51,2 V (16S1P, klasa 48 V)100 Ah5120 Wh / 5,12 kWhBMS 50 A = 2560 W5120 W krótkotrwaleŁadowanie 58,4 VPróg 43,2 V6000 cykli przy 80% DoDCAN/RS485/RS232IP5444 kg81,92 kWh po połączeniu równoległym849.99 EUR
GSIKE FixWall 51,2V 100Ah kontra LiTime, Pylontech i Redodo: bezpośrednie porównanie modeli 48V-5kWh na 2026 rok
Szczegółowe porównanie ściennej baterii GSIKE 51,2V 100Ah z modelami LiTime, Pylontech i Redodo 48V 100Ah: energia, BMS, komunikacja, cykle i cena za kWh. Na końcu dowiesz się, który model oferuje najlepszy zestaw za 849.99 EUR.
Zobacz ofertę GSIKE 48V 100Ah (849.99 EUR)


Bezpośrednie porównanie: GSIKE FixWall 51,2 V 100Ah to smukły, montowany na ścianie domowy magazyn energii LiFePO4 z klasy 48V: 16S1P, 100 Ah, 5120 Wh = 5,12 kWh, 50 A mocy znamionowej = 2560 W w trybie ciągłym, maks. 100 A = 5120 W przez krótki czas, napięcie robocze 43,2–58,4 V, napięcie końcowe 58,4 V, 6000 cykli przy 80% DoD, IP54, 44 kg, 640 × 428 × 160 mm, RS232, RS485 i CAN oraz możliwość połączenia równoległego do 16 modułów, co daje łącznie do 81,92 kWh. To akumulator, a nie falownik; podłącza się go do osobnego falownika hybrydowego 48V. To porównanie zestawia GSIKE z najważniejszymi konkurentami w klasie 48V-5kWh.
Bezpośrednie porównanie ma sens, ponieważ każdy z kandydatów oferuje tę samą pojemność energetyczną: klasa 48V, 5 kWh, LiFePO4. Różnice dotyczą formy, komunikacji (CAN, RS485, Bluetooth, Wi-Fi), ceny i wbudowanego monitorowania.
Pylontech słynie z tego, że „dogaduje się” z niemal każdym falownikiem hybrydowym bez długiego konfigurowania. US5000 jest na rynku od lat, instaluje ją niezliczona liczba techników, a przy cenie 718,56 € nadal kosztuje mniej niż GSIKE. Kompromis: 4,8 kWh zamiast 5,12 kWh oraz montaż w racku zamiast na ścianie.
LiTime żąda 1199,99 € za ten sam rack o pojemności 5,12 kWh, czyli o 350 € więcej niż GSIKE. Redodo kosztuje mniej więcej tyle samo, ale oferuje aplikację Bluetooth. GSIKE wyróżnia się montażem na ścianie, okrągłym wyświetlaczem LCD i niższą ceną zakupu.
ECO-WORTHY i Renogy są przeznaczone do specjalnych zastosowań: Cubix100 to rack 3U z Bluetooth i Wi-Fi, a Renogy 48V 50Ah ma podgrzewanie do chłodnych pomieszczeń. Żadna z nich nie zastępuje bezpośrednio modelu ściennego, ale pokazują, na czym GSIKE świadomie oszczędza: na aplikacji do monitorowania i grzałce.
Podstawowe wartości użyte do obliczeń
| Obciążenie | Przykład | Czas (5120 Wh) |
|---|---|---|
| 300 W | LED, router, lodówka | 17,1 godz. |
| 500 W | nocne obciążenie podstawowe | 10,2 godz. |
| 1000 W | umiarkowane obciążenie | 5,12 godz. |
| 2000 W | duże obciążenie podstawowe | 2,56 godz. |
| 2560 W | moc znamionowa ciągła (50 A) | 2,0 godz. |
| 3000 W | krótkotrwałe | 1,7 godz. |
| 5120 W | maksymalny szczyt (100 A) | 1,0 godz. |
| moduły | napięcie | energia | rola |
|---|---|---|---|
| 1 | 51,2 V | 5,12 kWh | rozruch |
| 2 | 51,2 V | 10,24 kWh | noc |
| 4 | 51,2 V | 20,48 kWh | wiele dni |
| 8 | 51,2 V | 40,96 kWh | częściowe zasilanie awaryjne |
| 16 | 51,2 V | 81,92 kWh | maksimum |
GSIKE kontra Pylontech US5000
Pylontech za 718,56 € jest około 130 € tańsza, ale ma tylko 4,8 kWh i jest montowana w racku. GSIKE oferuje 5,12 kWh, uchwyt ścienny i okrągły wyświetlacz LCD. Ze względu na sprawdzoną kompatybilność CAN wiele osób nadal wybiera Pylontech.
