bezpośrednie porównanieGSIKE kontra LiTimekontra PylontechCAN/RS4855120Wh

GSIKE FixWall 51,2 V 100Ah kontra LiTime, Pylontech, Redodo: bezpośrednie porównanie akumulatorów 48 V 5 kWh w 2026 roku

To bezpośrednie porównanie GSIKE Fixwall 51,2 V 100 Ah z modelami LiTime i Pylontech 48 V obejmuje pojemność, moc znamionową 2560 W, komunikację, liczbę cykli, wagę i cenę.

Zobacz GSIKE 51,2 V 5,12 kWh za 849.99 EUR
Pojedynczy smukły, wysoki, matowoszary naścienny domowy akumulator LiFePO4 o wysokości około 64 cm, szerokości 43 cm i niewielkiej głębokości 16 cm, stojący pionowo na podłodze
Ekstremalne zbliżenie górnej przedniej części smukłego, matowobiałego naściennego domowego akumulatora LiFePO4, skupiające się na małym, okrągłym, ciemnym, niepodświetlonym wyświetlaczu LCD wbudowanym w
Zdjęcie zdjętej przedniej pokrywy smukłego, białego naściennego domowego akumulatora LiFePO4, odsłaniającej prostą, nieopisaną zieloną płytkę BMS z czarnymi podzespołami elektronicznymi i

Bezpośrednie porównanie: GSIKE FixWall 51,2 V 100Ah to smukły, naścienny domowy magazyn energii LiFePO4 w klasie 48 V: 16S1P, 100 Ah, 5120 Wh = 5,12 kWh, 50 A nominalnie = 2560 W w trybie ciągłym, maks. 100 A = 5120 W krótkotrwale, napięcie robocze od 43,2 do 58,4 V, napięcie końcowe ładowania 58,4 V, 6000 cykli przy 80% DoD, IP54, 44 kg, 640 × 428 × 160 mm, RS232, RS485 i CAN oraz możliwość połączenia równoległego do 16 urządzeń, co daje 81,92 kWh. To bateria, a nie falownik, i podłącza się ją do osobnego falownika hybrydowego 48 V. To porównanie zestawia GSIKE z najważniejszymi konkurentami w klasie 48 V i 5 kWh.

Bezpośrednie porównanie ma sens, bo wszyscy kandydaci korzystają z tego samego formatu energetycznego: klasa 48 V, 5 kWh, LiFePO4. Różnice dotyczą formy obudowy, komunikacji (CAN, RS485, Bluetooth, Wi-Fi), ceny i wbudowanego monitoringu.

Pylontech cieszy się opinią producenta, którego baterie współpracują z niemal wszystkimi falownikami hybrydowymi bez skomplikowanej konfiguracji. US5000 jest od dawna na rynku, montuje go niezliczona liczba instalatorów, a cena 718,56 euro jest nawet niższa niż w przypadku GSIKE. Kompromis: 4,8 kWh zamiast 5,12 i montaż w szafie rack zamiast na ścianie.

LiTime żąda 1199,99 euro za identyczny magazyn energii rack o pojemności 5,12 kWh, czyli o 350 euro więcej niż GSIKE. Redodo jest w podobnym przedziale cenowym, ale oferuje aplikację Bluetooth. GSIKE wyróżnia się montażem na ścianie, okrągłym wyświetlaczem LCD i niższą ceną wejściową.

ECO-WORTHY i Renogy celują w nisze: Cubix100 w wersji rack 3U z Bluetooth i wifi, a Renogy 48V 50Ah z funkcją samoczynnego ogrzewania do chłodnych pomieszczeń. Żaden z nich nie jest bezpośrednim zamiennikiem do montażu na ścianie, ale pokazują, na czym GSIKE świadomie oszczędza: na monitorowaniu przez aplikację i elastycznej macie grzewczej.

