Európa legjobb 48 V-os otthoni akkumulátora 2026-ban5 kWh-s fali tárolók összehasonlításaGSIKE és Pylontech összehasonlítása48 V-os LiFePO4-teszt győztese5 kWh-s fali akkumulátor Európában51

Európa legjobb 48 V-os (51,2 V-os), 5 kWh-s fali tárolója 2026-ban: a GSIKE összehasonlítása a Lifetime, a Pylontech, a Redodo és az ECO-WORTHY termékeivel

Rangsor: A GSIKE FixWall 51,2 V 100Ah egy karcsú, falra szerelhető LiFePO4 otthoni tároló a 48 V-os osztályban: 16S1P, 100 Ah, 5120 Wh = 5,12 kWh, 50 A névleges áramerősség = 2560 W folyamatos teljesítmény, 100 A maximális áramerősség = 5120 W rövid idejű teljesítmény, 43,2 és 58,4 V közötti üzemi feszültség, 58,4 V-os végtöltési feszültség, 6000 ciklus 80%-os kisütési mélység mellett, IP54, 44 kg, 640 × 428 × 160 mm, RS232, RS485 és CAN, valamint legfeljebb 16 egység párhuzamosan, összesen 81,92 kWh kapacitásig. Ez egy akkumulátor, nem inverter; különálló 48 V-os hibrid inverterrel kell összekapcsolni. Ez a lista Európa legfontosabb 48 V-os, 5 kWh-s fali tárolóit hasonlítja össze a 2026. októberi valódi euróárak alapján.

A módszer egyszerű: kiemeljük az összes Európában szabadon kapható, kifejezetten 48 V-os és 5 kWh-s fali tárolót, majd összehasonlítjuk a névleges feszültséget, a kapacitást, a folyamatos teljesítményt, a formátumot, a súlyt és a jelenlegi euróárat. A 2026. októberi piaci ár az irányadó, nem a javasolt ár. Így olyan kép alakul ki, amely valóban segíti a magyar háztartásokat a vásárlási döntésben.

Visszatérő hiba a névleges és a csúcsteljesítmény összekeverése: szinte mindegyik tároló 50 A-re, azaz 2560 W folyamatos teljesítményre van korlátozva; a 100 A vagy 5120 W csak rövid idejű csúcsteljesítmény. Aki folyamatosan akar üzemeltetni egy 5 kW-os invertert, jobban teszi, ha két egységet tervez be párhuzamosan.

Az összes jelölt 48 V-os osztályú, 48 és 51,2 V közötti névleges feszültséggel; nincs hálózati kimenetük, és csak egy különálló hibrid inverterrel alakíthatók át 230 V-os háztartási váltakozó árammá. Egy 12 V-os lakóautó-akkumulátorral való összehasonlítás értelmetlen lenne, mert ahhoz más buszfeszültség és töltő kell.

A ciklusélettartam esetében a 6000 ciklus 80%-os DoD mellett azt jelenti, hogy a tároló 20%-os töltöttségig süthető ki, mielőtt a kapacitása az újkori érték 80%-ára csökkenne. Kevésbé mély kisütéssel (40 és 90% között) az élettartam jóval meghaladhatja a tíz évet.

GSIKE 51,2V 100Ah falra szerelhető LiFePO4 akkumulátor

Alapadatok a további számításokhoz

GSIKE 51,2V 100Ah falra szerelhető LiFePO4 akkumulátor
Felhasználási példa
GSIKE 51,2V 100Ah falra szerelhető LiFePO4 akkumulátor
Felhasználási példa
GSIKE 51,2V 100Ah falra szerelhető LiFePO4 akkumulátor
Felhasználási példa
Terhelés Példa Üzemidő (5120 Wh)
300 W LED, router, hűtőszekrény 17,1 ó
500 W éjszakai alapterhelés 10,2 ó
1000 W közepes terhelés 5,12 ó
2000 W nagy alapterhelés 2,56 ó
2560 W névleges folyamatos teljesítmény (50 A) 2,0 ó
3000 W rövid idejű 1,7 ó
5120 W maximális csúcs (100 A) 1,0 ó
egységek feszültség energia szerep
1 51,2 V 5,12 kWh kezdő
2 51,2 V 10,24 kWh éjszaka
4 51,2 V 20,48 kWh több nap
8 51,2 V 40,96 kWh részleges áramszünet
16 51,2 V 81,92 kWh maximum

Pylontech US5000

A Pylontech 718,56 euróért körülbelül 130 euróval olcsóbb, és a legkipróbáltabb CAN-kapcsolatot kínálja; az US5000 kapacitása viszont csak 4,8 kWh, és rackváltozat. A GSIKE 0,32 kWh-val nagyobb kapacitást, fali konzolt és kör alakú LCD-kijelzőt kínál. Aki mindenáron kompatibilitást szeretne, Pylontechet válasszon; aki falra szerelhető megoldást és több energiát szeretne egy kicsit magasabb csomagárért, annak a GSIKE jó választás.

