314 Ah4019.2 Wh100A1280 W6000 ciklusIP65369.99 EUR
GSIKE 300Ah vs. Litime és Renogy – részletes összehasonlítás
Részletes összehasonlítás: GSIKE 314Ah vs. Litime és Renogy 300Ah: energia, 100A-es BMS, ciklusok, IP65 és 369.99 EUR-os ár.
Tekintsd meg a GSIKE 300Ah-t (369.99 EUR)Biztonság: a LiFePO4 akkumulátorok nem hajlamosak a hőmegfutásra, nem szivárogtatnak savat, és nincs szükségük gázelvezetésre. Az IP65-ös védelem óv a portól és a fröccsenő víztől, de nem véd a vízbe merítés ellen; hajón az akkumulátort rögzítsd a tengervíztől távol, és biztosítékkal védd a rövidzárlattól.
A moduláris kialakítás lehetővé teszi a bővítést: ha egy 314 Ah-s akkumulátor kapacitása nem elegendő, ugyanabból a modellből többet is hozzáadhatsz párhuzamosan, vagy kialakíthatsz egy 4P4S rendszert 16 egységből, összesen 64,3 kWh kapacitással. A régi egységet nem kell leselejtezni, a rendszer fokozatosan bővíthető.
A finn évszakok miatt nyáron hosszúak, télen rövidek a napsütéses napok, ezért a napelemeket és az akkumulátorkapacitást a téli csúcsterhelésre kell méretezni. Töltés előtt tartsd melegen az akkumulátort, kerüld a mélykisütést, és rendszeresen ellenőrizd a töltési profilt, így a 314 Ah-s akkumulátor egész évben megbízhatóan működik.
Ha nagyobb lakókocsi, hajó vagy nyaraló villamosenergia-ellátását tervezed, kezdd a napi energiafogyasztás kiszámításával: add össze az egyes készülékek wattértékét és üzemóráit, váltsd át Wh-ra, majd hasonlítsd össze a névleges 4019.2 Wh energiával. A nagy akkumulátor hosszú éjszakákra és több borús napra elegendő energiát ad, de a 100 A-es BMS a folyamatos teljesítményt 1280 W-ban korlátozza, ezért a nagy fogyasztású, egyszerre működő készülékeket külön kell méretezni.
A LiFePO4-kémia széles kisütési hőmérséklet-tartományban működik, de hidegben óvatosan kell tölteni: a töltés 0–50 °C között engedélyezett, a nulla fok alatti töltés pedig károsítja a cellákat. A finn télben tartsd melegen az akkumulátort a reggeli töltés előtt, hosszú távú tároláskor pedig legyen 50–70%-os töltöttségű, −10 – 50 °C-on; az önkisülése mindössze 2–3% havonta.
A 100A-es BMS biztonsági elem: korlátozza a folyamatos töltő- és kisütőáramot, mélykisütés esetén 10 V-nál lekapcsol, és véd a túlterheléstől, túláramtól, túlmelegedéstől és rövidzárlattól. Kis motor esetén megengedett a 400A-es, egy másodperces impulzus, de ez nem tekinthető folyamatos teljesítménynek. A külső biztosítékot és megszakítót a pozitív pólus közelébe kell beszerelni.
A 12V-os rendszer kábelezéséhez vastag vezeték kell, mivel alacsony a feszültség és nagy az áramerősség; a túl vékony kábel feszültségesést és túlmelegedést okoz. Az áramerősség és a hossz alapján válassz keresztmetszetet, használj M8-as sarukat, és ellenőrizd az érintkezési ellenállást. Párhuzamos kapcsolásnál a vezetékek legyenek egyforma hosszúak, hogy az áram egyenletesen oszoljon el.
A napelemes rendszert a töltési igényhez kell méretezni: a 4019.2 Wh-s akkumulátorhoz elegendő napelemre van szükség, de a BMS az ajánlott 40A-es töltést fogadja, így a többletteljesítmény kihasználatlan marad. A CC/CV 14,4 V ±0,2 V-os profilt be kell állítani a töltőn, hogy a cellák egyenletesen töltődjenek fel, és ne töltődjenek túl.
A napelemes rendszert a töltési igényhez kell méretezni: a 4019.2 Wh-s akkumulátorhoz elegendő napelemre van szükség, de a BMS az ajánlott 40A-es töltést fogadja, így a többletteljesítmény kihasználatlan marad. A CC/CV 14,4 V ±0,2 V-os profilt be kell állítani a töltőn, hogy a cellák egyenletesen töltődjenek fel, és ne töltődjenek túl.
A LiFePO4 egyik előnye, hogy nem igényel karbantartást: nincs szükség víz utántöltésére, cellakiegyenlítésre vagy savköd ellenőrzésére. Beszerelés után az akkumulátor magától működik, ha a BMS, a töltési profil és a kábelek megfelelőek, ami különösen értékes lakókocsiban és nyaralóban, ahol a karbantartás költséges.