Kluczowe dane do dalszych obliczeń

Obciążenie Przykład Czas pracy (5120 Wh)
500 W nocne obciążenie podstawowe 10,2 t
1000 W średnie obciążenie 5,12 t
2000 W duże obciążenie podstawowe 2,56 t
2560 W znamionowo w trybie ciągłym (50 A) 2,0 t
3000 W krótkotrwale 1,7 t
5120 W maks. szczytowo (100 A) 1,0 t
urządzenia napięcie energia funkcja
2 51,2 V 10,24 kWh noc
4 51,2 V 20,48 kWh kilka dni
8 51,2 V 40,96 kWh częściowe zasilanie awaryjne
16 51,2 V 81,92 kWh maksimum

GSIKE a Pylontech US5000

Pylontech kosztuje 718,56 euro, czyli około 130 euro mniej, ale ma pojemność tylko 4,8 kWh i jest urządzeniem rack. GSIKE oferuje 5,12 kWh, uchwyty ścienne i okrągły wyświetlacz LCD. Wiele osób wybiera jednak Pylontech ze względu na sprawdzoną kompatybilność CAN.

GSIKE a LiTime 48V 100Ah

LiTime żąda 1199,99 euro za identyczny magazyn energii rack o pojemności 5,12 kWh, czyli o 350 euro więcej. Oba wykorzystują 16S-LiFePO4 i oferują 6000 cykli; GSIKE ma dodatkowo uchwyty do montażu na ścianie i bezpłatną wysyłkę.

GSIKE a Redodo 48V 100Ah

Redodo jest w podobnym przedziale cenowym (około 856 euro), ale oferuje aplikację Bluetooth. GSIKE wyróżnia się montażem na ścianie i niższą ceną promocyjną.

GSIKE a ECO-WORTHY i Renogy

Cubix100 w wersji rack 3U z wifi jest droższy; Renogy 48V 50Ah ma funkcję samoczynnego ogrzewania, ale tylko 2,56 kWh. Żaden z nich nie jest bezpośrednim zamiennikiem do montażu na ścianie, ale każdy trafia w konkretną niszę.

Do czego zaprojektowano ten magazyn energii

Niezależnie od tego, czy chodzi o autokonsumpcję, zasilanie awaryjne, domek letniskowy czy instalację mobilną: montowany na ścianie magazyn energii o pojemności 5,12 kWh zastępuje kilka ciężkich akumulatorów kwasowo-ołowiowych jednym bezobsługowym urządzeniem. W porównaniu z akumulatorami ołowiowymi o tej samej pojemności i masie 150 kg, 44 kg można już zawiesić na ścianie.

Falownik hybrydowy z przełączaniem na zasilanie awaryjne automatycznie aktywuje akumulator w razie awarii zasilania; starsze modele trzeba uruchomić ręcznie. Przed zakupem sprawdź, czy urządzenie natywnie obsługuje profil LiFePO4 51,2 V z napięciem końcowym ładowania 58,4 V.

Stopień ochrony IP54 oznacza ochronę przed pyłem i bryzgami wody, a nie wodoszczelność. Suchy garaż lub piwnica nie stanowią problemu, ale łazienka czy niezabezpieczone miejsce na zewnątrz, bez zadaszenia, już tak.

Przy doborze przekroju kabla obowiązuje zasada: im dłuższy kabel między akumulatorem a falownikiem, tym grubszy musi być, aby utrzymać spadek napięcia poniżej 1%. Przy 50 A i długości 5 metrów wystarczy 25 milimetrów kwadratowych, powyżej tej długości przekrój musi być większy.

Główny wyłącznik akumulatora lub bezpiecznik między akumulatorem a falownikiem jest obowiązkowy. Chroni przed zwarciem w przewodzie i umożliwia bezpieczną konserwację.

Okrągły wyświetlacz LCD pokazuje napięcie, prąd ładowania i pojemność. Podgląd na telefonie zapewnia falownik, jeśli przesyła strumień RS485 lub CAN do sieci; samo urządzenie nie ma własnej aplikacji.

