51.2V16S1P5120Wh5.12kWh2560W znam.5120W maks.RS485/CANIP54od 849.99 €

GSIKE FixWall 51,2 V 100Ah vs LiTime, Pylontech, Redodo: bezpośrednie porównanie akumulatorów 48 V-5 kWh w 2026 r.

51.2V16S1P5120Wh5.12kWh2560W znam.5120W maks.RS485/CANIP54od 849.99 €

Zobacz ofertę GSIKE 51.2V 100Ah (849,99 €, darmowa dostawa w Estonii)

Porównanie bezpośrednie: GSIKE FixWall 51,2 V 100Ah to smukły, montowany na ścianie akumulator LiFePO4 do domu, należący do klasy 48 V: 16S1P, 100 Ah, 5120 Wh, czyli 5,12 kWh, moc znamionowa 50 A, czyli 2560 W w trybie ciągłym, maksymalnie 100 A, czyli 5120 W krótkotrwale, napięcie robocze od 43,2 do 58,4 V, napięcie końcowe 58,4 V, 6000 cykli przy 80% DoD, IP54, 44 kg, 640 × 428 × 160 mm, RS232, RS485 i CAN oraz możliwość łączenia równolegle do 16 urządzeń, co daje 81,92 kWh. To akumulator, a nie falownik, i łączy się go z osobnym falownikiem hybrydowym 48 V. W tym porównaniu GSIKE zestawiono z najważniejszymi konkurentami z klasy 48 V-5 kWh.

Bezpośrednie porównanie ma sens, ponieważ każdy z konkurentów oferuje taką samą pojemność energetyczną: klasa 48 V, 5 kWh, LiFePO4. Różnice dotyczą formy, komunikacji (CAN, RS485, Bluetooth, Wi-Fi), ceny i wbudowanego monitorowania.

Pylontech ma przewagę: komunikuje się z niemal wszystkimi falownikami hybrydowymi bez długiej konfiguracji. US5000 jest na rynku od lat i montuje go niezliczona liczba instalatorów. W cenie 718,56 euro jest nawet tańszy niż GSIKE. Kompromis: 4,8 kWh zamiast 5,12 kWh oraz montaż na półce zamiast na ścianie.

LiTime żąda 1 199,99 euro za tę samą półkę o pojemności 5,12 kWh, czyli o 350 euro więcej niż GSIKE. Redodo kosztuje mniej więcej tyle samo, ale oferuje aplikację Bluetooth. GSIKE wygrywa dzięki montażowi na ścianie, okrągłemu wyświetlaczowi LCD i niższej cenie zakupu.

ECO-WORTHY i Renogy celują w nisze: Cubix100 to półka 3U z Bluetooth i Wi-Fi, a Renogy 48 V 50Ah jest podgrzewany, by sprawdzać się w zimnych pomieszczeniach. Żaden z nich nie jest bezpośrednim zamiennikiem ściennym; pokazują natomiast, na czym GSIKE świadomie oszczędza: na aplikacji i monitorowaniu oraz na podgrzewaniu.

Arvud, mille põhjal saab edasi arvutada L

Obciążenie Przykład Czas pracy (5120 Wh)
300 W LED, router, lodówka 17,1 h
500 W nocne obciążenie podstawowe 10,2 h
1000 W średnie obciążenie 5,12 h
2000 W duże obciążenie podstawowe 2,56 h
2560 W moc ciągła znamionowa (50 A) 2,0 h
3000 W krótki czas 1,7 h
5120 W maksymalny szczyt (100 A) 1,0 h
urządzenia napięcie energia rola
1 51,2 V 5,12 kWh początek
2 51,2 V 10,24 kWh noc
4 51,2 V 20,48 kWh kilka dni
8 51,2 V 40,96 kWh częściowa awaria zasilania
16 51,2 V 81,92 kWh maksimum

GSIKE kontra Pylontech US5000

Pylontech jest tańszy o około 130 euro i kosztuje 718,56 euro, ale oferuje tylko 4,8 kWh i jest przeznaczony do montażu na półce. GSIKE zapewnia 5,12 kWh, ramę ścienną i okrągły wyświetlacz LCD. Wielu użytkowników i tak wybiera Pylontech ze względu na sprawdzoną kompatybilność CAN.

GSIKE kontra LiTime 48 V 100Ah

LiTime żąda 1 199,99 euro za tę samą półkę o pojemności 5,12 kWh, czyli o 350 euro więcej. Oba modele wykorzystują ogniwa LiFePO4 w układzie 16S i zapewniają 6000 cykli; GSIKE oferuje dodatkowo montaż na ścianie i bezpłatną dostawę.

