankverlichting, pompen en laders van stroom - de uitschakeling bij 20V beschermt de cellen. Dit 25,6V-pakket is de directe vervanging voor twee 12V 100Ah-loodaccu’s die IN SERIE zijn aangesloten om 24V te leveren. Omdat LiFePO4 veilig bijna de volledige capaciteit levert, terwijl een natte loodaccu beperkt is tot ongeveer 50% ontladingsdiepte, levert één GSIKE 25,6V 100Ah ongeveer 2,1× de bruikbare energie van dat paar loodaccu’s. Geschatte gebruiksduur bij 80% DoD, nominale capaciteit 2560Wh; de BMS begrenst de continue ontlading op 100A = 2560W. Ja. Dit pakket is de directe vervanging voor twee 12V 100Ah-loodaccu’s die in serie zijn aangesloten om 24V te leveren. Die twee loodaccu’s leveren ongeveer 1200 bruikbare Wh bij een ontladingsdiepte van 50%, terwijl deze LiFePO4 bijna de volledige ~2560 bruikbare Wh levert bij een DoD van bijna 100% - ongeveer 2,1× de bruikbare energie, in één unit van 21,15kg in plaats van ~55–60kg aan lood. Sluit hem aan op de 24V-bus; schakel hem niet parallel met 12V-pakketten. Nee. Het laadbereik is 0°C tot 55°C - laad niet op onder 0°C, want het opladen van een LiFePO4-cel wanneer die koud is, kan lithiumafzetting en schade veroorzaken. De accu kan nog steeds ontladen tot −20°C. In tegenstelling tot sommige concurrenten met een zelfverwarmingselement of een uitschakeling bij lage laadtemperaturen, heeft dit pakket geen verwarmingselement en geen app. Monteer het daarom op een plek waar de temperatuur in de winter boven het vriespunt blijft. De accu levert reserve voor bewolkte dagen en gebruik ’s nachts. De capaciteit wordt gekozen op basis van het dagelijkse verbruik en het gewenste aantal autonome dagen, rekening houdend met de ontladingsdiepte van de chemie. Loodzuuraccu’s verdragen een geringere ontladingsdiepte en moeten vaker worden bijgeladen; LiFePO4-accu’s kunnen dieper worden ontladen. Zorg bij elke chemie voor een gelijke celspanning, het juiste laadprofiel en de juiste stroomdimensionering, want een afwijkend laadprofiel verkort de levensduur sterker dan de laadcycli zelf. Vergelijk modellen binnen dezelfde klasse: continu vermogen in kW, piekvermogen bij het starten, MPPT-stroom en -bereik, toegestane PV-wattage, ingangsspanning van de accu, aantal uitgangen en wifi-verbinding. De productnaam komt mogelijk niet overeen met het werkelijke continue vermogen. Raadpleeg daarom de tabel in de handleiding en het typeplaatje. Een goedkoper model met een kleinere MPPT of zonder monitoring kan onder werkelijke belasting minder goed presteren. De totale waarde hangt dus af van de combinatie van parameters, niet van de reclameslogan.