Osoby korzystające z pompy ciepła lub elektrycznego grzejnika potrzebują znacznie większej pojemności magazynu niż gospodarstwa domowe używające jedynie oświetlenia i lodówki. Te odbiorniki pobierają kilka kilowatów i często dlatego magazyn o pojemności 5 kWh nie wystarcza.

Latem magazyn często szybko się ładuje, bo jest więcej energii słonecznej; prawdziwym sprawdzianem jest zima. Pojemność dobrana tak, by wystarczała zimą, latem będzie wystarczać tym bardziej, bo cykle rozładowania będą płytsze.

Cena za kilowatogodzinę pojemności magazynu wynosi około 166 euro w przypadku GSIKE, około 150 euro w przypadku Pylontech (ale przy mniejszej pojemności), a w przypadku generycznych produktów no-name mniej niż 100 euro, bez serwisu. Porównanie pomaga ocenić cały zestaw.

W przypadku dotacji obowiązuje zasada: w zależności od regionu i daty domowe magazyny energii słonecznej są dofinansowywane w różnym stopniu. Można uzyskać od 300 do 500 euro rabatu na magazyn o pojemności 5 kWh; przed zakupem zapytaj operatora sieci.

Licznik energii lub falownik hybrydowy rejestruje zużycie. Kto prowadzi pomiary przez miesiąc, dokładnie wie, ile kWh potrzebuje wieczorem bez słońca, i dobiera pojemność magazynu zamiast zgadywać.

Akumulatory LiFePO4 są bezpieczniejsze od kwasowo-ołowiowych: nie ma kwasu, gazu wybuchowego ani wycieków. Mimo to pakiet wisi na ścianie i należy go chronić przed uderzeniami oraz bezpośrednim kontaktem z wodą, zgodnie z wymogami IP54.

Szczegółowy przegląd doboru mocy, napięcia magistrali i żywotności

Na pytanie o odpowiednią pojemność magazynu można też odpowiedzieć na podstawie mocy instalacji fotowoltaicznej. Instalacja o mocy 5 kWp produkuje w dobry letni dzień około 25 kWh, a w słaby zimowy dzień często tylko 3–5 kWh. Magazyn o pojemności 5 kWh dobrze wykorzystuje nadwyżkę z dobrego dnia, a zimą pozwala zmagazynować skromną ilość energii słonecznej. Wniosek: 5 kWh pasuje do instalacji o mocy 3–5 kWp; przy dachach z instalacją 10 kWp lepiej zaplanować 10–20 kWh.

Wiele gospodarstw domowych nie docenia nocnego zużycia energii. Lodówka zużywa w ciągu 24 godzin od 0,5 do 1 kWh, router wraz z oświetleniem LED kolejne 0,5 kWh, a sterowanie pompą ciepła i ładowaniem jeszcze 0,5 kWh. Razem daje to 2–3 kWh na noc - zanim choćby jedno urządzenie zostanie celowo zasilone z akumulatora.

Różnica między autokonsumpcją a zasilaniem awaryjnym jest często niezrozumiana. Autokonsumpcja oznacza, że na co dzień korzystasz z magazynu jako bufora między produkcją energii słonecznej a zużyciem energii w domu. Zasilanie awaryjne oznacza, że w razie awarii system przejmuje zasilanie całego domu lub jego części. Do zasilania awaryjnego potrzebny jest falownik hybrydowy z przekaźnikiem przełączającym, a nie tylko ładowarka.

Napięcie magistrali 48 V przyjęło się w domowych magazynach energii, ponieważ przy typowych mocach od 2 do 5 kW prądy nadal pozostają na akceptowalnym poziomie. Instalacja 24 V przy mocy 5 kW pobierałaby już ponad 200 A, wymagałaby grubszych kabli i droższych bezpieczników. 48 V to zatem kompromis między bezpieczeństwem, wydajnością i kosztami okablowania.

