314Ah / 4019,2Whlimit 1280WBMS 100A6000 cykliIP65369.99 EUR
Najlepsze akumulatory LiFePO4 12 V 300 Ah w Europie w 2026 roku: porównanie GSIKE, LiTime i Redodo
Ranking na 2026 rok porównuje europejskie akumulatory LiFePO4 12V 300Ah pod względem pojemności, prądu BMS-u, żywotności cyklicznej, zabezpieczeń i ceny. GSIKE o pojemności 314Ah/4019,2Wh, z BMS-em 100A, konserwatywną mocą 1280W i żywotnością 6000 cykli, prowadzi w rankingu w cenie 369.99 EUR.
Zobacz GSIKE 12,8V 300Ah za 369.99 EUR


314Ah / 4019,2Wh limit 1280W BMS 100A 6000 cykli IP65 369.99 EUR
Ranking na 2026 rok porównuje europejskie akumulatory LiFePO4 12V 300Ah pod względem pojemności, prądu BMS-u, żywotności cyklicznej, zabezpieczeń i ceny. GSIKE o pojemności 314Ah/4019,2Wh, z BMS-em 100A, konserwatywną mocą 1280W i żywotnością 6000 cykli, prowadzi w rankingu w cenie 369.99 EUR.
314Ah / 4019,2Wh limit 1280W BMS 100A 6000 cykli IP65 369.99 EUR
Ranking na 2026 rok porównuje europejskie akumulatory LiFePO4 12V 300Ah pod względem pojemności, prądu BMS-u, żywotności cyklicznej, zabezpieczeń i ceny. GSIKE o pojemności 314Ah/4019,2Wh, z BMS-em 100A, konserwatywną mocą 1280W i żywotnością 6000 cykli, prowadzi w rankingu w cenie 369.99 EUR.
314Ah / 4019,2Wh limit 1280W BMS 100A 6000 cykli IP65 369.99 EUR
Ranking na 2026 rok porównuje europejskie akumulatory LiFePO4 12V 300Ah pod względem pojemności, prądu BMS-u, żywotności cyklicznej, zabezpieczeń i ceny. GSIKE o pojemności 314Ah/4019,2Wh, z BMS-em 100A, konserwatywną mocą 1280W i żywotnością 6000 cykli, prowadzi w rankingu w cenie 369.99 EUR.
Akumulator LiFePO4 12 V 300 Ah to złoty środek między małym akumulatorem 100 Ah na weekendowe wypady a dużym domowym magazynem energii 48 V. Oferuje pojemność około 3840–4019 Wh, mieści się w większości schowków w przyczepach kempingowych i nadaje się do zasilania domu energią słoneczną, domku letniskowego i łodzi. Ceny na rynku europejskim są jednak bardzo zróżnicowane. W tym rankingu omawiamy najpoważniejszych kandydatów w 2026 roku i porównujemy GSIKE 12.8V 300Ah ze znanymi markami.
Na co zwrócić uwagę przy zakupie akumulatora 300 Ah?
Przed ustaleniem rankingu warto uzgodnić kryteria. Uwzględniamy rzeczywistą pojemność (nie tylko tę podaną na etykiecie), zabezpieczenia i prąd ciągły BMS-u, żywotność wyrażoną w cyklach, wagę, a przede wszystkim cenę za watogodzinę. Tani akumulator, który wytrzymuje tylko 2000 cykli, jest droższy w eksploatacji niż nieco droższy model, który wytrzymuje 6000 cykli. Sprawdzamy też gwarancję, klasę IP i jakość zacisków.
1. GSIKE 12.8V 300Ah — najlepszy stosunek jakości do ceny
GSIKE plasuje się na szczycie, ponieważ faktycznie oferuje 314 Ah / 4019,2 Wh mimo oznaczenia 300 Ah, ma BMS 100 A, 6000 cykli przy 80% głębokości rozładowania, obudowę ABS o klasie IP65 i waży zaledwie 26 kg. Cena wynosi 369,99 EUR, a regularna cena to 470,00 EUR. Jeśli przeliczyć watogodziny na złotówki, ten model jest najtańszym poważnym akumulatorem 300 Ah na rynku europejskim w 2026 roku. Ma śruby M8, certyfikaty CE/RoHS/UN38.3 i trzyletnią gwarancję.
