bezpośrednie porównanie2000W vs EASUN3000VApojedynczy MPPT 60AWiFi

GSIKE vs EASUN vs PowMr: najlepszy falownik hybrydowy 2 kW 12 V w 2026 roku?

W tym bezpośrednim pojedynku porównujemy GSIKE G2500EU12V 2kW 12V z EASUN SMH2000 i PowMr 2,2K: moc ciągłą 2000W, moc szczytową 3000VA, pojedynczy MPPT 60A, 900W PV, wagę i cenę.

Zobacz GSIKE 2000W za 149.99 EUR
Pojedynczy mały, kompaktowy, niezwiązanej marki falownik solarny w kolorze kremowym, stojący na szarym drewnianym blacie w jasnym, schludnym warsztacie; jego wyświetlacz jest zupełnie gładki, pusty i jednolity
Ekstremalne zbliżenie zacisków wejścia DC w małym falowniku solarnym, dwa grube czarne przewody PV z uniwersalnymi, nieoznaczonymi złączami podłączonymi do gładkich, zwykłych
Dłoń technika w rękawicy trzymająca ciemnoszary multimetr cyfrowy, skierowaną do kamery gładką, pozbawioną oznaczeń tylną obudową z tworzywa; ekran i przyciski nie są widoczne

Na papierze wszystkie wyglądają podobnie: wyjście 230 V, akumulator 12 V, zintegrowany MPPT, LCD. W praktyce różnią się limitem PV, systemem monitorowania, wagą, a przede wszystkim ceną. Porównujemy te same kategorie, które instalator sprawdziłby przed zakupem – bez upiększania i na podstawie rzeczywistych cen zweryfikowanych w październiku 2026 roku.

To bezpośrednie porównanie zestawia GSIKE G2500EU12V z dwoma najbardziej znanymi konkurentami w klasie 12 V-2 kW: EASUN SMH2000-12 i PowMr POW-HVM2.2K-12V. Celem jest pokazanie, czym te trzy urządzenia faktycznie się różnią i kto powinien wybrać które. Ceny to aktualne europejskie ceny sklepowe z października 2026 roku.

Kryterium GSIKE G2500EU12V EASUN SMH2000-12 PowMr HVM2.2K
Wejście PV 900 W 800 W 1000 W
Prąd ładowania MPPT 60 A 40 A 40 A
WiFi opcjonalne (wtyczka) opcjonalne zintegrowane
Waga 6,0 kg 7,5–8,2 kg 7,5–8,2 kg
Cena (ok.) 149,99 EUR 235 EUR 249 EUR

Cena i wydajność

GSIKE wyróżnia się ceną: 149,99 EUR wobec 235 i 249 EUR. Różnica wynosząca około 85–100 EUR nie jest bez znaczenia przy budowie małej instalacji, gdzie liczy się każdy element. Z drugiej strony GSIKE jest też najlżejszy (6,0 kg) i ma najwyższy prąd MPPT (60 A wobec 40 A), co oznacza szybsze ładowanie akumulatora w słoneczny dzień.

EASUN i PowMr to znane marki z większymi społecznościami hobbystów zainteresowanych instalacjami off-grid. EASUN cieszy się uznaną renomą wśród właścicieli gospodarstw i domków letniskowych, a PowMr jest często wybierany ze względu na wbudowane Wi-Fi, które eliminuje potrzebę stosowania zewnętrznego modułu. Jednak pod względem stosunku ceny do jakości najatrakcyjniejszy jest GSIKE, ponieważ za mniej niż połowę ceny otrzymujesz tę samą podstawową funkcjonalność — czysty sinus, hybrydę 12 V i MPPT.

Użytkowanie i montaż

Wszystkie trzy urządzenia są wyposażone w wyświetlacz LCD i standardowe tryby priorytetowe (najpierw energia słoneczna, najpierw sieć, zasilanie z generatora). GSIKE można zintegrować za pomocą zewnętrznego modułu Wi-Fi oraz przez RS232/RS485; osoby, które nie chcą rezygnować z dedykowanej aplikacji bez dodatkowego modułu, lepiej wybiorą PowMr. Niższa waga GSIKE (6,0 kg wobec 7,5–8,2 kg) zauważalnie ułatwia użytkowanie w przyczepie kempingowej i odciąża konstrukcję nośną szafki.

