51,2 V16S1P5120 Wh2560WRS232/RS485/CANIP54849.99 EUR
GSIKE 48V 100Ah vs Litime i Pylontech – porównanie
Szczegółowe porównanie GSIKE 100Ah z Litime i Renogy 300Ah: pojemność energetyczna, BMS 100A, liczba cykli, IP65 i cena 849.99 EUR.
Zobacz GSIKE 48V 100Ah (849.99 EUR)


Bezpośrednie porównanie ma sens, bo każdy z kandydatów oferuje taką samą pojemność energetyczną: klasa 48 V, 5 kWh, LiFePO4. Różnice dotyczą konstrukcji, łączności (CAN, RS485, Bluetooth, Wi-Fi), ceny i wbudowanego monitorowania.
Pylontech cieszy się opinią marki, której urządzenia współpracują z niemal wszystkimi falownikami hybrydowymi bez długotrwałego ustawiania parametrów. US5000 jest na rynku od lat i montuje go niezliczona liczba instalatorów. W cenie 718,56 euro jest nawet tańszy niż GSIKE. Kompromis: 4,8 kWh zamiast 5,12 kWh i montaż rackowy zamiast ściennego.
LiTime żąda za taki sam akumulator rackowy o pojemności 5,12 kWh 1 199,99 euro, czyli o 350 euro więcej niż GSIKE. Redodo jest mniej więcej w tej samej cenie, ale oferuje aplikację Bluetooth. GSIKE zdobywa punkty za montaż na ścianie, okrągły wyświetlacz LCD i niższą cenę zakupu.
ECO-WORTHY i Renogy celują w nisze: Cubix100 to model rack 3U z Bluetooth i Wi-Fi, a Renogy 48V 50Ah ma ogrzewanie do pracy w zimnych pomieszczeniach. Żaden z nich nie jest bezpośrednim zamiennikiem do montażu na ścianie, ale pokazują, na czym GSIKE świadomie oszczędza: monitorowaniu przez aplikację i ogrzewaniu.
Podstawowe wartości, na podstawie których można wykonać dalsze obliczenia
| Obciążenie | Przykład | Czas pracy (5120 Wh) |
|---|---|---|
| 300 W | LED, router, lodówka | 17,1 h |
| 500 W | nocne obciążenie podstawowe | 10,2 h |
| 1000 W | średnie obciążenie | 5,12 h |
| 2000 W | duże obciążenie podstawowe | 2,56 h |
| 2560 W | znamionowo, ciągle (50 A) | 2,0 h |
| 3000 W | krótkotrwale | 1,7 h |
| 5120 W | max. szczytowo (100 A) | 1,0 h |
| jednostki | napięcie | energia | rola |
|---|---|---|---|
| 1 | 51,2 V | 5,12 kWh | początek |
| 2 | 51,2 V | 10,24 kWh | noc |
| 4 | 51,2 V | 20,48 kWh | wiele dni |
| 8 | 51,2 V | 40,96 kWh | częściowa przerwa w zasilaniu |
| 16 | 51,2 V | 81,92 kWh | maksimum |
GSIKE kontra Pylontech US5000
Pylontech jest tańszy o około 130 euro i kosztuje 718,56 euro, ale oferuje tylko 4,8 kWh i jest przeznaczony do montażu w szafie rack. GSIKE zapewnia 5,12 kWh, ramę do montażu na ścianie i okrągły wyświetlacz LCD. Wielu i tak wybiera Pylontech ze względu na sprawdzoną kompatybilność CAN.
GSIKE kontra LiTime 48V 100Ah
LiTime żąda 1199,99 euro za ten sam magazyn energii o pojemności 5,12 kWh w formacie rack, czyli o 350 euro więcej. Oba modele wykorzystują technologię 16S-LiFePO4 i oferują 6000 cykli; GSIKE ma dodatkowo uchwyt do montażu na ścianie i bezpłatną dostawę.
GSIKE kontra Redodo 48V 100Ah
Redodo kosztuje mniej więcej tyle samo (około 856 euro), ale oferuje aplikację Bluetooth. GSIKE zyskuje punkty za montaż na ścianie i niższą cenę promocyjną.
GSIKE kontra ECO-WORTHY i Renogy
Cubix100 w formacie rack 3U z Wi-Fi jest droższy; Renogy 48V 50Ah ma ogrzewanie, ale tylko 2,56 kWh. To nie bezpośredni zamiennik do montażu na ścianie, lecz produkt niszowy.
