GSIKE 25.6V 100Ah LiFePO4 batéria, 2560Wh, 100A | Slovensko
Odhadovaný čas doručenia: 2-7 pracovných dní (Európska únia, Spojené štáty).
Vráťte do 30 dní od nákupu. Clo a dane sa nevracajú.
GSIKE 25.6V 100Ah LiFePO4 batéria, 2560Wh, 100A | Slovensko
Popis
GSIKE 25.6V 100Ah LiFePO4 batéria, 2560Wh, 100A, >6000 cyklov, IP65 | 279.99 EUR
GSIKE 25.6V 100Ah LiFePO4 = 2560Wh/2,56kWh, 100A trvalo / 2560W, 400A impulz, >6000 cyklov, IP65, BMS 100A, 21,15kg. Za 279.99 EUR namiesto 420.00 EUR, doprava zdarma v rámci Slovenska, 30-dňové vrátenie, 3-ročná záruka.
25.6V100Ah2560Wh2.56kWh100A2560W400A impulz>6000 cyklovIP65279.99 EUR

Úplná technická špecifikácia (25.6V 100Ah, 8S1P)
Tabuľka preberá hodnoty z návodu a typového štítku 25,6V LiFePO4 batérie; pri rozdiele platí dátový list. GSIKE 25,6V 100Ah má certifikáty CE, RoHS a UN38.3. To nie sú len nálepky na krabici, ale reálne skúšky, ktorými batéria prešla pred uvedením na trh. Označenie CE znamená, že batéria spĺňa základné požiadavky európskych smerníc týkajúcich sa bezpečnosti, emisií a ochrany zdravia. Bez označenia CE sa batéria nesmie legálne predávať v Európskej únii a obchodník, ktorý by ju predával bez označenia CE, by riskoval pokutu. Pre vás ako používateľa to znamená, že batéria prešla základnými bezpečnostnými skúškami a je vhodná na použitie v domácnostiach a rekreačných objektoch. Otázka: Môžem pripojiť GSIKE k 230V zásuvke v dome a nabíjať ho zo siete? Odpoveď: Áno, ale potrebujete nabíjačku s nabíjacím profilom LiFePO4 25,6V a výstupným prúdom do 50A. Bežná 12V nabíjačka nedokáže nabiť 24V batériu. Existujú však hybridné nabíjačky, ktoré nabíjajú batériu zo siete a zároveň fungujú ako menič pre zásuvky — to je praktické pre chatu, kde nemáte fotovoltiku, ale chcete mať záložnú energiu pri výpadku siete. Pre majiteľov karavanov je naopak bežnejšie nabíjanie z alternátora počas jazdy — na to budete potrebovať nabíjačku s ochranou proti prebitiu a izoláciou medzi batériami. Ide o lítiovo-železito-fosfátovú batériu (LiFePO4) triedy 24V s konštrukciou 8S1P, ktorá poskytuje 2560Wh energie a trvalý výkon 2560W pri BMS 100A. Nie je to menič ani regulátor — je to samostatné úložisko energie. Pri návrhu ostrovného systému je rozhodujúce začať od skutočnej dennej spotreby: spíšte si všetky spotrebiče s trvalým aj rozbehovým príkonom, ich menovitý príkon a dobu prevádzky a na základe toho zostavte denný energetický rozpočet vo Wh. Až potom vyberte menič, solárne panely a akumulátor; opačný postup, keď sa najprv kúpi zariadenie a až potom sa hľadá záťaž, vedie k poddimenzovaniu alebo zbytočne vysokým nákladom. Domácnosti v karavanoch, chatách a dielňach majú rôzne profily spotreby, preto treba vhodnosť pre chladničku, čerpadlo alebo klimatizáciu posudzovať individuálne. Wi-Fi a monitorovanie umožňujú sledovať napätie, výkon, nabíjací prúd a stav batérie priamo v telefóne alebo počítači. Aplikácia zobrazuje denný výnos, spotrebu a históriu, vďaka čomu odhalíte preťaženie alebo chybný článok skôr, než dôjde k poruche. Prevádzka bez batérie počas dňa je praktická pri jasnom počasí, no v noci a na trvalé zálohovanie potrebujete akumulátorovú zásobu; monitorovanie vám pomôže rozpoznať, kedy systém pracuje len z fotovoltiky a kedy z batérie.