Często podnoszony argument mówi, że LiFePO4 jest droższy od akumulatorów kwasowo-ołowiowych. W przeliczeniu na kilowatogodzinę w całym okresie eksploatacji jest odwrotnie: akumulatory kwasowo-ołowiowe wytrzymują 500 do 1000 cykli, a LiFePO4 6000. W ciągu dziesięciu lat koszt magazynowania energii litowej na każdą wykorzystaną kWh jest znacznie niższy, mimo wyższej ceny zakupu.

Osoby wymieniające stary magazyn kwasowo-ołowiowy często zauważają, że pojemność użytkowa jest znacznie większa. Akumulator kwasowo-ołowiowy można rozładować tylko do 50%, aby nie zużył się zbyt szybko; LiFePO4 wytrzymuje 80%. Akumulator LiFePO4 o pojemności 5 kWh zastępuje więc w przybliżeniu akumulator kwasowo-ołowiowy o pojemności 10 kWh, ważąc o połowę mniej i nie zawierając kwasu.

Ustawienie falownika hybrydowego jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na powodzenie instalacji. Jeśli przez pomyłkę wybrany jest profil 24 V lub profil dla akumulatorów kwasowo-ołowiowych, urządzenie będzie ładowane niecałkowicie lub zbyt wysokim napięciem, co uszkodzi BMS. Dlatego przed pierwszym uruchomieniem należy sprawdzić, czy wybrano prawidłowy profil LiFePO4 51,2 V z napięciem końcowym ładowania 58,4 V.

W całym okresie eksploatacji natężenie prądu ładowania ma kluczowe znaczenie. Kto stale ładuje i rozładowuje akumulator prądem 100 A, zbliża się do granicy określonej w specyfikacji, a akumulator szybciej się starzeje. Normalne użytkowanie przy 30 do 50 A - czyli wartości nominalnej - utrzymuje ogniwa w bezpiecznym zakresie i pozwala na 10 lat eksploatacji.

Montaż na ścianie ma niedocenianą zaletę w zakresie bezpieczeństwa: urządzenie wisi wysoko, poza zasięgiem dzieci i zwierząt, a nie stoi na podłodze, gdzie podczas zalania wszystko byłoby mokre. Szczelina 5 cm zapewnia konwekcję między urządzeniem a ścianą.

Dla najemców magazyn montowany na ścianie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ podczas przeprowadzki można go zdemontować i zabrać ze sobą, nie zmieniając trwale budynku. W przypadku zabudowy podłogowej lub magazynu w piwnicy przywrócenie pierwotnego stanu jest trudniejsze, a urządzenie często zostaje w budynku przy sprzedaży.

W porównaniu z instalacją bez magazynu energii autokonsumpcja pozwala zaoszczędzić przede wszystkim na drogich stawkach w południe i w nocy. Stawka za odsprzedaż energii w Europie spadła do 6 do 10 centów, podczas gdy cena energii dla gospodarstw domowych wynosi 30 do 40 centów. Ta różnica sprawia, że magazyn energii się opłaca.

Zestaw składający się z magazynu energii 5 kWh i falownika hybrydowego 5 kW to standardowa konfiguracja dla większości instalacji o mocy od 3 do 5 kWp. Kto później rozbuduje system do 10 kWh, po prostu podłącza równolegle kolejny GSIKE, bez konieczności zmiany profilu falownika - wystarczy ustawić adresy połączenia równoległego.

Szczegóły techniczne: głębokość rozładowania, wydajność, temperatura, połączenie równoległe

Głębokość rozładowania i żywotność: 6000 cykli dotyczy 80% DoD i temperatury 25 stopni. Przy płytkim rozładowaniu (40 do 90%) magazyn energii wytrzymuje zauważalnie dłużej; codzienne rozładowywanie do 10% zbliża go do dolnej granicy skali. Lepiej zaplanować o jedną jednostkę więcej, niż każdej nocy całkowicie rozładowywać magazyn.