Az élettartamköltség kiszámításakor hasonlítsd össze az éves költségeket: 80%-os kisütési mélység mellett a 6000 ciklus évtizedes élettartamot jelent, míg az ólomakkumulátort néhány évente le kell cserélni. A 369.99 EUR-os kezdeti ár az élettartam során megtérül, ha számításba veszed a többszöri ólomakkumulátor-cserét és a karbantartást.
Biztonság: a LiFePO4 akkumulátorok nem hajlamosak a hőmegfutásra, nem szivárogtatnak savat, és nincs szükségük gázelvezetésre. Az IP65-ös védelem óv a portól és a fröccsenő víztől, de nem véd a vízbe merítés ellen; hajón az akkumulátort rögzítsd a tengervíztől távol, és biztosítékkal védd a rövidzárlattól.
A moduláris kialakítás lehetővé teszi a bővítést: ha egy 314 Ah-s akkumulátor kapacitása nem elegendő, ugyanabból a modellből többet is hozzáadhatsz párhuzamosan, vagy kialakíthatsz egy 4P4S rendszert 16 egységből, összesen 64,3 kWh kapacitással. A régi egységet nem kell leselejtezni, a rendszer fokozatosan bővíthető.
A finn évszakok miatt nyáron hosszúak, télen rövidek a napsütéses napok, ezért a napelemeket és az akkumulátorkapacitást a téli csúcsterhelésre kell méretezni. Töltés előtt tartsd melegen az akkumulátort, kerüld a mélykisütést, és rendszeresen ellenőrizd a töltési profilt, így a 314 Ah-s akkumulátor egész évben megbízhatóan működik.
Ha nagyobb lakókocsi, hajó vagy nyaraló villamosenergia-ellátását tervezed, kezdd a napi energiafogyasztás kiszámításával: add össze az egyes készülékek wattértékét és üzemóráit, váltsd át Wh-ra, majd hasonlítsd össze a névleges 4019.2 Wh energiával. A nagy akkumulátor hosszú éjszakákra és több borús napra elegendő energiát ad, de a 100 A-es BMS a folyamatos teljesítményt 1280 W-ban korlátozza, ezért a nagy fogyasztású, egyszerre működő készülékeket külön kell méretezni.
A LiFePO4-kémia széles kisütési hőmérséklet-tartományban működik, de hidegben óvatosan kell tölteni: a töltés 0–50 °C között engedélyezett, a nulla fok alatti töltés pedig károsítja a cellákat. A finn télben tartsd melegen az akkumulátort a reggeli töltés előtt, hosszú távú tároláskor pedig legyen 50–70%-os töltöttségű, −10 – 50 °C-on; az önkisülése mindössze 2–3% havonta.
A LiFePO4-kémia széles kisütési hőmérséklet-tartományban működik, de hidegben óvatosan kell tölteni: a töltés 0–50 °C között engedélyezett, a nulla fok alatti töltés pedig károsítja a cellákat. A finn télben tartsd melegen az akkumulátort a reggeli töltés előtt, hosszú távú tároláskor pedig legyen 50–70%-os töltöttségű, −10 – 50 °C-on; az önkisülése mindössze 2–3% havonta.
A 100A-es BMS biztonsági elem: korlátozza a folyamatos töltő- és kisütőáramot, mélykisütés esetén 10 V-nál lekapcsol, és véd a túlterheléstől, túláramtól, túlmelegedéstől és rövidzárlattól. Kis motor esetén megengedett a 400A-es, egy másodperces impulzus, de ez nem tekinthető folyamatos teljesítménynek. A külső biztosítékot és megszakítót a pozitív pólus közelébe kell beszerelni.
A 12V-os rendszer kábelezéséhez vastag vezeték kell, mivel alacsony a feszültség és nagy az áramerősség; a túl vékony kábel feszültségesést és túlmelegedést okoz. Az áramerősség és a hossz alapján válassz keresztmetszetet, használj M8-as sarukat, és ellenőrizd az érintkezési ellenállást. Párhuzamos kapcsolásnál a vezetékek legyenek egyforma hosszúak, hogy az áram egyenletesen oszoljon el.
A napelemes rendszert a töltési igényhez kell méretezni: a 4019.2 Wh-s akkumulátorhoz elegendő napelemre van szükség, de a BMS az ajánlott 40A-es töltést fogadja, így a többletteljesítmény kihasználatlan marad. A CC/CV 14,4 V ±0,2 V-os profilt be kell állítani a töltőn, hogy a cellák egyenletesen töltődjenek fel, és ne töltődjenek túl.