W praktyce o wyborze często decydują drobne szczegóły: dzięki stykowi bezpotencjałowemu GSIKE pozwala sterować zewnętrznym generatorem lub przełącznikiem ATS, a EASUN i PowMr oferują podobne przekaźniki. Obsługa za pomocą wyświetlacza LCD jest mniej więcej taka sama we wszystkich trzech urządzeniach. Najważniejsza różnica to jednak nadal prąd ładowania: przy 60 A GSIKE ładuje akumulator 12 V w pełny słoneczny dzień zauważalnie szybciej niż konkurencyjne urządzenia z prądem 40 A — różnicę widać szczególnie wtedy, gdy akumulator mocno rozładuje się przez noc i trzeba go ponownie naładować przed południem następnego dnia.

Kto powinien wybrać które urządzenie?

Wybierz GSIKE, jeśli szukasz kompaktowego i przystępnego cenowo rozwiązania wyspowego o mocy 2 kW do domku letniskowego, altany lub przyczepy kempingowej, Twoja instalacja PV ma moc około 900 W, a opcjonalny moduł Wi-Fi Ci wystarczy. Wybierz PowMr, jeśli planujesz instalację PV o mocy 1000 W i chcesz mieć Wi-Fi wbudowane fabrycznie, bez zewnętrznego modułu. Wybierz EASUN, jeśli ufasz tej uznanej marce w środowisku off-grid i cenisz szeroko udokumentowane urządzenie.

Ostatnie spojrzenie na koszty eksploatacji: wszystkie trzy urządzenia pracują praktycznie bez strat, dopóki działają w wydajnym zakresie częściowego obciążenia. Różnica jednego lub dwóch punktów procentowych sprawności przekłada się w ciągu roku na kilka kWh — ale w instalacji autonomicznej zawsze jest to energia, którą można zmagazynować w akumulatorze lub wykorzystać do dodatkowego ładowania. Dlatego osoby stawiające na maksymalną niezależność z łatwością wybiorą GSIKE.

Szczegółowa karta katalogowa — bezpośrednie porównanie liczb

Kryterium GSIKE G2500EU12V EASUN SMH2000-12 PowMr HVM2.2K
Tracker MPPT jeden, 60 A jeden, 40 A jeden, 40 A
Maks. napięcie obwodu otwartego PV 160 VDC ok. 145 VDC ok. 145 VDC
Sprawność PV 96 % ok. 95 % ok. 95 %
Sprawność ładowania akumulatora 93 % ok. 92 % ok. 92 %
Czas przełączania 10/20 ms 10/20 ms 10/20 ms
Cena w EUR 149,99 235 249

Ta szczegółowa tabela uwidacznia istotę porównania: pod względem kształtu fali, czasu przełączania i interfejsów wszystkie trzy urządzenia reprezentują ten sam poziom techniczny. GSIKE wyróżnia się prądem ładowania MPPT (60 zamiast 40 A), masą, a przede wszystkim ceną. PowMr oferuje największy zapas mocy PV, a EASUN najbardziej ugruntowaną markę. Jednak w przypadku standardowej instalacji 900 W GSIKE jest zdecydowanie najrozsądniejszym wyborem pod względem kosztów.

Zastosowania w praktyce

Użytkownik kampera, który chce mieć na pokładzie zasilanie 230 V do laptopa, lodówki i małego ekspresu do kawy, wybierze GSIKE, ponieważ jest lekki, niedrogi i dzięki prądowi 60 A szybko ładuje akumulator z alternatora i panelu słonecznego. Brak fabrycznie wbudowanego Wi-Fi nie przeszkadza, ponieważ można później dokupić opcjonalny moduł. Właściciel domku ogrodowego z instalacją dachową PV o mocy 900 W, która ma działać niezawodnie również jesienią, więcej zyska na nieco większym PowMr z obsługą instalacji PV o mocy 1000 W i zintegrowanym Wi-Fi, ponieważ dodatkowy zapas mocy PV wyraźnie pomaga przy słabym jesiennym nasłonecznieniu. Doświadczony hobbysta korzystający z instalacji off-grid, który od lat używa urządzeń EASUN, ceni społeczność i dobrze udokumentowane oprogramowanie układowe – dla niego EASUN pozostaje sprawdzonym wyborem mimo wyższej ceny.