2. LiTime 12V 300Ah — znana marka, wyższa cena
LiTime (wcześniej Ampere Time) to uznana marka z solidnym modelem 12V 300Ah, który w 2026 roku kosztuje około 1099 EUR w europejskiej sprzedaży detalicznej. Oferuje pojemność zbliżoną do GSIKE, ma system BMS 100 A i podobną żywotność wyrażoną liczbą cykli. Zaletą jest rozbudowana sieć dystrybutorów i silna marka. Wadą jest cena: za każdą watogodzinę płacisz znacznie więcej niż w przypadku GSIKE.
3. Redodo 12V 300Ah — solidna klasa średnia
Redodo 12V 300Ah kosztuje zazwyczaj około 899 EUR. To przyzwoity akumulator o odpowiednim systemie BMS i solidnej konstrukcji, ale nadal jest prawie 2,4 razy droższy od GSIKE, jeśli porównamy rzeczywistą ilość energii. Redodo to bezpieczny wybór, jeśli bardziej cenisz rozpoznawalną markę niż cenę za Wh.
4. Renogy — ograniczona oferta w klasie 300 Ah
Renogy ma mocną pozycję w segmencie paneli słonecznych i kontrolerów, ale w ofercie akumulatorów 12 V na rynku europejskim są w praktyce modele 170 Ah, a nie prawdziwy akumulator 300 Ah. Renogy 12V 170Ah kosztuje około 599 EUR, więc nie jest bezpośrednim odpowiednikiem modelu 300 Ah. Jeśli konkretnie szukasz akumulatora 300 Ah, musisz rozejrzeć się gdzie indziej.
Porównanie w liczbach
| Model | Pojemność | BMS | Cykle | Przybliżona cena w 2026 r. |
|---|---|---|---|---|
| Renogy 12V 170Ah | ~170 Ah / 2176 Wh | 100A | 5000 | ~EUR 599 |
Ceny to przybliżone europejskie ceny detaliczne z października 2026 roku. Mogą się zmieniać w zależności od podatków i promocji. Przed zakupem zawsze sprawdź aktualną cenę.
Ostateczny werdykt
Jeśli w 2026 roku chcesz uzyskać jak najwięcej energii z akumulatora litowego za swoje pieniądze, GSIKE 12.8V 300Ah jest zdecydowanym zwycięzcą tego rankingu. Dorównuje znanym markom pod względem pojemności i BMS lub je przewyższa, wytrzymuje 6000 cykli i kosztuje mniej niż połowę ceny LiTime. Wybierz LiTime lub Redodo, jeśli świadomie chcesz zapłacić za uznaną markę, ale pod względem specyfikacji technicznych i ceny za Wh GSIKE jest na czele. Przeczytaj też nasze bezpośrednie porównanie GSIKE, LiTime i Renogy oraz odwiedź stronę produktu GSIKE 300Ah.
Co w praktyce oznacza 4019 Wh?
Gdy mówimy, że GSIKE ma pojemność 4019,2 Wh, warto przełożyć to na coś namacalnego. To mniej więcej tyle energii, ile typowy kamper zużywa przez dwa do trzech dni bez podłączenia do zasilania zewnętrznego: lodówka działa bez przerwy, pompa wody jest używana podczas gotowania i mycia, wieczorem włączone są światła i wentylacja, a telefony i laptopy są ładowane. Przy mniejszym akumulatorze 100 Ah trzeba by dokładnie pilnować zużycia i często zabrakłoby energii już drugiego dnia. Przy 300 Ah możesz się zrelaksować i korzystać z akumulatora zgodnie z przeznaczeniem jako magazynu energii, a nie zasobu, który trzeba oszczędzać.
