51.2V16S1P5120Wh5.12kWh2560W moc znamionowa5120W maks.RS485/CANIP54od 849.99 €
Najlepsze montowane na ścianie magazyny energii 48 V (51,2 V) o pojemności 5 kWh w Europie w 2026 roku: porównanie GSIKE z LiTime, Pylontech, Redodo i ECO-WORTHY
51.2V16S1P5120Wh5.12kWh2560W moc znamionowa5120W maks.RS485/CANIP54od 849.99 €
Zobacz ofertę GSIKE 51.2V 100Ah (849,99 €, bezpłatna dostawa w Estonii)Miejsce: GSIKE FixWall 51,2 V 100Ah to smukły, montowany na ścianie domowy magazyn energii LiFePO4 klasy 48 V: 16S1P, 100 Ah, 5120 Wh, czyli 5,12 kWh, prąd znamionowy 50 A, czyli 2560 W mocy ciągłej, maksymalnie 100 A, czyli 5120 W krótkotrwale, napięcie robocze od 43,2 do 58,4 V, napięcie końcowe 58,4 V, 6000 cykli przy 80% DoD, IP54, 44 kg, 640 × 428 × 160 mm, RS232, RS485 i CAN oraz możliwość równoległego połączenia do 16 urządzeń, co daje 81,92 kWh. To akumulator, a nie falownik. Podłącza się go do osobnego falownika hybrydowego 48 V. Ten ranking porównuje najważniejsze w Europie magazyny energii 48 V o pojemności 5 kWh, montowane na ścianie, według rzeczywistych cen w euro z października 2026 roku.
Metoda jest prosta: bierzemy wszystkie magazyny energii 48 V i 5 kWh montowane na ścianie, które są powszechnie dostępne w sprzedaży w Europie, i porównujemy je pod względem napięcia znamionowego, pojemności, mocy ciągłej, konstrukcji, masy i aktualnej ceny w euro. Podstawą jest cena rynkowa z października 2026 roku, a nie cena katalogowa. W ten sposób uzyskujemy obraz tego, co naprawdę ma znaczenie przy podejmowaniu decyzji zakupowych przez estońskie gospodarstwa domowe.
Częstym błędem jest mylenie mocy znamionowej ze szczytową: prawie każdy magazyn energii jest ograniczony do 50 A, czyli 2560 W mocy ciągłej, podczas gdy 100 A lub 5120 W to krótkotrwała moc szczytowa. Osoby, które chcą stale korzystać z falownika o mocy 5 kW, powinny raczej zaplanować dwa urządzenia połączone równolegle.
Wszyscy konkurenci należą do klasy 48 V, o napięciu znamionowym 48 lub 51,2 V; nie mają własnego wyjścia sieciowego i dopiero osobny falownik hybrydowy przekształca ich napięcie na domowy prąd przemienny 230 V. Porównywanie ich z akumulatorem 12 V do kampera nie miałoby sensu, ponieważ stosuje się tam inne napięcia szyny i ładowarki.
W przypadku cykli 6000 cykli przy 80% DoD oznacza, że akumulator można rozładować do poziomu 20% pojemności, zanim jego pojemność spadnie do 80% wartości początkowej. Przy użytkowaniu w tym zakresie (między 40 a 90%) żywotność z łatwością przekracza dziesięć lat.
L wartości do dalszych obliczeń
| Obciążenie | Przykład | Czas pracy (5120 Wh) |
|---|---|---|
| 300 W | LED, router, lodówka | 17,1 h |
| 500 W | nocne obciążenie podstawowe | 10,2 h |
| 1000 W | średnie obciążenie | 5,12 h |
| 2000 W | duże obciążenie podstawowe | 2,56 h |
| 2560 W | moc znamionowa ciągła (50 A) | 2,0 h |
| 3000 W | krótki czas | 1,7 h |
| 5120 W | maks. szczytowe (100 A) | 1,0 h |
| urządzenia | napięcie | energia | zastosowanie |
|---|---|---|---|
| 1 | 51,2 V | 5,12 kWh | początek |
| 2 | 51,2 V | 10,24 kWh | noc |
| 4 | 51,2 V | 20,48 kWh | kilka dni |
| 8 | 51,2 V | 40,96 kWh | częściowa awaria zasilania |
| 16 | 51,2 V | 81,92 kWh | maksimum |
Pylontech US5000
Pylontech jest tańszy o około 130 euro i kosztuje 718,56 euro, a także oferuje najlepiej sprawdzone połączenie CAN; US5000 ma jednak tylko 4,8 kWh i jest przeznaczony do montażu w szafie rack. GSIKE zapewnia o 0,32 kWh więcej, ramę do montażu ściennego i okrągły wyświetlacz LCD. Jeśli zależy Ci przede wszystkim na kompatybilności, wybierz Pylontech; jeśli chcesz akumulator montowany na ścianie i więcej energii za nieco wyższą cenę zestawu, GSIKE to dobry wybór.