Do czego przeznaczony jest ten magazyn energii
Niezależnie od tego, czy chodzi o autokonsumpcję, przerwy w dostawie prądu, domek letniskowy czy instalację mobilną: montowany na ścianie magazyn energii o pojemności 5,12 kWh zastępuje kilka ciężkich akumulatorów kwasowo-ołowiowych jednym bezobsługowym urządzeniem. W porównaniu z odpowiednikiem ołowiowym ważącym 150 kg, 44 kg to właśnie różnica, która pozwala zawiesić go na ścianie.
W hybrydowym falowniku z funkcją zasilania awaryjnego akumulator włącza się automatycznie podczas przerwy w dostawie prądu; starsze modele trzeba uruchomić ręcznie. Przed zakupem sprawdź, czy urządzenie natywnie obsługuje profil LiFePO4 51,2 V z napięciem końcowym 58,4 V.
Stopień ochrony IP54 oznacza pyłoszczelność i odporność na zachlapania, ale nie wodoszczelność. Suchy garaż lub piwnica nie stanowią problemu, ale prysznic ani miejsce na zewnątrz, poza zadaszeniem, się nie nadają.
Przy doborze przekroju przewodu obowiązuje zasada: im dłuższy przewód między akumulatorem a falownikiem, tym grubszy musi być, aby spadek napięcia pozostał poniżej jednego procenta. Przy 50 A i długości pięciu metrów wystarczy 25 milimetrów kwadratowych, powyżej tej wartości przekrój musi być większy.
Między akumulatorem a falownikiem obowiązkowy jest wyłącznik akumulatorowy lub bezpiecznik. Chroni przed zwarciem kabla i umożliwia bezpieczną konserwację.
Okrągły wyświetlacz LCD pokazuje napięcie, prąd ładowania i pojemność. Stały podgląd na telefonie zapewnia falownik, jeśli przesyła sygnały RS485 lub CAN do sieci; samo urządzenie nie ma własnej aplikacji.
Osoby korzystające z pompy ciepła lub ogrzewania elektrycznego potrzebują zdecydowanie większego magazynu niż gospodarstwa domowe zasilające jedynie oświetlenie i lodówkę. Te odbiorniki zużywają kilka kilowatów, dlatego jeden magazyn o pojemności 5 kWh często nie wystarcza.
Latem magazyn często ładuje się szybciej do pełna, ponieważ jest więcej słońca; prawdziwą próbą jest zima. Rozwiązanie dobrane tak, aby wystarczało również zimą, tym bardziej sprawdzi się latem, gdyż cykle są bardziej równomierne.
Cena magazynu za kilowatogodzinę wynosi około 166 euro w przypadku GSIKE i około 150 euro w przypadku Pylontech (ale przy mniejszej pojemności), a poniżej 100 euro w przypadku popularnych, niemarkowych produktów bez serwisu. Porównanie pomaga zorientować się w dostępnych zestawach.
W zależności od regionu i daty gospodarstwa domowe otrzymują różne formy wsparcia na dzienne magazynowanie energii. Możliwa jest zniżka w wysokości 300-500 euro na magazyn o pojemności 5 kWh; przed zakupem skontaktuj się z operatorem sieci.
Licznik energii lub falownik hybrydowy rejestruje zużycie. Kto mierzy je przez miesiąc, dokładnie wie, ile kWh potrzebuje wieczorem bez energii słonecznej, i nie dobiera magazynu na chybił trafił.
Bezpieczeństwo LiFePO4 przewyższa bezpieczeństwo akumulatorów kwasowo-ołowiowych: brak tlenu, gazów wybuchowych i wycieków. Urządzenie jest jednak zamontowane na ścianie, więc należy chronić je przed uderzeniami i bezpośrednim kontaktem z wodą, zgodnie z klasą IP54.
Kto rozumie, że w klasie 48 V magazyn jest już samodzielnym urządzeniem, nie myli go z falownikiem. Akumulator to tylko urządzenie magazynujące energię DC; prąd AC w domu zapewnia osobny falownik hybrydowy. Bez siebie te dwa urządzenia tworzą tylko połowę systemu.