GSIKE kontra LiTime 48V 100Ah
LiTime żąda 1199,99 € za ten sam rack o pojemności 5,12 kWh, czyli o 350 € więcej. Oba akumulatory wykorzystują ogniwa LiFePO4 16S o trwałości 6000 cykli; GSIKE ma dodatkowo uchwyt do montażu na ścianie i jest wysyłana bezpłatnie.
GSIKE kontra Redodo 48V 100Ah
Redodo jest w podobnym przedziale cenowym (około 855,59 €), ale oferuje aplikację Bluetooth. GSIKE wyróżnia się montażem na ścianie i niższą ceną promocyjną.
GSIKE kontra ECO-WORTHY i Renogy
Cubix100 w formacie rack 3U z Wi-Fi jest droższy; Renogy 48V 50Ah jest podgrzewany, ale ma pojemność zaledwie 2,56 kWh. To nie bezpośredni zamiennik montowany na ścianie, lecz rozwiązanie do specjalistycznych zastosowań.
Do czego przeznaczony jest ten magazyn energii
Niezależnie od tego, czy chodzi o autokonsumpcję, przerwy w dostawie prądu, domek letniskowy czy instalację mobilną: naścienny moduł 5,12 kWh zastępuje kilka ciężkich akumulatorów ołowiowych jednym bezobsługowym modułem. W porównaniu z akumulatorem ołowiowym o tej samej pojemności i masie 150 kg to właśnie 44 kg umożliwiają montaż na ścianie.
Falownik hybrydowy z automatycznym przełączaniem podczas przerwy w dostawie prądu automatycznie uruchamia akumulator po utracie zasilania z sieci; starsze modele wymagają ręcznego uruchomienia. Przed zakupem upewnij się, że urządzenie natywnie obsługuje profil 51,2 V LiFePO4 z napięciem końcowym 58,4 V.
Stopień ochrony IP54 oznacza odporność na pył i zachlapania, a nie wodoszczelność. Suchego garażu lub piwnicy nie trzeba się obawiać, ale prysznic ani niezabezpieczone miejsce na zewnątrz nie są odpowiednie.
W przypadku przekroju przewodu obowiązuje zasada: im dłuższy przewód między akumulatorem a falownikiem, tym grubszy musi być, aby spadek napięcia utrzymywał się poniżej 1%. Przy 50 A i 5 metrach wystarczy 25 mm²; przy większej długości przekrój należy zwiększyć.
Wyłącznik główny akumulatora lub bezpiecznik między akumulatorem a falownikiem jest obowiązkowy. Chroni przed zwarciem przewodu i umożliwia bezpieczną konserwację.
Okrągły wyświetlacz LCD pokazuje napięcie, prąd ładowania i pojemność. Długoterminowy monitoring z telefonu zapewnia falownik, jeśli przesyła sygnał RS485 lub CAN do sieci; samo urządzenie nie ma własnej aplikacji.
Osoby korzystające z pompy ciepła lub grzejnika elektrycznego potrzebują znacznie większej pojemności magazynu energii niż gospodarstwa domowe używające oświetlenia i lodówki. Takie odbiorniki pobierają sporo kilowatów i często są powodem, dla którego magazyn 5 kWh nie wystarcza.
Latem magazyn energii często szybko się ładuje, ponieważ jest więcej energii słonecznej; prawdziwym sprawdzianem jest zima. System wystarczający zimą tym bardziej wystarczy latem, ponieważ cykle są płytsze.
Koszt za kWh pojemności magazynu energii GSIKE wynosi około 166 €, Pylontech około 150 € (ale przy mniejszej pojemności), a ogólnych produktów bez marki — poniżej 100 €, bez serwisu. Porównanie pomaga ocenić ofertę.
Jeśli chodzi o dotacje: wysokość wsparcia dla domowych magazynów energii zależy od regionu i daty. Możliwe jest dofinansowanie w wysokości 300–500 € na magazyn o pojemności 5 kWh; przed zakupem zapytaj swojego dostawcę.