A LiFePO4 egyik előnye, hogy nem igényel karbantartást: nincs szükség víz utántöltésére, cellakiegyenlítésre vagy savköd ellenőrzésére. Beszerelés után az akkumulátor magától működik, ha a BMS, a töltési profil és a kábelek megfelelőek, ami különösen értékes lakókocsiban és nyaralóban, ahol a karbantartás költséges.
Az élettartamköltség kiszámításakor hasonlítsd össze az éves költségeket: 80%-os kisütési mélység mellett a 6000 ciklus évtizedes élettartamot jelent, míg az ólomakkumulátort néhány évente le kell cserélni. A 369.99 EUR-os kezdeti ár az élettartam során megtérül, ha számításba veszed a többszöri ólomakkumulátor-cserét és a karbantartást.
Biztonság: a LiFePO4 akkumulátorok nem hajlamosak a hőmegfutásra, nem szivárogtatnak savat, és nincs szükségük gázelvezetésre. Az IP65-ös védelem óv a portól és a fröccsenő víztől, de nem véd a vízbe merítés ellen; hajón az akkumulátort rögzítsd a tengervíztől távol, és biztosítékkal védd a rövidzárlattól.
A moduláris kialakítás lehetővé teszi a bővítést: ha egy 314 Ah-s akkumulátor kapacitása nem elegendő, ugyanabból a modellből többet is hozzáadhatsz párhuzamosan, vagy kialakíthatsz egy 4P4S rendszert 16 egységből, összesen 64,3 kWh kapacitással. A régi egységet nem kell leselejtezni, a rendszer fokozatosan bővíthető.
A moduláris kialakítás lehetővé teszi a bővítést: ha egy 314 Ah-s akkumulátor kapacitása nem elegendő, ugyanabból a modellből többet is hozzáadhatsz párhuzamosan, vagy kialakíthatsz egy 4P4S rendszert 16 egységből, összesen 64,3 kWh kapacitással. A régi egységet nem kell leselejtezni, a rendszer fokozatosan bővíthető.
A finn évszakok miatt nyáron hosszúak, télen rövidek a napsütéses napok, ezért a napelemeket és az akkumulátorkapacitást a téli csúcsterhelésre kell méretezni. Töltés előtt tartsd melegen az akkumulátort, kerüld a mélykisütést, és rendszeresen ellenőrizd a töltési profilt, így a 314 Ah-s akkumulátor egész évben megbízhatóan működik.
Ha nagyobb lakókocsi, hajó vagy nyaraló villamosenergia-ellátását tervezed, kezdd a napi energiafogyasztás kiszámításával: add össze az egyes készülékek wattértékét és üzemóráit, váltsd át Wh-ra, majd hasonlítsd össze a névleges 4019.2 Wh energiával. A nagy akkumulátor hosszú éjszakákra és több borús napra elegendő energiát ad, de a 100 A-es BMS a folyamatos teljesítményt 1280 W-ban korlátozza, ezért a nagy fogyasztású, egyszerre működő készülékeket külön kell méretezni.
A LiFePO4-kémia széles kisütési hőmérséklet-tartományban működik, de hidegben óvatosan kell tölteni: a töltés 0–50 °C között engedélyezett, a nulla fok alatti töltés pedig károsítja a cellákat. A finn télben tartsd melegen az akkumulátort a reggeli töltés előtt, hosszú távú tároláskor pedig legyen 50–70%-os töltöttségű, −10 – 50 °C-on; az önkisülése mindössze 2–3% havonta.
A 100A-es BMS biztonsági elem: korlátozza a folyamatos töltő- és kisütőáramot, mélykisütés esetén 10 V-nál lekapcsol, és véd a túlterheléstől, túláramtól, túlmelegedéstől és rövidzárlattól. Kis motor esetén megengedett a 400A-es, egy másodperces impulzus, de ez nem tekinthető folyamatos teljesítménynek. A külső biztosítékot és megszakítót a pozitív pólus közelébe kell beszerelni.
A 12V-os rendszer kábelezéséhez vastag vezeték kell, mivel alacsony a feszültség és nagy az áramerősség; a túl vékony kábel feszültségesést és túlmelegedést okoz. Az áramerősség és a hossz alapján válassz keresztmetszetet, használj M8-as sarukat, és ellenőrizd az érintkezési ellenállást. Párhuzamos kapcsolásnál a vezetékek legyenek egyforma hosszúak, hogy az áram egyenletesen oszoljon el.
A napelemes rendszert a töltési igényhez kell méretezni: a 4019.2 Wh-s akkumulátorhoz elegendő napelemre van szükség, de a BMS az ajánlott 40A-es töltést fogadja, így a többletteljesítmény kihasználatlan marad. A CC/CV 14,4 V ±0,2 V-os profilt be kell állítani a töltőn, hogy a cellák egyenletesen töltődjenek fel, és ne töltődjenek túl.