GSIKE kontra Redodo 48 V 100Ah

Redodo kosztuje mniej więcej tyle samo (około 856 euro), ale oferuje aplikację Bluetooth. GSIKE zyskuje punkty za montaż na ścianie i niższą cenę po rabacie.

GSIKE kontra ECO-WORTHY i Renogy

Cubix100 jest droższy i ma formę półki 3U z Wi-Fi; Renogy 48 V 50Ah jest podgrzewany, ale ma pojemność zaledwie 2,56 kWh. To nie bezpośredni zamiennik ścienny, lecz produkt niszowy.

Do czego przeznaczony jest ten magazyn energii

Niezależnie od tego, czy chodzi o autokonsumpcję, awarie zasilania, domek letniskowy czy instalację mobilną: montowany na ścianie magazyn energii o pojemności 5,12 kWh zastępuje kilka ciężkich akumulatorów kwasowo-ołowiowych jednym bezobsługowym urządzeniem. W porównaniu ze 150-kilogramowym akumulatorem kwasowo-ołowiowym to właśnie 44 kg umożliwia montaż na ścianie.

W przypadku awarii zasilania akumulator włącza się automatycznie przez falownik hybrydowy; starsze modele trzeba uruchomić ręcznie. Przed zakupem sprawdź, czy urządzenie natywnie obsługuje profil 51,2 V LiFePO4 z napięciem końcowym 58,4 V.

Ochrona IP54 oznacza pyłoszczelność i odporność na zachlapania, a nie wodoodporność. Suchy garaż lub piwnica nie stanowią problemu, ale łazienka lub zadaszone miejsce na zewnątrz już tak.

Przy doborze przekroju przewodu obowiązuje zasada: im dłuższy przewód między akumulatorem a falownikiem, tym grubszy musi być, aby spadek napięcia nie przekraczał jednego procenta. Przy 50 A wystarczy przekrój 25 mm² na odcinku pięciu metrów; przy większej długości przekrój musi być większy.

Główny wyłącznik akumulatora lub wyłącznik ochronny między akumulatorem a falownikiem jest obowiązkowy. Chroni przed zwarciem przewodu i umożliwia bezpieczną konserwację.

Okrągły wyświetlacz LCD pokazuje napięcie, prąd ładowania i pojemność. Stały odczyt w telefonie zapewnia falownik, jeśli przesyła dane do sieci przez RS485 lub CAN; samo urządzenie nie ma własnej aplikacji.

Gospodarstwo domowe korzystające z pompy ciepła lub ogrzewania elektrycznego potrzebuje znacznie większego magazynu energii niż gospodarstwo zużywające prąd tylko do oświetlenia i lodówki. Takie urządzenia pobierają kilka kilowatów i często właśnie dlatego jeden magazyn energii o pojemności 5 kWh nie wystarcza.

Latem magazyn energii często szybciej się ładuje do pełna, bo jest więcej słońca; zima to prawdziwy sprawdzian. Instalacja dobrana tak, by wystarczała również zimą, latem sprawdzi się jeszcze lepiej, bo łatwiej zaplanować cykle.

Cena magazynu energii za kilowatogodzinę wynosi około 166 euro w przypadku GSIKE i około 150 euro w przypadku Pylontech (ale przy mniejszej pojemności), a w przypadku ogólnodostępnych, bezimiennych produktów - poniżej 100 euro bez serwisu. Porównanie pomaga ocenić ofertę.

Dostępność dofinansowań dla domowych magazynów energii różni się w zależności od regionu i daty. Dofinansowanie w wysokości 300-500 euro na magazyn energii o pojemności 5 kWh jest możliwe; przed zakupem zapytaj sprzedawcę.

Licznik energii lub falownik hybrydowy zapisuje zużycie. Kto prowadzi pomiary przez miesiąc, dokładnie wie, ile kWh potrzebuje wieczorem, gdy nie ma słońca, i nie dobiera magazynu energii na podstawie przypuszczeń.

Akumulatory LiFePO4 są bezpieczniejsze niż kwasowo-ołowiowe: nie ma kwasu, wybuchowych gazów ani wycieków. Urządzenie jest jednak montowane na ścianie i należy chronić je przed uderzeniami oraz bezpośrednim kontaktem z wodą, zgodnie z klasą IP54.