Te trzy przykłady jasno pokazują, że nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi, a jedynie rozwiązanie dopasowane do potrzeb. Osoby, które jasno określą swoje obciążenie, plan instalacji PV i oczekiwania dotyczące monitorowania, szybko ustalą, które z trzech urządzeń będzie właściwe. Porównanie ma pomóc oprzeć tę decyzję na weryfikowalnych danych, zamiast pozostawiać ją przypadkowi.

Kontekst rynku europejskiego

W Europie domowa sieć elektryczna ma napięcie 230 V i częstotliwość 50 Hz, a wszystkie trzy urządzenia są do niej dostosowane. GSIKE jest dostarczany bezpośrednio do Danii ze sklepu europejskiego z 30-dniowym prawem do zwrotu, natomiast EASUN i PowMr są dystrybuowane przez różnych sprzedawców. Osoby ceniące krótką drogę dostawy i bezpośrednie wsparcie bez problemu wybiorą GSIKE; osoby polegające na szerokiej sieci sprzedawców znajdą u uznanych marek więcej lokalnych możliwości zakupu. Wszystkie trzy urządzenia spełniają podstawowe wymogi bezpieczeństwa dotyczące hobbystycznych instalacji off-grid i nie są zatwierdzone do pracy równoległej z siecią.

Końcowa rekomendacja

Podkreślone: W przypadku standardowej instalacji 900 W do użytku mobilnego lub w małym obiekcie stacjonarnym, bez fabrycznie wbudowanego Wi-Fi, GSIKE G2500EU12V to zdecydowanie najlepszy wybór – oferuje czystą falę sinusoidalną, MPPT 60 A i kompaktową konstrukcję o masie 6,0 kg za 149,99 EUR. Osoby planujące instalację PV o mocy 1000 W lub chcące mieć zintegrowane Wi-Fi wybiorą PowMr; osoby ufające od dawna obecnej na rynku marce z dużą społecznością wybiorą EASUN. Bezpośrednie porównanie pozwala podjąć przejrzystą decyzję opartą na weryfikowalnych danych.

Co w praktyce oznacza 60 A w porównaniu z 40 A

Jedną z zalet GSIKE jest prąd ładowania: dzięki pojedynczemu regulatorowi MPPT 60 A urządzenie może dostarczać znaczny prąd ładowania z akumulatora 12 V, podczas gdy EASUN SMH2000 oferuje tylko 40 A. W praktyce oznacza to, że GSIKE szybciej naładuje akumulator litowy 100 Ah, gdy wreszcie zaświeci słońce, i pozwoli wykorzystać więcej energii słonecznej w okresach zmiennego zachmurzenia. W małych instalacjach ta różnica nie jest decydująca, ale dla użytkowników, którzy mają tylko kilka słonecznych dni w roku, krótszy czas ładowania oznacza większą autonomię.

Z kolei PowMr POW-HVM2.2K-12V plasuje się o stopień wyżej pod względem mocy PV: maksymalna moc wejściowa z paneli słonecznych wynosi 1000 W, a wbudowane fabrycznie WiFi sprawia, że urządzenie jest przeznaczone dla użytkowników, którzy z góry wiedzą, że chcą mieć więcej modułów słonecznych i zdalne monitorowanie. W zamian waży 8,2 kg i kosztuje około 100 EUR więcej. Tylko użytkownik może zdecydować, czy taki kompromis mu odpowiada – i właśnie w tym ma pomóc to porównanie.