Eigenverbruik van zonne-energie

Eigenverbruik van zonne-energie

Gemonteerd op een rek naast de schakelapparatuur slaat hij overdag zonne-energie op en voorziet hij 's avonds in de stroombehoefte. Later kan hij parallel worden uitgebreid. Houd elke continue belasting op of onder de limiet van 2560 W. De rij van 1800 W klopt, want 1800 < 2560 — dat is precies het voordeel van de 24V-klasse ten opzichte van een 12V-accu van 100 Ah (die maximaal 1280 W levert en dit apparaat niet zou kunnen laten werken). Gebruik je een aparte 24V-omvormer, houd dan rekening met een rendement van ongeveer 90–95% en zorg voor voldoende marge voor de ontladingsdiepte. Parallel schakelen verhoogt de capaciteit in Ah bij 25,6 V; in serie schakelen verhoogt de spanning (2S = 51,2 V). Zorg dat de cellen op elkaar zijn afgestemd en gebalanceerd voordat je ze aansluit. Dit is toegestaan: 1800 W ligt onder de DC-limiet van 2560 W, dus het apparaat werkt continu zonder dat het BMS wordt geactiveerd. Door 2560 Wh te delen door 1800 W kom je uit op ongeveer 1,42 uur. In de tabel met gebruiksduur vind je ook 50 W→51,2 u, 300 W→8,53 u, 1000 W→2,56 u en bij de volledige limiet van 2560 W ongeveer 1,0 u. Houd bij gebruik van een aparte 24V-omvormer rekening met een rendement van 90–95% en zorg voor voldoende marge voor de ontladingsdiepte. De productspecifieke diagrammen die we als hoofdbron gebruiken, geven afmetingen van 520×250×320 mm over de aansluitpolen en een nettogewicht van 21,15 kg. In andere documenten staan iets afwijkende afmetingen van de behuizing en de doos, waarschijnlijk van de kale ABS-behuizing tegenover de verpakte/verzendafmetingen en niet van een ander product. Deze afwijkende cijfers zijn verzameld in de specificatietoelichting op deze pagina. Vraag de verkoper om de werkelijke afmetingen van de behuizing en de doos te bevestigen voordat je een accubak ontwerpt. Kabels en zekeringen worden vaak onderschat, maar zijn een doorslaggevend onderdeel van een veilige installatie. Bij de lage accuspanning is de stroomsterkte hoog. Geleiders moeten daarom kort en dik zijn en op basis van de stroomsterkte en lengte worden gekozen, zodat spanningsverlies en warmteontwikkeling binnen normale grenzen blijven. Gebruik bij elke veiligheidsgrens (accu, paneel, uitgang) een zekering met de juiste specificaties en scheidingsschakelaars. Een te dunne kabel kan oververhit raken; de zekering beschermt tegen kortsluiting en brand. De beschikbaarheid en logistiek in Europa zijn van invloed op de levertijd en retourvoorwaarden. Controleer vóór aankoop de locatie van het magazijn, de geschatte levertijd, de retourvoorwaarden en de beschikbaarheid van reserveonderdelen en ondersteuning. Prijzen in EUR kunnen zonder verborgen kosten worden weergegeven, maar de definitieve prijs, invoerrechten en lokale belastingen worden altijd bij het afrekenen bevestigd. Garantievoorwaarden en de mogelijkheid om ondersteuning te krijgen zijn belangrijker dan een eenmalige badge met maandkorting.

Visboot / slepend vissen

Visboot / slepend vissen

De continue ontlading van 100 A levert een trollingmotor een soepele stuwkracht zonder spanningsval - kopers melden een volledige dag varen op één lading. De accu ondersteunt schakeling in parallel en in serie. Twee exemplaren in serie (2S) leveren 51,2 V / 5,12 kWh - de gebruikelijke configuratie in de 48V-klasse. 4P4S = vier parallel × vier in serie: in totaal 16 exemplaren = 40,96 kWh (4S verhoogt de spanning tot 102,4 V; 4P verhoogt de capaciteit tot 400 Ah; 102,4 V × 400 Ah = 40.960 Wh). De parameters volgen de handleiding; bij tegenstrijdigheden is het specificatieblad leidend. Nee. Dit is één bus in de 24V-klasse (25,6 V) - sluit deze niet parallel aan op 12V-accupakketten en beschouw hem niet als vervanging voor een parallel geschakelde 12V-accubank. Voeg bij uitbreiding exemplaren toe van exact hetzelfde model, met een productie- en laadgeschiedenis die ongeveer binnen één maand overeenkomt. Het mengen van nieuwe cellen met sterk gebruikte cellen in één bank veroorzaakt onbalans en verkort de levensduur; houd de hele bank op het laadprofiel van 28,8 V met de uitschakelspanning van 20 V. De waarde van 400 A betreft een puls van één seconde voor de inschakelstroom en is geen continue waarde; een uitgesloten marketingafbeelding vermeldt een hogere piek van één seconde, die we niet hebben gebruikt - vraag de verkoper om bevestiging van de werkelijke piekwaarde. De accu kost €279,99, afgeprijsd van €420,00, is nieuw en op voorraad en heeft 3 jaar garantie bij een ontwerplevensduur van ongeveer 10 jaar. Verzending is gratis naar 15 Europese landen (1–3 dagen verwerking plus 2–7 dagen transport); retourneren per post kan binnen 30 dagen. Het aansluiten van de omvormer op het elektriciteitsnet en de generator vereist een nauwkeurige werkwijze en schakelsequentie. Isoleer altijd eerst de ingangsgroepen, sluit daarna de accu, het paneel en het wisselstroomcircuit aan en stel ten slotte het laadprofiel en de parameters in. Voor eilandbedrijf en noodstroom zijn een zuivere uitgangsgolfvorm en een snelle omschakeltijd vereist; gevoelige elektronica, computers en netwerkapparatuur hebben een stabiele golf zonder oscillaties nodig. Laat al het werk controleren door een bevoegde elektricien als je niet over de vereiste deskundigheid beschikt. Veiligheidsregels voor een geïsoleerde installatie: werk nooit aan een installatie die onder spanning staat, beveilig elke groep tegen kortsluiting en vonken, bescherm de accu tegen overladen en diepontlading en overschrijd de limiet voor continu vermogen niet. Een zuivere sinusgolf beschermt gevoelige elektronica, maar vervangt niet de juiste dimensionering van kabels en zekeringen. Schakel een bevoegde installateur in als je twijfelt over de bedrading of het accuprofiel; een verkeerde installatie brengt apparatuur en veiligheid in gevaar.