Licznik energii lub rejestr danych falownika hybrydowego zapisuje zużycie. Kto prowadzi pomiary przez miesiąc, dokładnie wie, ile kWh potrzebuje wieczorem, gdy nie ma słońca, i nie dobiera magazynu energii na podstawie szacunków.
Akumulatory LiFePO4 są bezpieczniejsze niż akumulatory kwasowo-ołowiowe: nie ma kwasu, wybuchowego gazu ani wycieków. Urządzenie jest jednak zawieszone na ścianie, dlatego należy je chronić przed uderzeniami i bezpośrednim kontaktem z wodą, zgodnie z wymogami IP54.
Kto zrozumie, że w klasie 48 V magazyn energii jest już faktyczną magistralą, nigdy więcej nie pomyli akumulatora z falownikiem. Akumulator to po prostu jednostka przechowująca energię DC; na domowe AC przetwarza ją oddzielny falownik hybrydowy. Bez siebie nawzajem te dwa urządzenia tworzą tylko połowę systemu.
Częstym błędem przy instalacji jest założenie, że większy akumulator zawsze jest lepszy. W rzeczywistości przewymiarowany magazyn rzadko ładuje się w pełni, a przy płytkich cyklach korzyści nie rosną liniowo. Optymalnym rozwiązaniem jest magazyn, który ładuje się raz dziennie i rozładowuje wieczorem oraz w nocy.
Różnica między ceną energii pobieranej z sieci a ceną jej oddawania do sieci decyduje o okresie zwrotu. Na greckim rynku korzyść wynikająca z różnicy między ceną energii dla gospodarstw domowych a ceną odkupu pozwala odzyskać koszt magazynu energii w ciągu dziesięciu lat.
Szczegółowe omówienie obliczeń, napięcia magistrali i żywotności
Na pytanie o wielkość magazynu energii można odpowiedzieć także na podstawie mocy instalacji fotowoltaicznej. Instalacja o mocy 5 kWp produkuje w dobry letni dzień około 25 kWh, a w kiepski zimowy dzień często tylko 3–5 kWh. Magazyn o pojemności 5 kWh z łatwością przyjmuje nadwyżkę z dobrego dnia, a zimą wystarcza na suchy dzień. Zasada: 5 kWh pasuje do instalacji o mocy 3–5 kWp; dla dachu z instalacją powyżej 10 kWp lepiej zaplanować 10–20 kWh.
Wiele gospodarstw domowych nie docenia nocnego zużycia energii. Lodówka zużywa w ciągu 24 godzin 0,5–1 kWh, router i oświetlenie LED kolejne 0,5 kWh, a sterownik kotła i ładowania następne 0,5 kWh. Łącznie to 2–3 kWh w nocy — zanim jeszcze świadomie podłączysz jakiekolwiek urządzenie do akumulatora.
Różnica między autokonsumpcją a zasilaniem awaryjnym jest często błędnie rozumiana. Autokonsumpcja oznacza, że używasz magazynu energii jako bufora między produkcją energii słonecznej a obciążeniem domu. Zasilanie awaryjne oznacza, że podczas awarii system zasila cały dom lub jego część. Do zasilania awaryjnego potrzebny jest falownik hybrydowy z przekaźnikiem przełączającym, a nie tylko ładowarka.
Napięcie magistrali 48 V upowszechniło się w domowych systemach magazynowania energii, ponieważ przy typowej mocy 2–5 kW pozwala utrzymać prąd na rozsądnym poziomie. Instalacja 24 V o mocy 5 kW wymagałaby prądu przekraczającego 200 A, grubszych przewodów i droższych bezpieczników. Napięcie 48 V stanowi zatem kompromis między bezpieczeństwem, wydajnością i kosztem okablowania.
Częstym zastrzeżeniem jest to, że LiFePO4 kosztuje więcej niż akumulator kwasowo-ołowiowy. Jeśli jednak obliczyć koszt za kWh w całym okresie użytkowania, okazuje się, że jest dokładnie odwrotnie: akumulator kwasowo-ołowiowy wytrzymuje 500–1000 cykli, a LiFePO4 — 6000. W ciągu dziesięciu lat akumulator litowy jest znacznie tańszy w przeliczeniu na zużytą kWh, mimo wyższej ceny zakupu.