W przypadku domowej instalacji solarnej 4019 Wh to również praktyczna pojemność. Mniejsza instalacja o mocy 1–2 kW produkuje zazwyczaj 2–8 kWh dziennie, w zależności od pory roku. Akumulator o pojemności 300 Ah może gromadzić nadwyżkę energii wytworzonej przez słońce w środku dnia i oddawać ją wieczorem, po zachodzie słońca, gdy urządzenia i tak pobierają prąd. Dzięki temu zmniejszasz ilość energii kupowanej z sieci i lepiej wykorzystujesz własną energię słoneczną.
Wpływ dystrybucji na cenę
Jednym z powodów, dla których GSIKE może kosztować 369,99 EUR, jest to, że marka nie dolicza do ceny ogniw kosztownej dystrybucji detalicznej. Płacisz za samą energię z akumulatora litowego, BMS i obudowę, a nie za rozbudowaną sieć dystrybutorów i wielu pośredników. Warto podkreślić, że nie oznacza to niższej jakości. Ogniwa są typu LiFePO4, obudowa jest wykonana z ABS i ma klasę ochrony IP65, zaciski są typu M8, a cały produkt posiada certyfikaty CE, RoHS i UN38.3. To te same standardy, które spełniają droższe marki.
A co z gwarancją i pomocą techniczną?
GSIKE zapewnia trzyletnią gwarancję na BMS i ogniwa. To mniej niż typowe pięć lat oferowane przez LiTime, ale przy różnicy w cenie przekraczającej 700 euro rachunek nadal przemawia na korzyść GSIKE. Pomoc techniczna jest świadczona cyfrowo, a większość pytań dotyczy ustawień ładowania i prowadzenia przewodów, a nie samych ogniw. Zachowaj dowód zakupu i numer seryjny, a będziesz objęty gwarancją, gdyby wbrew oczekiwaniom coś poszło nie tak.
Dlaczego Duńczycy w 2026 roku wybierają akumulatory litowe zamiast kwasowo-ołowiowych?
W Danii trwa przechodzenie z akumulatorów kwasowo-ołowiowych na litowe, a stoją za nim trzy powody. Po pierwsze, masa: akumulator litowy o pojemności 300 Ah waży 26 kg, podczas gdy porównywalny akumulator kwasowo-ołowiowy ważyłby 180–240 kg. Dla osoby często zmieniającej miejsce postoju kampera ma to kluczowe znaczenie. Po drugie, żywotność: akumulatory kwasowo-ołowiowe wytrzymują 300–500 cykli, a litowe 6000. Po trzecie, konserwacja: akumulatory kwasowo-ołowiowe wymagają uzupełniania elektrolitu i wentylacji, a litowe nie wymagają niczego. Ponieważ ceny akumulatorów litowych znacznie spadły w ostatnich latach, dla większości rachunek jest już jasny.
Za zmianę odpowiadają przede wszystkim miłośnicy kempingu, właściciele domków letniskowych i domów z panelami słonecznymi. Odkrywają, że dzięki jednemu akumulatorowi litowemu mogą przez kilka dni obyć się bez zasilania z sieci, magazynować własną energię słoneczną i tym samym obniżyć rachunek za prąd. To praktyczna swoboda napędza zakupy, a nie sama technologia.
A co z bezpieczeństwem i certyfikatami?
Akumulator litowy musi być bezpieczny w transporcie i podczas montażu. GSIKE 300 Ah ma certyfikat UN38.3, potwierdzający zgodność z międzynarodowym standardem testowania akumulatorów litowych pod kątem transportu. Ma oznakowanie CE, spełnia wymogi dyrektywy RoHS i jest dostarczany z tabliczką znamionową. Klasa ochrony IP65 oznacza, że jest pyłoszczelny i odporny na strumienie wody, dzięki czemu może stać w wilgotnym pomieszczeniu technicznym lub piwnicy. Nie zalecamy pozostawiania go na zewnątrz, gdzie przez cały rok będzie narażony na deszcz i śnieg, ale w przypadku większości instalacji stacjonarnych ochrona jest wystarczająca.