A LiFePO4 egyik előnye, hogy nem igényel karbantartást: nincs szükség víz utántöltésére, cellakiegyenlítésre vagy savköd ellenőrzésére. Beszerelés után az akkumulátor magától működik, ha a BMS, a töltési profil és a kábelek megfelelőek, ami különösen értékes lakókocsiban és nyaralóban, ahol a karbantartás költséges.
A LiFePO4 egyik előnye, hogy nem igényel karbantartást: nincs szükség víz utántöltésére, cellakiegyenlítésre vagy savköd ellenőrzésére. Beszerelés után az akkumulátor magától működik, ha a BMS, a töltési profil és a kábelek megfelelőek, ami különösen értékes lakókocsiban és nyaralóban, ahol a karbantartás költséges.
Az élettartamköltség kiszámításakor hasonlítsd össze az éves költségeket: 80%-os kisütési mélység mellett a 6000 ciklus évtizedes élettartamot jelent, míg az ólomakkumulátort néhány évente le kell cserélni. A 369.99 EUR-os kezdeti ár az élettartam során megtérül, ha számításba veszed a többszöri ólomakkumulátor-cserét és a karbantartást.
Biztonság: a LiFePO4 akkumulátorok nem hajlamosak a hőmegfutásra, nem szivárogtatnak savat, és nincs szükségük gázelvezetésre. Az IP65-ös védelem óv a portól és a fröccsenő víztől, de nem véd a vízbe merítés ellen; hajón az akkumulátort rögzítsd a tengervíztől távol, és biztosítékkal védd a rövidzárlattól.
A moduláris kialakítás lehetővé teszi a bővítést: ha egy 314 Ah-s akkumulátor kapacitása nem elegendő, ugyanabból a modellből többet is hozzáadhatsz párhuzamosan, vagy kialakíthatsz egy 4P4S rendszert 16 egységből, összesen 64,3 kWh kapacitással. A régi egységet nem kell leselejtezni, a rendszer fokozatosan bővíthető.
A finn évszakok miatt nyáron hosszúak, télen rövidek a napsütéses napok, ezért a napelemeket és az akkumulátorkapacitást a téli csúcsterhelésre kell méretezni. Töltés előtt tartsd melegen az akkumulátort, kerüld a mélykisütést, és rendszeresen ellenőrizd a töltési profilt, így a 314 Ah-s akkumulátor egész évben megbízhatóan működik.
Ha nagyobb lakókocsi, hajó vagy nyaraló villamosenergia-ellátását tervezed, kezdd a napi energiafogyasztás kiszámításával: add össze az egyes készülékek wattértékét és üzemóráit, váltsd át Wh-ra, majd hasonlítsd össze a névleges 4019.2 Wh energiával. A nagy akkumulátor hosszú éjszakákra és több borús napra elegendő energiát ad, de a 100 A-es BMS a folyamatos teljesítményt 1280 W-ban korlátozza, ezért a nagy fogyasztású, egyszerre működő készülékeket külön kell méretezni.
A LiFePO4-kémia széles kisütési hőmérséklet-tartományban működik, de hidegben óvatosan kell tölteni: a töltés 0–50 °C között engedélyezett, a nulla fok alatti töltés pedig károsítja a cellákat. A finn télben tartsd melegen az akkumulátort a reggeli töltés előtt, hosszú távú tároláskor pedig legyen 50–70%-os töltöttségű, −10 – 50 °C-on; az önkisülése mindössze 2–3% havonta.
A 100A-es BMS biztonsági elem: korlátozza a folyamatos töltő- és kisütőáramot, mélykisütés esetén 10 V-nál lekapcsol, és véd a túlterheléstől, túláramtól, túlmelegedéstől és rövidzárlattól. Kis motor esetén megengedett a 400A-es, egy másodperces impulzus, de ez nem tekinthető folyamatos teljesítménynek. A külső biztosítékot és megszakítót a pozitív pólus közelébe kell beszerelni.
A 100A-es BMS biztonsági elem: korlátozza a folyamatos töltő- és kisütőáramot, mélykisütés esetén 10 V-nál lekapcsol, és véd a túlterheléstől, túláramtól, túlmelegedéstől és rövidzárlattól. Kis motor esetén megengedett a 400A-es, egy másodperces impulzus, de ez nem tekinthető folyamatos teljesítménynek. A külső biztosítékot és megszakítót a pozitív pólus közelébe kell beszerelni.
A 12V-os rendszer kábelezéséhez vastag vezeték kell, mivel alacsony a feszültség és nagy az áramerősség; a túl vékony kábel feszültségesést és túlmelegedést okoz. Az áramerősség és a hossz alapján válassz keresztmetszetet, használj M8-as sarukat, és ellenőrizd az érintkezési ellenállást. Párhuzamos kapcsolásnál a vezetékek legyenek egyforma hosszúak, hogy az áram egyenletesen oszoljon el.