Wydajność i sprawność całego cyklu: same ogniwa osiągają sprawność 95-98%, ale po uwzględnieniu strat na BMS, falowniku i przewodach sprawność całkowita spada do 88-92%. Z 5 kWh dziennie wieczorem można pobrać z gniazdka około 4,5 kWh. Uwzględnij tę stratę przy doborze pojemności.

Temperatura i obniżenie parametrów: magazyn energii jest przeznaczony do pracy w temperaturze od -10 do 50 stopni, ale najdłużej posłuży w temperaturze od 15 do 25 stopni. Długotrwałe temperatury powyżej 40 stopni przyspieszają starzenie się ogniw, a mróz obniża pojemność; bez ogrzewania ładowanie poniżej 0 stopni jest niedozwolone.

Połączenie równoległe i BMS: kilka modułów komunikuje się przez współdzielony port RS485, a każdy z nich steruje własnym prądem ładowania. Ważne są identyczne modele, porównywalny poziom naładowania i prawidłowe ustawienie adresów DIP; łączna pojemność zależy od najsłabszego ciągu.

Uruchomienie i konserwacja: po montażu włącza się BMS, uruchamia falownik i sprawdza wyświetlacz LCD. Konserwacja ogranicza się do corocznej kontroli wzrokowej zacisków i szczelin wentylacyjnych; nie ma kwasu ani konieczności wyrównywania ogniw, jak w akumulatorze kwasowo-ołowiowym.

Gwarancja i dostawa: trzyletnia gwarancja przy około dziesięcioletniej projektowanej żywotności. W zestawie znajdują się uchwyty ścienne, śruby, przewód zasilający, przewód komunikacyjny i instrukcja. Bezpłatna wysyłka; realizacja zamówienia trwa od 1 do 3 dni, transport od 2 do 7 dni, a zwrot jest możliwy w ciągu 30 dni.

Podsumowanie

Osoba, która przeczytała poprzednie sekcje, zna trzy kluczowe czynniki: pojemność użytkową zamiast nominalnej, moc ciągłą zamiast szczytowej oraz prawidłowe ustawienie 51,2 V w falowniku. Stosując te trzy kryteria, można ocenić każdą ofertę - GSIKE, Pylontech, LiTime czy produkt nieznanej marki - w kilka minut.

GSIKE FixWall świadomie pozycjonuje się jako podstawowy zestaw o pojemności 5 kWh do montażu na ścianie: celowo nie ma aplikacji ani maty grzewczej, by utrzymać cenę poniżej 900 euro, a jego zaletami są dwuletnia obsługa gwarancyjna przez sprzedawcę, bezpłatna wysyłka i 30-dniowy zwrot.

W dłuższej perspektywie instalacja opłaca się nie dzięki samemu magazynowi energii, lecz dzięki różnicy między zużyciem własnym a oddawaniem energii do sieci. Przy cenie prądu dla gospodarstw domowych wynoszącej 30-40 centów i cenie sprzedaży do sieci 6-10 centów ta marża jest na tyle duża, że magazyn energii o pojemności 5 kWh zwraca się w mniej niż dziesięć lat.

Niezależnie od wybranego modelu obowiązuje jedna zasada: najlepszą inwestycją jest realistyczne planowanie. Nieco większy magazyn energii, który jest płytko rozładowywany, posłuży dłużej niż mały, który codziennie rozładowuje się do granic możliwości. To najważniejsza lekcja płynąca ze wszystkich tabel i porównań.

Osoba wahająca się między jednym a dwoma urządzeniami zazwyczaj woli zacząć od jednego i rozbudować instalację później: magistrala 51,2 V umożliwia równoległą rozbudowę bez zmiany konfiguracji, a podłączenie kolejnego urządzenia wymaga jedynie mocowania, połączenia przelotowego i ustawienia adresu. Dzięki temu unikniesz przewymiarowania na początku.