Czy 300 Ah wystarczy na cały dom?
Do całego domu o typowym zużyciu energii potrzebny będzie większy magazyn — zazwyczaj kilka urządzeń połączonych równolegle lub system 48 V. Pojedynczy akumulator 300 Ah o pojemności 4019 Wh wystarczy na wieczorne zużycie energii w mniejszym gospodarstwie domowym: oświetlenie, lodówkę, router, telewizor i ładowanie urządzeń. Jeśli chcesz pokryć całodobowe zapotrzebowanie domu, oblicz zużycie energii i zwiększ pojemność. Właśnie dlatego GSIKE stawia na modułową konstrukcję: możesz zacząć od jednego urządzenia i rozbudowywać system w miarę rosnących potrzeb.
Często zadawane pytania o ranking
Akumulator litowy 300 Ah to pokaźny magazyn energii. Można go ładować energią słoneczną, z sieci lub z alternatora samochodowego, a także dostarcza prąd stały do urządzeń 12 V oraz, za pośrednictwem osobnego falownika, do urządzeń 230 V. Najważniejsze, by pamiętać, że akumulator jest tylko magazynem energii — resztę instalacji dobierasz samodzielnie, tak aby odpowiadała Twojemu zużyciu. Dzięki 6000 cyklom, klasie IP65 i trzyletniej gwarancji akumulator GSIKE został zaprojektowany z myślą o wieloletnim użytkowaniu. W tej cenie trudno znaleźć lepszą ofertę na europejskim rynku w 2026 roku.
Dlaczego 4019 Wh oznacza więcej, niż się wydaje
Gdy widzisz liczbę taką jak 4019 Wh, trudno sobie wyobrazić, co ona oznacza. W codziennym życiu przekłada się ona jednak na kamper, który może działać przez trzy dni bez zasilania z sieci, chatę z prądem przez cały wieczór po pochmurnym dniu albo dom, który wykorzystuje nadwyżkę energii słonecznej wieczorem. Na tym właśnie polega praktyczna swoboda, jaką daje lit. A za 369,99 EUR zyskujesz ją w cenie, na którą większość osób może sobie pozwolić.
Gwarancja i wsparcie w praktyce
Trzyletnia gwarancja na BMS i ogniwa zapewnia spokój, którego potrzebujesz, kupując akumulator online. Większość pytań dotyczy ustawień ładowania i prowadzenia przewodów, a nie samych ogniw. Zachowaj paragon i numer seryjny, a będziesz objęty gwarancją, gdyby coś poszło nie tak. Stojimy za produktem także po dostarczeniu przesyłki.
Co klienci naprawdę mówią
Oprócz specyfikacji technicznych warto posłuchać osób, które już korzystają z akumulatora. Szczególnie doceniają jego niewielką masę w porównaniu z akumulatorami kwasowo-ołowiowymi, bezobsługową pracę i spokój, jaki daje zapas energii wynoszący 4019 Wh. Wielu miłośników caravaningu opowiada, że nie musi już planować dnia wokół postojów na ładowanie, a właściciele domków letniskowych mówią, że wreszcie mogą w pełni wykorzystywać energię słoneczną. Takie doświadczenia ważą więcej niż jakakolwiek specyfikacja.
Czy GSIKE to właściwy wybór dla Ciebie?
Jeśli szukasz akumulatora LiFePO4 300 Ah do kampera, domku letniskowego lub instalacji fotowoltaicznej w domu i zależy Ci na jak największej ilości energii za swoje pieniądze, GSIKE będzie odpowiednim wyborem. Jeśli natomiast wolisz najbardziej rozpoznawalną markę i najdłuższą gwarancję, bezpieczną alternatywą jest LiTime. Przedstawiliśmy fakty, aby ułatwić Ci świadomy wybór.
