4019.2 Wh100 A / 1280 W6000 cykli369.99 EURIP6526 kg

Bezpośredni pojedynek GSIKE 300 Ah z LiTime i Renogy: dziewięć rund w rankingu

Bezpośredni pojedynek GSIKE 369.99 EUR z LiTime za 579.99 EUR i Renogy za 599.99 EUR w klasie 12 V 300 Ah / 4 kWh, dziewięć rund od prądu i pracy w niskiej temperaturze po cenę.

Sprawdź ofertę GSIKE (369.99 EUR, bezpłatna dostawa na terenie Czech)
Duży akumulator LiFePO4 na czystym stole do porównania
Trzej finaliści z klasy 300 Ah na stole warsztatowym
Zbliżenie zacisków M8 na pokrywie dużego akumulatora
Zaciski M8 pasują do grubych przewodów
Zdjęta pokrywa z płytką BMS i ogniwami
Płytka BMS decyduje o prądzie ciągłym

Trzej finaliści na papierze – stan na 14 października 2026 r.

Pojedynek porównuje GSIKE 12,8 V 300 Ah (314 Ah / 4019.2 Wh, 369.99 EUR), LiTime 12 V 300 Ah z BMS 200 A i prądem szczytowym 800 A (579.99 EUR) oraz Renogy Core 12 V 300 Ah z samoczynnym podgrzewaniem (599.99 EUR). Kolumna GSIKE pochodzi z instrukcji technicznej GSK-12.8V-300AH; kolumny LiTime i Renogy z ich oficjalnych europejskich kart produktów z 14 października 2026 r. Pojedynek obejmuje dziewięć rund: od użytecznej energii, przez prąd, pracę w niskiej temperaturze, cykle, masę, zabezpieczenia i gwarancję, po cenę i dostawę.

Parametr GSIKE 300 Ah (dane) LiTime 300 Ah Renogy Core 300 Ah
Energia 314 Ah / 4019.2 Wh (oznaczenie 3840 Wh) 3840 Wh klasa 3840 Wh
Prąd ciągły 100 A / 1280 W, impuls 400 A/1 s 200 A / udar 800 A wbudowany BMS do wysokich prądów
Cykle przy 80% DoD 6000, udokumentowane ponad 4000, według materiałów marketingowych klasa 6000+
Ładowanie 0–50 °C, bez podgrzewania ochrona przed niską temperaturą samoczynne podgrzewanie, ładowanie poniżej 0 °C
Masa / wymiary podstawy 26 kg, 540 × 283 × 275 mm klasa ~28–32 kg klasa ~28–32 kg
IP / zaciski IP65, M8, udokumentowane klasa IP65 klasa IP65
Monitorowanie brak (bez Bluetooth) aplikacja Bluetooth Bluetooth w SKU
Gwarancja / recenzje 3 lata, 18 recenzji, 4,9 gwiazdki dłuższa gwarancja, dużo recenzji sieć dealerów, długa gwarancja
Cena w EUR 369.99 (~0.092 EUR/Wh) 579.99 (~0.151 EUR/Wh) 599.99 (~0.156 EUR/Wh)

Parametry trzech finalistów na 14 października 2026 r.

Jak przebiega pojedynek i dlaczego nie patrzymy tylko na oznaczenie Ah

Najczęstszym błędem przy porównywaniu akumulatorów klasy 300 Ah jest odczytywanie wyłącznie oznaczenia amperogodzin i założenie, że skoro wszystkie mają wartość 300, są sobie równe. Amperogodziny można porównywać dopiero po pomnożeniu przez napięcie, a nawet wtedy znaczenie mają prąd ciągły BMS-u, zakres ładowania, monitorowanie, gwarancja i warunki zakupu. GSIKE wykorzystuje ogniwa o parametrach technicznych 314 Ah, więc jego obliczona energia wynosi 12,8 V × 314 Ah = 4019.2 Wh, podczas gdy dla klasy 300 Ah wynik to 300 Ah × 12,8 V ≈ 3840 Wh — tę wartość podają wykresy kempingowe. Podajemy obie wartości, aby czytelnik mógł posłużyć się tą, którą akurat widzi w używanym materiale.