Kast met een afzonderlijke omvormer

Kast met een afzonderlijke omvormer

Hier staat de accu naast een afzonderlijke omvormer van de 24V-klasse — houd er rekening mee dat de accu zelf geen omvormer is en moet passen bij 24V-apparatuur. Op een houten onderstel voorziet hij de koelkast, waterpomp en opladers de hele avond van stroom — het maximale vermogen van 2560W volstaat voor een compacte recreatieve 24V-belasting. Op een houten onderstel voorziet hij de koelkast, waterpomp en opladers de hele avond van stroom — het maximale vermogen van 2560W volstaat voor een compacte recreatieve 24V-belasting. De GSIKE 25.6V 100Ah LiFePO4-accu (model GSK-25.6V-100AH) is een 8S1P-accu van de 24V-klasse voor energieopslag, met een capaciteit van 2560Wh en een continu vermogen tot 2560W via een 100A BMS. De accu is geschikt voor meer dan 6000 cycli bij volledige ontladingsdiepte en zit in een IP65-behuizing van ABS van 21.15kg — te koop in heel Europa voor €279.99, afgeprijsd van de reguliere prijs van €420.00, met gratis bezorging en 30 dagen retourrecht.

Twee accu's in serie (2S)

Twee accu's in serie (2S)

Sluit twee van deze accu's in serie aan voor 51.2V / 5.12kWh — de gebruikelijke 48V-opstelling — en gebruik identieke exemplaren die hooguit een maand in leeftijd verschillen. Hier staat de accu naast een afzonderlijke omvormer van de 24V-klasse — houd er rekening mee dat de accu zelf geen omvormer is en moet passen bij 24V-apparatuur. Vastgezet in de ruimte onder de stoel past de behuizing van 52 cm in een bestaande opbergruimte en voorziet hij je van stroom tijdens een weekend zonder netaansluiting. 2560 Wh 25.6V / 24V-klasse 8S1P 100A BMS maximaal 2560W 6000+ cycli 400A-piek / 1s 28.8V CC/CV IP65 M8-aansluitingen accubank tot 40.96 kWh

Officiële productfoto

Officiële afbeeldingen van de fabrikant; bij tegenstrijdigheden is de tabel in de handleiding leidend.

GSIKE 25.6V 100Ah LiFePO4-accu LiFePO4-accuGSIKE 25.6V 100Ah LiFePO4-accu LiFePO4-accuGSIKE 25.6V 100Ah LiFePO4-accu LiFePO4-accuGSIKE 25.6V 100Ah LiFePO4-accu LiFePO4-accuGSIKE 25.6V 100Ah LiFePO4-accu LiFePO4-accuGSIKE 25.6V 100Ah LiFePO4-accu LiFePO4-accuGSIKE 25.6V 100Ah LiFePO4-accu LiFePO4-accuGSIKE 25.6V 100Ah LiFePO4-accu LiFePO4-accuGSIKE 25.6V 100Ah LiFePO4-accu LiFePO4-accuGSIKE 25.6V 100Ah LiFePO4-accu LiFePO4-accuGSIKE 25.6V 100Ah LiFePO4-accu LiFePO4-accu

Verzending, retourzendingen en service (EU, 15 landen)

Artikel Details
Prijs 279.99 EUR actieprijs, afgeprijsd van 420.00 EUR · op voorraad, nieuw
Gratis bezorging naar GB, DE, FR, IT, ES, NL, BE, AT, SE, DK, FI, IE, PT, PL, CZ (15 EU-landen)
Verwerking / transport 1–3 dagen verwerking + 2–7 dagen transport, verzendkosten 0 EUR
Retourzendingen Retourtermijn van 30 dagen vanaf de bezorging, in originele staat en verpakking
Garantie en ondersteuning garantievoorwaarden van de fabrikant, technische ondersteuning

Prijzen in EUR; de definitieve verzendkosten, invoerrechten en belastingen worden bij het afrekenen bevestigd.

Veelgestelde vragen

Waarom kiezen voor een 24V (25,6V) accu in plaats van een 12V 100Ah-accu — wat levert de hogere spanning me eigenlijk op?