Powszechnym błędnym przekonaniem dotyczącym instalacji jest to, że większa bateria zawsze jest lepsza. W rzeczywistości przewymiarowany magazyn rzadko ładuje się do pełna, a przy regularnych cyklach korzyści nie rosną liniowo. Optymalnym rozwiązaniem jest magazyn, który ładuje się raz dziennie i rozładowuje wieczorem lub w nocy.
Różnica między ceną energii pobieranej z sieci a ceną energii oddawanej do sieci decyduje o okresie zwrotu. Na fińskim rynku korzyść, dzięki której magazyn zwraca się w ciągu dziesięciu lat, wynika z różnicy między ceną energii dla gospodarstw domowych a ceną energii oddawanej do sieci.
Dobór mocy paneli słonecznych i pojemność magazynu są ze sobą ściśle powiązane: zbyt mały magazyn nie pomieści nadwyżki z dobrego, słonecznego dnia, a zbyt duży będzie stał pusty podczas pochmurnej pogody. Często najlepszym kompromisem jest rozpoczęcie od jednego urządzenia i późniejsza rozbudowa o kolejne, połączone równolegle.
Wielu kupujących zastanawia się, czy w ogóle potrzebuje magazynu, jeśli sieć jest niezawodna. Odpowiedź tkwi w autokonsumpcji i zabezpieczeniu na wypadek przerw w dostawie: nawet jeśli przerwy zdarzają się rzadko, nadwyżka wyprodukowana w ciągu dnia przynosi korzyści finansowe tylko wtedy, gdy można ją wykorzystać wieczorem, zamiast sprzedawać ją tanio do sieci.
Aspekt bezpieczeństwa jest często niedoceniany: urządzenie montowane na ścianie znajduje się poza zasięgiem dzieci i zwierząt domowych oraz nie zamoknie w razie zalania od podłogi. Te czynniki sprawiają, że montaż na ścianie jest rozsądnym pierwszym wyborem dla wielu gospodarstw domowych.
W wielu nowoczesnych domach jest już nowa rozdzielnica elektryczna, do której łatwo podłączyć akumulator. W starszych domach przed rozpoczęciem instalacji warto sprawdzić, czy istniejące przewody i wyłączniki są przystosowane do prądów nowego systemu.
Z punktu widzenia żywotności akumulatora najmniej szkodliwe jest jego równomierne użytkowanie z dnia na dzień. Duże, nagłe rozładowania co kilka dni zużywają ogniwa szybciej niż równomierne, regularne obciążenie. Dlatego rozwiązanie do zużycia na własne potrzeby, w którym akumulator pracuje w ciągu dnia, jest w dłuższej perspektywie bardziej opłacalne.
Szczegółowe informacje o doborze pojemności, napięciu magistrali i żywotności
Na pytanie o wymaganą pojemność magazynu można odpowiedzieć także na podstawie mocy paneli fotowoltaicznych. Instalacja o mocy 5 kWp produkuje w dobry letni dzień około 25 kWh, a w słaby zimowy dzień często zaledwie 3-5 kWh. Magazyn o pojemności 5 kWh dobrze przyjmuje nadwyżkę z dobrego dnia i pomaga przetrwać dzień z małą produkcją zimą. Wniosek: 5 kWh pasuje do instalacji 3-5 kWp; w przypadku instalacji dachowej o mocy ponad 10 kWp zaplanuj magazyn o pojemności 10-20 kWh.
Wiele gospodarstw domowych nie docenia nocnego zużycia energii. Lodówka zużywa w ciągu 24 godzin 0,5-1 kWh, router i oświetlenie LED kolejne 0,5 kWh, a sterowanie kotłem i ładowaniem jeszcze 0,5 kWh. Razem daje to 2-3 kWh na noc - zanim choćby jedno urządzenie zostanie świadomie zasilone z akumulatora.
Różnica między zużyciem na własne potrzeby a zasilaniem awaryjnym jest często błędnie rozumiana. Zużycie na własne potrzeby oznacza codzienne wykorzystywanie magazynu energii jako bufora między produkcją z fotowoltaiki a zużyciem w domu. Zasilanie awaryjne oznacza, że podczas przerwy w dostawie prądu system przejmuje zasilanie całego domu lub jego części. Do zasilania awaryjnego potrzebny jest falownik hybrydowy z przekaźnikiem przełączającym, a nie zwykła ładowarka.