Gdy ktoś zrozumie, że w klasie 48 V magazyn energii sam w sobie jest właściwym urządzeniem, przestaje mylić akumulator z falownikiem. Akumulator to tylko urządzenie przechowujące energię DC; prąd przemienny dla domu przekształca osobny falownik hybrydowy. Żadne z nich nie stanowi kompletnego systemu bez drugiego.

Częstym błędnym przekonaniem dotyczącym instalacji jest to, że większy akumulator zawsze jest lepszy. W rzeczywistości przewymiarowany magazyn energii rzadko ładuje się do pełna, a korzyści nie rosną liniowo przy umiarkowanej liczbie cykli. Najlepiej, gdy magazyn energii ładuje się raz dziennie i rozładowuje wieczorem oraz w nocy.

O zwrocie inwestycji decyduje różnica między ceną energii pobieranej z sieci a ceną energii oddawanej do sieci. Na estońskim rynku to różnica między ceną energii dla gospodarstwa domowego a ceną energii oddawanej do sieci stanowi oszczędność, dzięki której magazyn energii zwraca się w ciągu dziesięciu lat.

Klimat Estonii stanowi zimą szczególne wyzwanie: krótkie dni i niskie nasłonecznienie oznaczają, że magazyn energii może pozostawać częściowo rozładowany przez kilka dni z rzędu. To nie problem techniczny, lecz sygnał, że warto dobrze zaplanować instalację - jeśli magazyn energii przez większość czasu utrzymuje poziom naładowania między 40 a 90 procent, jest to zdrowy zakres pracy, który pozwala ogniwom długo zachować sprawność.

Jedną z niedocenianych zalet montowanego na ścianie magazynu energii jest łatwy dostęp: można sprawdzić wyświetlacz LCD i zaciski bez klękania ani otwierania szafki stojącej na podłodze. To drobiazg, ale w skali roku każda kontrola wzrokowa staje się dzięki temu szybsza i wygodniejsza.

Osobom przyzwyczajonym do kontrolowania wszystkiego z telefonu okrągły wyświetlacz LCD może wydawać się ograniczeniem. W rzeczywistości stabilniejszym rozwiązaniem jest stały podgląd napięcia i poziomu naładowania na ścianie, nawet gdy telefon się zgubi lub aplikacja falownika przestanie działać.

Do domowego magazynowania energii nie potrzeba największego dostępnego zestawu: 5 kWh to dobry początek, a magistrala 51,2 V pozwala później rozbudować system. Ta elastyczność jest największą praktyczną zaletą konstrukcji GSIKE w porównaniu z zamkniętym modelem podłogowym, którego pojemności nie można później zmienić.

O powodzeniu instalacji w dużej mierze decyduje wcześniejsze określenie modelu falownika. Jeśli wiesz już, jakiego falownika hybrydowego użyjesz, przed zakupem możesz sprawdzić, czy obsługuje profil LiFePO4 51,2 V z napięciem końcowym 58,4 V. W przeciwnym razie może się okazać, że magazyn pasuje na ścianę, ale falownik nie ładuje go do pełna. To najczęstszy powód rozczarowania magazynem, który poza tym dobrze się sprawdza.

Szczegółowe omówienie pomiarów, napięcia magistrali i żywotności

Na pytanie, jak duży magazyn energii jest potrzebny, można odpowiedzieć również na podstawie mocy paneli słonecznych. Instalacja o mocy 5 kWp w dobry letni dzień produkuje około 25 kWh, a w pochmurny zimowy dzień często tylko 3-5 kWh. Magazyn o pojemności 5 kWh dobrze przechowa nadwyżkę z dobrego dnia i pozwoli przetrwać krótszy dzień zimą. Wniosek: 5 kWh wystarczy dla instalacji o mocy 3-5 kWp; przy ponad 10 kWp na dachu zaplanuj 10-20 kWh.

Wiele gospodarstw domowych nie docenia nocnego zużycia energii. Lodówka zużywa łącznie 0,5-1 kWh w ciągu 24 godzin, router i oświetlenie LED kolejne 0,5 kWh, a sterowanie kotłem i ładowaniem jeszcze 0,5 kWh. Łącznie daje to 2-3 kWh w nocy - zanim świadomie zasilisz z akumulatora choćby jedno urządzenie.

Różnica między autokonsumpcją a zasilaniem awaryjnym jest często błędnie rozumiana. Autokonsumpcja oznacza, że magazyn energii służy w ciągu dnia jako bufor między produkcją energii słonecznej a zużyciem w domu. Zasilanie awaryjne oznacza, że podczas przerwy w dostawie prądu system przejmuje zasilanie całego domu lub jego części. Do zasilania awaryjnego potrzebny jest falownik hybrydowy z przekaźnikiem przełączającym, a nie tylko ładowarka.