A napelemes rendszert a töltési igényhez kell méretezni: a 4019.2 Wh-s akkumulátorhoz elegendő napelemre van szükség, de a BMS az ajánlott 40A-es töltést fogadja, így a többletteljesítmény kihasználatlan marad. A CC/CV 14,4 V ±0,2 V-os profilt be kell állítani a töltőn, hogy a cellák egyenletesen töltődjenek fel, és ne töltődjenek túl.
A LiFePO4 egyik előnye, hogy nem igényel karbantartást: nincs szükség víz utántöltésére, cellakiegyenlítésre vagy savköd ellenőrzésére. Beszerelés után az akkumulátor magától működik, ha a BMS, a töltési profil és a kábelek megfelelőek, ami különösen értékes lakókocsiban és nyaralóban, ahol a karbantartás költséges.
Az élettartamköltség kiszámításakor hasonlítsd össze az éves költségeket: 80%-os kisütési mélység mellett a 6000 ciklus évtizedes élettartamot jelent, míg az ólomakkumulátort néhány évente le kell cserélni. A 369.99 EUR-os kezdeti ár az élettartam során megtérül, ha számításba veszed a többszöri ólomakkumulátor-cserét és a karbantartást.
Biztonság: a LiFePO4 akkumulátorok nem hajlamosak a hőmegfutásra, nem szivárogtatnak savat, és nincs szükségük gázelvezetésre. Az IP65-ös védelem óv a portól és a fröccsenő víztől, de nem véd a vízbe merítés ellen; hajón az akkumulátort rögzítsd a tengervíztől távol, és biztosítékkal védd a rövidzárlattól.
A moduláris kialakítás lehetővé teszi a bővítést: ha egy 314 Ah-s akkumulátor kapacitása nem elegendő, ugyanabból a modellből többet is hozzáadhatsz párhuzamosan, vagy kialakíthatsz egy 4P4S rendszert 16 egységből, összesen 64,3 kWh kapacitással. A régi egységet nem kell leselejtezni, a rendszer fokozatosan bővíthető.
A finn évszakok miatt nyáron hosszúak, télen rövidek a napsütéses napok, ezért a napelemeket és az akkumulátorkapacitást a téli csúcsterhelésre kell méretezni. Töltés előtt tartsd melegen az akkumulátort, kerüld a mélykisütést, és rendszeresen ellenőrizd a töltési profilt, így a 314 Ah-s akkumulátor egész évben megbízhatóan működik.
A finn évszakok miatt nyáron hosszúak, télen rövidek a napsütéses napok, ezért a napelemeket és az akkumulátorkapacitást a téli csúcsterhelésre kell méretezni. Töltés előtt tartsd melegen az akkumulátort, kerüld a mélykisütést, és rendszeresen ellenőrizd a töltési profilt, így a 314 Ah-s akkumulátor egész évben megbízhatóan működik.
Ha nagyobb lakókocsi, hajó vagy nyaraló villamosenergia-ellátását tervezed, kezdd a napi energiafogyasztás kiszámításával: add össze az egyes készülékek wattértékét és üzemóráit, váltsd át Wh-ra, majd hasonlítsd össze a névleges 4019.2 Wh energiával. A nagy akkumulátor hosszú éjszakákra és több borús napra elegendő energiát ad, de a 100 A-es BMS a folyamatos teljesítményt 1280 W-ban korlátozza, ezért a nagy fogyasztású, egyszerre működő készülékeket külön kell méretezni.
A LiFePO4-kémia széles kisütési hőmérséklet-tartományban működik, de hidegben óvatosan kell tölteni: a töltés 0–50 °C között engedélyezett, a nulla fok alatti töltés pedig károsítja a cellákat. A finn télben tartsd melegen az akkumulátort a reggeli töltés előtt, hosszú távú tároláskor pedig legyen 50–70%-os töltöttségű, −10 – 50 °C-on; az önkisülése mindössze 2–3% havonta.
A 100A-es BMS biztonsági elem: korlátozza a folyamatos töltő- és kisütőáramot, mélykisütés esetén 10 V-nál lekapcsol, és véd a túlterheléstől, túláramtól, túlmelegedéstől és rövidzárlattól. Kis motor esetén megengedett a 400A-es, egy másodperces impulzus, de ez nem tekinthető folyamatos teljesítménynek. A külső biztosítékot és megszakítót a pozitív pólus közelébe kell beszerelni.
A 12V-os rendszer kábelezéséhez vastag vezeték kell, mivel alacsony a feszültség és nagy az áramerősség; a túl vékony kábel feszültségesést és túlmelegedést okoz. Az áramerősség és a hossz alapján válassz keresztmetszetet, használj M8-as sarukat, és ellenőrizd az érintkezési ellenállást. Párhuzamos kapcsolásnál a vezetékek legyenek egyforma hosszúak, hogy az áram egyenletesen oszoljon el.