Osoby wymieniające stary akumulator kwasowo-ołowiowy często zauważają, że nowy ma znacznie większą użyteczną pojemność. Akumulator kwasowo-ołowiowy można rozładowywać tylko do 50%, aby uniknąć szybkiego zużycia, podczas gdy LiFePO4 można rozładowywać nawet do 80%. Dlatego akumulator LiFePO4 o pojemności 5 kWh zastępuje mniej więcej akumulator kwasowo-ołowiowy o pojemności 10 kWh, ważąc o połowę mniej i nie zawierając kwasu.
W przypadku falownika hybrydowego konfiguracja jest najważniejszym czynnikiem decydującym o powodzeniu. Jeśli omyłkowo wybrano profil 24 V lub profil akumulatora kwasowo-ołowiowego, urządzenie nie naładuje akumulatora do pełna albo będzie ładować go zbyt wysokim napięciem, uszkadzając BMS. Dlatego podczas pierwszego uruchomienia należy sprawdzić, czy wybrano właściwy profil: 51,2 V LiFePO4, z napięciem końcowym 58,4 V.
Żywotność zależy między innymi od prądu ładowania. Ciągłe ładowanie i rozładowywanie prądem 100 A oznacza pracę blisko granicznych parametrów i szybsze zużycie. Standardowe użytkowanie przy 30–50 A — czyli przy prądzie znamionowym — utrzymuje ogniwa w optymalnym zakresie i pozwala na dziesięć lat użytkowania.
Montaż na ścianie ma niedocenianą zaletę z punktu widzenia bezpieczeństwa: urządzenie wisi wysoko, poza zasięgiem dzieci i zwierząt, a nie na podłodze, gdzie w razie zalania wszystko by zamokło. Odprowadzanie ciepła między urządzeniem a ścianą zapewnia odstęp 5 cm.
Dla najemców akumulator montowany na ścianie to dobre rozwiązanie, ponieważ można go zdemontować i zabrać ze sobą przy przeprowadzce, bez trwałego ingerowania w budynek. W przypadku montażu na podłodze lub w piwnicy ponowny montaż jest bardziej kłopotliwy, a urządzenie często pozostaje na miejscu po sprzedaży domu.
W porównaniu z instalacją podłączoną do sieci bez akumulatora autokonsumpcja pozwala przede wszystkim zaoszczędzić na drogich wieczornych i nocnych taryfach. Cena odkupu energii w Europie spadła do 6–10 centów, podczas gdy cena energii dla gospodarstw domowych wynosi 30–40 centów. Dzięki temu akumulator jest opłacalny.
Zestaw akumulatora o pojemności 5 kWh i falownika hybrydowego o mocy 5 kW to standardowa konfiguracja dla większości instalacji o mocy 3–5 kWp. Jeśli ktoś później rozbuduje system do 10 kWh, wystarczy podłączyć równolegle jeszcze jeden moduł GSIKE, bez zmiany profilu falownika — trzeba jedynie skonfigurować adresy urządzeń połączonych równolegle.
Szczegóły techniczne: głębokość rozładowania, sprawność, temperatura, połączenie równoległe
Głębokość rozładowania i żywotność: 6000 cykli przy 80% DoD i 25 stopniach można osiągnąć przy płytkich cyklach (między 40% a 90%); wtedy akumulator wytrzyma znacznie dłużej. Codzienne rozładowywanie do 10% zbliża się do dolnej granicy. Lepiej zaplanować o jeden moduł więcej, niż całkowicie rozładowywać akumulator każdego wieczoru.
Sprawność i obwód: same ogniwa osiągają sprawność 95–98%, ale po uwzględnieniu BMS, falownika i przewodów ogólna sprawność spada do 88–92%. 5 kWh zużywanych wieczorem w ciągu dnia daje około 4,5 kWh z gniazdka. Uwzględnij te straty w obliczeniach.
Temperatura i degradacja: akumulator zaprojektowano do przechowywania w temperaturze od –10 do 50 stopni, ale najdłuższą żywotność osiąga w temperaturze 15–25 stopni. Długotrwałe nagrzewanie powyżej 40 stopni przyspiesza starzenie ogniw, a mróz zmniejsza pojemność; ładowanie bez ogrzewania w temperaturze poniżej 0 stopni jest niedopuszczalne.