LiTime 48 V 100Ah
LiTime żąda 1 199,99 euro za ten sam akumulator o pojemności 5,12 kWh, czyli o 350 euro więcej niż GSIKE. Oba modele wykorzystują LiFePO4 16S z żywotnością 6000 cykli; GSIKE oferuje dodatkowo montaż ścienny i bezpłatną dostawę. LiTime jest wart swojej ceny, jeśli korzystasz już z ekosystemu LiTime i jego wsparcia.
Redodo 48 V 100Ah
Redodo kosztuje mniej więcej tyle samo (około 856 euro), ale oferuje aplikację Bluetooth. GSIKE ma przewagę dzięki montażowi ściennemu i niższej cenie po rabacie; Redodo oferuje monitorowanie smartfonem. Technicznie te dwa akumulatory 51,2 V 16S są mniej więcej równoważne.
ECO-WORTHY Cubix100 i Renogy
Cubix100, w formacie 3U, z Bluetooth i Wi-Fi, jest droższy: kosztuje 1 009,99 euro; Renogy 48 V 50Ah jest podgrzewany, ale ma tylko 2,56 kWh. Żaden z nich nie zastępuje bezpośrednio akumulatora ściennego - to produkty niszowe. GSIKE celowo nie oferuje aplikacji ani podgrzewania, aby utrzymać niską cenę akumulatora ściennego.
Do czego przeznaczony jest ten akumulator
Niezależnie od tego, czy chodzi o autokonsumpcję, awarię zasilania, domek letniskowy czy instalację mobilną: montowany na ścianie akumulator o pojemności 5,12 kWh zastępuje kilka ciężkich bloków ołowiowych jednym bezobsługowym urządzeniem. W porównaniu z akumulatorem ołowiowym ważącym 150 kg, 44 kg to właśnie różnica, dzięki której można go zawiesić na ścianie.
W przypadku przerwy hybrydowy falownik automatycznie przełącza się na akumulator; starsze modele trzeba uruchamiać ręcznie. Przed zakupem sprawdź, czy urządzenie natywnie obsługuje profil LiFePO4 51,2 V z napięciem końcowym 58,4 V.
Klasa ochrony IP54 oznacza odporność na pył i zachlapania, a nie wodoszczelność. Suchy garaż lub piwnica nie stanowią problemu, ale łazienka z prysznicem lub zadaszone miejsce na zewnątrz już tak.
W przypadku przekroju przewodu obowiązuje zasada: im dłuższy przewód między akumulatorem a falownikiem, tym większy musi być jego przekrój, aby spadek napięcia nie przekroczył jednego procenta. Przy 50 A do pięciu metrów wystarczy przewód o przekroju 25 mm², a przy większej odległości przekrój musi być większy.
Wyłącznik główny akumulatora lub wyłącznik nadprądowy między akumulatorem a falownikiem jest obowiązkowy. Chroni przewód przed zwarciem i umożliwia bezpieczną konserwację.
Okrągły wyświetlacz LCD pokazuje napięcie, prąd ładowania i pojemność. Stały podgląd w telefonie zapewnia falownik, jeśli przesyła dane przez RS485 lub CAN do sieci; samo urządzenie nie ma własnej aplikacji.
Kto korzysta z pompy ciepła lub ogrzewania elektrycznego, potrzebuje znacznie większego magazynu niż gospodarstwo domowe, w którym energię zużywają tylko oświetlenie i lodówka. Te urządzenia pobierają kilka kilowatów i często właśnie dlatego jeden magazyn o pojemności 5 kWh nie wystarcza.
Latem magazyn często szybciej się ładuje, bo jest więcej słońca; prawdziwą próbą jest zima. System wystarczający także zimą będzie latem jeszcze lepszy, bo można wtedy lepiej rozłożyć cykle ładowania i rozładowania.
Cena za kilowatogodzinę pojemności magazynu wynosi około 166 euro w przypadku GSIKE i około 150 euro w przypadku Pylontech (ale przy mniejszej pojemności), a w przypadku niemarkowych produktów poniżej 100 euro, bez serwisu. Porównanie pomaga ocenić ofertę.
Dostępność wsparcia dla domowych magazynów energii zależy od regionu i daty. Możliwe jest dofinansowanie w wysokości 300-500 euro na magazyn o pojemności 5 kWh; przed zakupem zapytaj sprzedawcę.