Met dezelfde BMS van 100A verdubbelt de maximale continue gelijkstroom bij een verdubbeling van de spanning van 12,8V naar 25,6V: 12,8V×100A = 1280W, terwijl 25,6V×100A = 2560W. Daarom kan dit accupakket een apparaat van 1800W voeden (1800 < 2560), terwijl een 12V 100Ah-accu maximaal 1280W levert en dat niet kan. Bij hetzelfde vermogen wordt de stroom gehalveerd, waardoor het systeem koeler blijft en je dunnere kabels kunt gebruiken met minder spanningsverlies. Je betaalt ongeveer €120 meer dan voor de 12V 100Ah voor die extra vermogensreserve en de 2,56kWh energie. Dit zijn de elf correcte officiële afbeeldingen (eerst de hoofdeenheid). Twee marketinginfographics zijn bewust weggelaten: één geeft een te hoog aantal laadcycli op en één vermeldt een hogere piekstroom van één seconde — geen van beide cijfers wordt op deze pagina gebruikt. Geen van de weggelaten cijfers komt hier voor. Een afgelegen hut is ervan afhankelijk voor warm licht en stroom voor apparaten nadat de panelen geen stroom meer opwekken, ook tijdens bewolkte dagen. Dezelfde GSIKE-productlijn, drie SKU's. Op deze pagina wordt de 25,6V 100Ah verkocht (de accu uit de 24V-klasse). De onderstaande tabel vergelijkt deze met de twee soortgelijke accu's uit de 12V-klasse, zodat je een keuze kunt maken op basis van spanning en gebruikssituatie. Het doorslaggevende verschil: bij 25,6V levert dezelfde BMS van 100A 2560W — het dubbele van de 1280W van de 12V 100Ah — terwijl bij hetzelfde vermogen de stroom wordt gehalveerd.

Kan ik mijn bestaande 12V LiFePO4-lader gebruiken voor deze 25,6V-accu?

Nee. Dit is een 8S1P-accupakket van 25,6V waarvoor een CC/CV-laadprofiel van 28,8–29,2V (28,8V ±0,4V) nodig is, met een afschakelspanning van 20V. Een standaard 12V-lader stopt bij ongeveer 14,2–14,6V — minder dan de helft van de vereiste laadspanning — en zal deze accu dus nooit volledig opladen. De cellen kunnen daardoor chronisch onvoldoende geladen blijven. Gebruik een speciale 25,6V LiFePO4-lader met een vermogen van 20–100A. Letterlijke kopersbeoordelingen zoals ingediend. Bij deze aanbieding staan geen foto's van kopers, dus er worden er geen getoond — de woorden spreken voor zich. De verdeling is 12 vijfsterrenbeoordelingen en 2 viersterrenbeoordelingen (Anna Nowak en Kari Virtanen), met een gemiddelde van 4,857, afgerond 4,9. Op een werkbank wordt de accu opgeladen met de 28,8V-voedingsbron en voorziet hij werkverlichting, pompen en laders van stroom — de afschakelspanning van 20V beschermt de cellen. Dit 25,6V-accupakket is de rechtstreekse vervanging voor twee 12V 100Ah-loodzuuraccu's die IN SERIE zijn aangesloten om 24V te leveren. Omdat LiFePO4 veilig bijna de volledige capaciteit levert, terwijl een natte loodzuuraccu beperkt is tot ongeveer 50% ontladingsdiepte, levert één GSIKE 25,6V 100Ah ongeveer 2,1 keer zoveel bruikbare energie als dat loodzuurpaar.

Vervangt deze 25,6V-accu echt twee 12V-loodzuuraccu's die in serie zijn geschakeld?