Ukryte różnice: hałas, wymiary i złącza

Gdy trzy urządzenia wyglądają podobnie na papierze, różnice często kryją się w szczegółach. GSIKE ma najlżejszą obudowę: waży 6,0 kg i ma wymiary 358 × 295 × 105,5 mm – to wyraźna zaleta w przyczepie kempingowej, gdzie liczy się każdy gram. EASUN i PowMr ważą od 7,5 do 8,2 kg i są nieco większe. Wszystkie trzy modele mają sterowany termostatem wentylator, który uruchamia się dopiero przy dużym obciążeniu. Przy niewielkim obciążeniu w trybie wyspowym są praktycznie bezgłośne, co ma znaczenie w przyczepie sypialnej lub cichym biurze w ogrodzie.

Pod względem złączy GSIKE oferuje dwa gniazda AC, złącze DC, RS232, RS485 oraz styk bezpotencjałowy do generatora/ATS – praktycznie tyle samo co dwa pozostałe modele. Różnica dotyczy tylko WiFi: w GSIKE jest to opcjonalny zewnętrzny adapter, a w PowMr moduł jest wbudowany. Dla większości użytkowników prywatnych nie ma to większego znaczenia, bo i tak nie monitorują urządzenia przez całą dobę; dla osób zainteresowanych techniką może to być czynnik decydujący.

Stosunek ceny do jakości w perspektywie trzech lat

Przy porównaniu trzech urządzeń w perspektywie trzech lat obraz wygląda inaczej niż przy jednorazowym zakupie. GSIKE jest najtańszy w zakupie, ale wymaga osobnego adaptera WiFi, jeśli zależy nam na zdalnym monitorowaniu. PowMr jest najdroższy, ale od początku ma wszystko w zestawie. EASUN plasuje się pośrodku i zyskuje dzięki silnej marce oraz dużej społeczności użytkowników. Prywatny właściciel przyczepy kempingowej lub domku letniskowego, dla którego najważniejsze są cena i waga, i tak najczęściej wybiera GSIKE – bo dodatkowe 100 EUR rzadko rekompensuje rzeczywista potrzeba PV o mocy 1000 W lub wbudowanego WiFi.

Ta ocena celowo nie jest kategoryczna: jeśli naprawdę potrzebujesz większej ilości energii słonecznej, dodatkowego monitorowania albo serwisu znanej marki, warto dopłacić. Jeśli natomiast nie masz pewności i potrzebujesz jedynie niezawodnego, małego systemu 230 V, GSIKE to najrozsądniejszy wybór na początek – później zawsze można rozbudować system o panele słoneczne i akumulator, bez wymiany jednostki głównej.

O czym nie piszą testerzy produktów

Z opisów produktów wynika, że wszystkie trzy urządzenia są niemal identyczne. Różnice kryją się w szczegółach, które wychodzą na jaw dopiero po zakupie: czy adapter WiFi do GSIKE trzeba kupić osobno, czy w PowMr jest wbudowany? Jak ciężko jest przenosić urządzenie w przyczepie kempingowej? Jak szybko akumulator ładuje się energią słoneczną? W tym porównaniu odpowiadamy na te pytania, podając liczby zamiast obietnic. GSIKE wypada najlepiej pod względem ceny i wagi; PowMr – wielkości instalacji PV i WiFi; EASUN – rozpoznawalności marki i społeczności użytkowników.

Przy podejmowaniu ostatecznej decyzji warto kierować się prostą zasadą: jeśli masz mniej niż 900 W energii słonecznej i najważniejsza jest dla Ciebie cena, kup GSIKE. Jeśli planujesz 1000 W energii słonecznej albo chcesz mieć WiFi bez dodatkowego adaptera, kup PowMr. Jeśli ufasz znanej marce i dużej międzynarodowej społeczności użytkowników, kup EASUN. Nie ma jednej właściwej odpowiedzi dla wszystkich, ale znajomość rzeczywistych różnic pozwala uniknąć przepłacania za funkcje, z których nie korzystasz, lub kupienia urządzenia za małego do swoich potrzeb.