Napięcie magistrali 48 V upowszechniło się w domowych magazynach energii, ponieważ przy typowych mocach 2-5 kW pozwala utrzymać prąd na akceptowalnym poziomie. Instalacja 24 V przy mocy 5 kW wymagałaby już prądu ponad 200 A, grubszych przewodów i droższych bezpieczników. 48 V to zatem kompromis między bezpieczeństwem, sprawnością i kosztami okablowania.
Częstym argumentem jest to, że LiFePO4 jest droższe niż akumulatory kwasowo-ołowiowe. Jednak w przeliczeniu na kilowatogodzinę w całym okresie użytkowania sytuacja wygląda odwrotnie: akumulatory kwasowo-ołowiowe wytrzymują 500-1000 cykli, a LiFePO4 - 6000. W ciągu dziesięciu lat koszt magazynowania jednej kWh w technologii litowej jest znacznie niższy, mimo wyższej ceny zakupu.
Osoby wymieniające stary bank akumulatorów kwasowo-ołowiowych często zauważają, że pojemność użytkowa jest znacznie większa. Akumulatory kwasowo-ołowiowe można rozładowywać tylko do 50%, zanim zaczną szybko się zużywać; akumulatory LiFePO4 można rozładowywać nawet do 80%. Akumulator LiFePO4 o pojemności 5 kWh zastępuje więc mniej więcej bank kwasowo-ołowiowy o pojemności 10 kWh, ważąc przy tym o połowę mniej i nie wymagając wentylacji.
W falowniku hybrydowym ustawienie jest kluczowym czynnikiem decydującym o powodzeniu. Jeśli przez pomyłkę wybrano profil 24 V lub profil dla akumulatora kwasowo-ołowiowego, urządzenie nie naładuje akumulatora do pełna albo przeładuje go i uszkodzi BMS. Dlatego podczas pierwszego uruchomienia trzeba sprawdzić, czy wybrano właściwy profil LiFePO4 51,2 V z napięciem końcowym 58,4 V.
Prąd ładowania ma kluczowe znaczenie dla żywotności. Ciągłe ładowanie i rozładowywanie prądem 100 A zbliża urządzenie do granic specyfikacji i przyspiesza jego starzenie. Normalna eksploatacja z prądem 30-50 A, czyli prądem znamionowym, utrzymuje ogniwa w bezpiecznym zakresie i jest przewidziana na dziesięć lat użytkowania.
Niedocenianą zaletą montażu na ścianie jest bezpieczeństwo: urządzenie wisi wysoko, poza zasięgiem dzieci i zwierząt domowych, i nie stoi na podłodze, gdzie zalanie mogłoby zamoczyć wszystko. Aby zapewnić konwekcję między urządzeniem a ścianą, należy zachować odstęp 5 cm.
Dla najemców magazyn energii montowany na ścianie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ można go zdemontować i przenieść podczas przeprowadzki, nie wprowadzając trwałych zmian w budynku. Montaż na podłodze lub w piwnicy jest trudniejszy, a często po sprzedaży nieruchomości pozostaje na miejscu.
W porównaniu z instalacją sieciową bez magazynu energii autokonsumpcja pozwala przede wszystkim zaoszczędzić na drogich taryfach dziennych i nocnych. Cena energii oddawanej do sieci w Europie spadła do 6-10 centów, podczas gdy cena dla gospodarstw domowych wynosi 30-40 centów. Ta różnica sprawia, że magazyn energii jest opłacalny.
Magazyn energii o pojemności 5 kWh i hybrydowy falownik o mocy 5 kW to standardowa konfiguracja dla większości instalacji o mocy 3-5 kWp. Jeśli instalacja zostanie później rozbudowana do 10 kWh, wystarczy podłączyć równolegle drugi GSIKE, bez konieczności zmiany profilu falownika - trzeba jedynie ustawić adresy równoległe.
Zima to moment, w którym ujawnia się rzeczywista wydajność magazynu energii. Osoby, które już latem odpowiednio dobrały jego wielkość, przekonują się, że ten sam magazyn wystarcza także zimą, o ile korzystają z niego w ciągu dnia. Dlatego równomierne rozłożenie zużycia w czasie jest ważniejsze niż duża pojemność.