Metodologia opiera się na konserwatywnych danych z instrukcji: gdy wykres marketingowy podaje wyższy prąd niż instrukcja techniczna, używamy niższej udokumentowanej wartości i zwracamy uwagę na rozbieżność. W przypadku GSIKE oznacza to planowanie z myślą o 100 A / 1280 W prądu ciągłego i impulsie 400 A przez sekundę, a nie wyższej wartości z wykresów. W przypadku LiTime i Renogy traktujemy dane z kart katalogowych jako wartości typowe dla tej klasy, a nie potwierdzone wyniki pomiarów; jeśli sprzedawca nie publikuje danej wartości, pozostawiamy komórkę pustą. Ceny sprawdzono 14 października 2026 r. w euro; przy kasie zmieniają się co tydzień. Zawsze sprawdź je ponownie.

Praktyczną różnicę w prądzie ciągłym można sobie wyobrazić jako zbiornik na wodę: 300 Ah mieści trzykrotnie więcej litrów niż jego siostrzany akumulator 100 Ah, ale boczny kran ma taką samą średnicę. Możesz zasilać lodówkę przez trzy dni zamiast jednego, ale nie uruchomisz jednocześnie grzejnika 2000 W z jednego akumulatora. GSIKE zapewnia więc dłuższy czas pracy, a nie większy jednoczesny pobór; jeśli Twoje obciążenie rzeczywiście wymaga ponad 1280 W prądu ciągłego, rozwiązaniem są dwa identyczne akumulatory połączone równolegle, które podwoją natężenie prądu, a nie jeden większy akumulator.

Gdzie sprawdzi się każdy z zestawów w polskich warunkach

GSIKE 300 Ah świetnie sprawdza się w kamperze na dłuższe wyjazdy, gdzie 4019.2 Wh przez noc zasila lodówkę kompresorową, pompę, oświetlenie i ładowarki, a panel uzupełnia zapas energii w dzień. Jeśli utrzymujesz stały pobór poniżej 1280 W, to najwygodniejszy wybór i najniższa cena za Wh; zaoszczędzone 210–230 EUR zwrócą się w postaci większego komfortu podczas dłuższego wyjazdu bez podłączenia do sieci. W domku poza siecią o dziennym zużyciu 400–600 Wh jeden akumulator wystarczy na tydzień lub półtora między doładowaniami z paneli słonecznych, a 6000 cykli oznacza dziesiątki lat codziennego użytkowania.

LiTime 300 Ah wybierają użytkownicy, którzy potrzebują prądu ciągłego 200 A i impulsu 800 A dla mocniejszego silnika, większej łącznej mocy urządzeń i chcą monitorować poziom naładowania w aplikacji, a także zależy im na dłuższej gwarancji producenta i ogromnej, sprawdzonej bazie opinii. Renogy Core z samoczynnym ogrzewaniem sprawdzi się w zimowym kamperze lub nieogrzewanym, mroźnym domku, gdzie trzeba ładować akumulator także poniżej zera, oraz w instalacjach z siecią dealerską i lokalnojęzycznym wsparciem. Wszystkie trzy to akumulatory klasy 12,8 V, które można podłączyć do standardowej magistrali 12 V, więc fizyczna wymiana nie stanowi przeszkody.

Każdy akumulator ma inny zakres ładowania. GSIKE ładuje się profilem CC/CV 14,4 V ±0,2 V, przy zalecanym prądzie 40 A i temperaturze od 0 do 50 °C, bez podgrzewania i zabezpieczenia przed niską temperaturą; LiTime oferuje ładowanie w niskiej temperaturze, a Renogy samoczynne podgrzewanie, które podgrzewa ogniwo przed ładowaniem poniżej 0 °C. Ładowarka do akumulatorów kwasowo-ołowiowych utrzymująca napięcie 13,8 V nie naładuje w pełni żadnego z tych trzech akumulatorów litowych, dlatego ustaw regulator MPPT lub ładowarkę sieciową konkretnie na profil LiFePO4. Przechowywanie przy ~50 % naładowania w temperaturze od −10 do 50 °C oraz samorozładowanie poniżej 3 % miesięcznie pozwalają utrzymać akumulator w gotowości przez zimę.