Licznik energii lub falownik hybrydowy zapisuje zużycie. Kto prowadzi pomiary przez miesiąc, dokładnie wie, ile kWh potrzebuje wieczorem, gdy nie ma słońca, i nie dobiera magazynu na podstawie przypuszczeń.
Pod względem bezpieczeństwa LiFePO4 przewyższa akumulatory kwasowo-ołowiowe: nie ma kwasu, wybuchowych gazów ani wycieków. Urządzenie jest jednak montowane na ścianie i należy je chronić przed uderzeniami oraz bezpośrednim kontaktem z wodą, zgodnie z klasą IP54.
Kto zrozumie, że w klasie 48 V magazyn jest właściwym rozwiązaniem, nie będzie już mylić akumulatora z falownikiem. Akumulator to tylko urządzenie przechowujące energię DC; prąd przemienny dla domu przetwarza osobny falownik hybrydowy. Te dwa urządzenia tworzą system tylko razem.
Częstym błędnym przekonaniem przy instalacji jest to, że większy akumulator zawsze jest lepszy. W rzeczywistości przewymiarowany magazyn rzadko ładuje się do pełna, a korzyści nie rosną liniowo wraz z liczbą cykli. Najlepiej, gdy magazyn ładuje się raz dziennie i rozładowuje wieczorem oraz w nocy.
Różnica między ceną energii oddawanej do sieci a ceną energii pobieranej z sieci decyduje o okresie zwrotu. Na estońskim rynku różnica między ceną energii dla gospodarstwa domowego a ceną energii oddawanej do sieci stanowi oszczędność, dzięki której magazyn zwraca się w ciągu dziesięciu lat.
Estoński klimat stanowi zimą szczególne wyzwanie: krótkie dni i niewielkie nasłonecznienie oznaczają, że magazyn może pozostawać częściowo rozładowany przez kilka dni z rzędu. To nie problem techniczny, lecz sygnał, że trzeba dobrze zaplanować instalację - jeśli magazyn utrzymuje się przeważnie w przedziale od 40 do 90 procent, jest to zdrowy zakres pracy, który pozwala zachować ogniwa w dobrej kondycji przez długi czas.
Jedną z niedocenianych zalet montowanego na ścianie magazynu energii jest łatwy dostęp: możesz sprawdzić ekran LCD i zaciski bez klękania ani otwierania szafki podłogowej. To drobiazg, ale w ciągu roku sprawia, że każda kontrola wzrokowa jest szybsza i przyjemniejsza.
Osobom przyzwyczajonym do monitorowania wszystkiego przez telefon może się wydawać, że okrągły ekran LCD to ograniczenie. W rzeczywistości stabilniejszym rozwiązaniem jest to, że napięcie i poziom naładowania są zawsze widoczne na ścianie, nawet jeśli telefon się zgubi lub aplikacja falownika nie działa.
Do domowego magazynu energii nie potrzeba największego dostępnego zestawu: 5 kWh to dobry początek, a magistrala 51,2 V pozwala później rozbudować system. Ta elastyczność jest największą praktyczną zaletą konstrukcji GSIKE w porównaniu z zamkniętym modelem podłogowym, którego pojemności nie można później zmienić.
O powodzeniu instalacji w dużej mierze decyduje to, czy falownik został określony przed złożeniem zamówienia. Jeśli już wiesz, jakiego falownika hybrydowego użyjesz, możesz przed zakupem sprawdzić, czy obsługuje profil LiFePO4 51,2 V z napięciem końcowym ładowania 58,4 V. W przeciwnym razie może się okazać, że magazyn energii pasuje na ścianę, ale falownik nie ładuje go do pełna. To najczęstszy powód rozczarowania użytkowników, mimo że sam magazyn energii jest dobry.
Szczegółowa dygresja na temat pomiarów, napięcia magistrali i żywotności
Na pytanie, jak duży magazyn energii jest potrzebny, można odpowiedzieć także na podstawie mocy paneli słonecznych. Instalacja o mocy 5 kWp produkuje w dobry letni dzień około 25 kWh, a w słaby zimowy dzień często tylko 3-5 kWh. Magazyn energii o pojemności 5 kWh dobrze przechowa nadwyżkę z dobrego dnia, a zimą pozwoli przetrwać krótki dzień. Wniosek: 5 kWh wystarczy dla instalacji o mocy 3-5 kWp; przy planowanej instalacji o mocy ponad 10 kWp wybierz 10-20 kWh.