Połączenie równoległe i BMS: pakiety komunikują się przez wspólny port RS485, a każdy z nich kontroluje własny prąd ładowania. Ważne są ten sam model, zbliżony poziom naładowania i prawidłowe ustawienie przełączników DIP; łączna pojemność zależy od najsłabszego ogniwa szeregowego.
Uruchomienie i konserwacja: po montażu włącz BMS, uruchom falownik i obserwuj wyświetlacz LCD. Konserwacja ogranicza się do corocznej kontroli wzrokowej zacisków i otworów wentylacyjnych; akumulator nie zawiera kwasu i nie wymaga ładowania wyrównawczego, w przeciwieństwie do akumulatorów kwasowo-ołowiowych.
Gwarancja i wysyłka: trzyletnia gwarancja, przewidywana żywotność wynosi około dziesięciu lat. W zestawie znajdują się uchwyt ścienny, kołki, przewód zasilający, przewód komunikacyjny i instrukcja. Bezpłatna wysyłka, realizacja zamówienia w ciągu 1–3 dni, transport w ciągu 2–7 dni i 30-dniowy okres na zwrot.
Po instalacji konserwacja ogranicza się w praktyce do corocznego sprawdzenia połączeń i kanałów wentylacyjnych; BMS automatycznie balansuje ogniwa, nie ma kwasu ani ładowania wyrównawczego, jak w akumulatorze kwasowo-ołowiowym.
Podsumowanie
Kto przeczytał poniższe sekcje, zna trzy kluczowe kwestie: pojemność użytkową zamiast nominalnej, moc ciągłą zamiast szczytowej oraz prawidłowe ustawienie 51,2 V w falowniku. Biorąc pod uwagę te trzy kryteria, każdą ofertę — GSIKE, Pylontech, LiTime czy nieznanej marki — można ocenić w kilka minut.
GSIKE FixWall zajmuje świadomie pozycję ściennego pakietu wejściowego o pojemności 5 kWh: celowo nie dodano aplikacji ani grzałki, aby cena pozostała poniżej 900 €, a jego atutami są wieloletnia obsługa przez sprzedawcę, bezpłatna wysyłka i 30-dniowy okres na zwrot.
W dłuższej perspektywie instalacja zwraca się nie dzięki samemu magazynowi energii, lecz dzięki różnicy między autokonsumpcją a poborem energii z sieci. Przy cenie prądu dla gospodarstw domowych wynoszącej 30–40 centów i stawce za energię oddawaną do sieci wynoszącej 6–10 centów, korzyść jest na tyle duża, że magazyn energii 5 kWh może zwrócić się w ciągu dziesięciu lat.
Niezależnie od modelu obowiązuje jedna zasada: najlepszą inwestycją jest realistyczne planowanie. Nieco większy magazyn energii, rozładowywany płytko, posłuży dłużej niż mały, który codziennie rozładowuje się do granic możliwości. To najważniejszy wniosek ze wszystkich tabel i porównań.
Jeśli wahasz się między jednym a dwoma modułami, zacznij od jednego i rozbuduj system później: magistrala 51,2 V pozwala na rozbudowę równoległą bez zmiany profilu, a dodanie kolejnego modułu sprowadza się do montażu, podłączenia i ustawienia adresu. Dzięki temu unikniesz początkowego przewymiarowania.
Na koniec praktyczna kwestia instalacji: podłączenie do sieci zostaw elektrykowi, ale uchwyt ścienny i okablowanie DC bez problemu zamontują dwie osoby. Równe, poziome ustawienie i prawidłowo skonfigurowany profil 58,4 V przesądzą o tym, czy magazyn energii osiągnie deklarowaną żywotność 6000 cykli.
Wybór GSIKE to przede wszystkim wybór sprawdzonego, bezobsługowego akumulatora ściennego 5 kWh w atrakcyjnej cenie, bez zbędnych funkcji aplikacji czy ogrzewania, z których i tak byś nie korzystał, a które tylko podniosłyby cenę. Kto chce takich funkcji, świadomie wybiera droższego konkurenta.
Innymi słowy, na greckim rynku jest to najprostsza droga od pustej piwnicy lub niewykorzystanej ściany do autonomicznego systemu energetycznego — pod warunkiem że 44 kg zostanie prawidłowo zamontowane, a falownik obsługuje właściwy profil.