| Parameter | Hodnota | Čo to znamená v praxi |
|---|---|---|
| Chémia článkov a konštrukcia | LiFePO4 (LFP), 8S1P — osem článkov 3,2 V sériovo, jedna vetva | Tepelne stabilná, bez kyseliny, s dlhou životnosťou |
| Menovité napätie a trieda | Menovité napätie 25,6 V (trieda 24 V) | Napätie medzi 12 V a 48 V — polovičný prúd oproti 12 V |
| Kapacita a energia | 100 Ah / 2560 Wh (25,6 V × 100 Ah) | 2,56 kWh využiteľnej energie pri hĺbke vybitia približne 100 % |
| Maximálny trvalý výkon | 2560 W (25,6 V × 100 A) | Dvakrát vyšší výkon než pri batérii 12 V 100 Ah |
| Trvalý prúd | Nabíjanie 100 A / vybíjanie 100 A | BMS 100 A obmedzuje vstupný aj výstupný prúd |
| Špičkový prúd | 400 A na jednu sekundu | Krátkodobý rozbehový prúd kompresorov — nikdy nie trvalý |
| BMS | Systém riadenia batérie 100 A (modul Easun) | Ochrana proti prebitiu, hlbokému vybitiu, preťaženiu, prehriatiu a skratu |
| Nabíjanie | CC/CV; koncové napätie 28,8 V ±0,4 V (28,8–29,2 V); nabíjačka LiFePO4 25,6 V, 20–100 A | Bežná 12 V nabíjačka (~14,6 V) ju nenabije naplno |
| Napätie odpojenia | 20 V ±0,5 V | BMS odpojí batériu skôr, než dôjde k poškodeniu článkov |
| Životnosť v cykloch | >6000 cyklov pri 100 % DoD (25 °C, 0,5 C) | Pri 80 % DoD ich je výrazne viac |
| Vnútorný odpor | ≤20 mΩ | Malý úbytok napätia aj pri vyššom prúde |
| Svorky | S skrutkovými svorkami M8 (skrutka 8 mm / matica 12 mm) | Odolné, kompatibilné s káblovými okami |
| Plášť a krytie | ABS, IP65; CE, RoHS, UN38.3 | Prachotesná a odolná proti prúdom vody, vhodná do vlhkých technických miestností |
| Hmotnosť a rozmery | Čistá hmotnosť 21,15 kg (~46,6 lb); 520 × 250 × 320 mm | Pohodlne ju prenesú dve osoby; vojde sa do väčšiny batériových skríň |
| Záruka a životnosť | 3-ročná záruka; životnosť približne 10 rokov | Navrhnutá na každodennú cyklickú prevádzku po celé roky |
Trieda 24 V s polovičným prúdom; nie je to menič ani regulátor MPPT, tie si musíte dokúpiť.
GSIKE 25,6 V 100 Ah vs. olovená 24 V – porovnanie
Tabuľka porovnáva energiu, trvalý výkon, počet cyklov a hmotnosť; ceny sú približné, platné pre október 2026. RoHS je smernica o obmedzení nebezpečných látok. Znamená to, že batéria neobsahuje olovo, ortuť, kadmium, šesťmocný chróm ani ďalšie zakázané látky nad povolené limity. Pre vás to znamená, že batéria menej znečisťuje životné prostredie a po skončení životnosti sa dá recyklovať na oficiálnych zberných miestach pre lítiové batérie. Nenechávajte batériu v bežnom domovom odpade — odovzdajte ju na zbernom dvore, kde ju správne recyklujú. Táto povinnosť sa vzťahuje na všetky lítiové batérie v Európskej únii. Otázka: Môžem nechať GSIKE cez zimu vonku v nepoužívanom kemperi? Odpoveď: LiFePO4 znáša chlad lepšie než olovo, ale nabíjanie pri teplotách pod 0 °C je problematické. Preto batériu cez zimu radšej uskladnite v teple (pivnica, garáž) pri úrovni nabitia 50–70%. Nechať ju cez zimu v mrazivom kemperi nie je ideálne, ale jedna zimná prestávka batériu nezničí — pokiaľ ju nebudete nabíjať pod bodom mrazu. Na jar ju pred prvým použitím nabite s profilom 28,8 V a počkajte deň, kým sa články vyrovnajú. Áno. Dva kusy zapojené paralelne poskytnú 5,12 kWh, ktoré uskladnia popoludňajší prebytok z balkónových panelov, a energiu využijete večer. Potrebujete solárny regulátor MPPT s profilom 25,6 V. Regulátor MPPT je srdcom solárneho nabíjania: sleduje bod maximálneho výkonu panelov a mení napätie tak, aby sa do batérie dostalo čo najviac energie. Dôležité je porovnať nielen celkový prúd regulátora, ale aj rozsah napätia FV a povolený výkon panelov; poddimenzovaný regulátor MPPT neškodí, ale obmedzí využitie poľa. Na efektívnu prevádzku zapájajte panely do správnej sériovej alebo paralelnej konfigurácie tak, aby pracovné napätie spadalo do rozsahu regulátora, a na strane FV dodržiavajte požiadavky na izoláciu a poistky. Údržba predlžuje životnosť zariadenia: pravidelne kontrolujte dotiahnutie svoriek, čistotu a chladenie ventilácie a zabezpečte suchú, dobre vetranú miestnosť bez vlhkosti a prachu. Sledujte nabíjacie napätie a prípadné zahrievanie článkov, po rokoch skontrolujte stav batérie a tesnosť spojov. Vyhýbajte sa prevádzke pri vysokej vlhkosti, prašnosti alebo riziku zamrznutia; dodržiavajte prevádzkové a skladovacie teploty uvedené v návode.