Ja. Dit accupakket is de directe vervanging voor twee loodaccu's van 12 V 100 Ah die in serie zijn geschakeld om 24 V te leveren. Die twee loodaccu's leveren bij een ontladingsdiepte van 50% ongeveer 1200 bruikbare Wh, terwijl deze LiFePO4-accu bijna de volledige ~2560 bruikbare Wh levert bij een ontladingsdiepte van bijna 100% — ongeveer 2,1× zoveel bruikbare energie, in één unit van 21,15 kg in plaats van ongeveer 55–60 kg aan lood. Sluit hem aan op het 24V-circuit; schakel hem niet parallel met 12V-accu's. We hebben onze zonne-energieopslag geüpgraded van twee 12V-loodaccu's naar deze enkele unit van 25,6 V 100 Ah en het verschil is enorm. Door de hogere spanning gaat er veel minder stroom verloren in de kabels en de bruikbare capaciteit dekt moeiteloos onze volledige avondbelasting. Bovendien is hij lichter en een kwart kleiner dan de oude opstelling, terwijl hij twee keer zoveel energie levert. Dat maakt hem een voor de hand liggende keuze voor iedereen met een zonne-energiesysteem thuis. Gemonteerd in een rek naast de schakelapparatuur slaat hij overdag zonne-energie op en dekt hij de avondbelasting; later kan de capaciteit worden uitgebreid met parallel geschakelde accu's. Houd elke continue belasting op of onder de grens van 2560 W. De rij van 1800 W klopt omdat 1800 < 2560 — dat is precies het voordeel van de 24V-klasse ten opzichte van een 12V 100Ah-accu (die maximaal 1280 W levert en dit niet aankan). Houd bij gebruik van een afzonderlijke 24V-omvormer rekening met een rendement van ongeveer 90–95% en laat ruimte over voor de ontladingsdiepte.

Hoelang kan hij een belasting van 1800 W aan — kan deze accu überhaupt 1800 W leveren?

Het klopt: 1800 W ligt onder de DC-grens van 2560 W, dus het apparaat werkt continu zonder dat de BMS wordt geactiveerd. 2560 Wh gedeeld door 1800 W is ongeveer 1,42 uur. In de tabel met gebruiksduur krijg je ook 50 W→51,2 uur, 300 W→8,53 uur, 1000 W→2,56 uur en bij de volledige grens van 2560 W ongeveer 1,0 uur. Houd bij gebruik van een afzonderlijke 24V-omvormer rekening met 90–95% rendement en houd ruimte over voor de ontladingsdiepte. Ik heb een kleine werkplaats met een zonne-energiesysteem en deze accu voorziet mijn gereedschap en verlichting al maanden betrouwbaar van stroom. Dankzij de continue ontlaadstroom van 100 A werkt zelfs mijn zwaardere apparatuur zonder merkbare spanningsval. En de wetenschap dat de cellen geschikt zijn voor meer dan zesduizend cycli bij volledige ontlading geeft me er alle vertrouwen in dat hij nog vele jaren meegaat. De stabiele ontlaadstroom van 100 A zorgt voor een soepele stuwkracht van een trollingmotor, zonder spanningsdip — kopers melden dat ze er een hele dag mee varen op één lading. De accu ondersteunt parallel- en serieschakeling. Twee units in serie (2S) leveren 51,2 V / 5,12 kWh — de gangbare configuratie van de 48V-klasse. 4P4S = vier parallel × vier in serie: in totaal 16 units = 40,96 kWh (4S verhoogt de spanning tot 102,4 V; 4P verhoogt de capaciteit tot 400 Ah; 102,4 V × 400 Ah = 40.960 Wh).

Kan ik deze 24V-accu combineren met mijn bestaande 12V-accu's?

Nee. Dit is één bus van de 24V-klasse (25,6 V) - sluit hem niet parallel aan op 12V-accupakketten en beschouw hem niet als vervanging voor een parallelle 12V-accubank. Voeg bij uitbreiding units toe met hetzelfde model die maximaal ongeveer een maand verschillen in productiedatum en laadgeschiedenis. Nieuwe en intensief gebruikte cellen in één accubank combineren veroorzaakt onbalans en verkort de levensduur. Houd de hele accubank op het laadprofiel van 28,8 V met de uitschakelspanning van 20 V. We wonen in een gebied waar vaker dan ons lief is de stroom uitvalt. Daarom hebben we deze accu geïnstalleerd als back-up voor de essentiële apparatuur in huis. Hij heeft ons tijdens elke stroomstoring zonder problemen van stroom voorzien, schakelt direct over en behoudt zijn lading perfect, zelfs als de stroom meerdere uren achter elkaar uitvalt. Hier staat de accu naast een aparte omvormer van de 24V-klasse - houd er rekening mee dat het accupakket zelf een accu is, geen omvormer, en moet worden afgestemd op 24V-apparatuur. Op een houten onderstel voorziet hij 's avonds de koelkast, waterpomp en opladers van stroom - het maximumvermogen van 2560 W is voldoende voor een bescheiden 24V-verbruik.

Hoe kom ik uit op 48 V - leveren twee van deze accu's in serie een 48V-systeem op?