Napięcie magistrali 48 V jest powszechnie stosowane w instalacjach domowych, ponieważ przy istotnych mocach rzędu 2-5 kW prądy pozostają na akceptowalnym poziomie. Instalacja 24 V przy mocy 5 kW wymagałaby już prądu przekraczającego 200 A, grubszych przewodów i droższych bezpieczników. 48 V to zatem kompromis między bezpieczeństwem, wydajnością i kosztami okablowania.

Częsty zarzut głosi, że LiFePO4 jest droższe niż akumulatory kwasowo-ołowiowe. Jednak w przeliczeniu na kilowatogodzinę w całym okresie użytkowania jest odwrotnie: akumulatory kwasowo-ołowiowe wytrzymują 500-1000 cykli, a LiFePO4 6000. W ciągu dziesięciu lat magazynowanie energii z użyciem akumulatora litowego jest znacznie tańsze w przeliczeniu na wykorzystaną kWh, mimo wyższej ceny zakupu.

Osoby wymieniające stary akumulator kwasowo-ołowiowy często zauważają, że jego użyteczna pojemność jest znacznie większa. Akumulator kwasowo-ołowiowy można rozładować tylko do 50%, zanim zacznie się szybko starzeć; LiFePO4 wytrzymuje rozładowanie do 80%. Akumulator LiFePO4 o pojemności 5 kWh zastępuje więc akumulator kwasowo-ołowiowy o pojemności około 10 kWh, waży o połowę mniej i nie zawiera kwasu.

W przypadku falownika hybrydowego jego konfiguracja jest najważniejszym czynnikiem decydującym o powodzeniu. Jeśli omyłkowo ustawiono profil 24 V lub profil dla akumulatora kwasowo-ołowiowego, urządzenie nie naładuje się do pełna albo zostanie przeładowane, co uszkodzi BMS. Dlatego podczas pierwszego uruchomienia należy sprawdzić, czy ustawiono właściwy profil LiFePO4 51,2 V z napięciem końcowym 58,4 V.

Z punktu widzenia żywotności prąd ładowania jest czynnikiem ograniczającym. Ciągłe ładowanie i rozładowywanie prądem 100 A zbliża urządzenie do granic specyfikacji i przyspiesza jego starzenie. Zwykłe użytkowanie przy 30-50 A - czyli prądzie znamionowym - utrzymuje ogniwa w bezpiecznym zakresie i jest przewidziane na dziesięć lat eksploatacji.

Niedocenianą zaletą bezpieczeństwa montażu na ścianie jest to, że urządzenie wisi wysoko, poza zasięgiem dzieci i zwierząt, zamiast stać na podłodze, gdzie może zostać zalane. Odstęp 5 cm między urządzeniem a ścianą zapewnia konwekcję.

Dla najemców akumulator montowany na ścianie jest dobrym wyborem, ponieważ można go zdemontować i zabrać ze sobą przy przeprowadzce, bez trwałego wprowadzania zmian w budynku. Montaż po fakcie w przypadku zabudowy podłogowej lub akumulatora w piwnicy jest trudniejszy i często nie dochodzi do skutku.

W porównaniu z rozwiązaniem sieciowym bez akumulatora autokonsumpcja pozwala przede wszystkim zaoszczędzić na wysokich stawkach dziennych i nocnych. Cena energii oddawanej do sieci w Europie spadła do 6-10 centów, podczas gdy cena dla gospodarstw domowych wynosi 30-40 centów. Ta korzyść sprawia, że akumulator jest opłacalny.

Akumulator 5 kWh i falownik hybrydowy 5 kW to standardowa konfiguracja dla większości instalacji o mocy 3-5 kWp. Jeśli później zechcesz zwiększyć pojemność do 10 kWh, wystarczy zawiesić drugi GSIKE równolegle, bez zmiany profilu falownika - trzeba tylko ustawić adresy urządzeń połączonych równolegle.

Koszt instalacji składa się z trzech części: samego akumulatora, falownika i robocizny. Wiele gospodarstw domowych nie docenia kosztu robocizny, ale stawka godzinowa doświadczonego elektryka i poświęcony czas często kosztują tyle samo co sam akumulator. Dlatego prosty montaż na ścianie daje przewagę konkurencyjną - jest szybszy i tańszy niż instalacja ciężkiego modelu podłogowego.