| Parameter | GSIKE 25,6 V 100 Ah (LiFePO4) | Typická olovená batéria 24 V 100 Ah |
|---|---|---|
| Energia | 2560 Wh | 2400 Wh (ale reálne 1200 Wh pri 50% DoD) |
| Trvalý výkon | 2560W | ~1200 W |
| Počet cyklov | >6000 pri 100% DoD | 500–1000 pri 50% DoD |
| Hmotnosť | 21,15 kg | 60–80 kg |
| Údržba | Žiadna (občasná kontrola) | Dolievanie vody, čistenie pólov |
| Účinnosť nabíjania | ~95% | ~80–85% |
| Cena | 279,99 EUR | ~200–300 EUR |
| Cena za Wh (reálne využiteľné) | ~0,11 EUR/Wh | ~0,20–0,25 EUR/Wh |
GSIKE ponúka 2560 Wh, 2560 W, >6000 cyklov a 21,15 kg za 279,99 EUR namiesto 420,00 EUR.
Dojazd s 2560 Wh pri typickej spotrebe
Tabuľka uvádza orientačný čas prevádzky bez započítania strát; teplota a hĺbka vybitia (DoD) ho v praxi skracujú, pričom trvalý limit je 2560 W. UN38.3 je prepravná skúška lítiových batérií. Znamená to, že batéria prešla sériou skúšok vrátane skúšok vo výške, pri rôznych teplotách, vibrácií, skratu, nárazu a vonkajšieho skratu. Bez certifikácie UN38.3 sa batéria nesmie prepravovať ako náklad lietadlom, loďou ani kamiónom. Pre vás ako používateľa to znamená, že batéria bola testovaná z hľadiska bezpečnosti pri preprave a že keď vám ju posielame kuriérom, ide o certifikovanú zásielku v súlade s medzinárodnými pravidlami. Preto doručenie batérie zvyčajne trvá 3–7 pracovných dní — kuriér musí dodržiavať pravidlá prepravy lítiových batérií a nemôže batériu jednoducho zaradiť medzi bežné zásielky. Keď si kupujete batériu s deklarovanou životnosťou viac ako 6000 cyklov, investujete do riešenia na desať rokov alebo dlhšie. Preto je dôležité, aby bola konštrukcia navrhnutá podľa súčasných štandardov a technologicky nezastarávala už v čase nákupu. GSIKE 25,6 V 100 Ah používa články LiFePO4 s vysokou hustotou energie, systém BMS, ktorý monitoruje každý článok, krytie IP65 a moderné svorky M8. Ide o štandardy, ktoré budú relevantné aj v roku 2035 — technológia LiFePO4 sa nemení tak rýchlo, aby ste po troch rokoch museli kupovať novú batériu. Áno. Kapacita 2560 Wh vystačí na prevádzku chladničky a osvetlenia a na nabíjanie elektroniky počas dvoch až troch dní. Špičkový prúd 400 A bez problémov rozbehne kompresor chladničky. Batéria váži len 21,15 kg a prenesú ju aj dve osoby. Slúži ako rezerva na zamračené dni a nočnú prevádzku. Jej kapacitu si vyberte podľa dennej spotreby a požadovaného počtu dní autonómnej prevádzky, pričom zohľadnite prípustnú hĺbku vybitia konkrétnej batériovej chémie. Olovené batérie vyžadujú menšiu hĺbku vybitia a častejšie nabíjanie, zatiaľ čo batérie LiFePO4 zvládajú hlbšie cykly. Bez ohľadu na chémiu dbajte na rovnomerné napätie článkov, správny nabíjací profil a správne dimenzovanie prúdu, pretože nekompatibilný profil skracuje životnosť viac než samotné cykly. Pri výbere medzi modelmi porovnávajte modely rovnakej triedy: trvalý výkon v kW, špičkový rozbehový výkon, prúd a rozsah MPPT, povolený výkon fotovoltických panelov, vstupné napätie batérie, počet výstupov a spôsob pripojenia Wi-Fi. Označenie v ponuke nemusí zodpovedať skutočnému trvalému výkonu, preto si pozrite tabuľku v návode a typový štítok. Lacnejší model s menším MPPT alebo bez monitorovania môže pri skutočnom zaťažení podávať horší výkon, takže celková hodnota závisí od súhrnu parametrov, nie od reklamného sloganu.
| Spotrebič | Príkon | Odhadovaný čas prevádzky pri plne nabitej batérii |
|---|---|---|
| LED osvetlenie + nabíjačky telefónov | 30W | ~70–80 hodín |
| Kompresorová chladnička (priemerná) | 40W | ~50–60 hodín |
| Televízor + router + notebook | 100W | ~22–24 hodín |
| Mikrovlnná rúra (10 minút denne) + základné spotrebiče | 300W | ~7–8 hodín |
| Varná doska + malé spotrebiče | 1000W | ~2,5 hodiny |
| Prenosná klimatizácia / ohrievač | 1800W | ~1,2 hodiny (pri záťaži pod 2560 W) |
Celodomáca záťaž s tepelným čerpadlom sem nepatrí; pri prúde nad 100 A sa BMS odpojí.