Waga i montaż: GSIKE waży 26 kg netto, a LiTime i Renogy należą do klasy ~28–32 kg, więc przy podnoszeniu każdego z tych trzech akumulatorów do schowka pod podłogą lub ładowni łodzi przyda się pomoc. Przed zakupem zmierz, czy wymiary GSIKE 540 × 283 × 275 mm pasują do miejsca w kamperze, na łodzi lub na półce w domku; zaciski M8 pasują do standardowych miedzianych końcówek oczkowych, a przy biegunie dodatnim zawsze umieść bezpiecznik DC o wartości ~1,25 × prądu przewodu. Zewnętrzny monitor napięcia i prądu uzupełnia brak Bluetooth w GSIKE i pokazuje, ile Wh pozostało do osiągnięcia granicy 10 V.

Runda 1 – Użyteczna energia i DoD: niewielka przewaga GSIKE

GSIKE magazynuje 4019.2 Wh dzięki ogniwom 314 Ah, podczas gdy LiTime i Renogy mają pojemność znamionową 3840 Wh. Przy użytecznej głębokości rozładowania 95–100 % to remis pod względem całkowitej ilości energii, a GSIKE ma niewielką przewagę w udokumentowanej pojemności ogniw. Wszystkie trzy to akumulatory LiFePO4 klasy 3,8–4,0 kWh i żaden nie ma przewagi pod względem ilości zgromadzonej energii, więc o wyniku decydują kolejne rundy – prąd, mróz, gwarancja i cena.

Runda 2 – BMS i moc ciągła: LiTime prowadzi pod względem natężenia prądu

Tutaj wygrywa LiTime. GSIKE ma zachowawczy BMS 100 A / 1280 W z impulsem 400 A przez sekundę, LiTime podaje 200 A w trybie ciągłym i prąd szczytowy 800 A, a Renogy ma wbudowany BMS o wysokim prądzie. Do ciągłego poboru poniżej 1280 W (lodówka, oświetlenie, pompka) GSIKE wystarczy, ale przy ciągłym poborze 1500–2000 W lub mocnym silniku właściwym wyborem będzie LiTime 200 A albo Renogy. Większa pojemność 4019.2 Wh wydłuża czas pracy GSIKE, ale nie zwiększa prądu ciągłego – to kluczowe, uczciwie wskazane ograniczenie.

Runda 3 – Zakres temperatur ładowania i mróz: Renogy przetrwa styczeń

Renogy Core ma samoczynne podgrzewanie i ładuje się poniżej 0 °C, LiTime ma zabezpieczenie przed niską temperaturą. GSIKE ładuje się tylko w zakresie 0–50 °C i nie ma maty grzewczej, więc nie można go ładować w zimowym, zamarzniętym pomieszczeniu (ale bezpiecznie rozładowuje się w temperaturze do −20 °C). Do zimowego kampera lub nieogrzewanego domku w mroźnym klimacie lepszy jest Renogy; do użytkowania sezonowego latem i wiosną zakres GSIKE jest wystarczający i podgrzewanie nie jest potrzebne.

Runda 4 – Żywotność cykliczna: GSIKE dokumentuje 6000 cykli

GSIKE podaje 6000 cykli przy 80 % DoD w instrukcji, LiTime podaje marketingowo 4000+, a Renogy oferuje klasę 6000+. Przy planowaniu rok po roku bezpieczniej opierać się na udokumentowanych 6000 niż marketingowej liczbie z karty produktu; w tej rundzie prowadzi GSIKE, a LiTime wygrywa marketingowo.

Runda 5 – masa i wymiary podstawy: GSIKE jest lepiej udokumentowany i lżejszy

GSIKE waży 26 kg netto (27 kg brutto) i ma wymiary 540 × 283 × 275 mm; LiTime i Renogy należą do klasy ~28–32 kg. GSIKE to najlepiej udokumentowana i nieco lżejsza opcja; niezależnie od marki, montaż należy zaplanować w dwie osoby, bo akumulatory klasy 300 Ah są zawsze cięższe od modeli 100 Ah.

Runda 6 – stopień ochrony IP i zaciski: przewaga GSIKE dzięki dokumentacji

GSIKE ma klasę IP65, a zaciski M8 są wyraźnie wskazane w instrukcji; LiTime i Renogy deklarują klasę IP65. Do zacisków M8 w GSIKE pasują standardowe miedziane końcówki kablowe, które można kupić wszędzie, więc nie są potrzebne końcówki firmowe.