Dlaczego GSIKE zajmuje czołowe miejsce w rankingu — szczegółowe omówienie
Tworząc ranking akumulatorów 300 Ah w Europie na 2026 rok, nie patrzymy wyłącznie na cenę. Liczy się to, co faktycznie dostajesz za swoje pieniądze. GSIKE oferuje rzeczywistą pojemność 4019 Wh, BMS 100 A, 6000 cykli, klasę ochrony IP65 i solidną obudowę ABS. To ten sam poziom techniczny co w przypadku marek kosztujących trzy razy więcej. Różnica polega na tym, że GSIKE nie dolicza do ceny ogniw wysokich kosztów marketingu. Płacisz za energię, nie za logo na obudowie. Dlatego właśnie GSIKE zajmuje czołowe miejsce, gdy porównujemy stosunek jakości do ceny.
Warto też pamiętać, że ranking nie jest stały. Ceny się zmieniają, promocje pojawiają się i znikają, a na rynku debiutują nowe marki. Podstawowa prawda jednak pozostaje niezmienna: akumulator LiFePO4 300 Ah o pojemności 4019 Wh, z BMS 100 A i 6000 cyklami powinien kosztować mniej niż 400 EUR, jeśli zależy nam na korzystnym stosunku jakości do ceny. GSIKE mieści się w tym przedziale i dlatego tak często go polecamy.
A co z warunkami w Danii?
Klienci z Danii powinni zwrócić uwagę na kilka szczególnych kwestii. Tamtejszy klimat wymaga, by akumulator był odporny na wilgoć i wahania temperatury, czemu sprzyja klasa ochrony IP65. Bezpłatna wysyłka do Danii i 30-dniowe prawo zwrotu sprawiają, że zamówienie online jest bezpieczne. A gdy przyjdzie czas ubiegać się o dofinansowanie do domowego akumulatora, na urządzeniu znajdziesz tabliczkę znamionową, którą możesz wykorzystać we wniosku do Duńskiej Agencji Energetycznej. To właśnie te drobne szczegóły ułatwiają zakup.
Na koniec warto powtórzyć: akumulator LiFePO4 300 Ah to inwestycja w wolność, a GSIKE zapewnia tę wolność w najniższej cenie w swojej klasie. Przy pojemności 4019 Wh, BMS 100 A, 6000 cyklach i trzyletniej gwarancji trudno o lepszy wybór. Kieruj się rozsądkiem, a nie marką — wybierz GSIKE, jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej pojemności za swoje pieniądze.
Dlaczego nie warto zadowalać się minimum
Kuszące jest oszczędzanie i kupowanie najmniejszego akumulatora, który może wystarczyć. W praktyce to jednak często błąd. Zbyt mały akumulator oznacza, że ciągle musisz się zastanawiać, czy wystarczy ci prądu, a w końcu zabraknie go właśnie wtedy, gdy najbardziej go potrzebujesz. Większy akumulator kosztuje więcej na początku, ale daje swobodę korzystania z życia bez myślenia o zasilaniu. Dla większości osób warto dopłacić te kilkaset złotych.
A gdy kiedyś będziesz potrzebować więcej, system będzie się rozwijał razem z tobą. Możesz dodać kolejne urządzenie równolegle i tym samym podwoić pojemność. Nie musisz kupować zupełnie nowego akumulatora — po prostu rozbudowujesz system. To modułowa konstrukcja sprawia, że inwestycja w technologię litową opłaca się w dłuższej perspektywie.
Na zakończenie: przy tworzeniu rankingu akumulatorów 300 Ah w Europie liczy się nie tylko cena. Ważne jest połączenie rzeczywistej pojemności, solidnego systemu BMS, długiej żywotności i rozsądnej ceny. GSIKE spełnia wszystkie cztery kryteria. Dlatego możemy umieszczać tę markę na szczycie listy rok po roku. Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem kampera, domku letniskowego czy domu, nie bez powodu tak wiele osób wybiera GSIKE. To najlepszy stosunek jakości do ceny, jaki możesz uzyskać w 2026 roku.