LiTime 48V 100Ah

A LiTime az azonos, 5,12 kWh-s rackváltozatért 1.199,99 eurót kér, vagyis 350 euróval többet, mint a GSIKE. Mindkettő 16S-es LiFePO4-et használ, 6000 ciklusos élettartammal; a GSIKE ráadásul falra szerelhető és ingyenes a szállítása. A LiTime akkor éri meg, ha már a LiTime ökoszisztémáját és támogatását használod.

Redodo 48V 100Ah

A Redodo ára nagyjából hasonló (körülbelül 856 euró), de Bluetooth-alkalmazást kínál. A GSIKE a falra szerelhetőséggel és az alacsonyabb akciós árral tűnik ki, a Redodo pedig az okostelefonos felügyelettel. Műszakilag a két 51,2 V-os, 16S-es tároló nagyjából egyenértékű.

ECO-WORTHY Cubix100 és Renogy

A Cubix100 3U-s rackváltozata Bluetooth-szal és wifivel drágább, 1.009,99 euróba kerül; a Renogy 48V 50Ah fűthető, de csak 2,56 kWh-s. Egyik sem közvetlenül falra szerelhető csere, hanem réspiaci termék. A GSIKE-nál tudatos döntés, hogy nincs app és fűtés, így alacsony maradhat a falra szerelhető változat ára.

Amire ezt a tárolót tervezték

Legyen szó saját fogyasztásról, áramszünetről, nyaralóról vagy mobil beépítésről: a falra szerelt, 5,12 kWh-os tároló több nehéz ólomakkumulátort vált ki egyetlen karbantartásmentes egységgel. Az azonos kapacitású, 150 kg-os ólomakkumulátorhoz képest a 44 kg-os tömegnek köszönhetően válik falra szerelhetővé.

A hálózati kimaradást kezelő hibrid inverter áramszünetkor automatikusan átkapcsol az akkumulátorra; a régebbi modelleket kézzel kell indítani. Vásárlás előtt ellenőrizd, hogy a készülék natívan támogatja-e az 51,2 V-os LiFePO4-profilt 58,4 V-os végtöltéssel.

Az IP54-es védettség porálló és fröccsenésálló, de nem vízálló. Egy száraz garázs vagy pince nem probléma, de egy zuhanyzó vagy egy fedetlen kültéri hely már nem megfelelő.

A kábel keresztmetszetére az alábbi szabály érvényes: minél hosszabb a kábel az akkumulátor és az inverter között, annál nagyobb keresztmetszetűnek kell lennie, hogy a feszültségesés 1% alatt maradjon. 50 A esetén 5 méteres hosszig elegendő a 25 négyzetmilliméteres keresztmetszet; ennél nagyobb hossznál növelni kell a keresztmetszetet.

Az akkumulátor és az inverter közé kötelező akkumulátor-főkapcsolót vagy biztosítékot szerelni. Ez véd a kábelzárlattól, és lehetővé teszi a biztonságos karbantartást.

A kör alakú LCD a feszültséget, a töltőáramot és a kapacitást mutatja. A telefonos megjelenítéshez az inverter biztosít folyamatos adatokat, ha az RS485- vagy CAN-jelet továbbítja a hálózatra; magának a készüléknek nincs saját alkalmazása.

Aki hőszivattyút vagy elektromos fűtőtestet használ, annak a világítással és hűtőszekrénnyel felszerelt háztartáshoz képest egyértelműen nagyobb tárolókapacitásra van szüksége. Ezek a fogyasztók több kilowattot igényelnek, és gyakran emiatt nem elég egy 5 kWh-s tároló.

Nyáron a tároló gyakran gyorsabban megtelik, mert több a napenergia; a tél jelenti az igazi próbát. Ha télen is elegendő tárolókapacitással számolsz, nyáron még inkább elegendő lesz, mert a ciklusok részlegesek maradnak.