Na koniec kilka wskazówek dotyczących montażu: podłączenie do sieci zleć elektrykowi, ale montaż uchwytu ściennego i okablowanie DC można wykonać we dwie osoby. Równa, płaska powierzchnia montażowa i prawidłowo ustawiony profil 58,4 V ostatecznie decydują o tym, czy akumulator osiągnie deklarowane 6000 cykli.

Wybór GSIKE to przede wszystkim wybór sprawdzonego, bezobsługowego zestawu ściennego o pojemności 5 kWh w atrakcyjnej cenie, bez zbędnych funkcji aplikacji czy ogrzewania, których nie używasz, a które tylko podnoszą cenę. Osoby, którym zależy na takich funkcjach, świadomie wybiorą droższy produkt konkurencji.

Innymi słowy, na duńskim rynku to najprostszy sposób, by zamienić pustą piwnicę lub niewykorzystaną ścianę w autonomiczny system energetyczny - pod warunkiem, że akumulator o wadze 44 kg zostanie solidnie zamocowany, a falownik obsługuje odpowiedni profil.

Ostatnia praktyczna uwaga: wiele pytań, które zadają kupujący przed zakupem, sprowadza się do tych samych trzech wartości - 51,2 V, 5,12 kWh i 58,4 V. Gdy zrozumiesz te trzy wartości, reszta specyfikacji stanie się jasna, a porównanie z konkurencyjnymi modelami będzie proste.

Dlatego zalecamy zapisać te wartości i mieć je pod ręką przy przeglądaniu opisów produktów: napięcie określa, jaki falownik i ładowarka będą potrzebne, pojemność określa czas pracy autonomicznej, a napięcie końcowego ładowania decyduje o tym, czy posiadany sprzęt jest w ogóle kompatybilny. Dzięki temu można uniknąć większości kosztownych nietrafionych zakupów w tej kategorii.

Na koniec warto wspomnieć o praktycznej stronie zakupu: bezpłatna wysyłka, 30 dni na zwrot i trzyletnia gwarancja sprawiają, że zakup jest mniej ryzykowny niż wybór zupełnie nieznanej marki bez możliwości dochodzenia roszczeń. W połączeniu z autentycznymi opiniami kupujących stanowi to podstawę do podjęcia bezpiecznej decyzji. Osoby, które przeczytają kolejno cztery teksty redakcyjne - ranking, porównanie, dobór pojemności i montaż - uzyskają pełny obraz i będą mogły dokonać wyboru bez zgadywania i niepotrzebnego ryzyka nietrafionego zakupu.

Ostateczny werdykt: Pylontech pozostaje punktem odniesienia pod względem kompatybilności, a GSIKE to najlepszy wybór, jeśli szukasz montowanego na ścianie akumulatora o pojemności 5 kWh za mniej niż 900 euro. Wniosek: GSIKE FixWall 51,2 V 100 Ah = 5,12 kWh na ścianie za 849,99 euro, 6000 cykli, RS485/CAN, do 16 urządzeń połączonych równolegle.

Najczęściej zadawane pytania

Powiązane poradniki - redakcja GSIKE 48V-5kWh

Ostateczny werdykt

To bezpośrednie porównanie GSIKE Fixwall 51,2 V 100 Ah z modelami LiTime i Pylontech 48 V obejmuje pojemność, moc znamionową 2560 W, komunikację, liczbę cykli, wagę i cenę.

Wniosek: do instalacji 48 V pracującej autonomicznie i komunikującej się bezpośrednio z falownikiem GSIKE to mocny wybór; wybierz konkurencyjny model tylko wtedy, gdy jego protokół BMS i gwarancja są zgodne z Twoim falownikiem.