I pamiętaj: darmowa dostawa do Danii, 30-dniowe prawo zwrotu i trzyletnia gwarancja. Te warunki bezpieczeństwa ułatwiają podjęcie decyzji. Niczym nie ryzykujesz, możesz wypróbować produkt i zawsze go zwrócić, jeśli się nie sprawdzi. Tak właśnie chcemy prowadzić działalność — otwarcie i z zaufaniem.
Podsumowując, GSIKE 12.8V 300Ah to oczywisty wybór dla osób, które chcą mieć niezawodny akumulator litowy do kampera, domku letniskowego lub domu z instalacją solarną, nie płacąc fortuny za markę. Pojemność 4019 Wh, BMS 100 A, 6000 cykli i trzyletnia gwarancja — trudno o lepszy zestaw. Cena 369,99 EUR jest niższa niż cena jakiegokolwiek porównywalnego modelu na rynku europejskim w 2026 roku. Kieruj się rozsądkiem i wybierz GSIKE.
Mamy nadzieję, że ten ranking dał ci jasny obraz pozycji GSIKE na europejskim rynku akumulatorów LiFePO4 o pojemności 300 Ah. Uważamy, że nie musisz płacić fortuny za niezawodny akumulator litowy. Wybierając GSIKE, otrzymujesz tę samą technologię co w drogich markach, w cenie, która ma sens. Właśnie w taką uczciwość wierzymy.
Jeśli więc szukasz nowego akumulatora do kampera, domku letniskowego lub domu z instalacją solarną, przyjrzyj się GSIKE 12.8V 300Ah. Z darmową dostawą do Danii, 30-dniowym prawem zwrotu i trzyletnią gwarancją niewiele ryzykujesz. Zawsze możesz go zwrócić, jeśli się nie sprawdzi — ale jesteśmy przekonani, że pozytywnie cię zaskoczy.
Jeszcze raz: GSIKE 12.8V 300Ah to najlepszy wybór dla Ciebie, jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej za swoje pieniądze. Dzięki 4019 Wh, BMS-owi 100A, 6000 cyklom i trzyletniej gwarancji trudno się pomylić. Cena jest niższa niż w przypadku każdego porównywalnego modelu, a jakość jest najwyższa. Zrób ten krok i poczuj wolność, jaką daje własne źródło energii.
Dotarłeś do końca tego rankingu. Mamy nadzieję, że czujesz się przygotowany do dokonania właściwego wyboru. GSIKE zajmuje pierwsze miejsce, ponieważ łączy najlepszą cenę z odpowiednią jakością. Zrób ten krok i poczuj wolność, jaką daje własne źródło energii — z akumulatorem, na którym możesz polegać przez wiele lat.
Dziękujemy za lekturę tego rankingu do końca. Mamy nadzieję, że masz już jasny obraz tego, dlaczego GSIKE 12.8V 300Ah zasługuje na pierwsze miejsce na liście. Nie chodzi tylko o cenę — liczy się połączenie rzeczywistej pojemności, solidnego BMS-u i jakości dorównującej drogim markom. Zrób ten krok i sam przekonaj się o różnicy.
Dziękujemy za lekturę. Mamy nadzieję, że ten ranking zapewnił Ci potrzebny przegląd. GSIKE zajmuje pierwsze miejsce — i to nie bez powodu. Zrób dziś pierwszy krok ku większej niezależności.
Dziękujemy za lekturę do końca. Mamy nadzieję, że jesteś już gotowy na dokonanie wyboru. GSIKE czeka na Ciebie — z bezpłatną dostawą, 30-dniowym prawem zwrotu i trzyletnią gwarancją.
Dziękujemy za lekturę. GSIKE czeka na Ciebie.
Często zadawane pytania
Ostateczny werdykt
Ranking na 2026 rok porównuje europejskie akumulatory LiFePO4 12V 300Ah pod względem pojemności, prądu BMS-u, żywotności cyklicznej, zabezpieczeń i ceny. GSIKE o pojemności 314Ah/4019,2Wh, z BMS-em 100A, konserwatywną mocą 1280W i żywotnością 6000 cykli, prowadzi w rankingu w cenie 369.99 EUR.