A tároló kilowattóránkénti ára a GSIKE-nál körülbelül 166 euró, a Pylontechnél körülbelül 150 euró, de kisebb kapacitással. Az általános, névtelen termékek ára 100 euró alatt van, szerviz nélkül. Az összehasonlítás segít felmérni a csomag értékét.

A támogatásoknál régiónként és időszakonként eltérő lehet a háztartási napelemes tárolók támogatása. Egy 5 kWh-s tárolóra 300-500 eurós kedvezmény is lehetséges; vásárlás előtt érdeklődj a szolgáltatónál.

Az energiamérő vagy a hibrid inverter naplózza a fogyasztást. Aki egy hónapig mér, pontosan tudja, mennyi kWh-ra van szüksége esténként napenergia nélkül, így nem becslés alapján méretezi a tárolót.

A LiFePO4 biztonságosabb az ólomakkumulátornál: nincs sav, robbanásveszélyes gáz vagy szivárgás. Az egység azonban a falon lóg, ezért védeni kell az ütésektől és a közvetlen vízérintkezéstől, ahogyan azt az IP54-es besorolás előírja.

Aki egyszer megérti, hogy a 48 V-os osztályban maga a tároló a valódi busz, az soha többé nem keveri össze az akkumulátort az inverterrel. Az akkumulátor csupán egy egység, amely a DC-energiát tárolja; a háztartási AC-t a különálló hibrid inverter alakítja át. A kettő egymás nélkül csak fél rendszer.

A telepítésnél gyakori tévhit, hogy a nagyobb akkumulátor mindig jobb. Valójában a túlméretezett tároló ritkán töltődik fel teljesen, a részleges ciklusokból származó haszon pedig nem nő lineárisan. Az a legjobb méret, amelynél a tároló naponta egyszer feltöltődik, majd este és éjszaka lemerül.

A hálózati vételezés és a visszatáplálás díja közötti különbség dönti el a megtérülést. A magyar piacon a háztartási áram ára és a visszatáplálási díj közötti különbség adja azt a megtakarítást, amelyből a tároló tíz éven belül visszahozza az árát.

Részletes kitérő a méretezésről, a buszfeszültségről és az élettartamról

Azt, hogy mekkora tárolóra van szükség, a napelemes rendszer teljesítménye alapján is meg lehet határozni. Egy 5 kWp-es rendszer egy jó nyári napon körülbelül 25 kWh-t termel, egy rossz téli napon pedig gyakran csak 3-5 kWh-t. Egy 5 kWh-s tároló jól felveszi a jó napok többletét, télen pedig áthidalja a szűkös napokat. A lényeg: 5 kWh egy 3-5 kWp-es rendszerhez illik; 10 kWp-nél nagyobb tetőre inkább 10-20 kWh-os tárolót tervezz.

Sok háztartás alábecsüli az éjszakai fogyasztást. Egy hűtőszekrény 24 óra alatt 0,5-1 kWh-t fogyaszt, egy router és a LED-világítás további 0,5 kWh-t, a kazán és a töltésvezérlés pedig még 0,5 kWh-t. Ez együtt 2-3 kWh éjszakánként - még mielőtt akár egyetlen készüléket is tudatosan az akkumulátorról üzemeltetnél.

A saját fogyasztás és az áramszünet közötti különbséget gyakran félreértik. A saját fogyasztás azt jelenti, hogy naponta pufferként használod a tárolót a napenergia-termelés és a ház terhelése között. Az áramszüneti ellátás azt jelenti, hogy a rendszer kimaradáskor átveszi az egész ház vagy annak egy részének ellátását. Ehhez átkapcsoló relével rendelkező hibrid inverter kell, nem csupán egy töltő.

A 48 V-os buszfeszültség azért terjedt el az otthoni tárolásban, mert a 2-5 kW-os jellemző teljesítményeknél még elfogadható áramokkal dolgozik. Egy 24 V-os rendszer 5 kW-nál már több mint 200 A-t venne fel, ezért vastagabb kábelekre és drágább biztosítékokra lenne szükség. A 48 V tehát kompromisszumot jelent a biztonság, a hatásfok és a vezetékezés költsége között.