Ostateczny werdykt: Pylontech pozostaje punktem odniesienia pod względem kompatybilności, a GSIKE to najlepszy wybór, jeśli szukasz montowanego na ścianie akumulatora 5 kWh za mniej niż 900 €. Podsumowanie: GSIKE FixWall 51,2 V 100Ah = 5,12 kWh na ścianie za 849,99 €, 6000 cykli, RS485/CAN, do 16 jednostek połączonych równolegle.
Często zadawane pytania
Często zadawane pytania
Dlaczego GSIKE nie jest gorsza mimo niższej ceny?
Obie wykorzystują ogniwa 16S LiFePO4 o trwałości 6000 cykli; GSIKE oszczędza na aplikacji, ogrzewaniu i obudowie rack, a nie na ogniwach. Standard ogniw jest zbliżony u większości graczy rynkowych. Cenowo GSIKE FixWall kosztuje 849,99 € zamiast 1.250,00 €: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cykli przy 80% DoD, prąd znamionowy 50 A i maksymalny 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 i CAN, do 16 jednostek połączonych równolegle. Wysyłka jest bezpłatna, a zwrot możliwy w ciągu 30 dni; ostateczna cena ustalana jest przy kasie sprzedawcy w dniu zamówienia.
Który konkurent ma najbardziej sprawdzoną łączność CAN?
Pylontech, ponieważ US5000 od lat jest stosowana w praktyce instalacyjnej i wymieniana z nazwy w niemal każdej dokumentacji falownika. GSIKE FixWall kosztuje 849,99 € zamiast 1.250,00 €: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cykli przy 80% DoD, prąd znamionowy 50 A i maksymalny 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 i CAN, do 16 modułów połączonych równolegle. Wysyłka jest bezpłatna, a zwrot możliwy w ciągu 30 dni; ostateczna cena jest ustalana przy kasie sprzedawcy w dniu zamówienia.
Czy mogę później połączyć GSIKE z Pylontech?
Nie. Każda marka powinna tworzyć osobną gałąź równoległą; mieszanie ich w tym samym szeregu zakłóca komunikację BMS. GSIKE FixWall kosztuje 849,99 € zamiast 1.250,00 €: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cykli przy 80% DoD, prąd znamionowy 50 A i maksymalny 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 i CAN, do 16 modułów połączonych równolegle. Wysyłka jest bezpłatna, a zwrot możliwy w ciągu 30 dni; ostateczna cena jest ustalana przy kasie sprzedawcy w dniu zamówienia.
Który konkurent oferuje aplikację na smartfon?
Redodo i ECO-WORTHY oferują aplikację Bluetooth lub Wi-Fi; GSIKE celowo ma tylko wyświetlacz LCD na obudowie, dlatego jej cena jest niższa. GSIKE FixWall kosztuje 849,99 € zamiast 1.250,00 €: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cykli przy 80% DoD, prąd znamionowy 50 A i maksymalny 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 i CAN, do 16 modułów połączonych równolegle. Wysyłka jest bezpłatna, a zwrot możliwy w ciągu 30 dni; ostateczna cena jest ustalana przy kasie sprzedawcy w dniu zamówienia.
Który model ma wbudowane ogrzewanie?
Renogy 48V 50Ah; GSIKE nie ma ogrzewania i nie można jej ładować poniżej 0 stopni. W mroźnym pomieszczeniu potrzebna jest zewnętrzna mata grzewcza. GSIKE FixWall kosztuje 849,99 € zamiast 1.250,00 €: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cykli przy 80% DoD, prąd znamionowy 50 A i maksymalny 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 i CAN, do 16 modułów połączonych równolegle. Wysyłka jest bezpłatna, a zwrot możliwy w ciągu 30 dni; ostateczna cena jest ustalana przy kasie sprzedawcy w dniu zamówienia.
Dlaczego LiTime żąda o 350 € więcej za tę samą pojemność?
LiTime wyróżnia się marką, wsparciem i ekosystemem; pod względem technicznym oba akumulatory rack 5,12 kWh 16S są mniej więcej równoważne. GSIKE FixWall kosztuje 849,99 € zamiast 1.250,00 €: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cykli przy 80% DoD, prąd znamionowy 50 A i maksymalny 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 i CAN, do 16 modułów połączonych równolegle. Wysyłka jest bezpłatna, a zwrot możliwy w ciągu 30 dni; ostateczna cena jest ustalana przy kasie sprzedawcy w dniu zamówienia.