A napelemes rendszert a töltési igényhez kell méretezni: a 4019.2 Wh-s akkumulátorhoz elegendő napelemre van szükség, de a BMS az ajánlott 40A-es töltést fogadja, így a többletteljesítmény kihasználatlan marad. A CC/CV 14,4 V ±0,2 V-os profilt be kell állítani a töltőn, hogy a cellák egyenletesen töltődjenek fel, és ne töltődjenek túl.
A LiFePO4 egyik előnye, hogy nem igényel karbantartást: nincs szükség víz utántöltésére, cellakiegyenlítésre vagy savköd ellenőrzésére. Beszerelés után az akkumulátor magától működik, ha a BMS, a töltési profil és a kábelek megfelelőek, ami különösen értékes lakókocsiban és nyaralóban, ahol a karbantartás költséges.
Az élettartamköltség kiszámításakor hasonlítsd össze az éves költségeket: 80%-os kisütési mélység mellett a 6000 ciklus évtizedes élettartamot jelent, míg az ólomakkumulátort néhány évente le kell cserélni. A 369.99 EUR-os kezdeti ár az élettartam során megtérül, ha számításba veszed a többszöri ólomakkumulátor-cserét és a karbantartást.
Az élettartamköltség kiszámításakor hasonlítsd össze az éves költségeket: 80%-os kisütési mélység mellett a 6000 ciklus évtizedes élettartamot jelent, míg az ólomakkumulátort néhány évente le kell cserélni. A 369.99 EUR-os kezdeti ár az élettartam során megtérül, ha számításba veszed a többszöri ólomakkumulátor-cserét és a karbantartást.
Biztonság: a LiFePO4 akkumulátorok nem hajlamosak a hőmegfutásra, nem szivárogtatnak savat, és nincs szükségük gázelvezetésre. Az IP65-ös védelem óv a portól és a fröccsenő víztől, de nem véd a vízbe merítés ellen; hajón az akkumulátort rögzítsd a tengervíztől távol, és biztosítékkal védd a rövidzárlattól.
A moduláris kialakítás lehetővé teszi a bővítést: ha egy 314 Ah-s akkumulátor kapacitása nem elegendő, ugyanabból a modellből többet is hozzáadhatsz párhuzamosan, vagy kialakíthatsz egy 4P4S rendszert 16 egységből, összesen 64,3 kWh kapacitással. A régi egységet nem kell leselejtezni, a rendszer fokozatosan bővíthető.
A finn évszakok miatt nyáron hosszúak, télen rövidek a napsütéses napok, ezért a napelemeket és az akkumulátorkapacitást a téli csúcsterhelésre kell méretezni. Töltés előtt tartsd melegen az akkumulátort, kerüld a mélykisütést, és rendszeresen ellenőrizd a töltési profilt, így a 314 Ah-s akkumulátor egész évben megbízhatóan működik.
Ha nagyobb lakókocsi, hajó vagy nyaraló villamosenergia-ellátását tervezed, kezdd a napi energiafogyasztás kiszámításával: add össze az egyes készülékek wattértékét és üzemóráit, váltsd át Wh-ra, majd hasonlítsd össze a névleges 4019.2 Wh energiával. A nagy akkumulátor hosszú éjszakákra és több borús napra elegendő energiát ad, de a 100 A-es BMS a folyamatos teljesítményt 1280 W-ban korlátozza, ezért a nagy fogyasztású, egyszerre működő készülékeket külön kell méretezni.
A LiFePO4-kémia széles kisütési hőmérséklet-tartományban működik, de hidegben óvatosan kell tölteni: a töltés 0–50 °C között engedélyezett, a nulla fok alatti töltés pedig károsítja a cellákat. A finn télben tartsd melegen az akkumulátort a reggeli töltés előtt, hosszú távú tároláskor pedig legyen 50–70%-os töltöttségű, −10 – 50 °C-on; az önkisülése mindössze 2–3% havonta.
A 100A-es BMS biztonsági elem: korlátozza a folyamatos töltő- és kisütőáramot, mélykisütés esetén 10 V-nál lekapcsol, és véd a túlterheléstől, túláramtól, túlmelegedéstől és rövidzárlattól. Kis motor esetén megengedett a 400A-es, egy másodperces impulzus, de ez nem tekinthető folyamatos teljesítménynek. A külső biztosítékot és megszakítót a pozitív pólus közelébe kell beszerelni.
A 12V-os rendszer kábelezéséhez vastag vezeték kell, mivel alacsony a feszültség és nagy az áramerősség; a túl vékony kábel feszültségesést és túlmelegedést okoz. Az áramerősség és a hossz alapján válassz keresztmetszetet, használj M8-as sarukat, és ellenőrizd az érintkezési ellenállást. Párhuzamos kapcsolásnál a vezetékek legyenek egyforma hosszúak, hogy az áram egyenletesen oszoljon el.