Często pojawia się pytanie, czy można pozostawić akumulator bez nadzoru. Odpowiedź brzmi: tak. BMS samodzielnie monitoruje napięcie, prąd i temperaturę, więc użytkownik nie musi codziennie ingerować. Okrągły wyświetlacz LCD służy jedynie do wzrokowego sprawdzenia, czy wszystko jest w porządku.
Jeśli instalacja obejmuje ładowanie samochodu elektrycznego, warto pamiętać, że jest to duże obciążenie. Jeden magazyn energii o pojemności 5 kWh nie wystarczy do ładowarki, ale może zasilać oświetlenie i lodówkę, podczas gdy ładowarka korzysta z innego źródła energii. W takiej sytuacji warto zaplanować dwa urządzenia.
Wybór miejsca montażu jest zaskakująco ważną decyzją. Zimna i wilgotna piwnica skraca żywotność ogniw, podczas gdy garderoba lub kotłownia o stabilnej temperaturze ją wydłuża. Zanim wywiercisz otwory w ścianie, warto zastanowić się, w którym pomieszczeniu temperatura jest odpowiednia i jest wystarczająco dużo miejsca.
Poziom naładowania, na którym akumulator przechowuje się przez dłuższy czas, również ma znaczenie. Jeśli nie korzystasz z magazynu energii codziennie, przechowuj go naładowanego do około 50%, nie w pełni ani całkowicie rozładowanego. To znacznie ogranicza starzenie się podczas postoju.
Często pojawia się pytanie, czy obok akumulatora potrzebny jest osobny bezpiecznik. Tak: bezpiecznik umieszczony na przewodzie zasilającym, przy zacisku akumulatora, chroni przed zwarciem i jest niezbędnym elementem bezpiecznej instalacji. Nie należy pozostawiać instalacji włączonej bez niego.
Na koniec warto pamiętać, że każdy system jest nieco inny. Najlepszą instalację uzyskasz, gdy akumulator, falownik i panele będą do siebie odpowiednio dopasowane, a nie przez zakup najdroższego pojedynczego urządzenia. Ta zasada dotyczy zarówno GSIKE, jak i innych marek.
Szczegóły techniczne: głębokość rozładowania, sprawność, temperatura, połączenie równoległe
Głębokość rozładowania i żywotność: deklarowane 6000 cykli przy DoD 80% i temperaturze 25 stopni pozostaje aktualne. Przy równomierniejszym użytkowaniu (w zakresie 40-90%) magazyn energii wytrzymuje znacznie dłużej; codzienne rozładowywanie do 10 procent zbliża się do dolnej granicy. Lepiej zaplanować zakup jednego dodatkowego modułu, niż każdej nocy rozładowywać akumulator do końca.
Sprawność i cykl: same ogniwa osiągają sprawność 95-98 procent, ale po uwzględnieniu BMS, falownika i przewodów całkowita sprawność spada do 88-92 procent. Codzienne zużycie 5 kWh wieczorem oznacza około 4,5 kWh dostępne z gniazdka. Uwzględnij te straty przy doborze pojemności.
Temperatura i ograniczenie obciążenia: magazyn energii jest przystosowany do temperatur od -10 do +50 stopni, ale najdłuższą żywotność zapewnia zakres od 15 do 25 stopni. Stałe temperatury powyżej 40 stopni przyspieszają starzenie się ogniw, a mróz zmniejsza pojemność; ładowanie na mrozie bez ogrzewania jest zabronione.
Połączenie równoległe i BMS: kilka zestawów komunikuje się przez wspólny port RS485, a każdy z nich steruje własnym prądem ładowania. Ważne są identyczny model, zbliżony poziom naładowania i prawidłowy adres DIP; całkowita pojemność zależy od najsłabszego łańcucha.
Uruchomienie i konserwacja: po montażu włącza się BMS, uruchamia falownik i monitoruje wyświetlacz LCD. Konserwacja obejmuje coroczną kontrolę wzrokową złączy i otworów wentylacyjnych; nie ma w nim tlenu ani ładowania wyrównawczego, jak w akumulatorze kwasowo-ołowiowym.
Gwarancja i dostawa: trzyletnia gwarancja przy planowanej żywotności wynoszącej około dziesięciu lat. W zestawie znajduje się rama ścienna, zaślepki, przewód zasilający, przewód komunikacyjny i instrukcja obsługi. Dostawa jest bezpłatna; realizacja zamówienia trwa 1-3 dni, transport 2-7 dni, a na zwrot jest 30 dni.