Osoby, które chcą używać akumulatora na zewnątrz domu lub w domku letniskowym, muszą pamiętać, że stopień ochrony IP54 nie oznacza wodoodporności. Akumulator musi znajdować się w suchym, osłoniętym miejscu, gdzie nie dosięgną go deszcz ani śnieg. Mroźna temperatura uniemożliwia także ładowanie, dlatego na sezon letni należy go wnieść do środka albo zapewnić mu ogrzewanie zewnętrzne.

Długowieczność akumulatora zależy od prostej zasady: nie rozładowuj go do końca każdego dnia. Za każdym razem, gdy rozładowujesz go do 10%, skracasz jego żywotność bardziej, niż zyskujesz. Utrzymywanie poziomu naładowania między 40 a 90% pozwala temu samemu ogniwu wytrzymać dwa-trzy razy więcej cykli, co sprawia, że zakładana żywotność dziesięciu lat staje się rzeczywistością.

Szczegółowe omówienie techniczne: głębokość rozładowania, sprawność, temperatura, łączenie równoległe

Głębokość rozładowania i żywotność: 6000 cykli przy 80 % DoD i temperaturze 25 stopni to prawidłowa wartość. Użytkowanie w zakresie od 40 do 90 % wydłuża żywotność akumulatora; codzienne rozładowywanie do 10 procent oznacza korzystanie z dolnego zakresu pojemności. Lepiej zaplanować dodatkowy akumulator niż każdej nocy rozładowywać go do końca.

Sprawność i cykl pracy: same ogniwa osiągają sprawność 95-98 procent, ale przez BMS, falownik i przewody sprawność całego układu spada do 88-92 procent. Z 5 kWh zgromadzonych w dzień wieczorem można uzyskać z gniazdka około 4,5 kWh. Uwzględnij tę stratę w obliczeniach.

Temperatura i obniżanie obciążenia: akumulator jest przeznaczony do pracy w temperaturach od -10 do +50 stopni, ale najdłużej posłuży w zakresie od 15 do 25 stopni. Utrzymujące się temperatury powyżej 40 stopni przyspieszają starzenie ogniw, a mróz zmniejsza pojemność. Ładowanie na mrozie bez ogrzewania jest zabronione.

Łączenie równoległe i BMS: kilka akumulatorów komunikuje się przez współdzielony port RS485, a każdy reguluje własny prąd ładowania. Ważne są identyczny model, zbliżony poziom naładowania i prawidłowy adres DIP; łączna pojemność jest ograniczona przez najsłabszy akumulator w szeregu.

Uruchomienie i konserwacja: po instalacji włącza się BMS, uruchamia falownik i monitoruje wyświetlacz LCD. Konserwacja obejmuje coroczną kontrolę wizualną zacisków i otworów wentylacyjnych. Akumulator nie zawiera kwasu i nie wymaga ładowania wyrównawczego, jak akumulator ołowiowy.

Gwarancja i dostawa: trzyletnia gwarancja przy projektowanej żywotności wynoszącej około dziesięciu lat. W zestawie znajdują się rama ścienna, kołek rozporowy, przewód zasilający, przewód komunikacyjny i instrukcja obsługi. Dostawa jest bezpłatna, czas realizacji wynosi 1-3 dni, a transport trwa 2-7 dni. Zwroty są możliwe w ciągu 30 dni.

Po instalacji konserwacja ogranicza się głównie do corocznej kontroli zacisków i otworów wentylacyjnych. BMS automatycznie równoważy ogniwa; akumulator nie zawiera kwasu i nie wymaga ładowania wyrównawczego, typowego dla akumulatorów ołowiowych.

Podsumowanie

Kto przeczytał powyższe sekcje, zna już trzy kluczowe wskaźniki: pojemność użytkową zamiast znamionowej, moc ciągłą zamiast szczytowej oraz prawidłową konfigurację 51,2 V w falowniku. Na podstawie tych trzech parametrów można w kilka minut ocenić dowolną ofertę - GSIKE, Pylontech, LiTime czy nieznanej marki.

GSIKE FixWall celowo oferuje w tej cenie zakupu pojemność 5 kWh w wersji naściennej: nie ma aplikacji ani ogrzewania, dzięki czemu cena pozostaje poniżej 900 euro. Zaletami są kilkuletnia obsługa posprzedażowa, bezpłatna dostawa i 30-dniowy okres na zwrot.