Gyakori ellenvetés, hogy a LiFePO4 drágább, mint az ólomakkumulátor. Az élettartam alatt, kilowattóránként számolva éppen az ellenkezője igaz: az ólomakkumulátor 500-1000 ciklust bír, a LiFePO4 pedig 6000-et. Tíz év alatt a lítiumtároló felhasznált kWh-nként sokkal olcsóbb, pedig magasabb a vételára.

Aki régi ólomtárolót cserél le, gyakran tapasztalja, hogy a használható kapacitás jóval nagyobb. Az ólomakkumulátor kapacitásának csak 50%-át szabad felhasználni, hogy ne öregedjen gyorsan; a LiFePO4 a 80%-os kisütést is kibírja. Egy 5 kWh-s LiFePO4-akkumulátor tehát nagyjából egy 10 kWh-s ólomtárolót vált ki, feleakkora súllyal és sav nélkül.

A hibrid inverteren a beállítás a siker legfontosabb tényezője. Ha véletlenül 24 V-os vagy ólomakkumulátoros profilra van állítva, a készülék nem tölt fel teljesen, vagy túlfeszültséggel tölt, és károsítja a BMS-t. Ezért az első üzembe helyezéskor ellenőrizni kell a megfelelő 51,2 V-os LiFePO4-profilt, 58,4 V-os végfeszültséggel.

Az élettartam szempontjából a töltőáram fontos tényező. Aki folyamatosan 100 A-rel tölt és süt ki, a specifikációs határ közelébe kerül, és gyorsabban öregszik az akkumulátora. A normál, 30-50 A-es használat - azaz a névleges érték - a tiszta tartományban tartja a cellákat, és tíz évnyi használatra van méretezve.

A falra szerelésnek van egy alulbecsült biztonsági előnye: az egység magasan lóg, kívül a gyerekek és a háziállatok hatókörén, és nem a földön áll, ahol egy vízkárnál minden vizes lenne. A készülék és a fal közötti konvekciót az 5 cm-es távolság biztosítja.

Bérlők számára a falra szerelt tároló praktikus megoldás, mert költözéskor leszerelhető és elvihető anélkül, hogy tartósan megváltoztatná az épületet. Padlóra szerelt vagy pincében tárolt megoldás esetén a visszaállítás körülményesebb, és gyakran az eladáskor a berendezés ott marad.

A tároló nélküli hálózati megoldáshoz képest a saját fogyasztás főleg a drága nappali és éjszakai tarifák költségét takarítja meg. A visszatáplálási díj Európában 6-10 centre csökkent, miközben a háztartási energia ára 30-40 cent. Ez az árkülönbség teszi gazdaságossá a tárolót.

Egy 5 kWh-s tároló és egy 5 kW-os hibrid inverter csomagja a legtöbb 3-5 kWp-es rendszer szabványos konfigurációja. Aki később 10 kWh-ra bővíti a rendszert, egyszerűen párhuzamosan felszerel még egy GSIKE-t, anélkül, hogy módosítania kellene az inverter beállításait - csak a párhuzamos címeket kell beállítania.

Műszaki részletek: kisütési mélység, hatásfok, hőmérséklet, párhuzamos kötés

Kisütési mélység és élettartam: a 6000 ciklusra vonatkozó adat 80%-os DoD és 25 fok mellett érvényes. Részleges használat mellett (40 és 90% között) a tároló érezhetően tovább bírja; a napi 10%-os töltöttségi szintig történő kisütés az alsó határt súrolja. Inkább tervezz be még egy egységet, mint hogy minden éjszaka teljesen lemerítsd.

Hatásfok és áramátalakítás: maga a cella 95-98%-os hatásfokú, de a BMS-en, az inverteren és a vezetékeken keresztül a teljes hatásfok 88-92%-ra csökken. Napi 5 kWh-ból este körülbelül 4,5 kWh vehető ki a konnektorból. Ezt a veszteséget számold bele a méretezésbe.

Hőmérséklet és teljesítménycsökkentés: a tároló specifikációja szerint -10 és 50 fok között használható, de a leghosszabb élettartamot 15 és 25 fok között nyújtja. A tartós, 40 fok feletti meleg öregíti a cellákat, a fagy csökkenti a kapacitást; 0 fok alatt fűtés nélkül tilos tölteni.

Párhuzamos kötés és BMS: több akkumulátorcsomag kommunikál a megosztott RS485-porton, mindegyik a saját töltőáramát vezérli. Fontos az azonos modell, a hasonló töltöttség és a helyes DIP-cím; az összkapacitást a leggyengébb akkumulátorsor határozza meg.