Wiele gospodarstw domowych nie docenia nocnego zużycia energii. Lodówka zużywa łącznie 0,5-1 kWh w ciągu 24 godzin, router i oświetlenie LED kolejne 0,5 kWh, a sterowanie kotłem i ładowaniem jeszcze 0,5 kWh. W sumie daje to 2-3 kWh w nocy - zanim świadomie zaczniesz korzystać z jakiegokolwiek urządzenia zasilanego z akumulatora.
Różnica między autokonsumpcją a zasilaniem awaryjnym jest często błędnie rozumiana. Autokonsumpcja oznacza, że magazyn energii służy w ciągu dnia jako bufor między produkcją z fotowoltaiki a zużyciem energii w domu. Zasilanie awaryjne oznacza, że w razie przerwy w dostawie energii system przejmuje zasilanie całego domu lub jego części. Do zasilania awaryjnego potrzebny jest falownik hybrydowy z przekaźnikiem przełączającym, a nie tylko ładowarka.
Napięcie magistrali 48 V jest powszechne w domowych instalacjach, ponieważ przy istotnych mocach rzędu 2-5 kW prądy pozostają akceptowalne. Instalacja 24 V przy 5 kW wymagałaby już prądu ponad 200 A, grubszych przewodów i droższych zabezpieczeń. 48 V to zatem kompromis między bezpieczeństwem, wydajnością i kosztami okablowania.
Częsty zarzut mówi, że LiFePO4 jest droższy niż akumulatory kwasowo-ołowiowe. Jeśli jednak uwzględnić koszt kilowatogodziny w całym okresie użytkowania, sytuacja wygląda odwrotnie: akumulatory kwasowo-ołowiowe wytrzymują 500-1000 cykli, a LiFePO4 6000. W ciągu dziesięciu lat koszt magazynowania energii w przeliczeniu na zużytą kWh jest znacznie niższy w przypadku akumulatorów litowych, mimo wyższej ceny zakupu.
Osoby wymieniające starą baterię kwasowo-ołowiową często zauważają, że jej użyteczna pojemność jest znacznie większa. Akumulatorów kwasowo-ołowiowych można używać tylko do poziomu 50 procent naładowania, bo poniżej tego progu szybko się zużywają; LiFePO4 wytrzymuje rozładowanie do 80 procent. Dlatego bateria LiFePO4 o pojemności 5 kWh zastępuje około 10 kWh pojemności baterii kwasowo-ołowiowej, ważąc o połowę mniej i nie zawierając kwasu.
W falowniku hybrydowym ustawienia mają największe znaczenie dla prawidłowego działania. Jeśli ustawiony jest przypadkowo profil 24 V lub profil dla akumulatorów kwasowo-ołowiowych, bateria nie naładuje się w pełni albo zostanie przeładowana, co uszkodzi system BMS. Dlatego przy pierwszym uruchomieniu należy sprawdzić, czy wybrano właściwy profil LiFePO4 51,2 V z napięciem końcowym 58,4 V.
Z punktu widzenia żywotności prąd ładowania jest czynnikiem ograniczającym. Ci, którzy stale ładują i rozładowują baterię prądem 100 A, zbliżają się do granicy specyfikacji, co przyspiesza jej starzenie. Typowy prąd 30-50 A - czyli nominalny - utrzymuje ogniwa w bezpiecznym zakresie i pozwala korzystać z nich przez dziesięć lat.
Niedocenianą zaletą bezpieczeństwa montażu na ścianie jest to, że urządzenie wisi wysoko, poza zasięgiem dzieci i zwierząt, zamiast stać na podłodze, gdzie mogłoby ulec zalaniu. Odstęp 5 cm między urządzeniem a ścianą zapewnia konwekcję.
Dla najemców bateria montowana na ścianie to dobry wybór, ponieważ można ją zdemontować i zabrać ze sobą przy przeprowadzce, nie wprowadzając trwałych zmian w budynku. Instalacja podłogowa lub bateria w piwnicy są trudniejsze do zamontowania w istniejącym budynku i często pozostają na miejscu po sprzedaży.
W porównaniu z instalacją podłączoną do sieci bez baterii autokonsumpcja pozwala zaoszczędzić przede wszystkim na drogich taryfach dziennych i nocnych. Cena energii oddawanej do sieci w Europie spadła do 6-10 centów, podczas gdy cena dla gospodarstw domowych wynosi 30-40 centów. Dzięki tym oszczędnościom bateria się opłaca.