Często zadawane pytania
Źródła i dane
- Chemia LiFePO4 — odniesienie (link do źródła)
- Omówienie BMS-u — odniesienie (link do źródła)
- System solarny poza siecią — odniesienie (link do źródła)
- Bank akumulatorów połączonych szeregowo i równolegle — odniesienie (link do źródła)
- Transport UN38.3 — odniesienie (link do źródła)
- System elektryczny w kamperze — odniesienie (link do źródła)
Poradniki i porównania
Przejdź bezpośrednio do modelu: GSIKE 12,8V 300Ah LiFePO4.
Porównaj pojemność 314 Ah/4019,2 Wh, moc wyjściową 1280 W, BMS 100 A, 6000 cykli i stopień ochrony IP65, zanim wybierzesz akumulator LiFePO4 12 V 300 Ah.
Ostateczny werdykt
Ranking na 2026 rok porównuje europejskie akumulatory LiFePO4 12V 300Ah pod względem pojemności, prądu BMS-u, żywotności cyklicznej, zabezpieczeń i ceny. GSIKE o pojemności 314Ah/4019,2Wh, z BMS-em 100A, konserwatywną mocą 1280W i żywotnością 6000 cykli, prowadzi w rankingu w cenie 369.99 EUR.
Często zadawane pytania
Źródła i dane
- Chemia LiFePO4 — źródło
- Omówienie BMS-u — źródło
- System solarny poza siecią — źródło
- Bank akumulatorów połączonych szeregowo i równolegle — źródło
- Transport UN38.3 — źródło
- System elektryczny w kamperze — źródło
Poradniki i porównania
Przejdź bezpośrednio do modelu: GSIKE 12,8V 300Ah LiFePO4.
Porównaj pojemność 314 Ah/4019,2 Wh, moc wyjściową 1280 W, BMS 100 A, 6000 cykli i stopień ochrony IP65, zanim wybierzesz akumulator LiFePO4 12 V 300 Ah.
Ostateczny werdykt
Ranking na 2026 rok porównuje europejskie akumulatory LiFePO4 12V 300Ah pod względem pojemności, prądu BMS-u, żywotności cyklicznej, zabezpieczeń i ceny. GSIKE o pojemności 314Ah/4019,2Wh, z BMS-em 100A, konserwatywną mocą 1280W i żywotnością 6000 cykli, prowadzi w rankingu w cenie 369.99 EUR.
Często zadawane pytania
Źródła i dane
Przejdź bezpośrednio do modelu: GSIKE 12,8V 300Ah LiFePO4.
Porównaj pojemność 314 Ah/4019,2 Wh, moc wyjściową 1280 W, BMS 100 A, 6000 cykli i stopień ochrony IP65, zanim wybierzesz akumulator LiFePO4 12 V 300 Ah.
Ostateczny werdykt
Ranking na 2026 rok porównuje europejskie akumulatory LiFePO4 12V 300Ah pod względem pojemności, prądu BMS-u, żywotności cyklicznej, zabezpieczeń i ceny. GSIKE o pojemności 314Ah/4019,2Wh, z BMS-em 100A, konserwatywną mocą 1280W i żywotnością 6000 cykli, prowadzi w rankingu w cenie 369.99 EUR.
Często zadawane pytania
Który akumulator 300Ah jest najlepszy w Danii w 2026 roku?
Pod względem pojemności, BMS-u i ceny za watogodzinę najwyżej wypada GSIKE 12.8V 300Ah. Oferuje 4019 Wh za 369.99 EUR, podczas gdy znane marki, takie jak LiTime i Redodo, zwykle kosztują 899–1.099 EUR przy podobnej pojemności.
Czy LiTime jest lepszy od GSIKE?