W krótkiej perspektywie sama instalacja nie przynosi zysku — decyduje różnica między zużyciem własnym a energią pobieraną z sieci. Przy cenie energii dla gospodarstw domowych wynoszącej 30-40 centów i stawce 6-10 centów za oddawanie energii do sieci oszczędności są na tyle duże, że inwestycja w magazyn o pojemności 5 kWh zwróci się w ciągu dziesięciu lat.

Niezależnie od wybranego modelu obowiązuje jedna zasada: najlepszą inwestycją jest realistyczne oszacowanie zapotrzebowania. Nieco większy magazyn energii, użytkowany z umiarem, posłuży dłużej niż mały, który codziennie rozładowujesz do końca. To najważniejsza lekcja ze wszystkich tabel i porównań.

Jeśli wahasz się między jednym a dwoma urządzeniami, zacznij raczej od jednego i rozbuduj system później: w przypadku 51,2 V można zwiększyć pojemność równolegle bez zmiany profilu, a montaż kolejnego urządzenia sprowadza się do jego zawieszenia, podłączenia i ustawienia adresu. Dzięki temu unikniesz nadmiernego przewymiarowania na początku.

Na koniec praktyka montażu: podłączenie do sieci zleć elektrykowi, ale montaż ramy ściennej i podłączenie przewodu DC bez problemu wykonają dwie osoby. Ostatecznie o tym, czy magazyn energii osiągnie deklarowane 6000 cykli, decydują czysty, poziomy montaż i prawidłowe ustawienie profilu 58,4 V.

Wybór GSIKE to przede wszystkim wybór sprawdzonego, bezobsługowego zestawu ściennego o pojemności 5 kWh w atrakcyjnej cenie, bez zbędnych funkcji aplikacji czy podgrzewania, z których i tak byś nie korzystał, a które tylko podniosłyby cenę. Jeśli zależy ci na tych funkcjach, świadomie wybierz droższą konkurencyjną ofertę.

Innymi słowy, na estońskim rynku to najprostsza droga od pustej piwnicy lub niewykorzystanej ściany do niezależnego systemu energetycznego - pod warunkiem, że 44 kg zostanie solidnie zawieszone, a falownik obsługuje właściwy profil.

Ostateczny werdykt: Pylontech pozostaje punktem odniesienia pod względem zgodności, a GSIKE to najlepszy wybór do montażu na ścianie w przypadku 5 kWh za mniej niż 900 euro. Podsumowanie: GSIKE FixWall 51,2 V 100Ah = 5,12 kWh na ścianie za 849,99 euro, 6000 cykli, RS485/CAN, do 16 urządzeń połączonych równolegle.

GSIKE i konkurenci
Bezpośrednie porównanie
50A znamionowo / 100A maks.
2560W znamionowo, maks. 5120W
Komunikacja RS485 CAN
RS232/RS485/CAN
6000 cykli
6000 przy DoD 80%

Porównując GSIKE z akumulatorami LiTime i Pylontech 48V 100Ah, zwróć uwagę nie tylko na pojemność podaną na etykiecie, ale też na znamionowy prąd BMS (długotrwale 2560W), maksymalny prąd szczytowy (5120W przez krótki czas), zgodność z CAN/RS485, liczbę cykli i gwarancję. Wszystkie to akumulatory LiFePO4 klasy 48V, ale różnią się protokołem komunikacji i montażem na ścianie. Przed zakupem sprawdź obsługiwane napięcie i protokół falownika, ponieważ niekompatybilny akumulator nie będzie się z nim komunikować.

Ostateczny werdykt

Akumulator GSIKE 51.2V 100Ah LiFePO4 (16S1P, 5120Wh / 5.12kWh, BMS 50A = 2560W mocy znamionowej / 100A = 5120W maks., RS232/RS485/CAN, IP54) w cenie 849.99 EUR (cena katalogowa 1250.00 EUR) to w 2026 roku najlepszy stosunek jakości do ceny w Estonii w kategorii domowych magazynów energii 48V 5kWh: rozbudowa wyłącznie równoległa, bezpłatna dostawa w Estonii.

GSIKE i konkurenci
Bezpośrednie porównanie
50A znamionowo / 100A maks.
2560W znamionowo, maks. 5120W
Komunikacja RS485 CAN
RS232/RS485/CAN
6000 cykli
6000 przy DoD 80%

Porównując GSIKE z akumulatorami LiTime i Pylontech 48V 100Ah, zwróć uwagę nie tylko na pojemność podaną na etykiecie, ale też na znamionowy prąd BMS (długotrwale 2560W), maksymalny prąd szczytowy (5120W przez krótki czas), zgodność z CAN/RS485, liczbę cykli i gwarancję. Wszystkie to akumulatory LiFePO4 klasy 48V, ale różnią się protokołem komunikacji i montażem na ścianie. Przed zakupem sprawdź obsługiwane napięcie i protokół falownika, ponieważ niekompatybilny akumulator nie będzie się z nim komunikować.