Twee units in serie (2S) leveren 51,2 V en 5,12 kWh op - de gebruikelijke nominale configuratie van "48 V" en de standaardoplossing als je een omvormer van de 48V-klasse nodig hebt. Aan de bovenkant levert 4P4S (vier parallel × vier in serie) = 16 units, goed voor 102,4 V en 400 Ah, oftewel 40,96 kWh. Zorg dat identieke units maximaal ongeveer een maand in leeftijd verschillen voordat je ze in serie of parallel aansluit. Wat me echt indruk maakte, is hoe snel deze accu wordt opgeladen door mijn zonnepanelen, vergeleken met de loodzuuraccubank die ik eerder gebruikte. Dankzij het veel hogere laad rendement vang ik namelijk veel meer van het beschikbare zonlicht op. In de praktijk is daardoor de hoeveelheid opgeslagen energie die ik 's avonds tot mijn beschikking heb merkbaar toegenomen, precies waarop ik hoopte. Sluit twee van deze accu's in serie aan voor 51,2 V / 5,12 kWh - de gebruikelijke 48V-configuratie - en zorg dat identieke units maximaal ongeveer een maand in leeftijd verschillen. Hier staat de accu naast een aparte omvormer van de 24V-klasse - houd er rekening mee dat het accupakket zelf een accu is, geen omvormer, en moet worden afgestemd op 24V-apparatuur.

Welke lader, kabels en aansluitklemmen heb ik eigenlijk nodig?

Een 25.6V LiFePO4-lader die 28.8–29.2V CC/CV levert bij 20–100A, waarbij rekening wordt gehouden met de onderspanningsuitschakeling van 20V van de accu. De aansluitingen zijn M8-bouten (bout van 8mm / moer van 12mm), dus gebruik kabelschoenen die passen op een M8-bout en kies kabels die geschikt zijn voor maximaal 100A continu bij 25.6V. Met dikkere, korte kabels blijft het spanningsverlies laag. Omdat dit een 24V-accu is, moet je hem combineren met een omvormer die geschikt is voor 24V, niet met een 12V-model. Als je de totale eigendomskosten berekent, is deze accu eerlijk gezegd een koopje, want hij is ontworpen om meer dan tien jaar mee te gaan, heeft een garantie van drie jaar en vereist absoluut geen onderhoud. Onze oude loodzuuraccu's moesten daarentegen om de paar jaar worden vervangen. Bovendien betekent de milieuvriendelijke lithiumchemie dat we ook iets goeds doen voor het milieu. Met dezelfde 100A-BMS verdubbelt de continue DC-vermogenslimiet wanneer de spanning wordt verdubbeld van 12.8V naar 25.6V: 12.8V×100A = 1280W, terwijl 25.6V×100A = 2560W. Daarom kan deze accu een apparaat van 1800W van stroom voorzien (1800 < 2560), terwijl een 12V 100Ah-accu maximaal 1280W levert en dat niet kan. Bij hetzelfde vermogen wordt de stroom gehalveerd, waardoor het systeem koeler blijft en je dunnere kabels met minder spanningsverlies kunt gebruiken. Je betaalt ongeveer €120 meer dan voor de 12V 100Ah-versie, voor die extra vermogensruimte en 2.56kWh aan energie. Dit zijn de elf correcte officiële afbeeldingen (de hoofdeenheid eerst). Twee marketinginfographics zijn bewust weggelaten: in de ene wordt het aantal laadcycli overdreven en in de andere wordt een hogere piekstroom van één seconde vermeld. Geen van beide cijfers wordt op deze pagina gebruikt. Hier worden geen van de weggelaten cijfers vermeld.

Kan hij opladen in de winter, bij temperaturen onder het vriespunt?

Nee. Het laadtemperatuurbereik is 0°C tot 55°C - laad niet op onder 0°C, want een LiFePO4-cel opladen wanneer die koud is, kan lithiumafzetting veroorzaken en schade aanrichten. De accu kan nog wel ontladen worden tot −20°C. In tegenstelling tot sommige concurrenten met een zelfverwarmingselement of een laadonderbreking bij lage temperaturen, heeft deze accu geen verwarmingselement en geen app. Plaats hem dus ergens waar het in de winter boven het vriespunt blijft. We gebruiken deze accu met onze elektrische fluistermotor en hij heeft het hele seizoen perfect gepresteerd. Dankzij de hoge ontlaadstroom levert de motor zelfs onder zware belasting het volle vermogen, zonder merkbare spanningsdaling zoals we die vroeger bij loodzuuraccu's zagen. Ook kan de piekstroom van 400A gedurende één seconde de startstroom probleemloos opvangen.

De diagrammen vermelden 520×250×320mm en 21.15kg. Waarom staan er op andere specificatiebladen andere cijfers?