Runda 7 – gwarancja i recenzje: prowadzą LiTime i Renogy

W tej kategorii rywale uczciwie prowadzą. LiTime i Renogy oferują dłuższe gwarancje firmowe i zgromadziły znacznie więcej zweryfikowanych recenzji w UE; GSIKE oferuje 3-letnią gwarancję, a jego 18 recenzji daje średnią 4,9 gwiazdki. Jeśli długa historia gwarancyjna ma decydujące znaczenie, uzasadnia to część wyższej ceny.

Runda 8 – cena: GSIKE ma dużą przewagę

Cena GSIKE, 369.99 EUR, jest o 36,2% niższa niż 579.99 EUR za LiTime i o 38,3% niższa niż 599.99 EUR za Renogy Core; cena za watogodzinę to 0.092 EUR/Wh wobec 0.151 i 0.156 EUR/Wh. Ten sam rdzeń o pojemności 3,8–4 kWh za ułamek ceny markowego produktu — to główny powód, dla którego GSIKE wygrywa tę rundę pod względem opłacalności.

Runda 9 – dostawa i zwroty w UE: GSIKE podaje termin

GSIKE dostarcza do Czech bezpłatnie, z czasem realizacji 1–3 dni, transportem trwającym 2–7 dni i opublikowaną 30-dniową polityką zwrotów. LiTime i Renogy mają własne sklepy w UE oraz obsługę gwarancyjną przez dealerów; GSIKE wyraźnie wygrywa dzięki jasno określonemu terminowi dostawy do Czech bez dopłat.

Wyniki dziewięciu rund

Runda GSIKE 300 Ah LiTime 300 Ah Renogy Core 300 Ah Zwycięzca
1. Użyteczna energia i DoD 4019.2 Wh / 314 Ah 3840 Wh klasa 3840 Wh GSIKE (niewielką przewagą)
2. BMS i moc ciągła 100 A / 1280 W, impuls 400 A/1 s 200 A / udar 800 A BMS o wysokim prądzie LiTime
3. Zakres temperatur ładowania / niskie temperatury 0–50 °C ochrona przed niską temperaturą samoczynne ogrzewanie poniżej 0 °C Renogy
4. Cykle 6000 przy 80% wg dokumentacji ponad 4000 na rynku klasa 6000+ GSIKE
5. Masa i wymiary podstawy 26 kg, 540×283×275 klasa ~28–32 kg klasa ~28–32 kg GSIKE
6. IP i zaciski IP65, dokumentacja M8 klasa IP65 klasa IP65 GSIKE (remis)
7. Gwarancja i recenzje 3 lata, 18 recenzji dłuższa gwarancja, dużo recenzji sieć dealerska LiTime / Renogy
8. Cena 369.99 EUR (0.092/Wh) 579.99 EUR (0.151/Wh) 599.99 EUR (0.156/Wh) GSIKE
9. Dostawa i zwroty bezpłatna dostawa, 30 dni sklep DE sklep UE + dealer GSIKE

Zwycięzcy poszczególnych rund.

Ostateczny wynik: GSIKE 5 rund, LiTime 1, Renogy 1, jedna runda z remisem. GSIKE wygrywa pod względem energii, cykli, masy, ceny i warunków zakupu; LiTime — maksymalnego prądu i renomy marki; Renogy — ładowania zimą. Tak wygląda uczciwy obraz rynku: tani zestaw jest tani, bo pomija BMS 200 A, matę grzewczą i infrastrukturę gwarancyjną — a dla docelowego kupującego to uczciwy kompromis.

Uwaga techniczna: limit 1280 W i sprzeczne dane marketingowe. GSIKE 300 Ah ma taki sam BMS 100 A jak model 100 Ah, więc zapewnia około 3,1 raza dłuższy czas pracy, ale ten sam limit mocy ciągłej 1280 W; połączenie równoległe zwiększa dostępny prąd. Niektóre materiały marketingowe podają wyższy prąd (150 A / 1920 W) i pokazują urządzenie o mocy 1800 W, co jest sprzeczne z instrukcją; przed zaplanowaniem jakiegokolwiek ciągłego obciążenia powyżej 1280 W potwierdź u sprzedawcy rzeczywistą wartość BMS. To porównanie opiera się na konserwatywnych danych z instrukcji: 100 A, 1280 W, prąd impulsowy 400 A przez 1 s.