Rozšírenie: paralelná prevádzka, prevádzka bez batérie, FV/AC/MPPT/DC/Wi-Fi/ochrany
Batériu s napätím 25,6 V možno rozšíriť sériovým aj paralelným zapojením; táto časť vysvetľuje batériovú banku a nabíjanie. Ako vidíte, olovená batéria môže byť na prvý pohľad lacnejšia, no po prepočte na skutočne využiteľné watthodiny a počet cyklov je GSIKE výrazne výhodnejšia. Nejde len o cenu na cenovke, ale o celkové náklady počas životnosti. Ak si spočítate päť rokov prevádzky, GSIKE vyjde lacnejšie — a to ešte nezapočítavate výhody bezúdržbovej prevádzky, nízkej hmotnosti a rýchleho nabíjania. Preto v roku 2026 toľko ľudí prechádza z olovených batérií na lítiové, hoci ich obstarávacia cena je vyššia. Naopak, lacné batérie neznámych značiek z online trhovísk často obsahujú staršie články s nižšou hustotou energie, jednoduchý BMS bez monitorovania jednotlivých článkov a slabšiu ochranu. Takáto batéria môže na prvý pohľad vyzerať dobre, no po dvoch rokoch stratí kapacitu, BMS sa začne vypínať pri bežnom odbere a do batérie začne prenikať vlhkosť. Pri nákupe preto venujte pozornosť detailom: monitorovaniu článkov, krytiu IP65, svorkám M8 a certifikátom CE/RoHS/UN38.3. Práve tieto detaily odlišujú batériu, ktorá vám bude slúžiť desať rokov, od batérie, ktorú budete po roku reklamovať. Možno zapojiť až 16 kusov v konfigurácii 4P4S. Paralelným zapojením zvýšite kapacitu (napätie zostane 25,6 V), sériovým zapojením zvýšite napätie (dva kusy = 51,2 V). Vždy však použite rovnaký model, vek aj úroveň nabitia. Káble a poistky sú často podceňovanou, no rozhodujúcou súčasťou bezpečnej inštalácie. Pri nízkom napätí batérie je prúd vysoký, preto musia byť vodiče krátke, hrubé a dimenzované podľa prúdu a dĺžky, aby straty napätia a zahrievanie zostali v norme. Na každom bezpečnostnom bode (batéria, FV, výstup) použite správne dimenzované poistky a odpájacie spínače; nedostatočne dimenzovaný vodič sa môže prehriať a poistka chráni pred skratom a požiarom. Dostupnosť v Európe a logistika ovplyvňujú rýchlosť dodania aj podmienky vrátenia. Pred nákupom si overte umiestnenie skladu, predpokladaný čas doručenia, pravidlá vrátenia, dostupnosť náhradných dielov a podpory. Ceny uvádzané v eurách môžu byť bez skrytých príplatkov, no konečnú cenu, clo a miestne dane vždy potvrdí nákupný košík. Záručné podmienky a možnosť servisu sú dôležitejšie než krátkodobá akciová zľava.
| Oblasť | Údaj |
|---|---|
| Konštrukcia | LiFePO4 8S1P, osem článkov s napätím 3,2 V zapojených sériovo, jedna vetva |
| Napätie | Menovité napätie 25,6 V (trieda 24 V), polovičný prúd oproti 12 V |
| Energia/výkon | 100 Ah / 2560 Wh, trvalý prúd 100 A = 2560 W |
| Rozšírenie | Paralelne na zvýšenie kapacity v Ah; sériovo len so zhodným systémom |
| BMS | 100 A: ochrana proti prebitiu, hlbokému vybitiu, preťaženiu, prehriatiu a skratu |
| Impulz | 400 A na 1 sekundu na rozbeh kompresorov, nie na trvalú prevádzku |
Pri stavbe batériovej banky dbajte na rovnaký stav nabitia, kapacitu a vyrovnanú dĺžku káblov.