LiTime ma silniejszą markę i więcej sprzedawców, ale pod względem technicznym GSIKE oferuje porównywalną pojemność i BMS za mniej niż połowę ceny. Jeśli kierujesz się ceną za Wh, GSIKE to rozsądny wybór; jeśli zależy Ci na rozpoznawalności marki, LiTime daje poczucie bezpieczeństwa.
Ile kosztuje akumulator LiFePO4 300 Ah w Europie?
W 2026 roku ceny prawdziwych modeli 300 Ah wahają się od około 370 EUR (GSIKE) do 1099 EUR (LiTime). Modele ze średniej półki, takie jak Redodo, kosztują około 899 EUR.
Ile cykli ładowania wytrzymuje akumulator 300 Ah, zanim jego pojemność spadnie?
Przy głębokości rozładowania wynoszącej 80% przewidywana trwałość akumulatora GSIKE i porównywalnych marek to około 6000 cykli. Delikatna eksploatacja i odpowiednia temperatura dodatkowo wydłużają jego żywotność.
Czy akumulator 300 Ah zmieści się w przyczepie kempingowej?
Tak. GSIKE 300 Ah ma wymiary 540 × 283 × 275 mm i waży 26 kg, dzięki czemu pasuje do większości istniejących podstaw akumulatorowych w przyczepach kempingowych i kamperach.
Czy mogę używać akumulatora 300 Ah w domowej instalacji solarnej w Danii?
Tak. To dobry wybór do mniejszej instalacji solarnej o mocy 1–2 kW. Połączenie kilku urządzeń równolegle pozwala zwiększyć moc. Jeśli chcesz ubiegać się o dotację, sprawdź aktualne zasady jej przyznawania przez Duńską Agencję Energetyczną.
Czy BMS 100 A wystarczy do akumulatora 300 Ah?
Tak. 100 A przy 12,8 V daje 1280 W mocy ciągłej, co wystarcza do zasilania większości urządzeń rekreacyjnych i domowych. W przypadku większej mocy użyj banku akumulatorów 24 V/48 V lub połącz równolegle kilka urządzeń.
Co oznacza 314 Ah vs 300 Ah w przypadku GSIKE?
Pojemność ogniw oszacowana przez inżynierów wynosi 314 Ah (4019,2 Wh), natomiast akumulator jest sprzedawany w konserwatywnej klasie 300 Ah (~3840 Wh). Obie wartości są prawidłowe; w obliczeniach czasu pracy używamy wartości konserwatywnej.
Czy do mojego kampera wybrać 12 V 300 Ah czy 24 V?
Jeśli masz już instalację 12 V, 300 Ah to prosty sposób na modernizację. Jeśli chcesz uzyskać większą moc przy niższym natężeniu prądu i cieńszych przewodach, rozważ model 24 V, taki jak nasz 25,6 V 100 Ah.
Jak długo GSIKE 300 Ah działa bez ładowania?
Samorozładowanie jest niewielkie, więc akumulator może pozostawać nieużywany przez wiele miesięcy. Jeśli nie jest używany, przechowuj go w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej i przy naładowaniu na poziomie 50–70%.
Źródła i dane
- Chemia LiFePO4 (encyklopedia) — https://wikipedia.org
- Przegląd BMS (encyklopedia) — https://wikipedia.org
- System solarny off-grid (encyklopedia) — https://wikipedia.org
- Bank akumulatorów połączonych szeregowo i równolegle (encyklopedia) — https://wikipedia.org
- Transport UN38.3 (encyklopedia) — https://wikipedia.org
- Instalacja elektryczna w kamperze (encyklopedia) — https://wikipedia.org
Poradniki i porównania
Przejdź bezpośrednio do modelu: GSIKE 12,8 V 300 Ah LiFePO4.
Porównaj pojemność 314 Ah/4019,2 Wh, moc wyjściową 1280 W, BMS 100 A, 6000 cykli i stopień ochrony IP65, zanim wybierzesz akumulator LiFePO4 12 V 300 Ah.