Po montażu konserwacja ogranicza się głównie do corocznej kontroli złączy i otworów wentylacyjnych; BMS automatycznie równoważy ogniwa, nie ma w nim tlenu ani ładowania wyrównawczego, jak w akumulatorze kwasowo-ołowiowym.
Praktyczna wskazówka: przechowuj instrukcję montażu i dane techniczne akumulatora w łatwo dostępnym miejscu, nawet jeśli system działa bez zarzutu. Gdy po latach będziesz potrzebować serwisu lub rozbudowy, znalezienie właściwych informacji pozwoli uniknąć niepotrzebnego zgadywania.
Po jednorazowym montażu akumulator i prawidłowym skonfigurowaniu ustawień działa przez długi czas niemal niezauważalnie. To właśnie duża zaleta akumulatorów LiFePO4 w porównaniu ze starymi akumulatorami kwasowo-ołowiowymi: nie wymagają regularnego sprawdzania poziomu elektrolitu ani wentylacji, jak dawniej.
Po sprawdzeniu ustawień warto zapisać, jakie ustawienia wprowadzono w falowniku. Dzięki temu w przyszłości, gdy zechcesz rozbudować system lub wymienić urządzenie, będziesz dokładnie wiedzieć, jak został skonfigurowany.
Podsumowanie
Kto przeczytał powyższe sekcje, zna już trzy kluczowe wskaźniki: pojemność użytkową zamiast nominalnej, moc ciągłą zamiast szczytowej oraz prawidłowe ustawienie 51,2 V w falowniku. Kierując się tymi trzema kryteriami, można w kilka minut ocenić każdą ofertę - niezależnie od tego, czy dotyczy GSIKE, Pylontech, LiTime, czy nieznanej marki.
GSIKE FixWall celowo zajmuje miejsce podstawowego zestawu o pojemności 5 kWh montowanego na ścianie: rezygnuje z aplikacji i ogrzewania, by utrzymać cenę poniżej 900 euro, a zyskuje przewagę dzięki wieloletniej obsłudze posprzedażowej, bezpłatnej dostawie i 30-dniowemu zwrotowi.
W dłuższej perspektywie instalacja sama z siebie nie przynosi zysków - decyduje różnica między zużyciem własnym a poborem energii z sieci. Przy cenie energii dla gospodarstw domowych wynoszącej 30-40 centów i cenie energii oddawanej do sieci na poziomie 6-10 centów ta korzyść jest na tyle duża, że akumulator 5 kWh zwróci się w ciągu dziesięciu lat.
Niezależnie od wybranego modelu obowiązuje zasada: najlepszą inwestycją jest realistyczne planowanie. Nieco większy akumulator, użytkowany równomiernie, działa dłużej niż mały, który codziennie jest rozładowywany do granic możliwości. To najważniejsza lekcja płynąca ze wszystkich tabel i porównań.
Jeśli wahasz się między jedną a dwiema jednostkami, lepiej zacząć od jednej i rozbudować system później: magistrala 51,2 V pozwala na rozbudowę równoległą bez zmiany profilu, a montaż kolejnej jednostki polega na jej zamocowaniu, podłączeniu i ustawieniu adresu. Dzięki temu unikniesz początkowego przewymiarowania.
Na koniec praktyczna uwaga dotycząca montażu: podłączenie do sieci zleć elektrykowi, ale montaż ramy ściennej i okablowanie prądu stałego bez problemu wykonają dwie osoby. Czysty, poziomy montaż oraz prawidłowo ustawiony profil 58,4 V ostatecznie zdecydują o tym, czy akumulator osiągnie deklarowane 6000 cykli.
Wybór GSIKE to przede wszystkim wybór sprawdzonego, bezobsługowego akumulatora ściennego o pojemności 5 kWh w atrakcyjnej cenie, bez zbędnych funkcji aplikacji czy ogrzewania, z których i tak byś nie korzystał, a które tylko podniosłyby cenę. Kto chce takich funkcji, świadomie wybierze droższego konkurenta.
Innymi słowy, na rynku fińskim to najprostsza droga od pustej piwnicy lub niewykorzystanej ściany do niezależnego systemu energetycznego - pod warunkiem, że akumulator o masie 44 kg zostanie solidnie zamocowany, a falownik będzie obsługiwał odpowiedni profil.