A 12V-os rendszer kábelezéséhez vastag vezeték kell, mivel alacsony a feszültség és nagy az áramerősség; a túl vékony kábel feszültségesést és túlmelegedést okoz. Az áramerősség és a hossz alapján válassz keresztmetszetet, használj M8-as sarukat, és ellenőrizd az érintkezési ellenállást. Párhuzamos kapcsolásnál a vezetékek legyenek egyforma hosszúak, hogy az áram egyenletesen oszoljon el.
A napelemes rendszert a töltési igényhez kell méretezni: a 4019.2 Wh-s akkumulátorhoz elegendő napelemre van szükség, de a BMS az ajánlott 40A-es töltést fogadja, így a többletteljesítmény kihasználatlan marad. A CC/CV 14,4 V ±0,2 V-os profilt be kell állítani a töltőn, hogy a cellák egyenletesen töltődjenek fel, és ne töltődjenek túl.
A LiFePO4 egyik előnye, hogy nem igényel karbantartást: nincs szükség víz utántöltésére, cellakiegyenlítésre vagy savköd ellenőrzésére. Beszerelés után az akkumulátor magától működik, ha a BMS, a töltési profil és a kábelek megfelelőek, ami különösen értékes lakókocsiban és nyaralóban, ahol a karbantartás költséges.
Az élettartamköltség kiszámításakor hasonlítsd össze az éves költségeket: 80%-os kisütési mélység mellett a 6000 ciklus évtizedes élettartamot jelent, míg az ólomakkumulátort néhány évente le kell cserélni. A 369.99 EUR-os kezdeti ár az élettartam során megtérül, ha számításba veszed a többszöri ólomakkumulátor-cserét és a karbantartást.
Biztonság: a LiFePO4 akkumulátorok nem hajlamosak a hőmegfutásra, nem szivárogtatnak savat, és nincs szükségük gázelvezetésre. Az IP65-ös védelem óv a portól és a fröccsenő víztől, de nem véd a vízbe merítés ellen; hajón az akkumulátort rögzítsd a tengervíztől távol, és biztosítékkal védd a rövidzárlattól.
A moduláris kialakítás lehetővé teszi a bővítést: ha egy 314 Ah-s akkumulátor kapacitása nem elegendő, ugyanabból a modellből többet is hozzáadhatsz párhuzamosan, vagy kialakíthatsz egy 4P4S rendszert 16 egységből, összesen 64,3 kWh kapacitással. A régi egységet nem kell leselejtezni, a rendszer fokozatosan bővíthető.
A finn évszakok miatt nyáron hosszúak, télen rövidek a napsütéses napok, ezért a napelemeket és az akkumulátorkapacitást a téli csúcsterhelésre kell méretezni. Töltés előtt tartsd melegen az akkumulátort, kerüld a mélykisütést, és rendszeresen ellenőrizd a töltési profilt, így a 314 Ah-s akkumulátor egész évben megbízhatóan működik.
Ha nagyobb lakókocsi, hajó vagy nyaraló villamosenergia-ellátását tervezed, kezdd a napi energiafogyasztás kiszámításával: add össze az egyes készülékek wattértékét és üzemóráit, váltsd át Wh-ra, majd hasonlítsd össze a névleges 4019.2 Wh energiával. A nagy akkumulátor hosszú éjszakákra és több borús napra elegendő energiát ad, de a 100 A-es BMS a folyamatos teljesítményt 1280 W-ban korlátozza, ezért a nagy fogyasztású, egyszerre működő készülékeket külön kell méretezni.
{'type': 'h2', 'text': 'GSIKE 300Ah vs. Litime és Renogy 12V-os közvetlen összehasonlítása'}
{'type': 'p', 'html': 'A részletes összehasonlításban a GSIKE 300Ah (314Ah / 4019.2 Wh) a Litime és a Renogy 12V 300Ah-s modelljeivel kerül szembe. Objektív döntéshez összehasonlítjuk az energiatárolást, a BMS áramerősségét, a ciklusok számát, a burkolatot, a tanúsítványokat, a tömeget és az árat.'}
{'type': 'table', 'headers': ['Jellemző', 'GSIKE 300Ah', 'Litime 300Ah', 'Renogy 300Ah'], 'rows': [['Kapacitás', '314Ah / 4019.2Wh', '300Ah-os kategória', '300Ah-os kategória'], ['Folyamatos BMS-áram', '100A / 1280W', '100A', '100A'], ['Ciklusok száma 80%-os kisütési mélységnél', '6000', '≈6000', '≈5000'], ['Burkolat', 'IP65 ABS', 'IP65', 'IP65'], ['Tanúsítványok', 'CE/RoHS/UN38.3', 'részben', 'részben'], ['Ár', '369.99 EUR', 'magasabb', 'magasabb']]}
{'type': 'p', 'html': 'A GSIKE teljes körű tanúsítványokkal, 6000 ciklusos élettartammal és 369.99 EUR-os árral (régi ár: 470.00 EUR) állja a sarat. Mindkét versenytárs márkája ismert, de gyakran felárat kérnek a tartozékokért, vagy rövidebb ciklus-élettartamot ígérnek.'}



Végső ítélet
A GSIKE 300Ah a 4019.2 Wh-s kapacitásával, 100 A-es BMS-ével és 369.99 EUR-os árával állja a sarat a Litime-mal és a Renogyval szemben.