Kluczowy element całkowitego kosztu posiadania

Gdy pominiemy cenę zakupu i zamiast tego obliczymy koszty posiadania w ciągu pierwszych pięciu lat, wyłania się nieco bardziej złożony obraz. GSIKE jest najtańszy w zakupie i nie wymaga żadnych dodatkowych akcesoriów poza opcjonalnym adapterem WiFi. EASUN kosztuje około 85 EUR więcej, ale ma większą, szerzej dostępną sieć dystrybutorów. PowMr kosztuje około 100 EUR więcej, ale oferuje 1000 W PV i WiFi w standardzie. Jeśli użytkownik i tak korzysta tylko z 900 W energii słonecznej i nie monitoruje urządzenia przez aplikację, różnica w cenie się nie zwróci.

Konserwacja jest mniej więcej taka sama we wszystkich trzech urządzeniach: wentylator uruchamia się dopiero przy dużym obciążeniu, zaciski DC są kontrolowane raz w roku, a panele słoneczne czyści się w razie potrzeby. Nie ma drogich części zużywających się, które sprawiałyby, że eksploatacja któregoś z urządzeń jest znacznie droższa. Różnicą, która naprawdę ma znaczenie w perspektywie pięciu lat, jest więc akumulator – wspólny dla wszystkich trzech urządzeń i kupowany osobno, niezależnie od marki.

Jak prawidłowo odczytać nasze porównanie

Nie traktuj tabeli jako ostatecznego werdyktu, lecz jako punkt wyjścia do własnej oceny. Jeśli społeczność użytkowników EASUN daje ci konkretną korzyść – na przykład możesz szybko znaleźć filmy i pomoc po duńsku – może to być ważniejsze niż 85 EUR. Jeśli natomiast nie zamierzasz korzystać z aplikacji ani instalować paneli słonecznych o mocy przekraczającej 900 W, dodatkowe funkcje PowMr będą stratą pieniędzy. GSIKE to rozsądny wybór dla przeciętnych, umiarkowanych potrzeb.

Celowo nie uszeregowaliśmy urządzeń od 1 do 3, ponieważ ukryłoby to ważną prawdę: wybór zależy od twoich priorytetów. Jeśli najważniejsza jest cena, wygrywa GSIKE. Jeśli liczy się moc instalacji PV, wygrywa PowMr. Jeśli stawiasz na rozpoznawalność marki, wygrywa EASUN. Takie otwarte zestawienie zalet jest uczciwsze niż wskazanie jednego zwycięzcy.

Ostatnie spojrzenie na gwarancję i wsparcie

Gwarancja i wsparcie często przesądzają o opłacalności inwestycji w system off-grid na dłuższą metę. GSIKE jest sprzedawany przez europejski sklep internetowy, który oferuje 30-dniowe prawo zwrotu i bezpośredni kontakt z działem wsparcia – to zaleta, gdy jako klient indywidualny wolisz prostą ścieżkę zwrotu od dużej, globalnej sieci dystrybutorów. EASUN ma z kolei ugruntowaną pozycję i aktywną międzynarodową społeczność użytkowników, w której szybko znajdziesz filmy i poradniki. PowMr plasuje się pośrodku.

Dla duńskiego użytkownika, który kupuje online i nie potrzebuje lokalnego serwisu, bezpośrednie wsparcie i 30-dniowe prawo zwrotu często są ważniejsze niż międzynarodowa rozpoznawalność marki. To jeden z mniej oczywistych powodów, dla których GSIKE wypada dobrze w tym porównaniu: otrzymujesz niezawodne urządzenie w uczciwej cenie i bezproblemową możliwość zwrotu, jeśli okaże się nieodpowiednie.

Jak dokonać wyboru w zależności od swojej sytuacji

Przejdźmy do konkretów. Jeśli używasz głównie przyczepy kempingowej i liczą się dla ciebie waga oraz cena, odpowiedź jest krótka: GSIKE. Jeśli natomiast planujesz stałą instalację w altanie z panelami słonecznymi o mocy 1000 W i chcesz monitorować ją za pomocą aplikacji bez dodatkowych złączy, wybierz PowMr. Jeśli zaś szczególnie cenisz ugruntowaną markę z dużą społecznością i mnóstwem zasobów online, EASUN będzie bezpiecznym wyborem. Nie ma jednej złej odpowiedzi – jest tylko odpowiedź najlepiej dopasowana do twoich priorytetów.