Bateria o pojemności 5 kWh i falownik hybrydowy o mocy 5 kW to standardowa konfiguracja dla większości instalacji o mocy 3-5 kWp. Kto później zwiększy pojemność do 10 kWh, po prostu zawiesza drugą baterię GSIKE równolegle, bez zmiany ustawień falownika - wystarczy skonfigurować adresy równoległe.
Koszt instalacji dzieli się na trzy części: samą baterię, falownik i robociznę. Wiele gospodarstw domowych zaniża koszt robocizny, ale stawka godzinowa doświadczonego elektryka i czas pracy często kosztują tyle samo co sama bateria. Dlatego prosty montaż na ścianie jest przewagą konkurencyjną - instaluje się go szybciej i taniej niż ciężki model podłogowy.
Osoby, które chcą korzystać z baterii na zewnątrz domu lub w domku letniskowym, muszą pamiętać, że stopień ochrony IP54 nie oznacza wodoodporności. Bateria musi znajdować się w suchym, osłoniętym miejscu, gdzie nie dosięgną jej deszcz ani śnieg. Ujemne temperatury również uniemożliwiają ładowanie, dlatego na sezon letni trzeba wnieść ją do środka lub zapewnić zewnętrzne ogrzewanie.
Długowieczność baterii zależy od prostej zasady: nie rozładowuj jej codziennie do zera. Każde rozładowanie do 10 procent skraca jej żywotność bardziej, niż może się wydawać. Utrzymywanie poziomu naładowania między 40 a 90 procentami pozwala temu samemu ogniwu wytrzymać dwa-trzy razy więcej cykli, co sprawia, że zakładana dziesięcioletnia żywotność staje się rzeczywistością.
Szczegóły techniczne: głębokość rozładowania, sprawność, temperatura, łączenie równoległe
Głębokość rozładowania i żywotność: 6000 cykli przy DoD wynoszącym 80 % i temperaturze 25 stopni to prawidłowa wartość. Przy umiarkowanym użytkowaniu (w zakresie od 40 do 90 %) akumulator posłuży znacznie dłużej. Codzienne rozładowywanie do 10 procent oznacza sięganie do dolnej granicy. Lepiej zaplanować zakup dodatkowego urządzenia, niż każdej nocy rozładowywać akumulator do końca.
Sprawność i cykl pracy: same ogniwa osiągają sprawność 95-98 procent, ale po uwzględnieniu BMS-u, falownika i przewodów sprawność całego systemu spada do 88-92 procent. Wieczorem z dziennych 5 kWh do gniazdka trafia około 4,5 kWh. Uwzględnij te straty w obliczeniach.
Temperatura i ograniczanie obciążenia: akumulator jest przeznaczony do pracy w temperaturze od -10 do +50 stopni, ale najdłużej posłuży w zakresie od 15 do 25 stopni. Długotrwałe temperatury powyżej 40 stopni przyspieszają starzenie się ogniw, a mróz zmniejsza pojemność. Ładowanie w ujemnej temperaturze bez podgrzewania jest zabronione.
Łączenie równoległe i BMS: kilka akumulatorów komunikuje się za pośrednictwem wspólnego portu RS485, a każdy z nich reguluje własny prąd ładowania. Ważne są identyczne modele, zbliżony poziom naładowania i prawidłowe adresy DIP. Łączna pojemność jest ograniczona przez najsłabszy akumulator w zestawie.
Uruchomienie i konserwacja: po instalacji włącza się BMS, uruchamia falownik i sprawdza wyświetlacz LCD. Konserwacja polega na corocznej kontroli wzrokowej zacisków i otworów wentylacyjnych. Akumulator nie zawiera kwasu ani nie wymaga ładowania wyrównawczego, jak akumulator kwasowo-ołowiowy.
Gwarancja i dostawa: trzyletnia gwarancja przy projektowanej żywotności wynoszącej około dziesięciu lat. W zestawie znajdują się uchwyt ścienny, kołki, przewód zasilający, przewód komunikacyjny i instrukcja obsługi. Dostawa jest bezpłatna; realizacja zamówienia trwa 1-3 dni, a transport 2-7 dni. Zwrot możliwy w ciągu 30 dni.
Po instalacji konserwacja ogranicza się głównie do corocznej kontroli zacisków i otworów wentylacyjnych. BMS automatycznie równoważy ogniwa; akumulator nie zawiera kwasu i nie wymaga ładowania wyrównawczego, charakterystycznego dla akumulatorów kwasowo-ołowiowych.
Podsumowanie
Kto przeczytał poprzednie sekcje, zna już trzy kluczowe wskaźniki: pojemność użytkową zamiast nominalnej, moc ciągłą zamiast szczytowej oraz prawidłowe ustawienie 51,2 V w falowniku. Na podstawie tych trzech parametrów można ocenić dowolną ofertę - GSIKE, Pylontech, LiTime czy produkt nieznanej marki - w kilka minut.