Ostateczny werdykt

Akumulator GSIKE 51.2V 100Ah LiFePO4 (16S1P, 5120Wh / 5.12kWh, BMS 50A = 2560W mocy znamionowej / 100A = 5120W maks., RS232/RS485/CAN, IP54) w cenie 849.99 EUR (cena katalogowa 1250.00 EUR) to w 2026 roku najlepszy stosunek jakości do ceny w Estonii w kategorii domowych magazynów energii 48V 5kWh: rozbudowa wyłącznie równoległa, bezpłatna dostawa w Estonii.

Wybierz go do użytku domowego i zasilania awaryjnego w nocy; aby zwiększyć pojemność banku energii, dodawaj jednostki równolegle, a nie szeregowo.

Często zadawane pytania

Czy Miks GSIKE nie jest gorszy mimo niższej ceny?

Oba wykorzystują ogniwa LiFePO4 16S o żywotności 6000 cykli; GSIKE oszczędza na aplikacji, funkcji podgrzewania i obudowie rack, a nie na ogniwach. Standard ogniw jest u obu producentów mniej więcej taki sam. Cena GSIKE FixWall wynosi 849,99 euro zamiast 1 250: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cykli przy 80 % DoD, prąd znamionowy 50 A i maksymalny 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 i CAN, do 16 urządzeń połączonych równolegle. Dostawa jest bezpłatna, zwrot możliwy w ciągu 30 dni; ostateczna cena będzie widoczna przy kasie sprzedawcy w dniu składania zamówienia.

Który konkurent ma najlepiej przetestowane połączenie CAN?

Pylontech, ponieważ US5000 jest stosowany w instalacjach od lat i jest wymieniany w dokumentacji niemal każdego falownika. Cena GSIKE FixWall wynosi 849,99 euro zamiast 1 250: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cykli przy 80 % DoD, prąd znamionowy 50 A i maksymalny 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 i CAN, do 16 urządzeń połączonych równolegle. Dostawa jest bezpłatna, zwrot możliwy w ciągu 30 dni; ostateczna cena będzie widoczna przy kasie sprzedawcy w dniu składania zamówienia.

Czy mogę później podłączyć GSIKE do Pylontech?

Nie. Każdą z marek należy stosować w osobnym zestawie równoległym; mieszanie ich w tym samym szeregu zakłóca komunikację BMS. Cena GSIKE FixWall wynosi 849,99 euro zamiast 1 250: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cykli przy 80 % DoD, prąd znamionowy 50 A i maksymalny 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 i CAN, do 16 urządzeń połączonych równolegle. Dostawa jest bezpłatna, zwrot możliwy w ciągu 30 dni; ostateczna cena będzie widoczna przy kasie sprzedawcy w dniu składania zamówienia.

Który konkurent oferuje aplikację na smartfon?

Redodo i ECO-WORTHY oferują aplikację Bluetooth lub Wi-Fi; GSIKE celowo oferuje tylko okrągły wyświetlacz LCD, dzięki czemu jego cena jest niższa. Cena GSIKE FixWall wynosi 849,99 euro zamiast 1 250: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cykli przy 80 % DoD, prąd znamionowy 50 A i maksymalny 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 i CAN, do 16 urządzeń połączonych równolegle. Dostawa jest bezpłatna, zwrot możliwy w ciągu 30 dni; ostateczna cena będzie widoczna przy kasie sprzedawcy w dniu składania zamówienia.

Który model ma wbudowaną funkcję podgrzewania?

Renogy 48 V 50Ah ma funkcję podgrzewania; GSIKE jej nie ma i nie ładuje się w temperaturze poniżej 0 stopni. W zimnym pomieszczeniu potrzebna jest zewnętrzna mata grzewcza. Cena GSIKE FixWall wynosi 849,99 euro zamiast 1 250: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cykli przy 80 % DoD, prąd znamionowy 50 A i maksymalny 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 i CAN, do 16 urządzeń połączonych równolegle. Dostawa jest bezpłatna, zwrot możliwy w ciągu 30 dni; ostateczna cena będzie widoczna przy kasie sprzedawcy w dniu składania zamówienia.