Üzembe helyezés és karbantartás: szerelés után a BMS bekapcsol, az inverter elindul, az LCD kijelzőt követjük. A karbantartás a csatlakozók és a szellőzőnyílások évenkénti szemrevételezése; nincs benne sav és nincs kiegyenlítő töltés, mint az ólomakkumulátornál.

Garancia és szállítás: három év garancia körülbelül tízéves tervezett élettartam mellett. A dobozban van a fali konzol, a tiplik, a tápkábel, a kommunikációs kábel és a kézikönyv. A szállítás ingyenes, a feldolgozás 1-3 nap, a szállítás 2-7 nap, a visszaküldési idő 30 nap.

A szerelés után a karbantartás lényegében a csatlakozók és a szellőzőnyílások évenkénti ellenőrzésére korlátozódik; a BMS a cellák kiegyenlítését automatikusan végzi, nincs benne sav és nincs kiegyenlítő töltés, mint az ólomakkumulátornál.

Összegzés

Aki elolvasta a fenti szakaszokat, már ismeri a három legfontosabb szempontot: a névleges helyett a hasznos kapacitást, a csúcsteljesítmény helyett a folyamatos teljesítményt, valamint az inverter tiszta 51,2 V-os beállítását. E három szempont alapján bármelyik ajánlat – legyen az GSIKE, Pylontech, LiTime vagy névtelen márka – néhány perc alatt értékelhető.

A GSIKE FixWall tudatosan az 5 kWh-s, falra szerelhető belépőcsomag szerepét tölti be: appot és fűtőtestet szándékosan nem kínál, így az ára 900 euró alatt marad. A kereskedőn keresztül intézhető, többéves ügyintézéssel, ingyenes szállítással és 30 napos visszavétellel szerez pontot.

Hosszú távon nem önmagában a tároló hozza vissza a telepítés árát, hanem a saját fogyasztás és a hálózatból vásárolt áram költsége közötti különbség. 30–40 centes háztartási áramárak és 6–10 centes visszatáplálási tarifák mellett ez a megtakarítás elég nagy ahhoz, hogy egy 5 kWh-s tároló tíz éven belül megtérüljön.

A megvásárolt modelltől függetlenül érvényes: a legjobb befektetés a reális tervezés. Egy kissé nagyobb, kevésbé lemerített tároló tovább bírja, mint egy kicsi, amelyet minden nap teljesen lemerítünk. Ez a legfontosabb tanulság az összes táblázatból és összehasonlításból.

Ha egy vagy két egység között vacillálsz, inkább kezdj eggyel, és bővítsd később: az 51,2 V-os sín a profil módosítása nélkül teszi lehetővé a párhuzamos bővítést, egy újabb egység felszereléséhez pedig csak rögzíteni, összekötni és címezni kell. Így elkerülheted a kezdeti túlméretezést.

Végül a telepítés gyakorlati oldala: a hálózati bekötést bízd villanyszerelőre, a fali konzol és az egyenáramú kábelezés felszereléséhez viszont két ember ereje is elegendő. A tiszta, vízszintes felszerelés és a megfelelően beállított, 58,4 V-os profil dönti el, hogy a tároló valóban eléri-e a megígért 6000 ciklust.

A GSIKE választásával tehát elsősorban egy bevált, karbantartásmentes, 5 kWh-s, falra szerelhető csomagot választasz vonzó áron, felesleges app- vagy fűtőfunkciók nélkül, amelyekre úgysem lenne szükséged, és amelyek csak növelnék az árat. Aki ilyen funkciókat szeretne, tudatosan választ drágább versenytársat.

Más szóval: a magyar piacon ez a legegyszerűbb út egy üres pincétől vagy kihasználatlan faltól egy önellátó energiarendszerig – feltéve, hogy a 44 kg-os egységet megfelelően rögzítik, az inverter pedig a megfelelő profilt használja.

Végső ítélet: A Pylontech marad a kompatibilitás mércéje, a GSIKE pedig a legjobb választás falra szerelhető, 5 kWh-s tárolóként 900 euró alatt, valódi értékeléssel. Összegzés: GSIKE FixWall, 51,2 V, 100 Ah = 5,12 kWh, falra szerelhető kivitelben, 849,99 euróért, 6000 ciklussal, RS485/CAN-csatlakozással és legfeljebb 16 egység párhuzamos csatlakoztatásával.