Ostateczny werdykt: Pylontech pozostaje wzorem pod względem kompatybilności, a GSIKE to najlepszy wybór naściennego akumulatora 5 kWh w cenie poniżej 900 euro. Podsumowanie: GSIKE FixWall 51,2 V 100 Ah = 5,12 kWh na ścianie za 849,99 euro, 6000 cykli, RS485/CAN, maksymalnie 16 jednostek połączonych równolegle.
Często zadawane pytania
Ostateczny werdykt
GSIKE 51,2 V 100 Ah dorównuje akumulatorom Litime i Pylontech, oferując 5120 Wh w cenie 849,99 EUR.
Najczęściej zadawane pytania
Dlaczego GSIKE nie jest gorszy mimo niższej ceny?
Oba wykorzystują ogniwa LiFePO4 16S o żywotności 6000 cykli; GSIKE oszczędza na aplikacji, ogrzewaniu i obudowie z blachy, a nie na ogniwach. Standard ogniw jest mniej więcej taki sam u różnych producentów na rynku. GSIKE FixWall kosztuje 849,99 euro zamiast 1250 euro: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cykli przy 80% DoD, prąd znamionowy 50 A i maksymalny 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 i CAN, maksymalnie 16 jednostek połączonych równolegle. Dostawa jest bezpłatna, zwroty są możliwe w ciągu 30 dni; ostateczna cena będzie widoczna przy kasie sprzedawcy w dniu złożenia zamówienia.
Który konkurent ma najlepiej przetestowane połączenie CAN?
Pylontech, ponieważ model US5000 od lat jest stosowany w instalacjach i jest wymieniany w dokumentacji niemal każdego falownika. GSIKE FixWall kosztuje 849,99 euro zamiast 1250 euro: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cykli przy 80% DoD, prąd znamionowy 50 A i maksymalny 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 i CAN, maksymalnie 16 jednostek połączonych równolegle. Dostawa jest bezpłatna, zwroty są możliwe w ciągu 30 dni; ostateczna cena będzie widoczna przy kasie sprzedawcy w dniu złożenia zamówienia.
Czy mogę później połączyć GSIKE z Pylontech?
Nie. Każdą markę należy stosować jako osobny zestaw połączony równolegle; mieszanie ich w jednym ciągu zakłóca komunikację BMS. GSIKE FixWall kosztuje 849,99 euro zamiast 1250 euro: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cykli przy 80% DoD, prąd znamionowy 50 A i maksymalny 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 i CAN, maksymalnie 16 jednostek połączonych równolegle. Dostawa jest bezpłatna, zwroty są możliwe w ciągu 30 dni; ostateczna cena będzie widoczna przy kasie sprzedawcy w dniu złożenia zamówienia.
Który konkurent oferuje aplikację na smartfon?
Redodo i ECO-WORTHY oferują aplikację Bluetooth lub Wi-Fi; GSIKE celowo ma tylko okrągły wyświetlacz LCD, dlatego jego cena jest niższa. GSIKE FixWall kosztuje 849,99 euro zamiast 1250 euro: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cykli przy 80% DoD, prąd znamionowy 50 A i maksymalny 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 i CAN, maksymalnie 16 jednostek połączonych równolegle. Dostawa jest bezpłatna, zwroty są możliwe w ciągu 30 dni; ostateczna cena będzie widoczna przy kasie sprzedawcy w dniu złożenia zamówienia.
Który model ma wbudowane ogrzewanie?
Renogy 48V 50Ah; GSIKE nie ma ogrzewania i nie ładuje się w temperaturze poniżej 0 stopni. W chłodnym pomieszczeniu potrzebna jest zewnętrzna mata grzewcza. GSIKE FixWall kosztuje 849,99 euro zamiast 1250 euro: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cykli przy 80% DoD, prąd znamionowy 50 A i maksymalny 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 i CAN, maksymalnie 16 jednostek połączonych równolegle. Dostawa jest bezpłatna, zwroty są możliwe w ciągu 30 dni; ostateczna cena będzie widoczna przy kasie sprzedawcy w dniu złożenia zamówienia.
Dlaczego LiTime żąda 350 euro więcej za tę samą pojemność?