Nabíjací profil, BMS a podmienky prostredia
Parametre podľa dátového listu; v prípade rozdielov platí návod. Otázka: Mám existujúcu olovenú inštaláciu s nabíjačkou nastavenou na olovenú batériu. Môžem ju rovno pripojiť k batérii GSIKE? Odpoveď: Nielenže môžete, ale musíte vymeniť aj nabíjačku. Nabíjací profil pre olovenú batériu (udržiavacie nabíjanie ~27,6 V, vyrovnávacie nabíjanie ~30 V) nie je vhodný pre LiFePO4, ktorá potrebuje koncové napätie 28,8 V. Používanie nabíjačky pre olovenú batériu s batériou LiFePO4 spôsobí, že sa nabije len na ~80 % a po niekoľkých mesiacoch sa jej kapacita zníži. Preto nabíjačku vždy vymeňte za model s profilom LiFePO4 25,6 V alebo aspoň upravte napätie, ak to nabíjačka umožňuje. Batéria GSIKE je navrhnutá s ohľadom na rozšíriteľnosť. Začnete s jednou jednotkou s kapacitou 2 560 Wh a keď budete potrebovať viac, pridáte ďalšie rovnaké kusy paralelne alebo sériovo. Nemusíte meniť celú batériu, stačí pridať moduly. Vďaka tejto modularite možno systém GSIKE rozširovať spolu s vašou inštaláciou — dnes máte karavan s jednou batériou, o päť rokov domáce úložisko s ôsmimi jednotkami a všetky fungujú v rámci jedného systému. Je navrhnutý na dlhodobé používanie, nie ako krátkodobý trend. Nepoužívajte príliš tenké káble (minimálne 25–35 mm²), nezabudnite na poistku jednosmerného prúdu v blízkosti kladného pólu, nenabíjajte pri teplotách pod bodom mrazu a nekombinujte rôzne značky a kapacity v jednej zostave. Prepojenie meniča so sieťou a generátorom má presne stanovený postup a poradie zapojenia. Vždy najprv vypnite a zaistite vstupné vetvy, potom zapojte batériu, fotovoltické panely a obvod striedavého prúdu a nakoniec nastavte nabíjací profil a parametre. Pri výpadku siete a záložnej prevádzke skontrolujte čistotu výstupného sínusového priebehu a čas prepnutia; citlivá elektronika, počítače a sieťové zariadenia vyžadujú stabilné napätie bez výkyvov. Ak nemáte potrebnú odbornú spôsobilosť, všetky práce nechajte skontrolovať kvalifikovaným elektrikárom. Bezpečnostné zásady pri ostrovnej inštalácii: nikdy nepracujte pod napätím, chráňte jednotlivé vetvy pred skratom a iskrením, zabráňte prebitiu aj hlbokému vybitiu batérie a nepreťažujte výstup nad jeho trvalú hranicu. Čistá sínusová vlna chráni citlivú elektroniku, nenahrádza však správne dimenzované káble a poistky. Ak si nie ste istí zapojením alebo profilom batérie, obráťte sa na kvalifikovaného inštalatéra; nesprávna inštalácia ohrozuje zariadenie aj zdravie.
| Parameter | Hodnota |
|---|---|
| Batéria | 25,6 V LiFePO4, 100 Ah, 2 560 Wh, 8S1P |
| Nabíjanie | CC/CV, koncové napätie 28,8 V ±0,4 V (28,8–29,2 V), 20–100 A |
| Odpojenie | 20 V ±0,5 V, BMS chráni články pred hlbokým vybitím |
| Počet cyklov | >6 000 cyklov pri 100 % DoD, účinnosť nabíjania ~95 % |
| Hmotnosť | 21,15 kg, IP65, 3-ročná záruka |
| Nabíjačka | Je potrebný profil 28,8 V; bežná 12 V (~14,6 V) batériu úplne nenabije |
Umiestnite na suché, vetrané miesto; IP65 neznamená ochranu pred trvalým dažďom.
Výhody a obmedzenia uvedené na rovinu
Výhody
- 2 560 Wh využiteľnej energie za 279,99 EUR
- Trvalý výkon 2 560 W pri BMS 100 A
- Špičkový prúd 400 A na rozbeh kompresorov
- Viac ako 6 000 cyklov pri 100 % DoD
- Nízka hmotnosť 21,15 kg na jednoduché prenášanie
- IP65, vhodná do vlhkých technických priestorov
Obmedzenia
- Nie je to menič — potrebujete samostatný menič 230 V
- Nemá regulátor MPPT — potrebujete solárny regulátor
- Nie je vhodná na napájanie celého domu so záťažou v podobe tepelného čerpadla
- Nabíjačka 12 V ju nenabije naplno — potrebný je profil 28,8 V
- Záruka 3 roky, nie 5 ako pri drahších značkách
Osem skutočných miest použitia batérie GSIKE 25,6 V 100 Ah LiFePO4
Zábery z použitia v pevne stanovenom poradí; každý obrázok zachytáva skutočné použitie v Európe.

Domáce úložisko s kapacitou 2560 Wh
V skrinke uchováva 2560 Wh energie pre svetlá, čerpadlo a chladničku; BMS 100 A. Batéria LiFePO4 s menovitým napätím 24 V dodáva v praxi 100 Ah / 2560 Wh jednosmernej energie a je pripravená na hlboké vybitie. Osem článkov s napätím 3,2 V je vnútorne prepojených do zostavy 8S1P, čo dáva menovité napätie 25,6 V. Dôležité: pri rovnakom BMS 100 A získate pri vyššom napätí trvalý výkon 2560 W — dvakrát viac než pri batérii 12 V, a to pri polovičnom prúde, teda s tenšími káblami. Cena je 279,99 EUR namiesto 420,00 EUR, s dopravou zadarmo po Slovensku a 30-dňovou lehotou na vrátenie.

Solárny systém 24 V mimo elektrickej siete
Pri napätí 24 V tečie oproti 12 V polovičný prúd; straty na kábloch sú nižšie. Je dôležité správne pochopiť, o aký produkt ide. GSIKE 25,6 V 100 Ah je úložná batéria, nie menič. Nemá zabudovaný regulátor MPPT, nevyrába striedavé napätie 230 V a nemá meničový stupeň s výkonom v kVA. Ukladá jednosmernú energiu z vašich fotovoltických panelov, nabíjačky alebo výstupu hybridného meniča — a až potom pripojíte k zbernici 25,6 V samostatný menič, ktorý napája spotrebiče s napätím 230 V. Keď ďalej píšeme o výkone, máme na mysli jednosmerný výkon 2560 W, ktorý poskytuje BMS 100 A — nie zásuvku s napätím 230 V.