Gyakori kérdések

Kapcsolódó útmutatók – a GSIKE 48 V-os, 5 kWh-s szerkesztőségtől

Gyakran ismételt kérdések

Melyik a legjobb 48 V-os, 5 kWh-s tároló Európában 2026-ban?

A legtöbb háztartás számára az akciós, 849,99 eurós GSIKE FixWall 51,2 V 100 Ah a legjobb választás: 5,12 kWh, fali szerelés, 6000 ciklus és valódi értékelések, mindezt 900 euró alatt. A Pylontech marad a kompatibilitás etalonja, a Redodo pedig alternatíva azoknak, akik alkalmazást szeretnének. Ár szempontjából a GSIKE FixWall 849,99 euróba kerül 1.250 euró helyett: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 ciklus 80% DoD mellett, 50 A névleges és 100 A maximális áramerősség, IP54, 44 kg, RS232, RS485 és CAN, legfeljebb 16 egység kapcsolható párhuzamosan. A szállítás ingyenes, a visszaküldési idő 30 nap; a végső ár a rendelés napján a kereskedő pénztárában látható.

Jobb a GSIKE, mint a Pylontech?

A GSIKE 0,32 kWh-val nagyobb kapacitású (5,12 a 4,8-cal szemben), fali konzol jár hozzá, és alacsonyabb csomagárú; a Pylontech körülbelül 130 euróval olcsóbb, és több inverterrel tesztelték. A kipróbált kompatibilitás miatt azonban sokan mégis a Pylontechet választják. Ár szempontjából a GSIKE FixWall 849,99 euróba kerül 1.250 euró helyett: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 ciklus 80% DoD mellett, 50 A névleges és 100 A maximális áramerősség, IP54, 44 kg, RS232, RS485 és CAN, legfeljebb 16 egység kapcsolható párhuzamosan. A szállítás ingyenes, a visszaküldési idő 30 nap; a végső ár a rendelés napján a kereskedő pénztárában látható.

Mennyibe kerül egy jó 48 V-os, 5 kWh-os tároló 2026-ban?

Körülbelül 718 euróba kerül a Pylontech US5000, a LiTime pedig 1.200 euróba. A GSIKE ára 849,99 euró, a Redodo körülbelül 856 euró, az ECO-WORTHY 1.010 euró, egy általános Alibaba-fali tároló pedig körülbelül 490 euró, márkás ügyfélszolgálat nélkül. Ár szempontjából a GSIKE FixWall 849,99 euróba kerül 1.250 euró helyett: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 ciklus 80% DoD mellett, 50 A névleges és 100 A maximális áramerősség, IP54, 44 kg, RS232, RS485 és CAN, legfeljebb 16 egység kapcsolható párhuzamosan. A szállítás ingyenes, a visszaküldési idő 30 nap; a végső ár a rendelés napján a kereskedő pénztárában látható.

Elég 5 kWh egy házba?

Éjszakai tartaléknak, hűtőszekrényhez, világításhoz, routerhez és kazánhoz 0,5-1,5 kW teljesítmény mellett egy 5,12 kWh-os egység elegendő; többnapos önellátáshoz vagy az egész ház ellátásához további egységeket kapcsolhatsz párhuzamosan, a GSIKE esetében akár 16-ot, összesen 81,92 kWh kapacitással. Ár szempontjából a GSIKE FixWall 849,99 euróba kerül 1.250 euró helyett: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 ciklus 80% DoD mellett, 50 A névleges és 100 A maximális áramerősség, IP54, 44 kg, RS232, RS485 és CAN, legfeljebb 16 egység kapcsolható párhuzamosan. A szállítás ingyenes, a visszaküldési idő 30 nap; a végső ár a rendelés napján a kereskedő pénztárában látható.

Szükségem van külön inverterre?

Igen, egy 48 V-os hibrid inverterre van szükség 51,2 V-os LiFePO4-profillal és 58,4 V-os töltési véggel; a tárolónak nincs saját hálózati kimenete. A kapcsolat RS232, RS485 vagy CAN útján történik. Ár szempontjából a GSIKE FixWall 849,99 euróba kerül 1.250 euró helyett: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 ciklus 80% DoD mellett, 50 A névleges és 100 A maximális áramerősség, IP54, 44 kg, RS232, RS485 és CAN, legfeljebb 16 egység kapcsolható párhuzamosan. A szállítás ingyenes, a visszaküldési idő 30 nap; a végső ár a rendelés napján a kereskedő pénztárában látható.