Typowe błędy przy wyborze spośród trzech akumulatorów 300 Ah

Pierwszym błędem jest przeczytanie oznaczenia 300 Ah i założenie, że akumulator zasili grzejnik o mocy 2000 W. Pojedynczy akumulator GSIKE ma limit 1280 W, ponieważ jego BMS ma 100 A; większy zbiornik wydłuża czas pracy, ale nie zwiększa przepustowości. Drugim błędem jest mieszanie marek w jednym banku akumulatorów: połączenie GSIKE z LiTime lub Renogy oznacza różne BMS-y, różne napięcia ogniw i ciągłą walkę o prąd, która skraca żywotność. Trzecim błędem jest ładowanie ładowarką do akumulatorów kwasowo-ołowiowych 13,8 V, która stale nie doładowuje wszystkich trzech akumulatorów litowych i ogranicza ich pojemność; ustaw profil 14,4 V LiFePO4.

Czwartym błędem jest lekceważenie wagi 26–32 kg i planowanie montażu w pojedynkę. Piątym błędem jest kupowanie podgrzewania, z którego nigdy nie skorzystasz: jeśli montujesz akumulator w ogrzewanym wnętrzu pojazdu i ładujesz go tylko w dzień, w sezonie, nie potrzebujesz samopodgrzewania Renogy i oszczędzasz 230 EUR. Szóstym błędem jest płacenie za Bluetooth, jeśli stan naładowania i tak sprawdzasz na zewnętrznym wyświetlaczu; brak aplikacji w GSIKE nie jest więc wadą, lecz oszczędnością. Przed zakupem zsumuj dzienne zużycie energii w Wh, zmierz największy jednoczesny pobór mocy w watach i sprawdź, czy ładujesz akumulator w niskich temperaturach – na podstawie tych trzech danych wybierz między ceną, prądem i podgrzewaniem.

Wybierając między ceną a funkcjami, zadaj sobie jedno pytanie: która z trzech funkcji – prąd ciągły 200 A, samopodgrzewanie, Bluetooth – jest dla Ciebie niezbędna? Jeśli żadna, GSIKE za 369.99 EUR z bezpłatną dostawą na terenie Czech i 30-dniowym okresem na zwrot to najlepszy wybór. Jeśli niezbędne jest 200 A do mocnego silnika, wybierz LiTime; jeśli niezbędne jest ładowanie zimą w temperaturze poniżej 0 °C, wybierz Renogy. Wszystkie trzy działają w standardowej instalacji 12 V, a różnica sprowadza się do dopłaty za konkretną funkcję, a nie do ilości magazynowanej energii.

GSIKE 300 Ah (369.99 EUR) – najlepszy stosunek jakości do ceny i najniższa cena za Wh

GSIKE oferuje 4019.2 Wh, udokumentowane 6000 cykli, IP65, waży 26 kg i kosztuje 0.092 EUR/Wh. Dostawa na terenie Czech jest bezpłatna, a produkt można zwrócić w ciągu 30 dni. Sprawdzi się w kamperze na dłuższe wyprawy, domku off-grid i domowym magazynie energii przy stałym poborze poniżej 1280 W; ustępuje pod względem prądu ciągłego 200 A, podgrzewania i Bluetooth.

Zalety

  • Najniższa cena za Wh, o 36–38% niższa niż u konkurencji.
  • Udokumentowane 6000 cykli i 26 kg.
  • Bezpłatna dostawa na terenie Czech, 30 dni na zwrot.

Ograniczenia

  • BMS 100 A / 1280 W, a nie 200 A.
  • Brak ogrzewania i Bluetooth.

LiTime 300 Ah (579.99 EUR) – prąd, marka i gwarancja

LiTime oferuje BMS 200 A i prąd szczytowy 800 A, Bluetooth, dłuższą gwarancję marki oraz dużą bazę recenzji. Płacisz za prąd, monitorowanie i wsparcie, a nie za większą pojemność energetyczną, która wynosi tyle samo: 3840 Wh.

Zalety

  • 200 A / 800 A prądu szczytowego, Bluetooth, dłuższa gwarancja.
  • Ogromna, potwierdzona baza recenzji.