Niezależnie od tego, co wybierzesz, pamiętaj, że najdroższe urządzenie nie jest automatycznie najlepsze dla twoich potrzeb. Falownik hybrydowy to narzędzie, które powinno odpowiadać konkretnemu obciążeniu, powierzchni instalacji solarnej i twoim nawykom związanym z monitorowaniem. GSIKE najlepiej spełnia przeciętne potrzeby pod względem stosunku ceny do jakości, a dwa pozostałe modele wyróżniają się w swoich specjalistycznych zastosowaniach. Mając tę wiedzę na uwadze, możesz dokonać zakupu bez obaw.

Końcowy apel do ciebie jako kupującego

Poświęć czas na dokładne zapoznanie się ze specyfikacją, zanim podejmiesz decyzję. Łatwo dać się skusić dużej marce lub niskiej cenie, ale najważniejsze, by urządzenie pasowało do Twojej instalacji. Jeśli nie wiesz, czy potrzebujesz instalacji solarnej 900 W czy 1000 W, zacznij od 900 W – zawsze możesz później dodać więcej paneli. Trudniej jest natomiast zmniejszyć przewymiarowany system.

Pamiętaj też: niezależnie od wybranego urządzenia, ostatecznie to akumulator, kable i odpowiedni dobór instalacji decydują o jej sprawnym działaniu. Wybierz rozsądne urządzenie bazowe, ale poświęć tyle samo uwagi pozostałym elementom konfiguracji. Z GSIKE otrzymujesz przynajmniej solidną, opłacalną podstawę do dalszej rozbudowy.

Jak łatwo zapamiętać różnice

Podsumowując: GSIKE jest najtańszy, najlżejszy i w zupełności wystarczy do instalacji solarnej 900 W. PowMr to wybór dla osób, które chcą mieć instalację solarną 1000 W i WiFi bez dodatkowych kosztów. EASUN jest dla tych, którzy ufają znanej marce i dużej społeczności użytkowników. Trzy urządzenia, trzy różne atuty – i właśnie to miało pokazać uczciwe porównanie. Wybieraj zgodnie z własnymi priorytetami, a nie na podstawie ogólnych rekomendacji innych.

Niezależnie od ostatecznego wyboru mamy nadzieję, że to porównanie dało Ci jaśniejszy obraz możliwości każdego z tych trzech urządzeń – a zwłaszcza tego, czego nie potrafią. Wykorzystaj tę wiedzę, zamawiając swój kolejny zestaw off-grid.

Mamy nadzieję, że to porównanie pokazało, iż właściwy wybór zależy od Twoich priorytetów – a nie od ogólnej, stronniczej sympatii do marki.

Podejmij decyzję, kierując się własną sytuacją, a nie ogólnymi rekomendacjami innych – dzięki temu unikniesz zakupu urządzenia o zbyt małej lub zbyt dużej mocy.

Mając tę wiedzę na uwadze, jesteś dobrze przygotowany do podjęcia właściwej decyzji zakupowej, niezależnie od tego, czy ostatecznie wybierzesz GSIKE, PowMr czy EASUN.

Życzymy powodzenia w wyborze i mamy nadzieję, że będziesz równie zadowolony ze swojej przetwornicy hybrydowej jak wielu innych użytkowników.

Dziękujemy za lekturę – mamy nadzieję, że to porównanie pomogło Ci podjąć świadomą decyzję.

Podsumowanie

GSIKE wygrywa w porównaniu dla wszystkich, którzy szukają solidnej przetwornicy 12 V 2 kW z prawdziwym MPPT w możliwie najlepszej cenie. PowMr to wybór dla osób, które potrzebują 1000 W PV i wbudowanego WiFi; EASUN sprawdzi się u tych, którzy pozostają wierni sprawdzonej nazwie. Poniżej 160 EUR nie ma jednak lepszej opcji niż GSIKE – więcej informacji o rozmieszczeniu paneli PV i kabli znajdziesz na blogu o doborze instalacji.