GSIKE FixWall to świadomie uproszczony zestaw z akumulatorem 5 kWh do montażu na ścianie: nie ma aplikacji ani funkcji podgrzewania, dzięki czemu cena pozostaje poniżej 900 euro. Atutami są kilkuletnia obsługa posprzedażowa, bezpłatna dostawa i 30-dniowy okres na zwrot.
W dłuższej perspektywie o opłacalności decyduje nie sama instalacja, lecz różnica między zużyciem własnym a energią pobieraną z sieci. Przy cenie energii dla gospodarstw domowych wynoszącej 30-40 centów i stawce 6-10 centów za energię oddawaną do sieci korzyści są na tyle duże, że akumulator o pojemności 5 kWh zwróci się w ciągu dziesięciu lat.
Niezależnie od wybranego modelu obowiązuje jedna zasada: najlepszą inwestycją jest realistyczny pomiar. Nieco większy akumulator, używany z mniejszym obciążeniem, posłuży dłużej niż mały, który codziennie rozładowuje się do końca. To najważniejsza lekcja płynąca ze wszystkich tabel i porównań.
Jeśli wahasz się między jedną a dwiema jednostkami, lepiej zacznij od jednej i rozbuduj system później: instalacja 51,2 V umożliwia rozbudowę przez połączenie równoległe bez zmiany profilu, a montaż nowej jednostki wymaga jedynie zawieszenia jej, podłączenia i ustawienia adresu. Dzięki temu unikniesz przewymiarowania na początku.
Na koniec kilka praktycznych uwag dotyczących montażu: podłączenie do sieci zleć elektrykowi, ale montaż ramy ściennej i poprowadzenie przewodu DC bez problemu wykonają dwie osoby. Czysty, poziomy montaż i prawidłowo ustawiony profil 58,4 V ostatecznie decydują o tym, czy akumulator osiągnie deklarowane 6000 cykli.
Wybór GSIKE to przede wszystkim decyzja o sprawdzonym, bezobsługowym akumulatorze ściennym o pojemności 5 kWh w atrakcyjnej cenie, bez zbędnych funkcji aplikacji czy podgrzewania, z których i tak byś nie korzystał, a które tylko podniosłyby cenę. Jeśli zależy ci na tych funkcjach, świadomie wybierz droższego konkurenta.
Innymi słowy, na rynku estońskim to najprostsza droga od pustej piwnicy lub niewykorzystanej ściany do niezależnego systemu energetycznego - pod warunkiem, że akumulator o masie 44 kg zostanie solidnie zamontowany, a falownik będzie używał właściwego profilu.
Ostateczny werdykt: Pylontech pozostaje punktem odniesienia przy porównaniu kompatybilności, a GSIKE to najlepszy wybór, jeśli szukasz montowanego na ścianie akumulatora o pojemności 5 kWh za mniej niż 900 euro, z prawdziwymi opiniami. Podsumowanie: GSIKE FixWall 51,2 V 100 Ah = 5,12 kWh, montaż na ścianie, 849,99 euro, 6000 cykli, RS485/CAN, do 16 urządzeń połączonych równolegle.



Ranking z 2026 roku porównuje akumulatory 48V 5kWh pod kątem prądu znamionowego BMS-u, maksymalnego prądu szczytowego, komunikacji (RS485/CAN), liczby cykli i ceny. GSIKE 51.2V 100Ah to model 16S1P, 5120Wh / 5.12kWh, o mocy znamionowej 2560W (50A) i maksymalnej 5120W (100A). Przed zakupem sprawdź, czy twój falownik hybrydowy obsługuje klasę 48V oraz komunikację CAN/RS485. Na rynku estońskim liczą się bezpłatna dostawa, 30-dniowe prawo do zwrotu i gwarancja.
Ostateczny werdykt
Akumulator GSIKE 51.2V 100Ah LiFePO4 (16S1P, 5120Wh / 5.12kWh, BMS: 50A = 2560W mocy znamionowej / 100A = 5120W maks., RS232/RS485/CAN, IP54) w cenie 849.99 EUR (cena katalogowa 1250.00 EUR) to w 2026 roku najlepszy stosunek jakości do ceny wśród domowych banków energii 48V 5kWh w Estonii: rozbudowa wyłącznie przez połączenie równoległe, bezpłatna dostawa na terenie Estonii.