Melyik tároló való a hideg helyiségekhez?

A Renogy 48 V 50 Ah-s modell beépített fűtéssel rendelkezik; a GSIKE -10 és 50 fok között működik, de nincs fűtése, és 0 fok alatt nem szabad tölteni. Fűtetlen helyiségben kiegészítő fűtésre van szükség. Ár szempontjából a GSIKE FixWall 849,99 euróba kerül 1.250 euró helyett: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 ciklus 80%-os DoD mellett, 50 A névleges és 100 A maximális áramerősség, IP54, 44 kg, RS232, RS485 és CAN, legfeljebb 16 egység párhuzamosan. A szállítás ingyenes, a visszaküldési időszak 30 nap; a végső ár a rendelés napján a kereskedő pénztárában látható.

Mennyibe kerül a telepítés Magyarországon?

Maga az energiatároló 849,99 euróba kerül; a hibrid inverter, a szakember és a szerelés külön tétel. A 44 kg-os súly miatt teherbíró fali konzolra és két emberre van szükség a felszereléséhez. Ár szempontjából a GSIKE FixWall 849,99 euróba kerül 1.250 euró helyett: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 ciklus 80%-os DoD mellett, 50 A névleges és 100 A maximális áramerősség, IP54, 44 kg, RS232, RS485 és CAN, legfeljebb 16 egység párhuzamosan. A szállítás ingyenes, a visszaküldési időszak 30 nap; a végső ár a rendelés napján a kereskedő pénztárában látható.

Az árak EUR-ban vagy helyi pénznemben vannak megadva?

Ezen a piacon minden feltüntetett ár EUR-ban értendő. Az árakat nem váltjuk át más pénznemre; az aktuális árat a kereskedő pénztára mutatja. Ár szempontjából a GSIKE FixWall 849,99 euróba kerül 1.250 euró helyett: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 ciklus 80%-os DoD mellett, 50 A névleges és 100 A maximális áramerősség, IP54, 44 kg, RS232, RS485 és CAN, legfeljebb 16 egység párhuzamosan. A szállítás ingyenes, a visszaküldési időszak 30 nap; a végső ár a rendelés napján a kereskedő pénztárában látható.

Mennyi ideig bírják ezek az energiatárolók?

A GSIKE 6000 ciklusra és körülbelül 10 éves tervezett élettartamra készült 80%-os DoD mellett; a versenytársak hasonló kategóriát képviselnek, 4000–6000 ciklussal. Ár szempontjából a GSIKE FixWall 849,99 euróba kerül 1.250 euró helyett: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 ciklus 80%-os DoD mellett, 50 A névleges és 100 A maximális áramerősség, IP54, 44 kg, RS232, RS485 és CAN, legfeljebb 16 egység párhuzamosan. A szállítás ingyenes, a visszaküldési időszak 30 nap; a végső ár a rendelés napján a kereskedő pénztárában látható.

Melyik a jobb: a falra vagy a rackbe szerelés?

A falra szerelés padlóhelyet takarít meg, és garázsokba, kamrákba illik; a rack rugalmasabban használható szerverállványokban. A GSIKE falra szerelhető modellként készült. Ár szempontjából a GSIKE FixWall 849,99 euróba kerül 1.250 euró helyett: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 ciklus 80%-os DoD mellett, 50 A névleges és 100 A maximális áramerősség, IP54, 44 kg, RS232, RS485 és CAN, legfeljebb 16 egység párhuzamosan. A szállítás ingyenes, a visszaküldési időszak 30 nap; a végső ár a rendelés napján a kereskedő pénztárában látható.

Források és adatok elérhetősége

  1. A GSIKE hivatalos termékoldala — https://gesike.com/products/gsike-51-2-v-100ah-lifepo4-battery-with-bms
  2. A gyártó műszaki adatai és útmutatója — https://gesike.com/products/gsike-51-2-v-100ah-lifepo4-battery-with-bms

Útmutatók és összehasonlítások

Ismerje meg: GSIKE 51,2 V 100 Ah-s falra szerelhető LiFePO4-akkumulátor.

Minden ár EUR-ban; a részleteket a termékoldal igazolja megrendelés előtt.