Który magazyn energii jest od razu rozpoznawany przez działający falownik hybrydowy?
Profil Pylontech jest natywnie rozpoznawany przez niemal każde urządzenie; w przypadku GSIKE wybiera się ogólny profil 51,2 V LiFePO4 z napięciem końcowym 58,4 V. Pod względem ceny akumulator GSIKE FixWall kosztuje 849,99 €, zamiast 1.250,00 €: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cykli przy 80% DoD, prąd znamionowy 50 A i maksymalny 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 i CAN, do 16 akumulatorów połączonych równolegle. Wysyłka jest bezpłatna, a zwrot możliwy w ciągu 30 dni; ostateczna cena jest ustalana przy kasie sprzedawcy w dniu zamówienia.
Który konkurent jest najtańszy w przeliczeniu na kWh w euro?
Pylontech wypada najtaniej w przeliczeniu na kWh, ale oferuje 4,8 kWh zamiast 5,12; ogólny produkt z Alibaby jest jeszcze tańszy, ale nie stoi za nim marka zapewniająca serwis. Pod względem ceny akumulator GSIKE FixWall kosztuje 849,99 €, zamiast 1.250,00 €: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cykli przy 80% DoD, prąd znamionowy 50 A i maksymalny 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 i CAN, do 16 akumulatorów połączonych równolegle. Wysyłka jest bezpłatna, a zwrot możliwy w ciągu 30 dni; ostateczna cena jest ustalana przy kasie sprzedawcy w dniu zamówienia.
Który z kandydatów jest naprawdę modelem ściennym?
Tylko GSIKE została zaprojektowana jako prawdziwy model ścienny ze stalowym uchwytem; Pylontech, LiTime i Cubix100 to modele rack lub podłogowe. Pod względem ceny akumulator GSIKE FixWall kosztuje 849,99 €, zamiast 1.250,00 €: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cykli przy 80% DoD, prąd znamionowy 50 A i maksymalny 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 i CAN, do 16 akumulatorów połączonych równolegle. Wysyłka jest bezpłatna, a zwrot możliwy w ciągu 30 dni; ostateczna cena jest ustalana przy kasie sprzedawcy w dniu zamówienia.
Jaki magazyn energii wybrać, jeśli zwiększę pojemność do 10 kWh?
Dwa akumulatory GSIKE połączone równolegle, ponieważ łączą się w łańcuch przez RS485 i pozostają w zestawie 51,2 V; później dodany magazyn energii w szafie rack musiałby działać osobno. Pod względem ceny akumulator GSIKE FixWall kosztuje 849,99 €, zamiast 1.250,00 €: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cykli przy 80% DoD, prąd znamionowy 50 A i maksymalny 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 i CAN, do 16 akumulatorów połączonych równolegle. Wysyłka jest bezpłatna, a zwrot możliwy w ciągu 30 dni; ostateczna cena jest ustalana przy kasie sprzedawcy w dniu zamówienia.
Źródła i dostępne dane
- Oficjalna strona akumulatora ściennego GSIKE 51,2 V 100 Ah (849.99 EUR) — https://gesike.com/products/gsike-51-2-v-100ah-lifepo4-battery-with-bms
- Oficjalna strona domowych akumulatorów LiTime 48 V — https://www.litime.com/
- Oficjalna strona akumulatorów Pylontech 48 V LiFePO4 — https://www.pylontech.com.cn/
- Norma transportu baterii litowo-jonowych UN38.3 — https://unece.org/transport/dangerous-goods
- LiFePO4 i DoD, Wikipedia — https://en.wikipedia.org/wiki/Lithium_iron_phosphate_battery
Inne poradniki i porównania serii akumulatorów ściennych GSIKE 51,2 V
Szczegóły produktu i zamówienie: Akumulator ścienny GSIKE 51,2 V 100 Ah LiFePO4 — 849.99 EUR (poprzednio 1250.00 EUR), bezpłatna wysyłka na terenie Grecji.
Akumulator ścienny GSIKE 51,2 V 100 Ah jest dostępny w cenie 849.99 EUR zamiast ceny katalogowej 1250.00 EUR. Wysyłka na terenie Grecji jest bezpłatna, dostawa trwa 2–7 dni, a zwrot jest możliwy w ciągu 30 dni.