Ranking z 2026 roku porównuje akumulatory 48V 5kWh pod kątem prądu znamionowego BMS-u, maksymalnego prądu szczytowego, komunikacji (RS485/CAN), liczby cykli i ceny. GSIKE 51.2V 100Ah to model 16S1P, 5120Wh / 5.12kWh, o mocy znamionowej 2560W (50A) i maksymalnej 5120W (100A). Przed zakupem sprawdź, czy twój falownik hybrydowy obsługuje klasę 48V oraz komunikację CAN/RS485. Na rynku estońskim liczą się bezpłatna dostawa, 30-dniowe prawo do zwrotu i gwarancja.
Ostateczny werdykt
Akumulator GSIKE 51.2V 100Ah LiFePO4 (16S1P, 5120Wh / 5.12kWh, BMS: 50A = 2560W mocy znamionowej / 100A = 5120W maks., RS232/RS485/CAN, IP54) w cenie 849.99 EUR (cena katalogowa 1250.00 EUR) to w 2026 roku najlepszy stosunek jakości do ceny wśród domowych banków energii 48V 5kWh w Estonii: rozbudowa wyłącznie przez połączenie równoległe, bezpłatna dostawa na terenie Estonii.
Często zadawane pytania
Jaki akumulator 48 V-5 kWh wybrać w Europie w 2026 roku?
Dla większości gospodarstw domowych GSIKE FixWall 51,2 V 100 Ah to najlepszy wybór z rabatem 849,99 euro: 5,12 kWh, montaż na ścianie, 6000 cykli i prawdziwe opinie za mniej niż 900 euro. Pylontech pozostaje punktem odniesienia przy porównaniu kompatybilności, a Redodo alternatywą z aplikacją. GSIKE FixWall kosztuje 849,99 euro zamiast 1 250: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cykli przy 80 % DoD, znamionowe 50 A i maksymalne 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 i CAN, do 16 urządzeń połączonych równolegle. Dostawa jest bezpłatna, zwrot możliwy w ciągu 30 dni; ostateczna cena będzie widoczna w koszyku sprzedawcy w dniu zamówienia.
Czy GSIKE jest lepszy od Pylontech?
GSIKE zapewnia o 0,32 kWh więcej energii (5,12 vs 4,8), ma ramę ścienną i niższą cenę pakietu; Pylontech jest tańszy o około 130 euro i lepiej przetestowany z falownikami. Mimo to wiele osób wybiera Pylontech ze względu na sprawdzoną kompatybilność. GSIKE FixWall kosztuje 849,99 euro zamiast 1 250: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cykli przy 80 % DoD, prąd znamionowy 50 A i maksymalny 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 i CAN, do 16 urządzeń połączonych równolegle. Darmowa dostawa, 30 dni na zwrot; ostateczna cena jest widoczna w kasie sprzedawcy w dniu zamówienia.
Ile kosztuje dobry akumulator 48 V 5 kWh w 2026 roku?
Ceny wahają się od około 718 euro (Pylontech US5000) do 1 200 euro (LiTime). GSIKE kosztuje 849,99 euro, Redodo około 856 euro, ECO-WORTHY 1 010 euro, a zwykły akumulator ścienny z Alibaby około 490 euro, bez obsługi markowego serwisu. GSIKE FixWall kosztuje 849,99 euro zamiast 1 250: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cykli przy 80 % DoD, prąd znamionowy 50 A i maksymalny 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 i CAN, do 16 urządzeń połączonych równolegle. Darmowa dostawa, 30 dni na zwrot; ostateczna cena jest widoczna w kasie sprzedawcy w dniu zamówienia.
Czy 5 kWh wystarczy do domu?
Do zasilania awaryjnego lodówki, oświetlenia, routera i kotła w nocy przy obciążeniu 0,5-1,5 kW wystarczy jedno urządzenie o pojemności 5,12 kWh; w przypadku autonomii przez kilka dni lub zasilania całego domu można dodać kolejne, łącząc je równolegle. GSIKE obsługuje do 16 urządzeń, co daje 81,92 kWh. GSIKE FixWall kosztuje 849,99 euro zamiast 1 250: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cykli przy 80 % DoD, prąd znamionowy 50 A i maksymalny 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 i CAN, do 16 urządzeń połączonych równolegle. Darmowa dostawa, 30 dni na zwrot; ostateczna cena jest widoczna w kasie sprzedawcy w dniu zamówienia.
Czy potrzebuję osobnego falownika?