Karavan s batériou 24 V
Prenosná batéria s hmotnosťou 21,15 kg; sériové aj paralelné zapojenie pre väčšiu batériovú zostavu. Prednosť tejto batérie nespočíva len v množstve energie, ale aj v napätí. Batéria 12 V 100 Ah uchováva podobné množstvo energie vo Wh, ale pri polovičnom napätí tečie pri rovnakom výkone dvakrát väčší prúd. Keďže výkon je súčinom napätia a prúdu, zbernica s napätím 25,6 V pri rovnakom BMS 100 A umožňuje dosiahnuť trvalý výkon 2560 W namiesto 1280 W. V praxi to znamená, že bez problémov napájate spotrebič s výkonom 1800 W (1800 < 2560), zatiaľ čo pri 12 V by sa BMS vyplo. A keďže prúd je polovičný, káble sú tenšie, svorky chladnejšie a straty na vedení nižšie.

Záložné napájanie dielne
Náradie a svetlá s trvalým výkonom 2560 W; impulz 400 A pre kompresor. Uveďme príklad: spotrebič s výkonom 1800 W na 12 V odoberá približne 140 A — viac, než povoľuje BMS 100 A. Pri napätí 25,6 V odoberá ten istý spotrebič s výkonom 1800 W už len približne 70 A, teda bezpečne v rámci limitu 100 A. V tom spočíva technická výhoda: rovnaké BMS, rovnaká batéria, ale viac využiteľného výkonu vďaka vyššiemu napätiu.

Konštrukcia LiFePO4 8S1P
Osem článkov s napätím 3,2 V zapojených sériovo; tepelná stabilita, bez kyseliny. Na zbernici 24 V jedna batéria GSIKE 25,6 V 100 Ah zhruba zodpovedá dvom oloveným batériám 12 V 100 Ah zapojeným sériovo. Olovené batérie možno bez poškodenia vybiť len približne na polovicu kapacity, zatiaľ čo LiFePO4 sa bez problémov vybíja až na ~100 %. Z hľadiska priestoru a hmotnosti vychádza lítiová batéria výrazne lepšie.

Ochrana BMS 100 A
Ochrana pred prebitím, hlbokým vybitím, preťažením, prehriatím a skratom. Kemper a karavan: Chladnička, LED osvetlenie a nabíjanie notebooku a telefónov — jedna batéria GSIKE 25,6 V 100 Ah vystačí na dva až tri dni bez slnečného svitu. Špičkový prúd 400 A bez problémov rozbehne kompresor chladničky. Chata a vidiecky dom: Uložte denný prebytok z fotovoltiky a večer ho využite na osvetlenie a čerpadlo vody. Loď a čln: Stabilné napätie bez poklesov pri napájaní trollingového motora. Balkónová fotovoltika: Dve batérie zapojené paralelne = 5,12 kWh na večernú spotrebu po popoludňajšom prebytku z balkónových panelov.

Technická miestnosť s krytím IP65
IP65 pre vlhké technické priestory, nie na trvalé vystavenie dažďu. Batéria funguje pri teplote nabíjania 0–55 °C a vybíjania −20 až 55 °C. Nenabíjajte ju pri teplotách pod bodom mrazu — nemá zabudovaný vyhrievací článok a nabíjanie LiFePO4 v mraze trvalo znižuje jej účinnosť. V zime v kemperi ju uchovávajte vo vykurovanej priehradke alebo vnútri. Pri dlhšom odstavení ju skladujte na suchom mieste pri izbovej teplote a s úrovňou nabitia približne 50–70 %. Certifikát UN38.3 znamená, že batéria úspešne absolvovala prepravné testy pre lítiové batérie a dodáva sa v povolenom obale.

Porovnanie s olovenými batériami
Je ľahšia a vydrží viac ako 6 000 cyklov v porovnaní s olovenými batériami. Je fér povedať, na čo sa táto batéria nehodí. Ak plánujete napájať celý dom bez pripojenia k elektrickej sieti, trvalo prevádzkovať tepelné čerpadlo, indukčnú varnú dosku alebo bojler na 230 V, jedna jednotka s výkonom 2 560 W je príliš slabá — potrebujete zostavu 4P4S s kapacitou 40,96 kWh alebo systém s napätím 48 V. GSIKE 25,6 V 100 Ah je riešením na ukladanie energie, vyrovnávanie spotreby a napájanie rekreačných a základných domácich spotrebičov, nie centrálnou batériou pre celý dom. Rozumné očakávania sú polovica spokojnosti.
Oficiálna produktová fotografia
Oficiálne obrázky výrobcu: predná strana, BMS, rozmery a montáž; rozhodujúce sú údaje v technickom liste.