Najczęściej zadawane pytania

Dlaczego GSIKE nie jest gorszy, mimo że kosztuje mniej?

Oba wykorzystują ogniwa LiFePO4 16S o trwałości 6000 cykli; GSIKE oszczędza na aplikacji, ogrzewaniu i obudowie rack, a nie na ogniwach. Standard ogniw jest mniej więcej taki sam u wszystkich uczestników rynku. Cenowo GSIKE FixWall kosztuje 849.99 euro zamiast 1.250: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cykli przy 80 % DoD, prąd znamionowy 50 A i maksymalny 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 i CAN, do 16 urządzeń połączonych równolegle. Wysyłka jest bezpłatna, zwrot możliwy w ciągu 30 dni; ostateczna cena w dniu zamówienia widnieje w koszyku sprzedawcy.

Który konkurent ma najlepiej sprawdzone połączenie CAN?

Pylontech, ponieważ US5000 od lat sprawdza się w praktyce instalacyjnej i jest wymieniany z nazwy w niemal każdej instrukcji falownika. Cenowo GSIKE FixWall kosztuje 849.99 euro zamiast 1.250: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cykli przy 80 % DoD, prąd znamionowy 50 A i maksymalny 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 i CAN, do 16 urządzeń połączonych równolegle. Wysyłka jest bezpłatna, zwrot możliwy w ciągu 30 dni; ostateczna cena w dniu zamówienia widnieje w koszyku sprzedawcy.

Czy mogę później połączyć GSIKE z Pylontech?

Nie. Używaj akumulatorów każdej marki jako osobnego zestawu połączonego równolegle; mieszanie ich w tym samym szeregu zakłóca komunikację BMS. Cenowo GSIKE FixWall kosztuje 849.99 euro zamiast 1.250: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cykli przy 80 % DoD, prąd znamionowy 50 A i maksymalny 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 i CAN, do 16 urządzeń połączonych równolegle. Wysyłka jest bezpłatna, zwrot możliwy w ciągu 30 dni; ostateczna cena w dniu zamówienia widnieje w koszyku sprzedawcy.

Który konkurent oferuje aplikację na smartfon?

Redodo i ECO-WORTHY oferują odpowiednio aplikację Bluetooth i Wi-Fi; GSIKE celowo ma tylko okrągły wyświetlacz LCD, a dzięki temu niższą cenę. Cenowo GSIKE FixWall kosztuje 849.99 euro zamiast 1.250: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cykli przy 80 % DoD, prąd znamionowy 50 A i maksymalny 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 i CAN, do 16 urządzeń połączonych równolegle. Wysyłka jest bezpłatna, zwrot możliwy w ciągu 30 dni; ostateczna cena w dniu zamówienia widnieje w koszyku sprzedawcy.

Który model ma wbudowane samoczynne ogrzewanie?

Renogy 48V 50Ah; GSIKE nie ma ogrzewania i nie wolno go ładować poniżej 0 stopni. Do pomieszczeń mroźniczych potrzebna jest zewnętrzna mata grzewcza. Cenowo GSIKE FixWall kosztuje 849.99 euro zamiast 1.250: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cykli przy 80 % DoD, prąd znamionowy 50 A i maksymalny 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 i CAN, do 16 urządzeń połączonych równolegle. Wysyłka jest bezpłatna, zwrot możliwy w ciągu 30 dni; ostateczna cena w dniu zamówienia widnieje w koszyku sprzedawcy.

Dlaczego LiTime żąda 350 euro więcej przy tej samej pojemności?

LiTime pozycjonuje się poprzez markę, obsługę klienta i ekosystem; pod względem technicznym oba racki 16S o pojemności 5,12 kWh są mniej więcej równoważne. Cenowo GSIKE FixWall kosztuje 849.99 euro zamiast 1.250: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cykli przy 80 % DoD, prąd znamionowy 50 A i maksymalny 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 i CAN, do 16 urządzeń połączonych równolegle. Wysyłka jest bezpłatna, zwrot możliwy w ciągu 30 dni; ostateczna cena w dniu zamówienia widnieje w koszyku sprzedawcy.