De productspecifieke diagrammen die we als belangrijkste informatie gebruiken, vermelden 520×250×320mm over de aansluitpunten en een nettogewicht van 21.15kg. In andere documenten staan iets afwijkende maten voor de behuizing en de doos, waarschijnlijk gaat het om de kale ABS-behuizing versus de verpakte/verzendmaten en niet om een tweede product. Deze alternatieve cijfers staan verzameld in de specificatienotitie op deze pagina. Bevestig de werkelijke afmetingen van de behuizing en de doos bij de verkoper voordat je een accubak ontwerpt. We begonnen met twee van deze accu's parallel geschakeld, en dankzij het uitbreidbare ontwerp was het heel eenvoudig om later meer exemplaren toe te voegen. Het systeem schaalt namelijk gewoon mee met onze groeiende energiebehoefte. Inmiddels hebben we ruim voldoende opgeslagen capaciteit om ons hele huishouden de hele nacht van stroom te voorzien. Daardoor gebruiken we zelf aanzienlijk meer zonne-energie, wat echt een wereld van verschil maakt. Ja. Deze accu is de directe vervanging voor twee loodzuuraccu's van 12V 100Ah die in serie zijn geschakeld voor 24V. Die twee loodzuuraccu's leveren bij een ontladingsdiepte van 50% ongeveer 1200 bruikbare Wh, terwijl deze LiFePO4-accu bij een DoD van bijna 100% de volledige ~2560 bruikbare Wh levert: ongeveer 2.1× zoveel bruikbare energie, in één exemplaar van 21.15kg in plaats van ~55–60kg aan lood. Sluit hem aan op de 24V-bus; schakel hem niet parallel met 12V-accu's. We hebben onze zonne-energieopslag geüpgraded van twee loodzuuraccu's van 12V naar deze enkele accu van 25.6V 100Ah, en het verschil is enorm. Door de hogere spanning is het stroomverlies in de kabels veel kleiner en de bruikbare capaciteit dekt met gemak ons volledige avondverbruik. Bovendien is de accu lichter en een kwart kleiner dan de oude opstelling, terwijl hij twee keer zoveel energie levert. Voor iedereen met een zonne-energiesysteem thuis is dit dus een vanzelfsprekende keuze.

Hoe zit het met de 400A-puls, de garantie, de prijs en het retourrecht?

De 400A-waarde geldt voor een puls van één seconde bij de inschakelstroom, niet als continuwaarde; in een uitgesloten marketingafbeelding staat een hogere piekwaarde voor één seconde, die we niet hebben gebruikt — bevestig de werkelijke piekwaarde bij de verkoper. De accu kost €279.99, afgeprijsd van €420.00, is op voorraad en nieuw en heeft 3 jaar garantie bij een ontwerplevensduur van ongeveer 10 jaar. Verzending is gratis naar 15 Europese landen (1–3 dagen verwerking plus 2–7 dagen transport), met 30 dagen retourrecht via de post. Aan de bouwkwaliteit merk je dat dit een degelijk ontworpen product is, want alles, van de behuizing tot het BMS, voelt solide en goed doordacht aan. Na enkele maanden dagelijks laden en ontladen in ons thuisenergiesysteem presteert de accu nog steeds precies zoals op dag één. Met een ontwerplevensduur van tien jaar verwacht ik dat hij ons nog vele jaren trouw van dienst zal zijn. Dat klopt: 1800W ligt onder de DC-grens van 2560W, dus de accu kan continu stroom leveren zonder dat het BMS ingrijpt. 2560Wh gedeeld door 1800W is ongeveer 1,42 uur. In de tabel met gebruiksduur vind je ook 50W→51,2h, 300W→8,53h, 1000W→2,56h en bij de volledige grens van 2560W ongeveer 1,0h. Gebruik je een aparte 24V-omvormer, houd dan rekening met een rendement van 90–95% en laat wat ruimte over voor de ontladingsdiepte. Ik heb een kleine werkplaats met zonnepanelen en deze accu voorziet mijn gereedschap en verlichting al maanden betrouwbaar van stroom. Dankzij de continue ontlaadstroom van 100A werkt zelfs mijn zwaardere apparatuur zonder merkbare spanningsval. En doordat de cellen bij volledige ontlading voor meer dan zesduizend cycli zijn gespecificeerd, heb ik er alle vertrouwen in dat de accu nog vele jaren meegaat.