Ograniczenia

  • O 36% droższy niż GSIKE przy tej samej pojemności energetycznej.

Renogy Core 300 Ah (599.99 EUR) – samoczynne ogrzewanie i sieć sprzedawców

Renogy Core ogrzewa się samoczynnie i ładuje w temperaturze poniżej 0 °C, a także zapewnia sieć sprzedawców i obsługę gwarancyjną w lokalnym języku. To realna zaleta podczas użytkowania zimą; latem dopłata dotyczy obsługi i ogrzewania, a nie energii.

Zalety

  • Samoczynne ogrzewanie w temperaturze poniżej 0 °C, sieć sprzedawców, Bluetooth.
  • Renomowana marka w branży off-grid.

Ograniczenia

  • O 38% droższy; taka sama pojemność energetyczna: 3840 Wh.

Warunki zakupu, dostawa i zwroty

Cena GSIKE wynosząca 369.99 EUR obejmuje dostawę na terenie Czech. Koszt dostawy to 0 EUR, realizacja zamówienia trwa 1–3 dni, transport 2–7 dni, a opublikowana polityka zwrotów pozwala na zwrot w ciągu 30 dni, jeśli produkt jest w oryginalnym stanie i opakowaniu; za transport zwrotny odpowiada sprzedawca, a pierwotne cła i podatki nie podlegają zwrotowi. LiTime i Renogy można zamówić w oficjalnych sklepach UE, z własnymi warunkami dostawy i obsługą gwarancyjną przez sprzedawcę. Przed zakupem zawsze ponownie sprawdź aktualną cenę, ponieważ sklepy UE i promocje zmieniają ceny co tydzień, a przed zamówieniem większej liczby sztuk do banku sprawdź dostępność w magazynie.

W przypadku banku złożonego z więcej niż jednego akumulatora kupuj identyczne modele w zbliżonym czasie, aby napięcia ogniw jak najmniej się różniły, i wyrównaj je przed pierwszym cyklem pod obciążeniem. GSIKE obsługuje konfigurację 4P4S = 16 jednostek = 64.3 kWh (51,2 V / 1256 Ah), ale przy obciążeniu wyłącznie 12 V pozostań przy połączeniu równoległym 12,8 V, a połączenie szeregowe stosuj tylko z falownikiem wyższej klasy. Wszystkie trzy akumulatory mają zaciski M8, certyfikaty CE, RoHS, UN38.3 i klasę ochrony IP65, więc montaż fizyczny jest podobny; różnice dotyczą prądu, ogrzewania, monitorowania i ceny.

Ostateczny werdykt – który z tych trzech akumulatorów kupić

Dla większości najlepszym wyborem jest GSIKE: 4019.2 Wh, 6000 cykli, 26 kg i 0.092 EUR/Wh za 369.99 EUR z bezpłatną dostawą na terenie Czech. Wybierz LiTime, jeśli potrzebujesz 200 A prądu ciągłego, 800 A prądu szczytowego, Bluetooth i dłuższej gwarancji; wybierz Renogy Core, jeśli potrzebujesz samoczynnego ogrzewania do ładowania zimą i wsparcia sprzedawcy.

Podsumowanie: GSIKE wygrywa ceną i udokumentowaną liczbą cykli, LiTime prądem, Renogy odpornością na zimno; jeśli 200 A, ogrzewanie ani Bluetooth nie są niezbędne, GSIKE to rozsądny zakup w 2026 roku.

Często zadawane pytania

Czy akumulator GSIKE jest ogólnie lepszy niż LiTime?

Nie pod każdym względem. GSIKE jest tańszy o 36% i ma udokumentowaną żywotność wynoszącą 6000 cykli, ale LiTime deklaruje 200 A prądu ciągłego i 800 A prądu szczytowego, Bluetooth oraz dłuższą gwarancję. GSIKE wygrywa ceną za Wh, LiTime maksymalnym prądem.

Dlaczego GSIKE może być tańszy od uznanych marek?

Ponieważ nie ma BMS 200 A, maty grzewczej, Bluetooth ani zaplecza gwarancyjnego marki; za ten sam rdzeń 3840–4019 Wh nie płacisz za logo i marketing.

Czy funkcja samoczynnego podgrzewania Renogy jest konieczna?