Doprava, vrátenie a servis na Slovensku
| Položka | Detail |
|---|---|
| Cena | 279.99 EUR akciová cena, odporúčaná cena 420.00 EUR · skladom, nový (platí od 2026-06-26) |
| Doprava zadarmo do | Slovensko (SK) — doprava zadarmo po celom Slovensku |
| Spracovanie / doručenie | 1–3 dni na spracovanie + 2–7 dní na prepravu, doprava zadarmo |
| Vrátenie | Do 30 dní od doručenia, v pôvodnom stave a obale |
| Záruka a podpora | 3-ročná záruka, technická podpora |
Ceny v EUR; konečné náklady na logistiku, clo a dane potvrdí košík.
Často kladené otázky
Čo presne je GSIKE 25,6 V 100 Ah?
Je to lítiovo-železito-fosfátová batéria (LiFePO4) triedy 24 V s konfiguráciou 8S1P, ktorá poskytuje 2 560 Wh energie a trvalý výkon 2 560 W pri BMS 100 A. Nie je to menič ani regulátor — je to čisté úložisko energie. Ak sa chcete dozvedieť viac, odporúčame našich sprievodcov: Rebríček najlepších batérií 24 V 100 Ah · GSIKE vs. LiTime vs. Renogy · Sprievodca napätím 12 V/24 V/48 V · Ako postaviť ostrovné úložisko.
Aká je cena a aká je akcia?
Bežná cena je 279,99 EUR namiesto porovnávacej ceny 420,00 EUR. Doprava po Slovensku je zadarmo a máte 30-dňové právo na vrátenie. Olovené batérie boli desaťročia štandardom v karavanoch a solárnych inštaláciách, ale v roku 2026 sa ich éra pomaly končí. LiFePO4, technológia použitá v GSIKE 25,6V 100Ah, prináša oproti olovu niekoľko zásadných výhod. Po prvé, hĺbka vybitia: pri olove sa odporúča nevybíjať pod 50 %, takže zo 100 Ah reálne využijete 50 Ah. LiFePO4 umožňuje vybitie takmer na 100 % bez skrátenia životnosti. To znamená, že pri rovnakej kapacite uvedenej na štítku máte k dispozícii dvakrát viac využiteľnej energie.
Môžem ju použiť s balkónovou fotovoltikou?
Áno. Dva kusy zapojené paralelne poskytnú 5,12 kWh na uloženie popoludňajšieho prebytku z balkónových panelov, ktorý využijete večer. Potrebujete solárny regulátor MPPT s profilom 25,6 V. Po druhé, cyklická životnosť. Olovená batéria vydrží 500–1000 cyklov pri 50 % hĺbke vybitia, kým jej kapacita neklesne pod 80 %. LiFePO4 vydrží viac než 6000 cyklov pri 100 % hĺbke vybitia. To je šesť- až dvanásťkrát viac cyklov. Aj keby ste kupovali olovo za polovičnú cenu, pri prepočte na jeden cyklus je LiFePO4 výrazne lacnejší a v konečnom dôsledku menej náročný na obsluhu. Po tretie, hmotnosť: olovená batéria 24V 100Ah váži 60–80 kg, zatiaľ čo GSIKE váži len 21,15 kg. To je rozdiel, ktorý pocítite pri každom prenášaní, na náprave v karavane aj pri každom vyplávaní na lodi.
Aké nabíjacie napätie mám nastaviť?
Nastavte profil LiFePO4 25,6 V s koncovým napätím 28.8V ±0,4 V. Bežná nabíjačka 12V (~14,6 V) batériu nenabije plne a dlhodobo skracuje jej životnosť. Po štvrté, údržba. Olovená batéria vyžaduje občasné dolievanie destilovanej vody, čistenie pólov, vyrovnávacie nabíjanie a kontrolu hustoty elektrolytu. LiFePO4 je takmer bezúdržbová — občas skontrolovať pripojenie a dosť. Žiadna voda, žiadna kyselina, žiadne riziko vytečenia. Pre moderného používateľa, ktorý nechce s batériou tráviť víkendy, je to zásadná výhoda. A napokon, účinnosť nabíjania: LiFePO4 dosahuje približne 95 %, olovo len 80–85 %. To znamená, že z rovnakého solárneho panelu dostanete do batérie viac energie a rýchlejšie. Pre chatára, ktorý má len pár slnečných hodín denne, je to rozdiel, ktorý vidí na displeji regulátora.
Koľko cyklov batéria vydrží?
Viac než 6000 úplných cyklov pri 100 % hĺbke vybitia a teplote 25 °C. Pri čiastočnej hĺbke vybitia (DoD) môže batéria v reálnych podmienkach vydržať výrazne dlhšie. Batéria GSIKE 25,6 V 100 Ah má konfiguráciu 8S1P, čo znamená osem článkov zapojených sériovo s paralelnou kapacitou 100 Ah v každej vetve. Menovité napätie jedného článku LiFePO4 je 3,2 V a jeho kapacita približne 100–105 Ah. Osem článkov zapojených sériovo poskytuje 25,6 V a jedna paralelná vetva má kapacitu 100 Ah. Výpočet: 25,6 V × 100 Ah = 2560 Wh, teda 2,56 kWh. To je základný výpočet, z ktorého vychádzajú všetky ďalšie parametre — výkon, prúdy a nabíjacie napätie.