Gyakori kérdések
Miért olcsóbb a GSIKE a LiTime-nál a minőség feláldozása nélkül?
A GSIKE ugyanazt a LiFePO4-cellakategóriát és a 100 A-es BMS-t használja, de kisebb forgalmazással és kevesebb marketinggel. 4019 Wh kapacitást kapsz a ~3840 Wh-hoz képest, kevesebb mint féláron; a LiTime öt, a GSIKE három év garanciát kínál.
Használhatom a GSIKE akkumulátort hidegben?
Igen, a GSIKE 300 Ah-s akkumulátort úgy tervezték, hogy akár -20 °C-on is működjön. A töltése azonban fagypont alatt nem ajánlott, mert károsíthatja a cellákat. Az akkumulátor számára meleg, száraz beltéri hely a legmegfelelőbb.
Jó alternatíva a Renogy?
A Renogy erős a napelemes termékek terén, de a 12 V-os kínálatban főleg 170 Ah-s modellek vannak, valódi 300 Ah-s nem. Ha 300 Ah-s akkumulátort keresel, máshol kell nézelődnöd.
Mekkora az árkülönbség a GSIKE és a LiTime között?
A GSIKE nagyjából ugyanakkora, 300 Ah-s kapacitás mellett 369,99 EUR-ba kerül, míg a LiTime körülbelül 1099 EUR-ba. Ez több mint 700 EUR különbség azonos energiamennyiségért.
Milyen garancia vonatkozik a GSIKE-re?
A BMS-re és az akkumulátorcellákra három év garancia vonatkozik. A LiTime jellemzően öt év garanciát kínál, de jóval magasabb áron.
Valóban elérhető a 6000 töltési ciklus?
Igen, 80%-os mélykisütés mellett ez a becsült élettartama. Kímélő használattal és megfelelő hőmérsékleten még tovább is bírja.
Összekapcsolhatom párhuzamosan a GSIKE-t és a LiTime-ot?
Nem. Párhuzamos kapcsolásnál csak azonos márkájú, korú és töltöttségű akkumulátorokat szabad összekapcsolni. A különböző márkájú akkumulátorok keverése egyenetlen terhelést okoz.
Melyik BMS a legjobb?
Mindhárom modell 100 A-es BMS-sel és alapvető védelmi funkciókkal rendelkezik. A különbség minimális; a győztes az ár és a garancia egyensúlya alapján dől el, nem az alapvető biztonság szempontjából.
Mennyibe kerül ma Európában egy 300 Ah-s akkumulátor?
A valódi 300 Ah-s akkumulátorok ára 2026 októberében körülbelül 370 EUR (GSIKE), 899 EUR (Redodo) és 1099 EUR (LiTime).
Melyiket válasszam a lakóautómhoz?
Azoknak a lakóautó-tulajdonosoknak, akik a lehető leghosszabb üzemidőt szeretnék a pénzükért, a GSIKE 300 Ah-s akkumulátor ésszerű választás. Válaszd a LiTime-ot, ha az ötéves garancia fontosabb az alacsony árnál.
Források és háttérinformációk
- A GSIKE 300 Ah-s akkumulátor hivatalos oldala (369,99 EUR) — https://gesike.com/products/gsike-12-8v-300ah-lithium-energy-storage-battery-for-solar-power-system
- Litime — https://www.litime.com/
- Renogy — https://www.renogy.com/
- LiFePO4 a Wikipédián — https://en.wikipedia.org/wiki/Lithium_iron_phosphate_battery
További GSIKE-útmutatók és összehasonlítások a 12 V-os 100 Ah-s LiFePO4-sorozatról
A teljes termék és a rendelés megtekintéséhez: A GSIKE 314 Ah termékoldala – 369,99 EUR (régi ár: 470,00 EUR), ingyenes szállítással Finnországban.
GSIKE 12,8 V 300 Ah LiFePO4 (314 Ah/4019,2 Wh) kapható 369,99 EUR-ért (régi ár: 470,00 EUR), ingyenes szállítással Finnországban, 2–7 napos szállítási idővel és 30 napos visszaküldési lehetőséggel.