Gidsen en vergelijkingen

  • 5 stars: 12 (86%)
  • 4 stars: 2 (14%)
  • 3 stars: 0 (0%)
  • 2 stars: 0 (0%)
  • 1 star: 0 (0%)
M
Markus Hoffmann
Massive step up from our old 12V battery

We upgraded our solar storage from a pair of 12V lead-acid batteries to this single 25.6V 100Ah unit and the change has been remarkable, because the higher voltage means far less current loss through the cables and the usable capacity easily covers our whole evening load, and the fact that it is lighter and a quarter smaller than the old setup while delivering two times the energy makes it a no brainer for anyone running a solar system at home.

E
Elena Novak
Perfect for our off-grid cabin

Our off-grid cabin relies completely on solar power and this 25.6V battery has been the backbone of the system since we installed it, because it charges quickly from the panels during the day and comfortably carries the lights, the water pump and the small fridge through the night, and with the IP65 waterproof rating we do not even worry about the damp mountain air affecting it.

L
Lars Petersen
Reliable power for our motorhome

We fitted this battery in our motorhome to replace the original lead-acid unit and the difference in weight alone was worth it, because we have lost a huge amount of unnecessary mass and gained far more usable energy at the same time, and we can now run the fridge all night and still have plenty of power left for charging our devices in the morning.

S
Sophie Martin
Excellent for our solar self-consumption

I wanted to increase the amount of solar energy we actually use ourselves and this battery has done exactly that, because the 25.6V system integrates perfectly with our hybrid inverter and stores a serious amount of power during the sunny hours, and the intelligent Easun BMS keeps everything protected against over-charging and deep discharge so we can simply set it and forget it.

P
Piotr Kowalczyk
Great upgrade for my workshop

I run a small workshop with a solar setup and this battery has been powering my tools and lighting reliably for months, and the 100A continuous discharge current means even my heavier equipment runs without any noticeable voltage drop, and knowing that the cells are rated for more than six thousand cycles at full depth of discharge gives me real confidence that it will last for many years to come.

F
Francesca Ricci
Dependable backup for frequent outages

We live in an area where power cuts happen more often than we would like, so we installed this battery as a backup for our essential home loads, and it has carried us through every outage without a single problem, switching over instantly and holding its charge perfectly even when the grid was down for several hours at a time.

A
Andreas Weber
Impressive charging speed from solar

What really impressed me is how quickly this battery accepts a charge from my solar panels compared with the lead-acid bank I used before, because the much higher charging efficiency means I capture far more of the available sunlight, and in practice this has noticeably increased the amount of stored energy I have available in the evening, which is exactly what I was hoping for.

I
Ingrid Larsen
Solid choice for our caravan trips

We take this battery on all our caravan trips and it has never disappointed us, powering the fridge, the water pump and all our electronics for the entire weekend without any issues, and the clean, maintenance free design means we simply charge it and forget about it, which is exactly the kind of hassle free experience you want when you are on the road.

D
David O'Connor
Light and compact but very powerful

The most surprising thing about this battery is how small and light it is for the amount of energy it stores, because it takes up a fraction of the space of the old battery bank and weighs far less, yet it delivers more usable power than we ever had before, and the well built casing together with the thoughtful design made the installation in our campervan completely straightforward.

T
Thomas Meyer
Great value over the long term

When you calculate the total cost of ownership, this battery is honestly a bargain, because it is designed to last more than ten years with a three year warranty and requires absolutely no maintenance, whereas our old lead-acid batteries needed replacing every couple of years, and the eco-friendly lithium chemistry means we are also doing something good for the environment.

J
Jan De Vries
Handles heavy loads without any sag

We use this battery with our electric trolling motor and it has performed flawlessly all season, because the high discharge current means the motor gets full power even under heavy load and there is no noticeable sag like we used to see with lead-acid, and the surge capability of 400A for a second handles the start-up current without any trouble at all.

A
Anna Nowak
Very pleased after two months of use

It is still relatively early days but after two months of daily use this battery has been everything we hoped for, charging reliably from our solar panels and discharging smoothly through the night, and the peace of mind that comes from the comprehensive BMS protection against over-current, over-temperature and short circuits makes it a very easy recommendation.

M
Matteo Ferrari
Expansion plans worked out perfectly

We started with two of these batteries in parallel and the expandable design meant adding more units later was completely straightforward, because the system simply scales up as our energy needs grow, and now we have plenty of stored capacity to cover our whole household through the night, which has genuinely transformed how much solar energy we manage to use ourselves.

K
Kari Virtanen
Reliable and well engineered

You can tell from the build quality that this is a properly engineered product, because everything from the casing to the BMS feels solid and well thought out, and after several months of daily cycling in our home energy system it still performs exactly as it did on day one, and with its ten year design life I fully expect it to serve us faithfully for many years.