Je to vhodné pre karavan?
Áno. Kapacita 2560 Wh vystačí na napájanie chladničky, osvetlenia a nabíjanie elektroniky na dva až tri dni. Špičkový prúd 400 A bez problémov rozbehne kompresor chladničky. Batéria váži len 21,15 kg, takže ju prenesú aj dve osoby. Prečo 8S1P, a nie iná kombinácia? Pretože trieda 24 V je definovaná siedmimi až deviatimi článkami zapojenými sériovo. Osem článkov poskytuje 25,6 V, čo v praxi zodpovedá triede „24 V“. Keďže napätie článkov sa môže líšiť, BMS (systém správy batérie) monitoruje každý článok zvlášť a vyrovnáva jeho napätie, aby nedošlo k prebitiu alebo hlbokému vybitiu. Pri konfigurácii 8S1P je BMS navrhnutý pre 8 článkov a monitoruje napätie a teplotu každého z nich. Preto má batéria GSIKE 25,6 V 100 Ah konfiguráciu presne 8S1P — trieda 24 V a kapacita 100 Ah sa v nej prirodzene spájajú.
Môžem ich zapojiť viac dokopy?
Až 16 kusov v konfigurácii 4P4S. Paralelné zapojenie zvyšuje kapacitu (napätie zostáva 25,6 V), sériové zvyšuje napätie (dva kusy = 51,2 V). Vždy však používajte rovnaký model, vek a úroveň nabitia. Ak potrebujete viac energie, máte dve možnosti. Paralelné zapojenie: druhá batéria GSIKE 25,6 V 100 Ah zapojená paralelne s prvou má stále 25,6 V, ale kapacitu 200 Ah a 5120 Wh. Sériové zapojenie: dve batérie GSIKE zapojené sériovo majú 51,2 V, teda triedu 48 V, kapacitu 100 Ah a 5120 Wh. Kombináciou paralelných a sériových vetiev dosiahnete až 4P4S = 16 jednotiek s napätím 102,4 V a kapacitou 40,96 kWh. Táto modularita je dôvod, prečo GSIKE rastie spolu s vašou inštaláciou — nemusíte meniť celú batériu, stačí pridať ďalšie rovnaké kusy.
Aká je hmotnosť batérie a aké sú jej fyzické rozmery?
Batéria váži netto 21,15 kg a meria 520 × 250 × 320 mm. Zmestí sa do väčšiny batériových skríň v kempingových vozidlách aj do technickej miestnosti. BMS (systém správy batérie) je „mozog“ batérie, ktorý monitoruje napätie každého článku, celkové napätie, prúd a teplotu a vyrovnáva články. GSIKE má 100 A BMS s ochranou proti prebitiu, hlbokému vybitiu, prepätiu, nadprúdu, skratu a prehriatiu. V praxi to znamená, že keď omylom nastavíte nabíjačku na nesprávne napätie, BMS nabíjanie zastaví skôr, než sa články poškodia. Keď pripojíte príliš výkonný spotrebič, BMS obmedzí prúd. Keď sa batéria v lete prehreje, BMS vypne nabíjanie alebo vybíjanie, kým teplota neklesne. Ide o pasívnu ochranu, ktorá chráni batériu pred chybami používateľa, a preto je taká dôležitá.
Aká je záruka?
Na BMS a články sa vzťahuje trojročná záruka. V prípade poruchy počas záručnej doby nám napíšete e-mail a my zariadime výmenu alebo opravu. Špičkový prúd 400 A na jednu sekundu je špecifickou vlastnosťou BMS. To znamená, že batéria zvládne krátkodobý odber 400 A, typicky pri rozbehu kompresora chladničky, vlečného motora na lodi alebo pri naštartovaní motora v kemperi. Po jednej sekunde sa BMS vráti k trvalému prúdu 100 A, čo je asi 2560 W. To je dôležitý rozdiel oproti niektorým lacným batériám, ktoré sa pri prvom rozbehu kompresora okamžite vypnú — GSIKE poskytuje dostatok času na rozbeh, a to práve vďaka špičkovému prúdu 400 A.
Čomu sa vyhnúť pri montáži?
Nepoužívajte príliš tenké káble (minimálne 25–35 mm²), nezabudnite na DC poistku blízko kladného pólu, nenabíjajte v mraze a nemiešajte rôzne značky a kapacity v jednej zostave. Odpojenie pri vybití na 20 V je ďalšou ochrannou hranicou. Keď napätie batérie klesne pod 20 V, BMS odpojí výstup, aby chránil články pred hlbokým vybitím. Hlboké vybitie pod 2,0 V na článok trvalo skracuje životnosť a GSIKE tomu automaticky zabraňuje. V praxi to znamená, že môžete batériu nechať vybitú v kemperi celý týždeň a nemusíte sa báť, že sa poškodí — BMS ju odpojí v správny okamih. Po nabití profilom 28,8 V sa ochrana automaticky vráti do normálu a batéria pokračuje v prevádzke.