Tylko do ładowania zimą w temperaturze poniżej 0 °C. GSIKE ładuje się w zakresie 0–50 °C i nie ma podgrzewania; nie jest ono potrzebne latem ani wiosną, ale przyda się w zamarzniętym domku na zewnątrz.

Ile euro można zaoszczędzić, wybierając GSIKE zamiast Renogy?

O 230 EUR mniej niż Renogy Core za 599.99 EUR i o 210 EUR mniej niż LiTime za 579.99 EUR, przy tym samym rdzeniu o pojemności 3,8–4 kWh.

Czy BMS 100 A wystarczy do domowego magazynu energii z fotowoltaiką?

Tak, przy stałym poborze poniżej 1280 W (lodówka, oświetlenie, router, pompa). Przy stałym poborze powyżej 1280 W dodaj równolegle identyczne jednostki albo wybierz LiTime 200 A.

Co oznacza wartość 400 A w przypadku GSIKE?

Jednosekundowy szczytowy prąd rozruchowy kompresora lub silnika, a nie prąd ciągły. Ciągły limit wynosi 100 A / 1280 W; przy długotrwałym wysokim poborze nie zakładaj 400 A.

Czy można mieszać akumulatory GSIKE z LiTime w jednym zestawie?

Nie polecamy. Bank akumulatorów powinien składać się z identycznych modeli w tym samym wieku; mieszanie marek i różnych BMS prowadzi do walki o prąd i skraca żywotność.

Który producent oferuje dłuższą gwarancję?

LiTime i Renogy publikują dłuższe gwarancje marki i mają większą bazę opinii; GSIKE oferuje 3-letnią gwarancję, a deklarowana żywotność wynosi około 10 lat.

Czy GSIKE 300 Ah to przepakowany produkt LiTime?

Nie. To osobny model GSK-12.8V-300AH z własną instrukcją i udokumentowanym BMS 100 A; z rynkiem łączy go jedynie klasa platformy.

Gdzie najszybciej sprawdzisz aktualną cenę i dostępność?

Bezpośrednio na stronie produktu gesike.com, gdzie cena wynosi 369.99 EUR, produkt jest dostępny w magazynie, dostawa na terenie Czech jest bezpłatna, a zwrot możliwy przez 30 dni; ceny w sklepach UE zmieniają się co tydzień.

Źródła i podstawa danych

  1. GSIKE 12,8 V 300 Ah – strona produktu (369.99 EUR) — https://gesike.com/products/gsike-12-8v-300ah-lithium-energy-storage-battery-for-solar-power-system
  2. LiTime 12 V 300 Ah 200 A / 800 A – oficjalny sklep DE (579.99 EUR) — https://www.litime.de/es/products/litime-12v-300ah-bateria-de-litio-lifepo4
  3. Renogy Core 12 V 300 Ah z samoczynnym podgrzewaniem – sklep UE (599.99 EUR) — https://eu.renogy.com/products/12v-300ah-core-series-deep-cycle-lithium-iron-phosphate-battery-w-self-heating-new-version
  4. Renogy Core Mini 300 Ah – promocja w UE (715.99 EUR) — https://eu.renogy.com/on-sale/
  5. EASUN 12 V 300 Ah 200 A – oficjalny sklep UE (376.99 EUR) — https://eu.easunpower.com/products/easun-12v-300ah-lifepo4-lithium-battery-for-rv
  6. DATOUBOSS 12 V 300 Ah 200 A BT – oficjalny sklep UE (355.68 EUR) — https://www.datouboss.com/es/collections/datouboss-batteries-inverters
  7. Power Queen 12 V 300 Ah 200 A – oficjalny sklep DE (539.99 EUR) — https://www.ipowerqueen.de/pt/collections/tiefzyklus-lifepo4-akkus
  8. Redodo 12 V 300 Ah 200 A – oficjalny sklep DE (599.99 EUR) — https://www.redodopower.de/products/redodo-12v-300ah-lithium-lifepo4-batterie

Więcej poradników i porównań

Przejdź bezpośrednio do modelu: Strona produktu GSIKE 12,8 V 300 Ah.

GSIKE 12,8 V 300 Ah za 369.99 EUR (zamiast 470.00 EUR) – bezpłatna dostawa na terenie Czech, 30 dni na zwrot i 3 lata gwarancji.