LiTime wyróżnia się marką, wsparciem i ekosystemem; pod względem technicznym dwa zestawy 16S o pojemności 5,12 kWh są mniej więcej równoważne. GSIKE FixWall kosztuje 849,99 euro zamiast 1250 euro: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cykli przy 80% DoD, prąd znamionowy 50 A i maksymalny 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 i CAN, maksymalnie 16 jednostek połączonych równolegle. Dostawa jest bezpłatna, zwroty są możliwe w ciągu 30 dni; ostateczna cena będzie widoczna przy kasie sprzedawcy w dniu złożenia zamówienia.
Który magazyn energii jest bezpośrednio rozpoznawany przez kompatybilny falownik hybrydowy?
Profil Pylontech jest natywnie rozpoznawany przez niemal każde urządzenie; w przypadku GSIKE należy wybrać ogólny profil LiFePO4 51,2 V z napięciem odcięcia 58,4 V. GSIKE FixWall kosztuje 849,99 EUR zamiast 1 250 EUR: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cykli przy DoD 80%, prąd znamionowy 50 A i maksymalny 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 i CAN, maksymalnie 16 jednostek połączonych równolegle. Dostawa jest bezpłatna, a zwrot możliwy w ciągu 30 dni; ostateczna cena jest widoczna przy kasie sprzedawcy w dniu zamówienia.
Który z konkurentów ma najniższą cenę za kWh?
Pylontech jest najtańszy w przeliczeniu na kWh, ale oferuje 4,8 kWh zamiast 5,12 kWh; ogólny projekt z Alibaba jest jeszcze tańszy, ale nie zapewnia serwisu markowego. GSIKE FixWall kosztuje 849,99 EUR zamiast 1 250 EUR: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cykli przy DoD 80%, prąd znamionowy 50 A i maksymalny 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 i CAN, maksymalnie 16 jednostek połączonych równolegle. Dostawa jest bezpłatna, a zwrot możliwy w ciągu 30 dni; ostateczna cena jest widoczna przy kasie sprzedawcy w dniu zamówienia.
Który z kandydatów jest prawdziwym modelem ściennym?
Tylko GSIKE zaprojektowano jako prawdziwy model ścienny ze stalową ramą; Pylontech, LiTime i Cubix100 to modele do montażu w szafie rack lub na podłodze. GSIKE FixWall kosztuje 849,99 EUR zamiast 1 250 EUR: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cykli przy DoD 80%, prąd znamionowy 50 A i maksymalny 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 i CAN, maksymalnie 16 jednostek połączonych równolegle. Dostawa jest bezpłatna, a zwrot możliwy w ciągu 30 dni; ostateczna cena jest widoczna przy kasie sprzedawcy w dniu zamówienia.
Który magazyn energii wybierzesz, gdy zwiększysz pojemność do 10 kWh?
Dwa akumulatory GSIKE połączone równolegle, ponieważ można je łączyć za pomocą RS485 i pozostają w układzie 51,2 V; późniejszy magazyn energii w szafie rack należy uruchomić osobno. GSIKE FixWall kosztuje 849,99 EUR zamiast 1 250 EUR: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cykli przy DoD 80%, prąd znamionowy 50 A i maksymalny 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 i CAN, maksymalnie 16 jednostek połączonych równolegle. Dostawa jest bezpłatna, a zwrot możliwy w ciągu 30 dni; ostateczna cena jest widoczna przy kasie sprzedawcy w dniu zamówienia.
Źródła i informacje dodatkowe
- Oficjalna strona GSIKE 51,2 V 100 Ah (849,99 EUR) — https://gesike.com/products/gsike-51-2-v-100ah-lifepo4-battery-with-bms
- Litime — https://www.litime.com/
- Renogy — https://www.renogy.com/
- LiFePO4 w Wikipedii — https://en.wikipedia.org/wiki/Lithium_iron_phosphate_battery
Więcej poradników i porównań GSIKE z serii 12 V 100 Ah LiFePO4
Pełny opis produktu i zamówienie: Strona produktu GSIKE 51,2 V 100 Ah – 849,99 EUR (wcześniej 1250,00 EUR), darmowa dostawa w Finlandii.
Akumulator GSIKE 51,2 V 100 Ah LiFePO4 (5120 Wh/5,12 kWh, 2560 W) w cenie 849,99 EUR (wcześniej 1250,00 EUR), darmowa dostawa w Finlandii, 2–7 dni, 30 dni na zwrot.