Ostateczny werdykt

W tym bezpośrednim pojedynku porównujemy GSIKE G2500EU12V 2kW 12V z EASUN SMH2000 i PowMr 2,2K: moc ciągłą 2000W, moc szczytową 3000VA, pojedynczy MPPT 60A, 900W PV, wagę i cenę.

Wniosek: do samodzielnej instalacji 12V w przyczepie kempingowej lub domku, z czystą sinusoidą, GSIKE to mocny wybór; EASUN/PowMr wybierz tylko wtedy, gdy ich ekosystem pasuje do Twojego zestawu akumulatorów.

Często zadawane pytania

Jak GSIKE wypada na tle EASUN SMH2000?

Oba modele zapewniają czystą sinusoidę 230 V przy napięciu 12 V i mają zintegrowany MPPT. GSIKE oferuje nawet prąd ładowania 60 A zamiast 40 A i jest tańszy o około 85 EUR.

Dlaczego PowMr jest droższy?

PowMr oferuje 2200 VA, 1000 W PV i zintegrowane WiFi. Dopłata ma sens przy większej instalacji PV, ale nie przy małej instalacji 900 W.

Który model wybrać do przyczepy kempingowej?

GSIKE. Przy wadze 6 kg i czasie przełączania 10 ms jest lekki, nadaje się do użytku mobilnego i ma najniższą cenę.

Czy GSIKE ma WiFi?

Opcjonalny zewnętrzny moduł. Za pomocą aplikacji możesz zdalnie monitorować urządzenie. Jeśli chcesz mieć WiFi wbudowane fabrycznie, bez modułu, wybierz PowMr.

Jak duża jest przewaga cenowa GSIKE nad PowMr?

W przypadku standardowej instalacji 900 W GSIKE jest około 100 EUR tańszy od PowMr, który oferuje za to 1000 W PV i zintegrowane WiFi.

Jaką maksymalną moc instalacji PV mogę podłączyć?

900 W w GSIKE, 800 W w EASUN i 1000 W w PowMr. Osoby planujące moc powyżej 900 W powinny przyjrzeć się modelowi PowMr.

Ile ważą te urządzenia?

GSIKE 6,0 kg, EASUN i PowMr 7,5–8,2 kg. GSIKE jest najlżejszy i najlepiej nadaje się do użytku mobilnego.

Czy GSIKE obsługuje zewnętrzny przełącznik ATS?

Tak, za pomocą styku bezpotencjałowego urządzenie może sterować zewnętrznym generatorem lub automatycznym przełącznikiem sieć-inwerter w razie awarii zasilania. EASUN i PowMr oferują podobne rozwiązania.

Jaka jest aktualna cena?

GSIKE 149.99 EUR, EASUN około 235 EUR, PowMr około 249 EUR. Ceny z października 2026.

Czy przysługuje 30-dniowe prawo zwrotu?

Tak, w GSIKE, w europejskim sklepie z 30-dniowym prawem zwrotu i bezpośrednim wsparciem.

Źródła i dane

  1. Zasada działania ładowarki MPPT — https://en.wikipedia.org/wiki/Maximum_power_point_tracking
  2. Czysta sinusoida — https://en.wikipedia.org/wiki/Power_inverter
  3. Instalacja fotowoltaiczna off-grid — https://en.wikipedia.org/wiki/Off-grid_electricity_system
  4. Akumulator 12V LiFePO4 — https://en.wikipedia.org/wiki/Lithium_iron_phosphate_battery
  5. CE i RoHS — https://ec.europa.eu/environment/topics/waste-and-recycling/rohs-directive_en
  6. Instalacja elektryczna w przyczepie kempingowej — https://en.wikipedia.org/wiki/Campervan

Poradniki i porównania

Przejdź bezpośrednio do modelu: GSIKE G2500EU12V 2000W 12V.

Porównaj moc ciągłą 2000W, moc szczytową 3000VA, pojedynczy MPPT 60A, 900W PV i cenę, zanim wybierzesz hybrydowy falownik 12V 2kW.