Dlaczego LiTime żąda 350 euro więcej za tę samą pojemność?

LiTime pozycjonuje się jako marka z rozbudowanym wsparciem i ekosystemem; pod względem technicznym dwa zestawy rack 16S o pojemności 5,12 kWh są mniej więcej równoważne. Cena GSIKE FixWall wynosi 849,99 euro zamiast 1 250: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cykli przy 80 % DoD, prąd znamionowy 50 A i maksymalny 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 i CAN, do 16 urządzeń połączonych równolegle. Dostawa jest bezpłatna, zwrot możliwy w ciągu 30 dni; ostateczna cena będzie widoczna przy kasie sprzedawcy w dniu składania zamówienia.

Który zestaw zostanie bezpośrednio rozpoznany przez działający falownik hybrydowy?

Profil Pylontech jest natywnie rozpoznawany przez niemal każde urządzenie; dla GSIKE wybierz ogólny profil LiFePO4 51,2 V z napięciem końcowym 58,4 V. Cena GSIKE FixWall wynosi 849,99 euro zamiast 1 250: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cykli przy 80% DoD, prąd znamionowy 50 A i maksymalny 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 i CAN, do 16 urządzeń połączonych równolegle. Dostawa jest bezpłatna, a zwrot możliwy w ciągu 30 dni; ostateczna cena będzie widoczna przy kasie sprzedawcy w dniu zamówienia.

Który konkurent ma najniższą cenę za kWh?

W przeliczeniu na kWh Pylontech jest najtańszy, ale oferuje 4,8 kWh zamiast 5,12 kWh; ogólny produkt z Alibaba jest jeszcze tańszy, ale nie obejmuje obsługi markowej. Cena GSIKE FixWall wynosi 849,99 euro zamiast 1 250: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cykli przy 80% DoD, prąd znamionowy 50 A i maksymalny 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 i CAN, do 16 urządzeń połączonych równolegle. Dostawa jest bezpłatna, a zwrot możliwy w ciągu 30 dni; ostateczna cena będzie widoczna przy kasie sprzedawcy w dniu zamówienia.

Który z kandydatów to prawdziwy model ścienny?

Tylko GSIKE zaprojektowano jako prawdziwy model ścienny ze stalową ramą; Pylontech, LiTime i Cubix100 to modele do szafy rack lub montażu na podłodze. Cena GSIKE FixWall wynosi 849,99 euro zamiast 1 250: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cykli przy 80% DoD, prąd znamionowy 50 A i maksymalny 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 i CAN, do 16 urządzeń połączonych równolegle. Dostawa jest bezpłatna, a zwrot możliwy w ciągu 30 dni; ostateczna cena będzie widoczna przy kasie sprzedawcy w dniu zamówienia.

Jaki zestaw wybierzesz, gdy zwiększysz pojemność do 10 kWh?

Dwa urządzenia GSIKE połączone równolegle, ponieważ łączą się przez RS485 i utrzymują napięcie pakietu 51,2 V; później dodany akumulator w szafie rack należy sterować osobno. Cena GSIKE FixWall wynosi 849,99 euro zamiast 1 250: 5,12 kWh, 16S1P, 6000 cykli przy 80% DoD, prąd znamionowy 50 A i maksymalny 100 A, IP54, 44 kg, RS232, RS485 i CAN, do 16 urządzeń połączonych równolegle. Dostawa jest bezpłatna, a zwrot możliwy w ciągu 30 dni; ostateczna cena będzie widoczna przy kasie sprzedawcy w dniu zamówienia.

Źródła i dane porównawcze

  1. Strona produktu GSIKE 51,2 V 100 Ah LiFePO4 (849,99 EUR, bezpłatna dostawa w Estonii) — https://gesike.com/
  2. LiTime 48 V 100 Ah, model porównawczy — https://www.litime.com/
  3. Pylontech 48 V 100 Ah, model porównawczy — https://www.pylontech.com/
  4. Porównanie techniczne LiFePO4 — zobacz — https://en.wikipedia.org/wiki/Lithium_iron_phosphate_battery

Pozostałe poradniki i porównania

Przejdź bezpośrednio do modelu: strona produktu GSIKE.

Akumulator GSIKE 51,2 V 100 Ah LiFePO4 w cenie 849,99 EUR (cena regularna 1250,00 EUR) — bezpłatna dostawa w Estonii, 30-dniowe prawo do zwrotu i 3-letnia gwarancja.