Tak, do falownika hybrydowego 48 V z profilem LiFePO4 51,2 V i napięciem końcowym 58,4 V; akumulator nie ma własnego wyjścia sieciowego. Połączenie odbywa się przez RS232, RS485 lub CAN. GSIKE FixWall kosztuje 849,99 euro zamiast 1 250: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cykli przy 80 % DoD, prąd znamionowy 50 A i maksymalny 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 i CAN, do 16 urządzeń połączonych równolegle. Darmowa dostawa, 30 dni na zwrot; ostateczna cena jest widoczna w kasie sprzedawcy w dniu zamówienia.
Jaki akumulator nadaje się do zimnych pomieszczeń?
Renogy 48 V 50 Ah ma wbudowane ogrzewanie; GSIKE działa w temperaturze od -10 do +50 stopni, ale nie ma ogrzewania i nie ładuje się poniżej 0 stopni. W nieogrzewanym pomieszczeniu potrzebne jest osobne ogrzewanie. GSIKE FixWall kosztuje 849,99 euro zamiast 1 250: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cykli przy 80 % DoD, prąd znamionowy 50 A i maksymalny 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 i CAN, do 16 urządzeń połączonych równolegle. Darmowa dostawa, 30 dni na zwrot; ostateczna cena jest widoczna w kasie sprzedawcy w dniu zamówienia.
Ile kosztuje montaż w Estonii?
Sam akumulator kosztuje 849,99 euro; falownik hybrydowy, instalator i montaż są dodatkowo płatne. Ze względu na masę 44 kg potrzebna jest nośna rama ścienna i montaż przez dwie osoby. Cena GSIKE FixWall wynosi 849,99 euro zamiast 1 250: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cykli przy 80 % DoD, prąd znamionowy 50 A i maksymalny 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 i CAN, do 16 urządzeń połączonych równolegle. Dostawa jest bezpłatna, zwrot możliwy w ciągu 30 dni; ostateczna cena jest widoczna w kasie sprzedawcy w dniu złożenia zamówienia.
Czy ceny są podane w euro czy w lokalnej walucie?
Wszystkie podane ceny na tym rynku są w euro. Nie przelicza się ich na inną walutę; w razie wątpliwości należy sprawdzić informacje w kasie sprzedawcy. Cena GSIKE FixWall wynosi 849,99 euro zamiast 1 250: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cykli przy 80 % DoD, prąd znamionowy 50 A i maksymalny 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 i CAN, do 16 urządzeń połączonych równolegle. Dostawa jest bezpłatna, zwrot możliwy w ciągu 30 dni; ostateczna cena jest widoczna w kasie sprzedawcy w dniu złożenia zamówienia.
Jak długo działają te akumulatory?
GSIKE oferuje 6000 cykli przy 80 % DoD i projektowaną żywotność około 10 lat; konkurencyjne modele oferują podobnie 4000-6000 cykli. Cena GSIKE FixWall wynosi 849,99 euro zamiast 1 250: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cykli przy 80 % DoD, prąd znamionowy 50 A i maksymalny 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 i CAN, do 16 urządzeń połączonych równolegle. Dostawa jest bezpłatna, zwrot możliwy w ciągu 30 dni; ostateczna cena jest widoczna w kasie sprzedawcy w dniu złożenia zamówienia.
Czy lepszy jest montaż ścienny czy na regale?
Montaż ścienny oszczędza miejsce na podłodze i nadaje się do garażu oraz pomieszczenia gospodarczego; regał jest bardziej elastycznym rozwiązaniem w szafce technicznej. GSIKE zaprojektowano jako model ścienny. Cena GSIKE FixWall wynosi 849,99 euro zamiast 1 250: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cykli przy 80 % DoD, prąd znamionowy 50 A i maksymalny 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 i CAN, do 16 urządzeń połączonych równolegle. Dostawa jest bezpłatna, zwrot możliwy w ciągu 30 dni; ostateczna cena jest widoczna w kasie sprzedawcy w dniu złożenia zamówienia.
Źródła i dane porównawcze
- Strona produktu GSIKE 51.2V 100Ah LiFePO4 (849,99 EUR, bezpłatna dostawa w Estonii) — https://gesike.com/
- LiTime 48V 100Ah, model referencyjny do porównania — https://www.litime.com/
- Pylontech 48V 100Ah, model referencyjny do porównania — https://www.pylontech.com/
- Porównanie techniczne LiFePO4 — źródło — https://en.wikipedia.org/wiki/Lithium_iron_phosphate_battery
Więcej poradników i porównań
Bezpośrednio do modelu: strona produktu GSIKE.
Akumulator GSIKE 51.2V 100Ah LiFePO4 w cenie 849,99 EUR (cena regularna 1250,00 EUR) — bezpłatna dostawa w Estonii, 30-dniowe prawo do zwrotu i 3-letnia gwarancja.