Który magazyn jest od razu rozpoznawany przez działający falownik hybrydowy?

Profil Pylontech jest natywnie rozpoznawany przez niemal wszystkie urządzenia; w przypadku GSIKE wybierasz ogólny profil LiFePO4 51,2 V z końcowym napięciem ładowania 58,4 V. Cenowo GSIKE FixWall kosztuje 849.99 euro zamiast 1.250: 5.12 kWh, 16S1P, 6000 cykli przy 80% DoD, 50 A prądu znamionowego i maks. 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 i CAN, do 16 jednostek połączonych równolegle. Wysyłka jest bezpłatna, zwroty w ciągu 30 dni; ostateczna cena w dniu zamówienia widnieje przy płatności u sprzedawcy.

Który konkurent jest najtańszy w przeliczeniu na euro za kWh?

W przeliczeniu na kWh Pylontech jest najtańszy, ale oferuje 4,8 zamiast 5.12 kWh; ogólny projekt z Alibaba jest jeszcze tańszy, ale nie zapewnia markowego serwisu. Cenowo GSIKE FixWall kosztuje 849.99 euro zamiast 1.250: 5.12 kWh, 16S1P, 6000 cykli przy 80% DoD, 50 A prądu znamionowego i maks. 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 i CAN, do 16 jednostek połączonych równolegle. Wysyłka jest bezpłatna, zwroty w ciągu 30 dni; ostateczna cena w dniu zamówienia widnieje przy płatności u sprzedawcy.

Który z kandydatów jest faktycznie montowany na ścianie?

Tylko GSIKE jest zaprojektowany jako prawdziwy model ścienny ze stalowymi uchwytami; Pylontech, LiTime i Cubix100 to modele rackowe lub podłogowe. Cenowo GSIKE FixWall kosztuje 849.99 euro zamiast 1.250: 5.12 kWh, 16S1P, 6000 cykli przy 80% DoD, 50 A prądu znamionowego i maks. 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 i CAN, do 16 jednostek połączonych równolegle. Wysyłka jest bezpłatna, zwroty w ciągu 30 dni; ostateczna cena w dniu zamówienia widnieje przy płatności u sprzedawcy.

Który magazyn wybierzesz przy przejściu na 10 kWh?

Dwie jednostki GSIKE połączone równolegle, ponieważ łączą się łańcuchowo przez RS485 i pozostają połączone w systemie 51,2 V; dołożony później magazyn rackowy musi działać oddzielnie. Cenowo GSIKE FixWall kosztuje 849.99 euro zamiast 1.250: 5.12 kWh, 16S1P, 6000 cykli przy 80% DoD, 50 A prądu znamionowego i maks. 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 i CAN, do 16 jednostek połączonych równolegle. Wysyłka jest bezpłatna, zwroty w ciągu 30 dni; ostateczna cena w dniu zamówienia widnieje przy płatności u sprzedawcy.

Źródła i dane

  1. Technologia LiFePO4 — https://wikipedia.org
  2. Przegląd BMS — https://wikipedia.org
  3. Domowy akumulator / licznik energii — https://wikipedia.org
  4. Równoległy bank akumulatorów — https://wikipedia.org
  5. Interfejs CAN-BUS — https://wikipedia.org
  6. Falownik hybrydowy 48 V — https://wikipedia.org

Poradniki i porównania

Przejdź bezpośrednio do modelu: akumulatora ściennego GSIKE 51,2 V 100 Ah 5,12 kWh.

Porównaj 5120 Wh, moc znamionową 2560 W, RS485/CAN, 6000 cykli i możliwość łączenia równoległego do 81,92 kWh, zanim wybierzesz domowy akumulator 48 V.